Награди за казино во живо

Наградите за казино во живо се навистина многу важни. Тие обезбедуваат признание за напорната работа и одговорните ставови на најдобрите даватели на казино игри во живо. Тие, исто така, им даваат можност на клиентите и гејмерите да дознаат повеќе за различни казина во живо, за да можат да направат совршен избор за нивните лични потреби и преференции.

Ова се два од факторите зад процесот на доделување награди овде во Live CasinoRank. Наградите се дизајнирани да обезбедат мотивација и поттик за казината да се подобрат себеси и нивните услуги, а истовремено нудат корисен ресурс за сите играчи во живо во казино и корисници таму на пазарот.

Vivo Gaming ја добива наградата за добавувач на казино EGR за 2022 година
2022-10-18

Vivo Gaming ја добива наградата за добавувач на казино EGR за 2022 година

2022 е година за играње во казино во живо на Vivo Gaming. Покрај обезбедувањето лиценци во критичните јурисдикции и лансирањето на блокбастер игри, Vivo Gaming беше прогласен за најдобар добавувач на казино во живо на елегантни награди EGR. Ова означува значајно достигнување, имајќи ја предвид острата конкуренција во индустријата за казино во живо. Vivo Gaming мораше да ја отфрли конкуренцијата од другите даватели на софтвер за казино во живо како Evolution Gaming, Ezugi и Pragmatic Play.

Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат
2022-06-23

Награди во казина во живо - Зошто сите се желни да импресионираат

Казината со живи дилери никнуваат насекаде како печурки. Овие казина им нудат на играчите на игри со карти и коцки извонредно искуство со играње во живо, организирано од професионални дилери. Општо познато е дека варијанти на игри во живо нудат повеќе можности за победа, благодарение на повеќе странични облози и множители.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Нашиот процес на награди

Што всушност подразбира процесот на доделување награди Live CasinoRank? Има многу фактори што треба да се земат предвид, а сите се насочени кон тоа на клиентите да им го дадат најдоброто можно искуство кога играат онлајн. Погледнете го овој процес подолу.

Казино игри во живо

Игрите треба да бидат разновидни, лесно достапни и дизајнирани имајќи го предвид одличното искуство на играчот.

Игра софтвер

Производите треба да се засноваат на реномиран софтвер за игри од компании кои се познати по безбедноста, пристапноста и способноста на играчите.

Осврти на играчи

За да може страницата за казино во живо да добие награда, таа мора да обезбедува одлична игра за своите клиенти. Ова ќе се одрази во непристрасни, независни прегледи од играчите на интернет.

Споредување и контрастирање

Постојат многу различни даватели на игри во казино во живо таму, што значи дека има многу различни опции за играчите. За да се назначат и дистрибуираат наградите, потребно е многу споредување и контрастирање за да се процени кој е на врвот на купот.

Тековно следење и ажурирање

Работите брзо се менуваат на пазарот на казино во живо. Имајќи го ова на ум, прегледите треба да се следат и соодветно да се ажурираат како и кога е потребно. Ова прави постојана проценка и анализа два многу важни делови од процесот на доделување награди.

Награди за казино во живо

Наградите Live CasinoRank не се единствените признанија и акредитации што може да ги постигнат давателите на казино игри на пазарот. Всушност, постојат многу други начини на кои на најдобрите казина во живо се препознаени на пазарот, вклучувајќи голем број на награди со многу високи профили.

Овие церемонии на награди ги вклучуваат наградите на SBC, наградите за преглед на еИгри, наградите за Глобална игри на среќа, наградите за Gaming Intelligence и многу други. Тимот на Live CasinoRank ќе ги земе предвид овие награди кога ќе го процени квалитетот на давателот на казино во живо и искуството што им го обезбедуваат на своите клиенти.

Избрани онлајн казина во живо и нивната историја на награди

Церемониите на награди често се одржуваат на годишно ниво, со многу различни победници во многу различни категории. Како резултат на тоа, речиси е невозможно да се наведат сите различни награди освоени од казина и даватели на игри.

Подолу, корисниците можат да видат неколку примери на даватели на игри на казино со дилер во живо кои освоиле големи награди, како и некои информации за тоа што ги прави овие провајдери да се истакнат на пазарот. Запомнете дека давателот може да има освоено повеќе награди кои не се наведени овде и можеби добил конкретни награди во неколку различни прилики.

1xBet

 • Награда на SBC за ѕвезда во подем во иновации во спортското обложување
 • Награда SBC за најдобра иновација на партнерски производ
 • Награда SBC за еспортски оператор на годината

1xBet е награден благодарение на брзиот развој на неговиот мобилен интерфејс - како и корисничките интерфејси за други уреди - и партнерствата на високо ниво што фирмата ги има со водечките спортски тимови, како што е фудбалскиот клуб Барселона.

888 казино

 • Награда за преглед на eGaming за оператор на годината во казино
 • Награда за Gaming Intelligence за оператор на годината во казино
 • Награда за Gaming Intelligence за најдобар казино оператор
 • Глобална награда за игри за дигитален оператор на годината
 • Награда на оператор за преглед на еГејминг за оператор на годината
 • Награда на операторот за преглед на еИгри за најдобар казино оператор

888 казино посветеноста на нарушување на пазарот на дигитални казино во живо ја виде фирмата да освои голем број различни награди во индустријата. Тимот зад 888 има освоено неколку од горенаведените награди повеќе од еднаш.

Казумо

 • Меѓународна награда за игри за оператор на онлајн казино
 • eGaming Review Nordic Award за мобилен оператор
 • eGaming Review Nordic Award за In-House Innovation
 • Награда за преглед на eGaming за мобилен казино производ на годината
 • Награда за преглед на eGaming за иновации во казиното
 • Награда за ѕвезда во подем за преглед на еИгри

Еден од клучните фактори зад Значителен успех на наградата на Касумо е мобилното искуство што веб-страницата за казино во живо им го обезбедува на клиентите. Забрзаните процеси на најавување кои не ја загрозуваат безбедноста, интуитивната контролна табла на корисникот и приспособените известувања го привлекоа вниманието на многу тела за доделување на индустријата.

10 облог

 • Свежа награда за дизајн и брендирање
 • Графис награда за дизајн

10bet се позиционира како онлајн казино ориентирано кон клиентите со игри во живо, а тоа се рефлектира во неговото брендирање и корпоративен идентитет. Тоа е силно брендирање, интуитивно корисничко искуство и лесен дизајн што помогна 10bet постигнува значително признание во казино индустријата.

BetVictor

BetVictor постои повеќе од половина век и првично беше лансиран во Гибралтар. Позната по различните производи за коцкање, компанијата се повеќе се прославува во просторот на казино во живо. Live CasinoRank сака да ја препознае BetVictor за нивните кориснички интерфејси за производи и посветеноста на одговорното коцкање и целокупното искуство на клиентите.

Награди за игри во живо

Производители на софтвер за казино во живо може да освои награди од повеќе различни причини. Сепак, важно е да се запамети дека тоа е казиното на давателот игри со дилери во живо кои се во првите редови на искуството на играчот. Без одлични игри, искуството на играчот страда. Кога искуството на играчот страда, развивачите на софтвер и давателите на игри не можат да добијат награди.

Значи, кои се некои од најуспешните игри, производи и платформи во живо на онлајн казино? Кои апликации и софтверски парчиња освоија најмногу награди - или ги добија најважните награди? Оваа информација е многу корисна за играчите бидејќи тие го бараат најдоброто можно искуство во казиното во живо.

Извонреден рулет

Извонреден рулет на Evolution Gaming навистина почна да ги поместува границите на она што е можно од игрите во казино во живо. Концептот на шоуто за игри во казино во живо сè уште беше во релативна повој уште во 2014 година, но Evolution Gaming ја придвижи индустријата напред со својата наградувана рулет игра. „Иммерзивниот рулет“ ја освои играта на годината на наградите eGR во 2014 година, меѓу другите признанија.

Молња рулет

Lightning Roulette е уште еден успех на Evolution Gaming, и им постигна нов успех на производителите на софтвер во категоријата eGR Игра на годината. Оваа понуда на рулет се појави во 2018 година, четири години откако за прв пат се појави „Иммерзивниот рулет“. Брзата игра и одличното корисничко искуство ја направија оваа игра непосреден успех и доведе до голем број различни награди.

Монопол во живо

Третото појавување од Evolution Gaming на оваа листа, Монопол во живо предизвика голема возбуда кога беше лансирана во 2020 година. Монопол беше признат на наградите на ИГА таа година, добивајќи ја наградата Игра на годината. Ова беше далеку од единствената номинација што играта ќе ја добие. Комбинирајќи го испробаниот и проверен формат на игра со тркала со омилениот бренд Monopoly, Monopoly Live брзо стана хит меѓу играчите.

Казино во живо Hold Em

Казино во живо Hold Em им дава можност на играчите да уживаат во висококвалитетно покер искуство од која било локација со интернет конекција и паметен уред. Продуцирано од BetConstruct, Live Casino Hold Em беше особено успешен на азискиот пазар, каде што се здоби со значително признание. BetConstruct е исто така еден од клучните спонзори на Азиските игри за игри, демонстрирајќи ја нивната посветеност на растот на овој пазар.

Во живо неограничен Блек Џек

Playtech's Live Unlimited Blackjack се покажа како популарен избор меѓу гејмерите ширум светот. Ова е во голема мера благодарение на долгогодишното искуство на Playtech во производството на висококвалитетен софтвер за игри што се приближува што е можно повеќе до искуството на вистинско, физичко казино.

Умешноста на онлајн казино игрите на Playtech во живо собра голем број награди за програмерите. Овие награди вклучуваат Платформа на годината и награди за софтвер за покер B2B на наградите eGR. Playtech, исто така, доби признанија на наградите „Women in Gaming Diversity Awards“, „Malta iGaming Excellence Awards“, „WhiteBingo Awards“ и „GamblingCompliance Global Regulatory Awards“ во истата година.

Награди за софтвер за казино во живо

На кои добавувачи на софтвер за казино во живо треба да внимаваат играчите? Кои се најпочитуваните имиња во индустријата кои обезбедуваат одлично искуство за гејмерите? Историјата на награди на некои од најголемите провајдери на софтвер може да им помогне на клиентите да разберат повеќе за игрите со кои комуницираат. Ова може да биде клучно за да се направи вистинскиот избор кога ќе го посетат онлајн казиното во живо.

Еволуција

Еволуцијата има освоено многу награди во индустријата. Инвеститорот ја освои наградата eGR B2B за Добавувач на Казино на годината 12 години по ред од 2021 година. Овие успеси - постигнати толку постојано и во текот на толку долг временски период - покажуваат точно зошто Evolution е меѓу најголемите имиња во живо поле на давател на софтвер за казино. Високите нивоа на доверливост и безбедност и одличното корисничко искуство значат дека играчите можат да се уверат секогаш кога ќе го видат логото на Evolution.

Playtech

Playtech е уште еден високо украсен провајдер на софтвер за онлајн казино игри во живо, постигнувајќи многу награди низ својата историја. Програмерот има освоено бројни награди „Индустриски добавувач на годината“ или еквивалент, вклучително и на посакуваните Глобални награди за игри. Заедно со Evolution, Playtech е меѓу зачетниците на онлајн казино игрите во живо и продолжува да ги поместува границите на она што е можно на ова поле.

Езуги

Езуги не можеше да ги постигне истите високи нивоа на препознавање како Evolution и Playtech, иако провајдерите добија многу номинации. Тие вклучуваат номинации за добавувач на содржини во казино и најдобра нова игра на наградите eGR Северна Америка 2022 година во две категории. Езуги постојано постигнува номинации на најпрестижните церемонии за доделување награди во индустријата, и се чини веројатно дека развивачот е блиску до постигнување големи награди како резултат.

NetEnt

NetEnt има добиено голем број различни меѓународни награди. Меѓу најимпресивните награди во последниве години ја вклучуваат наградата за лансирање на најдобар производ за глобално игри во 2021 година и најдобар добавувач на софтвер за мобилни игри на наградите B2B на eGR во истата година. Мобилното искуство е толку клучно за тековниот развој на казино игри во живо, и ова го става NetEnt меѓу главните иноватори во индустријата.

Прагматична игра

Прагматична игра неодамна беше добитник на iGaming добавувач на годината на Gaming Intelligence Awards Латинска Америка во 2021 година. На истата церемонија, Pragmatic ја освои и играта на годината. Посветеноста што Pragmatic со седиште во ОК ја покажува за истражување на растечките пазари како Латинска Америка го прави инвеститорот навистина многу интересна перспектива.

Награди за казино индустрија

Додека онлајн наградите за казино во живо се насочени кон признавање на индустријата, тие се исто така многу корисен ресурс за играчите и гејмерите. Тоа е затоа што наградите им покажуваат на играчите кои казина и казино производи се најдобри - користењето на овие информации им помага на играчите внимателно да го изберат својот пат кога бараат оператори на казино.

Но, со толку многу различни церемонии за доделување награди таму, играчите лесно можат да се збунат. Кои церемонии се најпрестижни? Кои награди се највпечатливи за играчите? Подолу, гејмерите можат да научат малку повеќе за некои од овие церемонии за доделување казино за да знаат на што да внимаваат кога играат.

Тимот на Live CasinoRank, исто така, посветува големо внимание на овие церемонии за доделување награди. Ова е важен фактор што влијае на прегледите на Live CasinoRank и на наградите на сопствената индустрија на тимот.

EGR

Наградите за eGaming Review (eGR) обезбедуваат голем број признанија за казина во живо, филијали, софтверски партнери и други индустриски субјекти. Нема второ или трето место - само генерален победник - иако специјалните пофалници се доделуваат на учесниците кои штотуку ги пропуштиле наградите. Казино оператор е меѓу водечките награди на eGR и е една од најпосакуваните награди во индустријата.

G2E Asia Awards

Наградите G2E се обезбедени во помалку категории од наградите eGR - само 12 - но овие категории се поспецијализирани. На пример, не постои категорија „Најдобар казино оператор“. Наместо тоа, меѓу другото има и Најдобра игра на маса, Најдобра иновација во индустријата и Најдобар ВИП промотор за игри. Секоја категорија има само еден победник, освен категоријата Новдојденец или Ѕвезда во подем, која може да донесе вкупно пет награди за новодојдените.

Награди за интелигенција за игри

Наградите за Gaming Intelligence се обезбедуваат во осум различни категории. За разлика од наградите G2E, овие имаат тенденција да бидат поопшти и фокусирани на индустријата. За давателите на казино во живо, категориите iGaming оператор на годината и игра на годината се високо ценети, но исклучителниот придонес во наградата за индустрија е можеби најголемиот поттик за субјектите за игри на казино кои сакаат да го зголемат својот профил и да ги развијат своите услуги .

Глобални награди за игри

Глобалните награди за игри одржуваат церемонии во Лондон, Лас Вегас и во Азија, со признавање на извонредноста во дигиталните казина, казина во живо и физичките казина. Онлајн казино на годината, провајдер на онлајн казино на годината - наменет за производители на софтвер и студија - и Казино производ на годината имаат најголем интерес за фигури на пазарот на казино во живо. Ова се престижни награди во индустријата.

Меѓународни награди за игри (ИГА)

Меѓународните награди за игри се голема работа во индустријата и се многу барани од развивачите на софтвер за казино, давателите на платформи за игри во живо и многу други субјекти низ пејзажот на дигитално коцкање. Како што сугерира името, оваа церемонија на доделување има глобален изглед и ја препознава извонредноста во индустријата во повеќе од 30 посебни категории. Секоја категорија има само еден победник, а во моментов нема посебни пофалници за второпласираните. Иако има награди за одредени географски региони, глобалните категории се најбарани за давателите на игри во казино.

СБЦ награди

Наградите на SBC се обезбедени за над 43 одделни категории, опфаќајќи 14 награди за оператори, 20 за добавувачи, четири за даватели на плаќања и три за придружни програми. Има и две специјалистички награди кои треба да се доделат на заслужните победници. Секоја категорија завршува со златен добитник на прво место и сребрен добитник кој го зазема второто место. За операторите на казино, Златниот добитник во категоријата Оператор на годината во казино е најпосакуваната награда.

Сигма Европа игри награди

Низ 29 категории, Sigma Europe Gaming Awards ја препознаваат и наградуваат извонредноста во онлајн индустријата за коцкање. За казина во живо, Сигма нуди специјализирано признание - награда за оператор на годината во живо казино. Иако е повеќе регионално фокусирана од другите церемонии на оваа листа - Сигма одржува други глобални настани, но Сигма Европа е само за европски учесници - оваа церемонија е клучна за индустријата како целина, благодарение на нејзината посветеност на иновациите. Категориите како што се Алтернативно банкарско решение на годината и Крипто казино на годината ја нагласуваат оваа иновативна перспектива и помагаат да се придвижи индустријата напред.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)