Рулет

April 20, 2021

Професионален совет за тоа како да победите во рулет

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Играње во живо рулет онлајн е несомнено забавно и наградувачко. Сепак, губењето и победата се дел од играта. Како и многу други онлајн казино игри, среќата игра значајна улога во исходот на облогот на рулет. Но, среќата не е сè овде. Откако ќе доживеете болно губиток, можеби ќе сакате да размислите за некои победнички поени во рулет. Значи, оваа статија состави неколку победнички техники кои сигурно ќе ве вратат на победничките патишта.

Професионален совет за тоа како да победите во рулет

Размислете за играње бесплатен рулет

Можете да поминете години тестирајќи ги системите за рулет за каква било слабост со нула успех. Но, едно е сигурно, играњето рулет бесплатно ви овозможува да ги знаете кривините на играта без да платите пара. Со опцијата за слободна игра, можете да ги изострите вашите вештини за играње без да ризикувате ништо. Во повеќето случаи, онлајн казината им нудат на новите играчи бесплатни бонус пари за вежбање и победа на рулет доколку имаат среќа. Само не заборавајте прво да ги прочитате одредбите и условите за бонусот.

Проверете ги Ограничувањата на табелата

Искусните играчи на онлајн казино знаат дека големината на банкротот може да ја направи или скрши вашата кариера. Но, тоа не е проблемот овде затоа што вашата голема сума може да се исцрпи за неколку минути ако изберете погрешна табела. Ограничувањата на табелата се минималните и максималните износи на облози дозволени за време на играта. Најдобрите онлајн казина во живо им дозволуваат на играчите да прават облози почнувајќи од 1 до 5 долари. Значи, ако претставата има субсидирам од 200 долари и изберете табела од 5 долари, тоа значи дека тие имаат само 40 круга што е мал број.

Американски рулет против. Европски рулет

Иако оваа стратегија за онлајн рулет звучи очигледно за најискусните обложувачи, таа може да биде збунувачка за почетниците. Ако не знаете, секој играч на рулет не треба да ја игра американската верзија. Причина? Американското тркало со двојна нула (00) ги намалува вашите коефициенти за победа на еден од 38 за секој облог со еден број. Накратко, имате една шанса на секои 38 да победите при обложување со еден број. Од друга страна, европскиот рулет ви нуди една можност за победа на секои 37 облози со еден број. Затоа, пуштете ја европската верзија секој ден, во секое време.

Одделете ги вашите добивки од банкротот

Ова е уште една очигледна стратегија за рулет што повеќето играчи ја забораваат. На пример, играчот може да влезе со субсидирам од 100 долари и да искористи 15 долари на својот прв облог. Среќата потоа се насмевнува, а играчот добива 30 долари на колона. Сега ова значи дека сте направиле профит од 15 долари со вашиот оригинален субсидиран сè уште недопрен. Во такво сценарио, најдоброто нешто што треба да направите е да ги повлечете 15-те долари за да го избегнете искушението да одите по големи бројки. Затоа, секогаш играјте со оригиналниот субсидирам и напуштете ја табелата веднаш штом ќе постигнете победа.

Биди силен набљудувач

Иако типот на маса што ќе го изберете може да ја направи сета разлика, вашето однесување на воланот е исто така важно. Општо земено, нема штета да чекате неколку вртења на рулетот пред да го ставите вашиот прв облог. Забележете ги малите, но суштински аспекти, како на пример ако тркалото на рулетот е косо или се ниша. Можете исто така да проверите дали дилерот е доследен во вртењето на тркалото. И што е најважно, избегнувајте премногу алкохол бидејќи лесно можете да изгубите трага од облози.

Завршни зборови

Бесплатно играње рулет треба да биде првата стратегија за онлајн рулет што треба да се примени пред било што друго. Иако нема да освоите ништо во повеќето случаи, искуството што ќе го стекнете ќе ви помогне за време на тие сесии со вистински пари. Сè на сè, играјте на регулирани онлајн казина бидејќи најверојатно ќе ви понудат бесплатен ручек.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести