Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Многу нови играчи се приклучуваат на онлајн казина во живо за да играат онлајн рулет во живо. Но, тие не знаат за некои профитабилни совети. Добивањето на рулет во живо не е толку комплицирано, бидејќи оваа игра главно се базира на среќа. Затоа го подготвивме овој водич за совети и трикови за рулет во живо.

Откако ќе ја прочитате оваа статија, ќе знаете како да освоите рулет во живо со примена на корисни совети и трикови. Ако не сте знаеле за ова порано, тогаш нема потреба да се грижите, бидејќи никогаш не е доцна.

Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Изберете ја вистинската варијација на играта

Во најдобрите онлајн казина во живо, ќе најдете три игри со рулет во живо: европски, американски и француски. Овие три се најосновните и најиграните, па затоа треба да го изберете оној кој најмногу ви одговара.

  • Стандардната верзија на рулет има 36 редовни џебови и една зелена нула во европскиот рулет.
  • Слично на европскиот рулет, американскиот рулет вклучува 0 и 00. Американскиот рулет треба да се игра помалку, бидејќи предноста на куќата е двојно поголема.
  • Како и европската варијанта, францускиот рулет вклучува една нула. La Partage и En Prison, две одлични правила, се дел од оваа верзија. La Partage означува дека ако изгубите облог дури и пари како Црвено/Црно, ќе изгубите само половина од вашиот првичен облог. En Prison означува дека дури и обложувањата со пари не се губат веднаш. Вашиот облог се пренесува во следното коло доколку го изгубите. Го задржувате вашиот облог ако облогот успее во оваа понатамошна рунда.

Најниската куќа што ќе ја најдете ќе биде на француски рулет. Значи, треба да ви биде приоритет да играте на масата за француски рулет во живо. Меѓутоа, ако сте подготвени за предизвик, можете да изберете европски рулет. Куќниот раб на европскиот рулет не е многу, но е понизок од американскиот рулет.

Учење на митовите

И за играчите и за операторите, рулетот има долга и плодна историја. Имаше неколку забележителни успеси во текот на годините, како и бројни поразителни неуспеси. Луѓето почнаа да шират приказни во обид да најдат некој што ќе биде виновен за нивните лоши перформанси на игри.

Некои од нив, особено оние за монтирани тркала, не беа премногу далеку од реалноста. На крајот на краиштата, не секогаш имало соодветна регулација и лиценцирање на индустријата за игри. Митовите постојат и денес, но тие често се лажни колку што можат.

Еден од нив тврди дека пристрасните тркала на рулет во живо предизвикуваат топката да слета на одредени полиња. Други идеи поттикнуваат облози над половина од полињата на тркалата и се малку померени.

Играчите чувствуваат дека нивните шанси значително ќе се зголемат ако го користат овој метод. Иако е така, мора да ја откриете прецизната сума што ќе ви овозможи повторно да се вклучите во конкуренцијата. Значи, митовите во суштина се занемаруваат и препорачливо е да се игнорираат додека се развива каква било стратегија за рулет.

Мора да играте според правилата на табелите

Има уште повеќе варијации на рулет во живо, бидејќи гореспоменатите се само најчестите. Новите игри со рулет имаат уникатни карактеристики и прописи кои можат значително да го променат функционирањето на сè. Земете Молња рулет, многу популарна верзија со мултипликатори од Evolution.

Веројатно треба да ги вклучите во вашето обложување бидејќи мултипликаторите влијаат само на директните облози. Ако не, можеби ќе играте на друга маса. Но, со пониската основна исплата, нели множителите навистина го намалуваат RTP (Враќање на играчот)? Да, RTP е технички малку понизок, но тоа не е причината поради која играте ризични игри како Lightning или Quantum Roulette. Учествувате во нив за возбудувањата и огромните максимални награди.

Треба да ја измените вашата стратегија земајќи ги предвид прописите и карактеристиките на играта што ја играте. Во спротивно, изберете табела врз основа на тактиката што сакате да ја примените. На пример, пронајдете стандардна маса за француски рулет ако сакате да продолжите со дури и парични облози. Од друга страна, оние кои бараат возбуда кои ставаат директни облози можеби ќе сакаат да ги земат предвид варијациите со множители и подобри шанси.

Разбирање на системот за обложување

Една од најчесто користените стратегии е системи за обложување рулет, иако тие не се повеќе победнички-оптимизирани од другите. Овие системи во суштина се состојат од долго развиени математички пресметки и прецизни формули. Некои од нив имаат апликации во други индустрии или казино игри. Меѓутоа, кога станува збор за рулет со дилер во живо, се чини дека најзабележителни се избраните неколку.

  • Мартингал систем: Со помош на оваа тактика, играчите може да се свртат околу губитничката серија и да ги зголемат своите добивки.
  • D'Alembert систем: D'Alembert е одлична техника за обложување рулет и најдобро функционира со дури и парични облози. Во овој случај, износите на облозите треба да се зголемуваат за 1 (единица) за секој пораз и да се намалуваат за 1 (единица) за секој триумф.
  • Фибоначи систем: Тој се заснова на низата на броеви Фибоначи, во која секој следен број е збир од двата пред него.

Разберете ги шансите

Секоја игра на среќа има шанси кои се посебни за можноста играчот да победи. Овие може да се разликуваат во зависност од тоа кои облози имаат поголема веројатност да победат од другите. Можноста за награда е исто така под влијание на различните шанси. Поедноставно кажано, колку повеќе се шансите за победа, толку е помала наградата.

Затоа, за да се успее во играта, неопходно е темелно разбирање на шансите. Препорачливо е да се започне со правилата, да се напредува низ различните движења, а потоа да се дојде до конкретните шанси. Разбирањето на механиката на играта неизбежно ќе стави сè во перспектива.

Можете да ја изберете големината на облогот, видот на облогот што сте подготвени да го поставите и нивото на ризик што сте подготвени да го прифатите. Најдобриот начин да го сфатите рулетот надвор од основната игра е преку ова.

Прво пробајте ја бесплатната верзија

Пред да играте рулет во живо за вистински пари, треба да поминете дел од вашето време играјќи рулет бесплатно. Така ќе ги разберете основите на играта.

Сепак, треба да знаете дека рулетот во живо не може да се игра бесплатно. Играњето во живо во казино вклучува облог, барем на повеќето маси. Пребарајте игра базирана на RNG како алтернатива. Иако тие не се најдобриот или најинтересниот метод за играње рулет онлајн, тие се одлични за вежбање. Тестирајте различни методи на обложување, облози и тактики. Проверете кои работат, а кои не работат. Вежбајте да го одржувате и вашиот субсидиум; коцкар секогаш ќе ја смета оваа вештина вредна.

Заштитете ги вашите облози

Мнозинството совети и трикови за рулет во изданијата на казино ја нагласуваат вредноста на облозите дури и со пари. Тие се најмалку опасни облози, што ги прави погодни за почетници. Оваа стратегија е спротивна на целата причина за коцкање на прво место. Колку и да е логично, ограничувањето на враќањето на 1:1 е досадно. Сакаме да се обидеме да играме рулет со Молња за наградата 999:1.

Едноставното ставање неколку облози е лесно решение. Да се направи еден пар пари и еден директно облог по круг е убава илустрација. Директниот облог постои за да се постигне значителна заработка или мултипликатори. Од друга страна, дури и паричните облози се таму за да го одржуваат вашиот субсидирам на врвот и расте.

Користете ги бонусите за казино

Во однос на стратегиите за казино рулет, ова може да изгледа малку очигледно, но е засновано на математика. Да се биде профитабилен е поважно од освојувањето на најмногу облози додека играње казино игри. На правилен пат сте ако завршите со повеќе пари отколку на почетокот.

Поради ова, бонуси на онлајн казино во живо може да ви помогне. Веќе заработувате бидејќи ви дадоа бесплатни пари за обложување. Едноставно играјте го низ доволно време за да ги достигнете потребните облози. Добри сте да одите ако парите од бонусот ја поминат оваа процедура.

Заклучок

Не заборавајте да изберете реномирани онлајн казина во живо со безбедни и фер практики за играње за да обезбедите безбедна и пријатна средина за играње. Секогаш коцкајте разумно и во рамките на вашите можности. Дополнително, имајте на ум дека онлајн рулетот во живо е игра на среќа и дека не постои одредена стратегија за да се обезбедат сигурни добивки. Клучно е да му пристапите реално и да го мислите како уживање, а не како начин да заработите пари. Без разлика дали сте искусен играч или почетник, играњето онлајн рулет во живо може да биде возбудливо и забавно со часови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како да победите на рулет во живо?

Клучот за победа во рулет е правилно да управувате со вашите облози така што ќе излезете финансиски напред. Ова е можно со стратегии за обложување и внимателно управување со парите. Само имајте на ум дека примената на стратегија нема да ви помогне да добивате повеќе игри често. На долг рок, само ќе изгубите помалку пари.

Дали рулетот во живо е 100% случаен?

Теоретски би било невозможно дилерот да генерира случајна серија од цели броеви. Наместо тоа, играта би избрала серија броеви со шема толку сложена и блиска до чиста шанса што никој не може да предвиди кој број ќе го избере следниот. Оттука, правејќи го што е можно поблиску до случаен избор.

Како можеш да кажеш каде слета топче од рулет?

Во игра на рулет, сечењето сектори или барањето потпис на дилерот е еден од методите за погодување каде ќе падне топката. Според ова мислење, дилерот може почесто да ги удира истите броеви како резултат на начинот на кој го вртат тркалото.

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Постојат многу варијации на рулет, но во денешно време, одредена варијација позната како Live Roulette е во популарност. Ако не сте свесни за масата за рулет во живо и како да ја играте, тогаш не мора повеќе да се грижите за тоа.

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Казината во живо се во популарност благодарение на функцијата за дилер во живо. Со таа функција, можете да ги играте вашите омилени игри, како што е Live Roulette, со ново искуство. Ако не знаете ништо за Live Roulette, тогаш треба да го погледнете нашиот целосен водич за масите за рулет во живо.

Како да играте онлајн турнири во живо во рулет

Како да играте онлајн турнири во живо во рулет

Рулет е класична казино игра во која уживаат играчите ширум светот. Оваа игра на маса им нуди на играчите уникатен начин да ги тестираат своите вештини и среќа со само предвидување каде ќе слета топката штом тркалото ќе застане. Сепак, онлајн верзијата на играта еволуираше за да вклучува турнирски натпревари. Овие турнири додаваат возбуда на класичната игра бидејќи играчите се натпреваруваат за големи награди. Значи, овој водич разгледува што е онлајн турнир во рулет и придобивките од играњето на него. Исто така, дава совети и ресурси за победа на вакви настани. 

Како да изберете табела за рулет во живо погодна за играчите

Како да изберете табела за рулет во живо погодна за играчите

Рулетот во живо не е каква било казино игра во живо. Иако е едноставна за играње и се заснова на среќа, оваа игра има повеќе варијации кои можат да ја направат или да ја прекинат вашата сесија за игри. Покрај гледањето на типот на тркалото, гејмерите треба да земат предвид и критични фактори како што се границите на табелата, брзината и повеќе за да успеат. 

Како почесто да победите во рулет во казино во живо

Како почесто да победите во рулет во казино во живо

Играњето рулет во казино во живо е исто како и во кој било друг тип на казино. Единствената разлика ќе биде верзијата на дилер во живо (ако е достапна). Значи, како што знаеме, Рулетот е една од најиграните игри во историјата на коцкањето и многумина ја сакаат. 

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас

Многу луѓе сакаат да играат во казина за рулет во живо, дури и ако има неколку други жанрови на онлајн игри во кои уживаат да играат. Во овој водич, ќе наведеме како да го изберете најдоброто казино за рулет во живо. Луѓето често даваат приоритет на удобноста пред сите други фактори, но казина во живо нудат не само најголема удобност, туку и различни други придобивки.

Најдобар рулет во живо со ниски влогови

Најдобар рулет во живо со ниски влогови

Играње рулет во живо на најдобрите казина во живо е забавно и лесно ако не мора да ја скршите банката. Рулетот, како што знаете, е игра заснована на среќа. Како таков, дури и најдобриот систем за обложување нема да ја спаси вашата кожа од работ на куќата. 

Најлошите стратегии за коцкање со рулет во живо

Најлошите стратегии за коцкање со рулет во живо

Рулетот е класика што го најде својот жив дигитален живот во онлајн казина во живо. Иако е игра која главно се заснова на шанса, многу играчи се обидуваат да го надмудрат тркалото со различни стратегии. Сепак, не сите стратегии се создадени еднакви. Некои од нив се сосема ризични, што ги води ентузијастичките играчи по патот на потенцијални загуби. Оваа статија фрла светлина врз некои од најлошите стратегии за коцкање со рулет што лебдеа низ светот на казино во живо. Разбирањето зошто овие стратегии не функционираат е од клучно значење, без разлика дали сте искусен играч или само го вртите тркалото за прв пат во онлајн сцената со рулет во живо.

Онлајн системи за рулет во живо

Онлајн системи за рулет во живо

Рулет во живо е можеби најпознатата игра во казино во живо бидејќи обезбедува различно ниво на возбуда. Тоа е затоа што играта го нуди она што играчите го сакаат, а тоа е забава. Во денешно време, рулетот во живо е во подем поради исклучително забавната функција за дилер во живо и поради зголемената популарност на онлајн казината во живо.

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Рулетот е една од најпопуларните игри која се игра во големи размери. Затоа постојат неколку различни видови на рулет. Меѓу нив, можете да најдете рулет со дилер во живо и рулет преку Интернет. Можеби не ви е јасно кои се разликите меѓу нив и кој да изберете.