Најдобра Dragon Tiger Live Casino во 2023

Live Dragon Tiger е убедливо наједноставната казино игра, иако неговата широка палета на можни странични облози додаваат одредена сложеност на играта. Играта е слична на Baccarat по тоа што играчите не се натпреваруваат против дилерот, туку избираат помеѓу два можни исходи; змејот или тигарот. Dragon Tiger е многу прилагоден на форматот во живо бидејќи е брза и лесно скалабилна игра. Привлечноста на змеј тигар е неговата едноставност, што доведува до мазна игра без прекини или двоумење. Продолжете да читате за да дознаете повеќе за Dragon Tiger во казина во живо, кои казина ја нудат оваа игра и многу повеќе.

Најдобра Dragon Tiger Live Casino во 2023
Како да се игра играта Live Dragon Tiger

Како да се игра играта Live Dragon Tiger

Во живо змеј тигар е често опишан како верзија на Baccarat со две карти. Во неговото јадро, тоа е многу едноставна игра, со достапни покомплицирани странични облози. Змеј тигар е меѓу повеќето популарни казино игри во живо на модерната ера. Има едноставност и брзина што го прави играњето забавно за сите играчи. Тоа е одлична игра и за почетници кои играат за прв пат и за искусни коцкари на кои им треба нешто едноставно, но возбудливо. Во оваа игра, играчите ги ставаат своите плати или на змејот или на тигарот, заедно со сите странични облози.

Казината во живо им нудат на играчите игра со осум палуби со вистински дилери изнесени директно на екранот, така што нема одложувања за време на играта. Само брза игра додека дилерот дели карти свртени надолу. Тие ги превртуваат додека картичките се насочени кон себе, правејќи ги невидливи за играчот, пред конечно да откријат што има под непознатото.

Правилата на живиот змеј тигар

Кога играчите најдоа казино во живо најмногу им одговара, време е да ги разбереме правилата на претпочитаната игра. За да уживаат во играта, играчите мора да ги обложуваат своите вистински пари или на Тигар или Змеј. Дилерот во живо потоа ги дели двете карти свртени нагоре, и нема понатамошни дејства во овој едноставен круг на обложување.

Во Dragon Tiger, две правила ја прават играта поинтересна.

Сите асови се бројат како ниски карти. Ако двете места добијат карта со еднаква вредност, тогаш таа станува врзана. Овде, половина од облогот на играчот ќе оди кај оној што се обложил на победничката рака (или некој може само да ги подели подеднакво). Освен овие два исклучоци, сепак, играта е директна - дури и лесна.

Асовите секогаш се вреднуваат со нивната пониска вредност и целта е да се предвиди дали змејот или тигарот ќе бидат повисоката карта. Достапен е широк спектар на странични облози.

 • Постојат ограничувања за бројот на стандардни палуби што може да се користат. За оваа анализа, написот го користи бројот осум.
 • Картите се оценуваат слично како покерот, со исклучок што асовите се секогаш ниски.
 • Раката на змејот и тигарот добиваат една картичка.
 • Примарниот облог е на која рака ќе добие повисока картичка.

Совети за тигар во живо змеј за почетници

За победа, ќе ви бидат корисни овие трикови за победа на играта на тигарот змеј:

 • Броење на картички
  Играта Змеј тигар е едноставна и лесно разбирлива игра со карти. Нема многу карти, така што играчите можат да ги бројат кога се занимаваат со материјалот, како блек џек или покер.
  Обложувачите исто така можат да следат колку често се појавуваат конкретни бројки бидејќи некој на крајот ќе изгуби без разлика каков облог ќе направи. Ако еден конкретен број (7) влезе во игра, бидејќи секогаш вреди негативни поени, тоа ја прави оваа можност за коцкање уште попримамлива од другите.
 • Внимателно набљудување на дилерот
  Кога некој само игра игра Змеј тигар, не брзајте со обложување кога воопшто не анализирал и смислил одредена стратегија. Играчите треба да одвојат време потребно за набљудување пред да влезат во какви било облози. Тие треба да запомнат дека тоа ќе им овозможи да генерираат повеќе добивки отколку да немаат информации за играта.
Како да се игра играта Live Dragon Tiger
Провајдери на софтвер за казино со дилер во живо

Провајдери на софтвер за казино со дилер во живо

Не се сите игри во живо казино Dragon Tiger еднакви. Различни провајдери на софтвер им нудат различни искуства на играчите. Погледнете некои од водечките провајдери на кои треба да внимавате.

 • Playtech — Еден од водечките развивачи на софтвер во светот на игрите.
 • SoftGamings - Уште еден лидер на пазарот во казино игри во живо Dragon Tiger.
 • Еволуција игри - Специјализиран е за голем број различни опции за игри, вклучително и бакара и змеј тигар. Во 2018 година, Evolution Gaming ја заврши својата палета на игри во живо во стилот на Baccarat со додавање на Dragon Tiger во своето портфолио. Воведувањето на играта беше мотивирано од зголемениот интерес за играта од азиските играчи. Dragon Tiger ги охрабрува новите играчи да ги испробуваат игрите во живо и на тој начин беше голема можност за Evolution Gaming. Нивниот змеј тигар е сместен во визуелно пријатно студио со изразито ориентални украси. Evolution нуди низа странични облози. Нерешениот облог нуди исплата од 11:1, додека облогот Suited нерешено добива исплата од 50:1.

Зошто е важен вистинскиот софтвер за игри?

За играчите е примамливо само да ги проверат бонусите кога бараат казино во живо. Меѓутоа, изборот на а реномиран провајдер на софтвер е исто така критично. Еве зошто:

 • На играчите им е потребен доверлив софтвер кој најверојатно нема да излезе надвор од мрежа без предупредување.
 • Искуството на играчот е многу важно, а најдобрите провајдери на софтвер ќе работи на понуда на водечки искуства во индустријата.
 • Играчите треба да осигураат дека игрите во живо во казино што ги користат се лиценцирани во нивната специфична јурисдикција, а идентитетот на развивачот на софтвер е важен овде.
 • Различен софтвер ќе биде компатибилен со различни опции за плаќање, па затоа е важно играчите да се погрижат да се поддржат нивните посакувани типови на плаќање.
 • Најдобрите развивачи на софтвер ќе понудат низа различни функции за играчите да уживаат кога ќе го посетат казиното.
Провајдери на софтвер за казино со дилер во живо
Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на Dragon Tiger

Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на Dragon Tiger

Играчите можат да изберат од повеќе различни опции за плаќање кога играат Змеј тигар во казино во живо. Еве неколку од најпопуларните и погодни за корисниците.

 • Visa, Maestro и Mastercard кредитни или дебитни картички
 • Paysafecard при-пејд картички за трансакции
 • PayPal и други платформи за плаќање
 • Alipay и други даватели на плаќања популарни на азиските пазари - играта Dragon Tiger потекнува од заедниците на Далечниот Исток, што ја прави популарна опција за играчите
 • Биткоин и други криптовалути - Некои живи казина прифаќаат плаќања директно од крипто-паричници
 • ApplePay и други мобилни апликации за плаќање
 • ecoPayz и слични портали за плаќање
Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на Dragon Tiger
Врвни бонус понуди за казино Dragon Tiger во живо

Врвни бонус понуди за казино Dragon Tiger во живо

Играчите на Dragon Tiger можат да имаат корист од голем број бонуси за казино во живо кога играат. Погледнете некои од најчестите опции за бонуси за игрите на Dragon Tiger во живо.

 • Бонус за добредојде за депозит - На играчите им се доставува бонус кога ќе се пријават во казиното. Казиното во живо може или да одговара на депозитот или да обезбеди процентуален бонус за играње.
 • Бонус за лојалност — Подобра опција за долгорочни играчи. Казиното може да понуди бесплатни обиди за играта Dragon Tiger или бонуси за враќање на готовина за играчи кои се враќаат.
 • Бонуси за враќање на готовина - Казиното во живо може да им понуди на играчите начин да ги надоместат загубите што ги претрпеле со бонус за враќање на готовина.
 • Бесплатни раце на змеј тигар - Казиното во живо може да им даде на играчите опција да го испробаат Dragon Tiger со неколку слободни раце. Во суштина, ова се бесплатни обиди на играта.

Бонуси на змеј тигар - што да се има на ум

Играчите треба да го земат предвид следново при изборот на бонуси:

 • Бонусите за добредојде не се добри за играчите што се враќаат. Играчите кои се враќаат треба да бараат бонуси за лојалност.
 • Слободните раце можат да бидат корисни дури и за искусни играчи, бидејќи тие обезбедуваат можности за играње бесплатно.
 • Сите бонуси нема да бидат достапни заедно со сите опции за плаќање.
Врвни бонус понуди за казино Dragon Tiger во живо
Исплати на казино Dragon Tiger во живо

Исплати на казино Dragon Tiger во живо

Што треба да бараат играчите кога станува збор за исплатите на Dragon Tiger? Еве неколку клучни аспекти:

 • RTP обезбеден од казиното во живо
 • Работ на куќата на змеј тигар, земен од казиното на сите победи
 • Шансите на Dragon Tiger за игри во казино во живо

RTP змеј тигар

Кога играчите им пристапуваат на онлајн игрите Dragon Tiger во живо, треба да бидат свесни за многу различни фактори. Иако шансите и бонусите на Dragon Tiger се важни, RTP е уште еден критичен фактор што треба да се има на ум.

Ајде да погледнеме што значи ова за играчите на онлајн игрите Dragon Tiger во живо.

Разбирање на RTP за казино игри во живо на Dragon Tiger

RTP не е ист како шансите за змеј тигар. Наместо тоа, RTP се залага за „враќање на играчот“ процентот. Во основа, ако играчот освои 100 долари на играта Dragon Tiger, тој нема да ги задржи сите овие пари.

Ќе задржат процент од парите, минус куќниот раб. Ова е RTP - процентот што играчот треба да го задржи. Значи, ако играчот освои 100 долари и задржи 98 долари, RTP е 98%. Најдобрите живи казина Dragon Tiger ќе го одржат RTP високо, а работ на куќата низок.

Што е добро ниво на RTP?

Како играчите знаат дали имаат работа со добро ниво на RTP на играта Dragon Tiger? Погледнете неколку типични вредности.

 • Општо земено, RTP од 98% или повеќе ќе се смета за висок.
 • Сè од 95% до под 98% ќе се смета за RTP со среден опсег.
 • Стапките на RTP под 95% се сметаат за ниски.
Исплати на казино Dragon Tiger во живо
Раб на куќата на змеј тигар

Раб на куќата на змеј тигар

Работ на куќата е во основа другата страна на равенката на стапката на RTP. Ова е износот на пари што казиното во живо ќе го земе од добивката на играчот.

На пример, ако играч на Dragon Tiger освои 100 долари, а како резултат добиваат само 95 долари, работ на куќата ќе биде 5%. Важно е играчите да останат свесни за оваа домашна предност во казина во живо.

Кое е добро ниво на работ на куќата за игри во живо Dragon Tiger?

Каков вид на раб на куќата треба да бараат играчите кога играат во живо Dragon Tiger онлајн? Погледнете неколку типични вредности.

 • Куќниот раб под 2% се смета дека е добар за играчите.
 • Работ на куќата помеѓу 2% и 5% е со среден опсег.
 • Куќниот раб над 5% се смета дека е висок и не е добар за играчите.

Облози во живо со змеј тигар

 • Стандардниот раб на куќата на играта Змеј тигар е 3,73%. Ова е признавање на фактот дека нерешениот резултат враќа половина од облогот на играчот. Врз основа на чисто статистика, најдобро е да се држите до облогот Dragon Tiger. Меѓутоа, ако сте љубител на броење карти, има низа странични облози со коефициент што може брзо да се подобри со солидна стратегија за броење. Фактот дека Dragon Tiger е споредбена игра со две карти го олеснува следењето на користените картички и на тој начин да се процени кои картички остануваат во палубата.
 • Облогот „Нерешено“ враќа облог од 8 спрема 1, но неговите шанси се најлоши од најлошите, а работ на куќата е 32,77!
 • Сепак, Suited Tie Bet е многу пољубезен кон играчот со куќен раб од 13,98% и можни исплати од 50 до 1.
 • Големиот мал облог е уште еден можен спореден облог за играчите. Во овој страничен облог, играчите избираат дали одредена карта ќе биде над или под 7. Ако картата е точно еднаква на 7, тогаш облогот губи. Куќниот раб на овој облог е 7,69%.
 • Чудно/парен е уште еден облог каде што, како што сугерира името, играчите предвидуваат дали картата ќе биде непарна или парна. Овој страничен облог не го нудат сите казина.
 • Облогот Suit плаќа 3:1 со куќен раб од 7,69%. Ако играчот го избере овој спореден облог, тој има за цел правилно да го предвиди одговарањето на одредена карта.
 • Облозите Две црвени и две црни се понудени од технологијата Asia Live и им овозможуваат на играчите да се обложуваат дали двете карти ќе бидат црни или црвени. Се плаќа 3 спрема 1 и има куќен раб од 3,73%. Паралелно со ова е облогот еден црвен една црна страна кој секако ја има истата веројатност. Се разбира, овој вид на облози многу добро оди со броење карти…
Раб на куќата на змеј тигар
Земја и региони

Земја и региони

Казината во живо ги отворија вратите за гејмерите од целиот свет, поврзувајќи ги овие клиенти со удобни и многу достапни производи за коцкање. Сепак, сè уште има неколку фактори што клиентите треба да ги земат предвид кога бараат игри во живо за играње онлајн.

 • Дали играта Dragon Tiger во живо е лиценцирана за употреба во одредена јурисдикција? Различни власти имаат различни правила и политики на кои може да се играат игри.
 • Дали играта ги поддржува сите начини на плаќање? Има многу различни начини на плаќање достапни за играчите, но нема да бидат поддржани сите начини на плаќање во сите региони.
 • Дали казиното во живо нуди помош и поддршка во одредени региони? Помошта и поддршка од казина во живо се клучни за корисничкото искуство, а играчите ќе треба да се погрижат тоа да биде достапно каде и да играат.
 • Дали е доволна интернет конекцијата за игра? За жал, брзините на интернет не се униформни низ целиот свет, и ова треба да се земе предвид.
Земја и региони
Играње во живо Dragon Tiger со вистински пари

Играње во живо Dragon Tiger со вистински пари

Кога играат змеј тигар во казино онлајн, обложувачите можат да се коцкаат со вистински пари. Вистински пари Змеј тигар е една од најпопуларните казино игри во живо денес. Иако ги има своите корени во Азија, ги достигна главните нивоа само откако се појави на меѓународни сајтови како оние што се наоѓаат во казината низ Америка и Европа.

Кога играте во живо казино Dragon Tiger со вистински пари, се разбира, целта на играчот е не само да се забавува, туку и да ја заврши играта со повеќе пари отколку кога започнал. Мора да се признае дека има многу среќа поврзана со Dragon Tiger, сепак, постојат неколку стратегии што играчите можат да ги применат за да ги подобрат своите шанси. Видете го делот Стратегии на тигарот во живо змеј за неколку совети.

Прво, основните правила се исти и за игрите и за игрите со вистински пари. Човек мора да се обложи или на Змејот или на Тигарот и потоа да извлече карти додека едниот играч не добие поголема вредност од другиот. Играчот со највисока карта го добива змејот тигар.

Играјќи за вистински пари, има неколку дополнителни работи што треба да ги имате на ум. Првата е дека влогот е обично поголем отколку во забавните игри, така што тие можат да освојат или загубат повеќе пари.

Што се играат купувањата за вистински пари?

Купи-ин е сумата на пари што некој мора да ја стави во игра пред да игра. Кога играте во живо Dragon Tiger со вистински пари, има две купувања: едното е за готовина, а другото е за чипови.

Турнири во готовина бараат претплата за учество. Спротивно на тоа, турнирите со чипови немаат однапред такси, туку нудат награди или влез во друг настан како дел од нивната структура на исплата.

Играње во живо Dragon Tiger со вистински пари
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу. Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат, затоа Ве молиме погрижете се секогаш да се коцкате одговорно.

Одговорно коцкање

Најнови вести

Змеј или тигар - Како да се игра Playtech's Dragon Tiger
2022-01-21

Змеј или тигар - Како да се игра Playtech's Dragon Tiger

Кога вашата конкуренција е како Еволуцијата и автентичните игри, мора да бидете најдобро за да останете на врвот. Па, Playtech не презема никакви шанси откако го прошири својот каталог во живо со Dragon Tiger. Тоа е уникатна казино игра во живо која им овозможува на играчите да го предвидат резултатот од секое коло наместо да ја играат самата игра. Па, како да одите за тоа?

6 коцкарски грешки кои дилерот нема да ви ги каже
2021-06-11

6 коцкарски грешки кои дилерот нема да ви ги каже

Без разлика дали играте во вистинско казино или казино во живо, дилерот е секогаш централен во акцијата. Дилерот го надгледува дејството на играта на маса за да обезбеди сите играчи да се придржуваат до правилата. И ако најдете добар дилер, можете да започнете разговор, правејќи го целото гејмерско искуство забавно и релаксирачко.

Зошто играчите го сакаат змеј тигар
2020-11-28

Зошто играчите го сакаат змеј тигар

Змеј тигар е игра која најмногу ги привлекува азиските играчи во физичките казина. Меѓутоа, кога се игра онлајн, постои можност да уживате во оваа брза акциона игра и исто така казино во живо верзија на змејот. Тоа е многу поволно. Кога ова игра се игра, а потоа ја играте со сет од обични шпил карти. Се користи помеѓу шест до осум палуби во чевел. Во него, играчите нема да играат против дилерот. Тоа е многу слично на бакара и играчите ќе изберат која рака ќе добие највисока карта.

Врвни совети за живиот змеј тигар
2020-11-14

Врвни совети за живиот змеј тигар

Змеј тигар најмногу привлекува азиски играчи во физичките казина, но кога играат во казина во живо, играчите дефинитивно можат да уживаат во акцијата на играта и дилерот во живо. Змеј тигар се игра со нормална палуба со карти и обично оваа игра користи помеѓу 6 и 8 палуби. Играчите не играат против дилерот. Во основа, играчите ќе треба да изберат кој најверојатно ќе ја добие картичката со најголема вредност. Само една карта ќе биде поделена на просторот Змеј и на Тигарот.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е змеј тигар онлајн?

Тоа е игра за споредување со две карти. Играчот мора да се обложи или дека змејот или тигарот ќе бидат повисоко во ранг откако двете страни ќе бидат поделени, а потоа продолжи во зависност од тоа дали ќе ја добијат таа рунда на обложување.

Дали змеј тигар е игра на среќа?

Да, секој исход е можен. Картите може да се поделат како кралски флеш (ништо не го надминува тој момент). Постои стратегија вклучена во класичната стратегија на овој град. Обложувајте високи и ниски облози на одредени карти според тоа колку пари се освоени или изгубени откако играчите почнале да играат.

Не заборавајте и за страничните облози, каде што луѓето можат да стават дополнителни средства во игра без да ја менуваат нивната оригинална големина на облогот помеѓу рунди. Тие вклучуваат „дополнителни поени“, кои на играчите им даваат по еден поен за секој потрошен долар во кое било време дозволено со закон.

Каде е најпопуларен змеј тигар?

Корените на играта се во Азија, но таа достигна мејнстрим нивоа откако се појави на меѓународни сајтови како оние што се наоѓаат во казината низ Америка и Европа - со многу луѓе кои ја играат оваа игра за вистински пари. Сега е најпопуларен во Азија и САД.

Дали Dragon Tiger онлајн е наместен?

Не. Тоа е игра на среќа каде што картите се мешаат и се делат во присуство на сите играчи.

Која е најпопуларната победа на змеј тигар преку Интернет?

Dragon Tiger онлајн им гарантира на играчите да уживаат во огромни исплати како она што е достапно на некои локации. Тие вклучуваат Campobet и Genesis, познати по тоа што имаат една, ако не и две водечка игра Dragon Tiger во градот.

Која е целта на тигарот змеј?

Играта Змеј тигар е директна и брза. Главната цел е да се погоди дали змејот или тигарот ќе извлечат карта со поголема вредност, ќе победи. Може да се обложи и дали нивните предвидени вредности на животните ќе бидат еднакви. Така, може да се влезе и во ситуација на нерешено, ако тоа е она што се тресе во оваа коцкарска авантура на Дивиот Запад за некои луѓе кои уживаат во релаксирана игра, премногу комплицирани стратешки игри како шахот.

Како да го победам Dragon Tiger Online?

Постојат многу начини да се победи казиното, но најдобриот начин е со стратегија и истражување. Обложувачите ќе сакаат да знаат колку треба да победат пред да ги вложат своите тешко заработени пари во какви било игри или целосно да одбијат да играат, ако изгледа премногу ризично за она што го нудат.

Критична работа за онлајн казината како Dragon Tiger е тоа што секогаш доаѓа друга можност, затоа не се обесхрабрувајте.

Може ли да играм Dragon Tiger на мобилен?

Да. Во моментов, играта има над 3 милијарди преземања на мобилни телефони на глобално ниво. Брзото пребарување во Android верзијата на продавницата на Google Play открива над десет апликации, некои со над милион преземања. Клиентите веќе ја усвоија оваа популарна игра, покажувајќи дека е многу популарна.

Колку карти има во Змеј тигар?

Играта Змеј тигар е омилена меѓу азиските играчи. Се игра со само 52 карти. Не се дозволени шегаџии или џокери во оваа брза покер варијанта од Азија. За да ја играат играта, ќе им требаат шест палуби за осум лица да ги користат, бидејќи се обложуваат или на „змеј“ (горна карта) или „тигар“ (ниско).

Како да победите игра змеј тигар

Играчот треба да се придржува или до облогот змеј или тигар. И за двата облози, работ на куќата е 3,73%, што го прави најнизок меѓу сите можни облози. Обложувајте се на која било од двете за кои мислите дека ќе има карта за повисок ранг. На овој начин добивате дури и пари.

Каде е потеклото на тигарот змеј?

Иако се чини дека се достапни многу малку информации за потеклото на тигарот змеј, тој речиси сигурно е создаден во Камбоџа. Играта почна да станува популарна во казина во живо во Камбоџа, меѓутоа, нејзината едноставност и лесна приспособливост ја прават популарна игра во формат во живо.

Што е значењето Змеј против тигар

Името змеј тигар доаѓа од будистичката филозофија на рамнотежата на моќта. Тигарот го претставува силниот, тврд стил на булдожерирање на противникот, додека змејот е помек, потрпелив и помудар. Змејот и тигарот значи дека ниту еден натпреварувач не може да го победи другиот и со тоа тие се достојни противници.