Најдобра Сик Бо Live Casino во 2023

Казино игрите во живо претставуваат свет на можности за онлајн гејмерите. Седејќи некаде помеѓу традиционалното, физичко казино опкружување и онлајн игрите на барање, казино производите во живо го обезбедуваат најдоброто од двата света.

Играјќи Sic Bo, гејмерите можат да уживаат во удобноста и леснотијата на онлајн опкружувањето, поврзувајќи се со игри од удобноста на нивниот дом - каде и да се најдат во светот. Во исто време, овие играчи ја доживуваат возбудата и возбудата од околината на казино во живо, поврзувајќи се со дилери во живо и маси во живо преку интернет конекција. Овој спој на погодност и возбуда е она за што се работи за казина во живо.

Најдобра Сик Бо Live Casino во 2023
Сик Бо во казина во живо

Сик Бо во казина во живо

Sic bo е популарна игра на среќа со коцки која се игра со три коцки. Примарниот елемент на играта е да добивате високи и ниски повратни коцки, нешто што и го донесе на играта популарното име 'hi-lo'. Таа е една од најбрзите казино игри каде обложувачите ставаат влогови на различни коцки кои се појавуваат. Тоа е древна кинеска игра и масата наликува на маса за рулет

Сик Бо во казина во живо
Како да се игра играта Sic Bo во живо

Како да се игра играта Sic Bo во живо

Играчите се разгалени за избор кога ги истражуваат игрите во a казино во живо. Со оглед на тоа што водечките програмери нудат различни одлични опции, некои играчи сè уште се одлучуваат да се држат до класичните игри со фронтон на маса.

Всушност, некои играчи се секогаш отворени за нови казино игри во живо кои внесуваат свеж воздух во нивното искуство со игри. Несомнено, Sic Bo во живо треба да биде опција за играчи кои бараат нешто убаво и освежувачко.

Што е Сик Бо? Тоа е игра на среќа која се врти околу исходот од три коцки. Пред дилерот да ги фрли коцките, играчите можат да ги стават своите облози, предвидувајќи го каков било исход.

Сик Бо игра

На повеќето нови играчи им е тешко да ја разберат табелата на Сик Бо поради некои посебни симболи кои изгледаат збунувачки.

Дилер со три коцки ја презема одговорноста за играта Live Sic Bo. Сè што треба да направи играчот е да се обложи на исходот од фрлањето коцки. Исто така, вреди да се напомене дека коцките се тркалаат во стаклена обвивка, која се тркала со притискање на копче. Играчот победува кога ќе се појави неговиот предвиден исход.

Како што споменавме претходно, Sic Bo нуди ниво на забава и возбуда што другите казино игри со дилери во живо не можат да ги совпаднат. За време на нормална игра, на обложувачите им е дадена географска широчина да се ангажираат еден со друг или со дилерот додека ја доживуваат возбудата на Sic Bo во реално време.

Како да се игра играта Sic Bo во живо
Правила на Sic Bo во живо

Правила на Sic Bo во живо

Сик Бо има кинески корени. Името „Sic Bo“ е преведено да значи „големи или мали“ или „скапоцени коцки“, што дава добар поим за тоа што вклучува играта.

Како што споменавме претходно, Сик Бо користи три коцки за да произведе резултати. Што се однесува до правилата, на играчите им се препорачува да се запознаат со опциите за обложување на распоредот на табелата. Иако поставувањето на табелата може да изгледа комплицирано за нов играч, тоа треба да се објаснува самостојно по неколку облози.

Најважното нешто што играчите на Сик Бо треба да знаат е дека облозите се плаќаат според строги правила. Покрај фактот што играчите се стремат да прават точни предвидувања за фрлањето на коцки, еве толку вообичаени облози Sic Bo.

Голем облог

Облог дека вкупниот вкупен коцки ќе биде нешто помеѓу 11 и 17

Мал облог

Облог дека вкупниот број на коцки ќе биде помеѓу 4 и 10

Чуден облог

Облог дека вкупниот резултат ќе биде непарен број

Дури и Бет

Облог дека вкупниот резултат ќе биде парен број

Три од еден вид

Облог дека ќе се појави одреден број во сите три облози

Двајца од еден вид

Обложување на еден број што ќе се појави во две од трите склопени коцки

Било кои тројца од еден вид

Случаен облог дека некој од броевите на коцките од 1 до 6 ќе се појави во сите три коцки

Покрај овие облози, играчите можат да се обложуваат на други нумерирани исходи во табелата. Овие збирки (4 – 17) одговараат на вкупниот исход на коцките.

Правила на Sic Bo во живо
Стратегија во живо Sic Bo

Стратегија во живо Sic Bo

Играчите со претходно искуство во Sic Bo, особено од копнените казина, можеби се запознаени со некои правила и стратегии на играта. Секој нов во играта може да се фокусира на среќата без да знае дека Live Sic Bo има „наука“. Еве неколку докажани совети и стратегии кои би можеле да им помогнат на играчите на Sic Bo во живо да ја заобиколат среќата.

 • Почнувајќи со бесплатни игри
  Новите играчи на Sic Bo не треба да брзаат да играат игри со вистински пари. Наместо тоа, тие треба да размислат за играње бесплатни игри бидејќи дознаваат повеќе за облозите и другата динамика на играта. Но, за жал, нема бесплатни Sic Bo игри со дилер во живо.
 • Вежбање дисциплина
  Поривот за прскање чипови на различни облози може да биде неодолив. Сепак, да се биде дисциплиниран додека е на маса може да биде стратегија сама по себе, имајќи предвид дека резултатите на Сик Бо се сосема случајни.
 • Да се држиме до мали и големи облози
  Оваа стратегија работи за играчи кои можеби нема да бидат по огромни победи. Овие два облози, кои нудат исплати 1:1, би требало да бидат доволни за да се зголеми банкротот на играчот по повеќечасовно уживање без страв дека ќе добие брејк. Коефициентите и паровите се исто така одлични бидејќи имаат слични коефициенти, заедно со нискиот раб на куќата од 2,8%.
Стратегија во живо Sic Bo
Најдобри начини на плаќање во казина во живо на Sic Bo

Најдобри начини на плаќање во казина во живо на Sic Bo

Има многу достапни опции за играчите на Sic Bo кои бараат вршат плаќања во живи казина. Ајде да погледнеме во некои од најприфатените опции таму.

 • Кредитни и дебитни картички како што се Visa, Maestro и Mastercard
 • При-пејд картички како Paysafecard и други слични производи
 • Широко користени платформи за плаќање како што е PayPal
 • Апликации за плаќање и паричници што се користат во азиските заедници каде што е популарен Sic Bo, вклучително и апликацијата Alipay
 • Популарни форми на криптовалути и крипто-паричници, особено Биткоин
 • Апликации за плаќање базирани на мобилни уреди на клиентите, како што е ApplePay на iPhone или iPad
 • Порти за плаќање како што е ecoPayz
Најдобри начини на плаќање во казина во живо на Sic Bo
Бонус понуди Sic Bo

Бонус понуди Sic Bo

Кога играчите избираат казино игра во живо Sic Bo, на казиното може да обезбеди бонуси да ги поддржи кога играат. Погледнете некои од најпопуларните.

 • Бонус за добредојде - Казиното може да пречека нови играчи со усогласување на нивниот депозит или обезбедување процентуален износ од депозитот како подарок.
 • Долгорочен бонус на играчот - Казиното може да понуди враќање на готовина, бесплатни обиди или други бонуси на играчите кои се враќаат.
 • Бонуси на Sic Bo Cashback - Ако играчот изгуби пари на играта Sic Bo, казиното во живо може да му понуди начин да ги надоместат овие пари во форма на бонус за враќање на готовина.
 • Бесплатни обиди во Sic Bo — Казината може да им дадат на играчите можност бесплатно да ја пробаат играта Sic Bo, во суштина проширувајќи го концептот на „бесплатни вртења“ на Sic Bo.

Бонуси на Sic Bo - Што да се има на ум

Играчите треба да имаат на ум неколку клучни точки при изборот на бонуси на игрите со дилер Sic Bo во живо.

 • Бонусите за добредојде звучат одлично, но бонусите за лојалност може да бидат покорисни на долг рок.
 • Дури и ако играчите претходно го пробале Sic Bo, сепак може да имаат корист од „бесплатните вртења“.
 • Некои бонуси ќе бидат отворени само за играчи кои користат специфични начини на плаќање, како што се Visa или Mastercard.
Бонус понуди Sic Bo
Провајдер на софтвер за казино со дилер во живо

Провајдер на софтвер за казино со дилер во живо

Играчите можат да се поврзат со игрите на Sic Bo од низа различни провајдери на софтвер, секој од нив обезбедува свој уникатен сет на искуства во казиното во живо. Прочитајте за да дознаете за некои од најдобрите развивачи за оваа игра.

 • Еволуција игри — Овој провајдер нуди Sic Bo, како и други опции како Dragon Tiger.
 • Азија игри — Sic Bo потекнува од Далечниот Исток, а Asia Gaming ја одржува оваа традиција во дигиталната ера.
 • Vivo Gaming — Еден од водечките развивачи на Sic Bo на пазарот.

Зошто е важен вистинскиот софтвер за игри?

Бонусите се секако возбудливи за играчите, но тука треба да се разгледа повеќе. Дознајте повеќе за тоа зошто вистинскиот софтвер за игри е толку важен.

 • На играчите им треба софтвер на кој можат да се потпрат во секое време.
 • Водечките провајдери на софтвер се посветени да понудат одлично искуство за играње.
 • Играчите ќе треба да се уверат дека работат со развивач на софтвер кој е лиценциран во нивната јурисдикција.
 • Сите начини на плаќање нема да бидат поддржани кај сите провајдери на софтвер, што го прави изборот на софтвер многу важен.
 • Водечките развивачи на софтвер на пазарот нудат подобар избор на карактеристики и интеграции на играта, што го подобрува искуството за играчите.
Провајдер на софтвер за казино со дилер во живо
Sic Bo исплати

Sic Bo исплати

Како играчите можат да ги споредат различните потенцијални исплати на Sic Bo кога избираат казино игра во живо? Еве неколку работи што играчите мора да ги имаат на ум.

 • На RTP во живо на казино
 • Работ на куќата за игри во казино Sic Bo во живо
 • Шансите на Sic Bo за игри во казино во живо

RTP Sic Bo

Има многу различни фактори што треба да се имаат на ум кога размислувате за игра во казино Sic Bo во живо. Да, шансите за Sic Bo се важни, како и бонусите, но играчите исто така треба да бидат свесни за RTP со кој работат.

Што значи ова за Sic Bo игрите во живо? Погледнете и дознајте повеќе.

Разбирање на RTP за игри во казино Sic Bo во живо

RTP не е ист како шансите за змеј тигар. Наместо тоа, RTP се залага за процентот „враќање на играчот“. Во основа, ако играчот освои 100 долари на играта Dragon Tiger, тој нема да ги задржи сите овие пари.

Примамливо е играчите да ги гледаат шансите на Сик Бо кога играат, но RTP е поинаков. RTP значи „враќање на играчот“ и е процентот од потенцијалните добивки што играчот може да ги задржи. На пример, ако играчот освои $100 и задржи $97, ова се преведува на RTP од 97%.

Што е добро ниво на RTP?

Каков вид на RTP треба да се стремат играчите?

 • Вообичаено, RTP од 98% или повисоко ќе биде високо ниво.
 • Од 95% до под 98% ќе се смета за средна стапка на RTP.
 • Ако стапките паднат под 95%, тоа е ниско.
Sic Bo исплати
Sic Bo куќата работ

Sic Bo куќата работ

Во живите Sic Bo игри, предноста на куќата се парите што казиното ќе ги земе од добивките на играчот. Во оваа смисла, тоа е спротивно на стапката на RTP.

Можеби играчот на Сик Бо освоил 100 долари, но тие добиле само 96%. Ова ќе ја стави предноста на куќата на 4% од вкупните добивки. Играчите треба да го имаат на ум работ на куќата секогаш кога ќе го посетат казиното.

Кое е добро ниво на работ на куќата за Sic Bo игрите во живо?

Играчите треба да останат свесни за работ на куќата кога играат Sic Bo онлајн игри во живо. Еве на што треба да внимаваат:

 • 2% или помалку е добра стапка за играчите.
 • Помеѓу 2% и 5% се смета за среден опсег за рабовите на куќите.
 • Кога работ на куќата е над 5%, ова не е добро за играчите и се смета за високо.
Sic Bo куќата работ
Земја и региони

Земја и региони

Благодарение на казина во живо и даватели на игри, коцкари од целиот свет може да се поврзе со производите на Sic Bo во живо опкружување. И покрај оваа релативна слобода, гејмерите сè уште треба да бидат свесни за голем број клучни фактори кога одат на интернет за да играат.

 • Дали нивната игра Sic Bo е лиценцирана во нивна јурисдикција? Постојат различни прописи ширум светот и играчите треба да се погрижат играта да е лиценцирана во нивниот регион.
 • Дали е поддржан нивниот претпочитан начин на плаќање? Сите начини на плаќање можеби не се достапни насекаде, а играчите ќе треба да се уверат во тоа пред да играат.
 • Дали е достапна помош и поддршка за казино во живо во нивниот регион? Клучно е играчите да можат да пристапат до поддршката и помошта што им е потребна од казиното додека играат. Играчите ќе треба да проверат дали тоа е навистина достапно во нивната област.
 • Дали локалната интернет конекција е доволно силна за поддршка на игра? Бидејќи брзините на интернет не се униформни или стандардизирани на глобално ниво, играчите ќе треба да го имаат на ум ова кога избираат игра.
Земја и региони
Играње Sic Bo во живо со вистински пари

Играње Sic Bo во живо со вистински пари

Секој играч на Sic Bo би уживал во искуството да гледа како се вртат коцките пред да застанат целосно со нивните предвидувања прикажани на врвот. Играњето Sic Bo во живо за вистински пари е олицетворение на забавата, имајќи предвид дека возбудата се реализира со удобноста на играчот.

Што се однесува до Сик Бо, обложувачите треба да се обложуваат со вистински пари. Повеќето, ако не и сите, казина кои нудат Sic Bo во живо, го нудат за вистински пари. Ова значи дека играчите кои бараат бесплатно играње треба да размислат за играње на конвенционалните онлајн игри RNG. Исто така, вреди да се напомене дека бесплатниот Sic Bo најмногу им се допаѓа на почетниците кои допрва треба да ги совладаат нијансите на играта.

Колку се добри играчите на сајтовите за вистински пари?

Повторно, Сик Бо е игра на среќа. Ова значи дека исходите се сосема случајни. Како таква, не постои јасна разлика помеѓу новите и искусни играчи врз основа на нивните селекции.

Сепак, како и со сите други игри со казино со дилер во живо, искусни играчи со вистински пари често се обидуваат да донесат информирани одлуки за да си ја заобиколат среќата.

Играчите на сајтовите за вистински пари обично се оние кои успеале да ја почувствуваат играта и научиле начини да го изградат својот стек. Исто така, искусни играчи на Sic Bo на сајтовите со вистински пари играат очекувајќи да ја постигнат посакуваната голема победа, која во никој случај не е загарантирана во играта.

Какви се купувањата за просечните игри со вистински пари?

Како и повеќето игри на маса, обложувачите никогаш не предаваат пари директно на дилерот. Наместо тоа, тие мора да купуваат, што во суштина го опишува процесот на добивање чипови од табелата. Играњето со чипови ги спасува и дилерот и играчот од конфузијата што би настанала доколку се користат готовина. Вредностите за купување се разликуваат од една табела до друга, така што играчите треба да се погрижат да се распрашаат за конкретните износи од дилерот.

Image

Играње Sic Bo во живо со вистински пари

Најнови вести

Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо
2022-05-18

Најдобри стратегии и совети за обложување Sic Bo во живо

Ако кампувате овде за да научите како да играте Sic Bo во казино во живо, тоа е одлична одлука. Во овој пост, ќе знаете што точно е Sic Bo и како да играте Sic Bo во живо без напор. Овој пост исто така ќе обезбеди совети и стратегии за играње на оваа игра за победи. Но, обележете ве, куќата секогаш има предност во Сик Бо, како и другите казино игри во живо засновани на среќа. 

Високо популарни казино игри во Азија
2021-01-04

Високо популарни казино игри во Азија

Дали сте размислувале кој е најголемиот пазар за коцкање во светот? Азија е. Познато е дека Азијците сакаат неколку начини на коцкање и имајќи предвид дека овие луѓе се всушност над 60% од светската популација, па воопшто не е изненадување што тие се најголемата заедница во светот. Сепак, има нешто многу интересно за овие играчи. Она што најчесто го играат се традиционалните игри, класичните игри кои се познати на азискиот континент. Некои од нив сè уште привлекуваат многу луѓе казина во живо во Азија.

Езуги го вклучува Сик Бо
2021-01-01

Езуги го вклучува Сик Бо

Езуги , кој е еден од најдобрите производители во светот, ја претстави една од најпотопните игри: Сик Бо. Оваа нова игра доаѓа по постигнување договор со Цезар во САД. Ова е верзија на класичната кинеска игра на табла која е многу забавна, возбудлива и забавна. Тоа е прекрасна игра со коцки.

Играње Sic Bo на мобилни казино
2020-04-22

Играње Sic Bo на мобилни казино

Играње Sic Bo игри е возбудливо. За разлика од другите покер игри, коцкарите наоѓаат нови и различни правила во различни онлајн казина. Кога играте Sic Bo, поединецот може да се приклучи на мобилно казино кое има различни правила за оваа игра. Значи, коцкарите мора да ги разберат правилата на Сик Бо обезбедени од онлајн казино.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Како се игра Сик Бо?

Играњето Sic Bo вклучува обложување на исходот на коцки. Сè што треба да направи играчот е да ги стави своите чипови на кутија за обложување на масата. Дилерот ги тресе картите, а резултатите од коцките се споредуваат со облозите. Во случај облогот на играчот да се совпадне со исходот, играчот победува.

Што значи Сик Бо?

Терминот Sic Bo is literary значи „пар со коцки“. За потребите на игрите, во равенката се додава трета коцка за да се додаде елемент на ориентална интрига во играта. Значи, во суштина, терминот „Sic Bo“ значи едноставна игра со коцки.

Како се добива играта Sic Bo?

Исходите на Сик Бо се чисто случајни. Иако честопати е потребна одредена стратегија за да се информираат вашите постапки на масата, победата е само да ставите чипови на масата и да го чекате исходот од фрлањето на коцките. Како и секоја жива игра на среќа во казино, победите не се загарантирани во Сик Бо.

Дали Сик Бо може да се победи?

Како што веќе беше истакнато претходно, Сик Бо е игра на среќа. Затоа, невозможно е да се победи играта користејќи која било позната стратегија. Затоа, секој кој сака да освои голема може да се потпре само на својата среќа. Единственото нешто што го прави планот е да ги зголеми вашите шанси, иако маргинално.

Дали Сик Бо е наместен?

Без сомнение, живиот Sic Bo не може да биде наместен од никого, освен ако играчот не избере да игра казино што не е лиценцирано или регулирано од веродостојно тело. Местењето е вообичаена грижа меѓу играчите на казино игри во живо што може да се избегне само со правење информирани избори за игри.

Како се пресметуваат шансите за Sic Bo?

Шансите во суштина се претстава на одреден настан од случување. Како и оние кои се вработени на други игри на онлајн казино, шансите на Сик Бо се сооднос на бројот на настани што создаваат исход со оние што не го прават тоа.

Колку коцки има во Сик Бо?

Sic Bo користи само три коцки.

Како го предвидувате Сик Бо?

Невозможно е да се предвиди каков било исход со сигурност, имајќи предвид дека резултатите се целосно произволни.

Може ли да играм Sic Bo на мобилен?

Да. Помина времето кога онлајн игрите беа ограничени на компјутери. Денес, повеќето казина во живо се достапни на мобилни уреди кои работат на платформи iOS, Android или Windows.