Најдобри даватели на софтвер за казино во живо 2024

Обезбедувачите на софтвер за казино во живо им даваат можност на гејмерите да се поврзат со сите видови казино производи преку далечинско поврзување. Сè повеќе, искуството на онлајн казино во живо станува важно за давателите на услуги за коцкање и другите организации - и ова станува сериозно конкурентен пазар.

Со толку многу избор што им е на располагање, од клучно значење е играчите да ги имаат потребните информации за да донесат правилни одлуки за време на играта. Клучно е да читате за различни провајдери и да знаете што да барате од искуството во казино во живо. Прочитајте за да откриете повеќе за тоа што да очекувате од казина во живо и за информации за добавувачите на софтвер и други аспекти на индустријата.

Seven Deuce Gaming беше создаден од група страсни покер играчи во 2016 година за да развијат казино игри поврзани со покер. Три години подоцна, во 2019 година, студиото презеде ребрендирање за да стане Electric Elephant Games. Иако не го изгубија својот афинитет кон покерот, тие го проширија својот репертоар за да вклучи видео слотови. Некои примери на нивните понови изданија на слот игри вклучуваат Dragon Strike, Volsunga, Joker Jackpots и Wild Society.

Прикажи повеќе

Игрите во живо им даваат на играчите на казино фантастична шанса да се забавуваат, да стекнуваат нови пријатели, па дури и да научат нови работи. Со Saba Sports, играчите имаат се што им треба под еден покрив. И иако овој провајдер можеби не е на ниво на даватели на софтвер за казино во живо како Evolution Gaming и Playtech, тој е врвен провајдер сам по себе. Без разлика дали некој сака да игра рулет во живо, блек џек или која било друга игра со дилер на казино во живо по свој избор, шансите се дека ќе ја најдат на платформите на Саба.

Прикажи повеќе

Dragonfish е врвна поделба бизнис-бизнис 888 која нуди услуги за онлајн игри. Работи повеќе од една деценија, искористувајќи го своето искуство од бизнис до потрошувач од 888 за да обезбеди високо курирани услуги за игри. Долгогодишното работење исто така го направи едно од најпопуларните брендови во индустријата.

Прикажи повеќе

Додека коцкањето преку Интернет е многу популарно, има играчи на казино кои копнеат за човечка интеракција лице в лице, кои се наоѓаат во собите на копното на казино. Некои играчи, исто така, може да фрлат сомнеж во интегритетот на онлајн казино игрите напојувани со RGN. Ова е можеби поради вродената природа на луѓето никогаш да не им веруваат на некои технологии 100%.

Прикажи повеќе
Прагматичната игра ќе биде добро претставена на Самитот на SBC Латиноамерика
2023-10-20

Прагматичната игра ќе биде добро претставена на Самитот на SBC Латиноамерика

Pragmatic Play, врвен добавувач на содржини во казино во живо, ги објави плановите за учество на претстојниот самит на SBC Latinoamerica. По успешниот настан во Барселона, настанот ќе започне од 31 октомври до 2 ноември 2023 година.

Ezugi нуди надградено студио Baccarat и обновен кориснички интерфејс
2023-10-19

Ezugi нуди надградено студио Baccarat и обновен кориснички интерфејс

Езуги, снабдувач на игри во казино во сопственост на Evolution, откри дека неговото модерно студио Baccarat сега е во функција. Според компанијата, ова студио испорачува избор на Baccarat игри со дилер со висок квалитет на онлајн гејмерите во повеќе земји. Подобрените игри на Baccarat сега со пренос во живо од студиото на Ezugi се првите што го покажаа новиот кориснички интерфејс на компанијата.

LuckyStreak ја дава возбудата на казино подови во рулетот Blaze
2023-10-05

LuckyStreak ја дава возбудата на казино подови во рулетот Blaze

LuckyStreak, водечки снабдувач на игри на маса и наслови на дилери во живо, објави дека љубителите на казино во живо сега можат да уживаат играјќи на дополнителна маса за рулет со Dual-Play. Овој нов додаток се емитува во живо од казиното Oracle на компанијата во Малта. Oracle Blaze Roulette нуди поизвонредно искуство благодарение на трите табели со двојна игра.

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Stakelogic, развивач на премиум казино игри во живо со седиште во Малта, ја претстави новата возбудлива игра, Live Speed ​​Baccarat. Играчите кои сакаат возбудливо искуство со Baccarat во живо можат да ја бараат оваа нова верзија на класичната игра каде што сите карти се делат свртени нагоре. Ова додава брзина на играта, дозволувајќи им на гејмерите да играат повеќе кругови за помалку време.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Како работи софтверот за казино во живо

Софтверот за казино во живо ја формира врската помеѓу подот на студиото во казино во живо и играчот на екранот на нивниот компјутер. Двете страни обезбедуваат влезови - дилерот дели картичка, на пример, и играчот донесува одлука - и софтверот ги толкува овие влезови.

Во основа, софтверот обезбедува интерфејс помеѓу плеерот и дилерот. Исто така, нуди возбудливо искуство за играчот, со привлечни дизајни и бои. Конечно, софтверот треба да биде интуитивен и лесен за користење, поддржувајќи позитивно искуство со играчот.

Автоматизирани компоненти на софтвер за казино во живо

Автоматските функции се важни за софтверот за казино во живо. На пример, софтверот треба да ја препознае поделената картичка или бројот од спинот на рулет. Ова се ракува автоматски, преку способноста за препознавање што е програмирана во системот.

Софтверот ќе треба да го претстави ова на визуелниот интерфејс на плеерот. Ова е причината зошто способноста за автоматско препознавање треба да биде толку софистицирана и толку точна - интегритетот на играта зависи од тоа.

Најдобрите примери на софтвер за казино во живо ги спојуваат автоматските и рачните функции. Гејмерот сè уште има рачна контрола на играта и тие се лице в лице со физички дилер, но тие се поддржани со автоматизирани функции.

Во живо казино студиа

На казино студио во живо е местото каде што дејството се случува за време на казино игри во живо. Ова е она што го прави казиното во живо да се разликува од другите видови на коцкање во казино.

Во физичко казино, играчите се физички присутни во гејмерската средина. Во онлајн казино, играчите се занимаваат со претходно програмирани дигитални игри. Казино во живо е средина помеѓу овие две - вистински, живи казино игри испорачани преку дигитална врска.

Значи, на казино во живо му треба студио. Овде ќе биде сместен дилерот, поврзан со играчот преку софтверот за казино во живо и интернет конекција.

Кои се единствените карактеристики на студиото во казино во живо?

На студиото за казино во живо му требаат голем број уникатни карактеристики и аспекти за да биде успешен.

Дилер во живо

Студиските игри во живо генерално ќе имаат дилер во живо. Ова е важна точка на разлика помеѓу играта во живо и однапред програмираната онлајн игра и придонесува за целокупното искуство. Овие дилери обично ќе бидат високо обучени и многу професионални, како и повеќејазични во многу случаи.

Камери

Се разбира, на студиото му требаат камери. Овие камери ќе ја снимаат играта и исто така ќе му помогнат на дилерот да комуницира со играчот. Играчите можат да се уверат во автентичноста на играта преку видео врската.

Аудио

Аудио поврзувањето е речиси исто толку важно како и врската со камерата. Играчите треба да бидат способни да го слушаат дилерот додека играат, поддржувајќи искуство слично на она на казиното. Како и видео конекцијата, аудио врската е само еднонасочна - продавачот не може да слушне или види ниту еден од плеерите.

Алатки за разговор

Некои игри може да им овозможат на играчите да комуницираат со дилерот, иако тоа обично не се доставува преку аудио и визуелни врски. Наместо тоа, комуникацијата ќе се управува преку алатка за разговор што е вградена во софтверот за казино во живо. Играчите можат да пишуваат пораки на својот уред и овие пораки ќе бидат доставени до продавачот.

Мебел за студио

Мебелот на студиото за казино во живо е наменет да личи на подот на физичко казино. Додека некои студиа во живо се сместени во реални физички казина, повеќето се само макети на оваа средина, со маси за картички и тркала за рулет во затворен простор.

Способност за стриминг

Способноста за стриминг е од клучно значење за успехот на студиото за казино во живо. Студиските игри треба да се емитуваат на играчи на оддалечени локации, што значи дека е потребно високо ниво на пропусен опсег. Некои даватели на софтвер за коцкање преку Интернет во живо ќе работат со различни студија на повеќе локации за да понудат универзално искуство на сите играчи.

Латентност во студиото

Секое доцнење - т.е. секое доцнење помеѓу студиото и далечинскиот плеер - може да биде проблематично. Студијата треба да работат со софтверски решенија кои ја елиминираат оваа латентност и обезбедуваат беспрекорно искуство на плеерот. Сепак, уредот за плеер исто така ќе треба да биде ажуриран. Ако играчот користи постар уред, можеби нема да може да пристапи до целосното искуство или да ужива во сите функции на игра.

Врвни даватели на софтвер за казино во живо

Се вели дека првиот провајдер на софтвер за дилер на казино во живо бил измислен во 1994 година од страна на Microgaming, која исто така е првата компанија што го дизајнирала првото интернет казино. Секторот за онлајн коцкање беше сведок на неконтролиран раст бидејќи повеќе програмери прават значителни чекори.

Овие даватели на казино во живо постојано објавуваат свежа и напредна содржина, давајќи им на коцкарите многу опции и одлични игри искуства со најголемите игри во живо. Денешните казина се пософистицирани со подобрени звучни ефекти, анимација и графика.

Врвни казина во живо користете генератори на случаен број или RNG кои обезбедуваат еднаквост и правичност при изборот на победници. РНГ се од трети страни, така што операторите на казино не можат да манипулираат со системите.

Апликациите за казино може да се класифицираат во мобилни апликации, инстант играње и апликации за преземање за компјутер. Игрите доаѓаат во сите формати за играчите да можат да уживаат во нив на плејада уреди без да го изгубат оригиналниот квалитет.

Сепак, огромното мнозинство од обложувачите претпочитаат да се коцкаат на мобилен како што одговара на нивниот начин на живот во движење. Инстант играњето им овозможува на играчите да ги користат своите прелистувачи без да преземаат ништо. Ова е главно Adobe Flash, кој е компатибилен со сите компјутерски оперативни системи.

Software Company

Established

Licenses

Studios

Games

Evolution

2006

Worldwide

Romania, Latvia, Philippines, Spain

Different blackjack variations, Baccarat, Roulette, Casino Holdem, 3card Poker, Caribbean Stud Poker, Deal or No Deal, Ultimate texas hodlem, Texas Holdem Bonus, Holdem Bonus Poker, Dragon Tiger, Dream Catcher, Monopoly Dream Catcher live, Football Studio, Super Sic Bo, Lightning Dice, Side Bet City, Crazy Time, Live Craps, Cash or Crash, FanTan, Bac Bo, Xxxtreme Lightning roulette, Gold bar roulette, Monopoly big baller, Super Andar Bahar and Teen Patti

NetEnt

1994

Malta Gaming Authority, UK Gambling Commission, and other renowned jurisdictions

Malta

Over 800 games

Playtech

1999

MGA, UKGC, NJGC, PAGCOR, Isle of Man

Latvia, Philippines, Romania, Spain, United States

Live dealer versions of Roulette, Blackjack, Casino Hold’em, Baccarat, Three Card Brag, Hi-Lo

Authentic Gaming

2015

UK, Malta, Romania

United States, United Kingdom, Italy, Denmark, Romania

Different live roulette variations, Multi-Play Blackjack

SA Gaming

2008

Philippines

Europe, Philippines

Baccarat, Roulette, Blackjack, Live Dragon Tiger Shanghai, Live Sic Bo Shanghai, Live Money Wheel, Live Fantan Shanghai, Live Cow Cow Baccarat

Ezugi

2013

Malta, Curacao, Bulgaria, Colombia

United States, Bulgaria, Colombia, Latvia, Malta, Romania, Belgium, Hungary, Georgia

Blackjack, Roulette, Baccarat, Casino Holdem, Live lottery, Live Keno, Andar Bahar, Teen Patti, Bet on Teen Patti

Asia Live Tech

2011

Cambodia

Cambodia

Baccarat, Sic Bo, Fan Tan, Xoc Dia, Dragon Tiger, BelangKai, Roulette

7Mojos

2020

Malta, Bulgaria

Varna, Bulgaria, Malta Gaming Authority

Andar Bahar, Teen Patti, Dragon Tiger

Asia Tech Live

2011

Cambodian Government

Cambodia

Baccarat, Sic Bo, Roulette, Fan-Tan, Xoc Dia, Dragon Tiger, BelangKai

BetConstruct

2003

Malta, The Alderney Gambling Control Commission

The UK Gambling Commission Armenia

Roulette, Baccarat, Blackjack, Bet on Poker, Russian Poker

DreamGaming

2018

Cambodia

Genting Crown Casino in Cambodia

Baccarat, Dragon Tiger, Roulette, Sic Bo, Baccarat Cow Cow, Hi-Lo, Bullfight

EntwineTech

2004

Alderney, IOM , First Cagayan

Philippines, Malaysia

Many different Baccarat variations, Blackjack, Roulette, Sic Bo, Dragon Tiger

PragmaticPlay

2019

The UK

Romania, Malta

Blackjack, Roulette, Baccarat, Mega Sic Bo, Mega Wheel, Andar Bahar, Dragon Tiger, Sweet Bonanza Candyland

Asia Gaming

2012

First Cagayan, PagCor

Philippines

Dragon Tiger, Dragon Bonus, Sic Bo, Roulette, Blackjack, Baccarat, Bullfight/Bull Bull, Win Three Cards

BetGames

2012

Curacao, UK Gambling Commission

Bet on poker, Bet on Baccarat, War of Bets, Lucky 5, Lucky 6, Lucky 7, Dice Duel, Wheel of Fortune, Speedy 7, Andar Bahar

Најдобрите даватели на игри во казино во живо

Апликацијата за игри игра значајна улога во искуството на играчот на страницата за вистински пари на онлајн казино. Го одредува типот на игри достапни на платформата за обложување, границите на табелата, правилата што треба да се следат и шансите за победа.

Развивачот на апликацијата влијае на целокупниот дизајн и содржината на онлајн казино со дилер во живо. Кога отворате локација за коцкање, операторот треба да се пресмета со различни добавувачи на апликации за игри за да ја направи нивната страница привлечна дури и за посетителите кои првпат ќе ги посетат. Значи, кои се најдобрите домашни имиња во индустријата и што ги прави уникатни?

Microgaming

Наводно, Microgaming е пионер на онлајн индустријата за коцкање и првиот креатор на вистинско казино во живо. Основана е во Јужна Африка, но е со седиште на Островот Ман. Компанијата има произведено над 800 наслови, а нивните прогресивни џекпот достигнаа над 3 милијарди евра вкупни исплати. Секој ден, Microgaming бележи најмалку 7.000 победници.

Игрите на Microgaming се ревидираат независно за праведност и случајност. Секој месец, казината кои се партнери со Microgaming се уверени во нови наслови на игри благодарение на соработката на компанијата со десетина студиа за игри.

Microgaming е посветена на заштита на коцкарите од онлајн измами. Да се биде основачки член на:

 • Сè-во проект за различност
 • Совет за интернет игри
 • еКОГРА

NetEnt

NetEnt е исто така познат како Net Entertainment и е еден од најголемите провајдери на дилери во живо во светот. Компанијата има силна репутација за висококвалитетни производи. Основана во 1996 година, NetEnt е еден од најдобрите брендови за иновативни наслови на игри. Овој провајдер на казино во живо има развиено над 800 игри со извонреден аудио, графика, здружени џекпот, интуитивен интерфејс и повеќејазични опции. NetEnt игрите често имаат приспособени бонуси и добиваат престижни награди, што ја прави компанијата да се издвојува од останатите.

Лиценците од Органот за игри на среќа на Малта, Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и други реномирани јурисдикции го прават NetEnt веродостоен развивач. NetEnt продира на американските пазари за коцкање во последните неколку години каде што игрите во казино се легализирани, особено во:

 • Западна Вирџинија
 • Пенсилванија
 • Њу Џерси

NetEnt се приклучи на Evolution Gaming Group AB во 2020 година. Наскоро се очекува да бидат објавени повеќе слотови од овој индустриски гигант.

Playtech

Playtech постои повеќе од две децении и е еден од најпознатите провајдери на пазарот. Ова помага да се всади доверба кај играчите. Основана во 1999 година, Playtech го изгради своето име со повеќе од 700 врвни казино игри може да се репродуцира на мобилни платформи. Брендот е поврзан со практично сите класични игри во казино во живо, од слотови, бинго, покер, еСпорт и лото. Нивните слотови се најиграни и многу разновидни. Многу сајтови за игри се свртуваат кон Playtech бидејќи се доверливи.

Компанијата е позната по:

 • Светиот грал
 • Џекпот џин
 • iPoker

Покрај тоа, нивните стимулации и високи бонуси се неспоредливи.

Играње во реално време

Играњето во реално време (RTG) датира од 1998 година. Патувањето на компанијата започна во американската држава Џорџија, но подоцна се пресели во Костарика. RTG ги овластува некои од најголемите сајтови за вистински пари за казино во живо.

Тие постојано објавуваат различни варијации на игри на маса и нови слотови. Провајдерот е добро познат по својот врвен избор на игри. Сајтовите за игри на RTG можат да се пофалат со преку 100 наслови, вклучително и огромен дел од видео слотови. Благодарение на нивното партнерство со големите гејмерски корпорации, RTG се здоби со огромна репутација.

Еволуција игри

Evolution Gaming е многу добро воспоставен провајдер на софтвер за коцкање и еден од најпопуларните избори меѓу играчите на казино на денешниот пазар. Оваа компанија која дава казино во живо започна со работа во 2006 година. Вистински обожаватели на игрите во живо во одреден момент наидоа на Evolution Gaming.

Популарните опции за Evolution Gaming вклучуваат живи верзии на различни варијации на блек џек, Baccarat, Roulette, Casino Holdem, 3card Poker, Caribbean Stud Poker, Deal or No Deal, Ultimate Texas Hodlem, Texas Holdem Bonus, Holdem Bonus Poker, Dragon Tiger, Dream Catcher, Monopoly Dream Catcher во живо, Фудбалско студио, Super Sic Bo, Lightning Dice, Side Bet City, Crazy Time, Live Craps, Cash or Crash, FanTan, Bac Bo, Xxxtreme Lightning рулет, рулет со златна шипка, Monopoly big baller, Super Andar Bahar и Тинејџерката Пети.

Evolution Gaming има најголем број награди за обезбедување игри во живо и има студија низ целиот свет.

Меѓународна технологија за игри

Меѓународна технологија за игри, која најчесто се нарекува со кратенката IGT, овој развивач започна со бизнис во 1971 година. Нивните први машини за игри беа изградени за копнени казина. Повеќето од игрите пронајдени во казина од тули и малтер се достапни и на интернет, благодарение на IGT. Сите IGT игри доаѓаат со лиценци, на пр., Wheel of Fortune, Family Guy, CSI и Ghostbusters.

Езуги

Ezugi стана добро познат по обезбедувањето софтвер за игри со фокус на искуството на играчот. Играчите уживаат мазна, интуитивна игра која може да одговара на одредени преференции и стилови на играње. Формирана во 2013 година, Езуги беше специјализирана за онлајн казино игри со дилер во живо. Тој е еден од партнерските брендови на Evolution Gaming од 2018 година и е лиценциран со Курасао, Њу Џерси и Малта.

Езуги повеќе се занимава со сорти на игри со карти со широка база на играчи како Блек Џек, Рулет, Бакара, Казино Холдем, лотарија во живо, Кено во живо, Андар Бахар, Тинејџер Пати, Обложување на Тин Пати. Овие игри во живо се пренесуваат од студиа за казино во живо во Малта, Камбоџа и повеќе студија во централна Америка, Бугарија, Белгија и Латвија. Овие игри во живо се достапни на англиски и шпански.

Даватели на игри на казино и ограничувања во земјата

Има многу казино игри во живо и провајдери на софтвер ширум светот. Како такво, важно е играчите да останат свесни со кој провајдер работат – за да знаат кои опции го обезбедуваат најдоброто искуство или искуството кое најдобро одговара на индивидуалниот стил на играчот.

Законски ограничувања за игри во казино во живо

Сите меѓународни јурисдикции имаат свои правила кога станува збор за коцкање со казино во живо. Играчите треба да проверат двапати за да се уверат дека оваа форма на коцкање е дозволена таму каде што се наоѓаат.

 • Во Европа, повеќето земји дозволуваат игри во казино во живо. Некои локации, како што е Германија, дозволуваат игри само во одредени држави во земјата.
 • Во Африка, повеќето земји не дозволуваат игри во казино во живо. Некои земји немаат закони кои ја регулираат оваа индустрија, што го прави коцкањето со казино во живо нешто како легална сива зона.
 • Во Австралија и Нов Зеланд, коцкањето на онлајн казино во живо е генерално дозволено. Во Нов Зеланд, легалните казина во живо мора да бидат базирани на НЗ.
 • Во Азија, многу земји дозволуваат коцкање со казино во живо, иако некои земји - како што е Индија - го дозволуваат тоа само на одредени локации во нацијата.
 • Во Северна Америка, САД и Канада дозволуваат казино игри во живо само во одредени држави. Играњето на казино во живо е дозволено во некоја форма во повеќето северноамерикански земји.
 • Во Латинска Америка, некои земји од Централна и Јужна Америка дозволуваат игри во казино во живо. Во некои земји, како што е Еквадор, сите форми на коцкање се целосно забранети.

Како да изберете добар добавувач на дилер во живо

Како играчите ги идентификуваат најдобрите казина со дилери во живо? Изборот на дилери на казино во живо и производи за игри може да биде многу личен процес, со вклучени многу различни фактори. Сепак, има неколку работи на кои играчите треба да внимаваат.

Одличен квалитет на стриминг и мала латентност

Играчите треба да бараат казина со одлична графика, мала латентност и високо доверливи, многу стабилни преноси. Ова има изразен ефект врз играта.

Силен список на игри

Играчите сакаат малку разновидност во нивната игра. Давателот на казино игри со дилер во живо треба да може да го поддржи ова со многу различни опции за игри во нивниот список.

Експертски тим

Дилерот треба да биде стручен и високо професионален. Тие исто така треба да можат да комуницираат со играчот на нивниот мајчин јазик. Другите членови на тимот, како што се менаџерите на јамата и персоналот за поддршка, исто така треба да бидат експерти за она што го прават.

Фер и транспарентни процеси

Идеалниот провајдер на игри во живо ќе се ревидира редовно за правичност и усогласеност, и тие ќе бидат целосно однапред и транспарентни за нивната игра и платежните системи.

Сигурна безбедност

Обезбедувачите на казино во живо треба да имаат примерни безбедносни записи и HTTPS протоколи и шифрирање од крај до крај за да ги чуваат играчите безбедни додека користат веб-страници и апликации за казино.

Солидни опции за игра низ повеќе уреди

Играчите можеби ќе сакаат да ги користат нивните десктоп компјутерски уреди за да се поврзат со производи од нивните домови. Алтернативно, тие можеби ќе сакаат да користат уреди за таблети или паметни телефони за навистина да го искористат најдоброто од далечинското играње. Најдобрите даватели на казино игри во живо ќе можат да го примат ова, нудејќи го истото високо ниво на квалитет и искуство.

Локална законитост

Се разбира, производите на давателот мора да бидат целосно лиценцирани и легални на локацијата на играчот. Ова вклучува кога играчот патува во земја само на кратко, како на пример на одмор.

Атмосфера со врвен квалитет

Играчот треба да се чувствува добредојден во секое време кога игра. Треба да има топла и пријатна атмосфера за играчот секогаш кога ќе се поврзе со игра во казино во живо. Поддршката треба лесно да се најде кога е потребно, а корисничкото искуство треба да биде интуитивно.

Бонуси за игри

Повеќето даватели на казино исто така нудат бонуси на своите играчи. Овие бонуси треба да бидат доволно вредни за играчот и треба да се усогласат со стилот и стратегијата на играње на играчот. Бонусите не треба да го поттикнуваат играчот да се обложува надвор од сопствената стратегија - на пример, давателот на казино кој нуди бесплатни бонуси за вртење со неверојатно високи барања за депозит можеби нема да биде реномиран.

Кои се најдобрите даватели на игри?

Софтверот од светските студиа за развивачи на казино игри може да има широк опсег во однос на квалитетот. Имајќи го ова на ум, играчите треба да внимаваат на клучните предности кога избираат одредено парче софтвер или провајдер на софтвер. Тие, исто така, треба да внимаваат на потенцијалните црвени знамиња што може да сугерираат лошо корисничко искуство. Најдобрите софтверски компании за коцкање ќе го имаат следново:

 • Многу одлични критики од други играчи со дилери во живо
 • Оперативни барања што одговараат на сопствениот уред на играчот
 • Многу опции за квалитет на стриминг, овозможувајќи игра со различни брзини на поврзување
 • Дилери кои го зборуваат јазикот на играчот
 • Техничка поддршка и поддршка за игра достапна во секое време
 • Акредитации од индустриски тела и организации кои обезбедуваат игри
 • Сигурен квалитет на пренос во секое време од денот и ноќта
 • Фер и транспарентен процес на игра
 • Интуитивен и лесен за користење интерфејс за плеерот
 • Разумни лимити за повлекување и барања за депозит

Технологија на казино стриминг

Играњето на казино во живо зависи од софистицирана технологија која обезбедува беспрекорно искуство за играчите. Некои од клучните карактеристики на оваа технологија се наоѓаат подолу.

Софтвер за оптичко препознавање знаци – или OCR –

Софтверот OCR е она што се користи за препознавање на броеви и вредности на картичките и во други аспекти на играта. Овие вредности потоа се претставени на корисничкиот интерфејс.

Камери со висока резолуција и стриминг

Најдобрите провајдери на казино игри со дилер во живо ќе користат камери од професионално ниво способни да обезбедат пренос со висока дефиниција. Вообичаено, студиото ќе има повеќе камери.

Контролна единица за игра - или GCU

GCU е централниот центар за софтверот. Ова е она што им гарантира на играчите да можат да ги гледаат настаните во игра без одлагање и да извршуваат облози или други дејства.

Алатки за комуникација

Дилерот генерално ќе комуницира со плеерот преку аудио и видео конекции. Плеерот можеби ќе може да комуницира со дилерот, обично преку алатка за разговор што е вградена во софтверот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Кој е најдобриот онлајн софтвер за коцкање безбедно онлајн казино?

Клучната карактеристика на која треба да внимавате вклучува разумни услови и услови. Ако правилата за казино изгледаат предаторски или сомнителни, не вреди. Безбедните платформи имаат SSL протокол за заштита на финансиските податоци од љубопитните очи. Присуството на доверливи провајдери на игри во онлајн платформа за коцкање е уште еден показател дека страницата е доверлива и не ги лажира своите игри во живо. Што е најважно, одлична страница за игри во живо е лиценцирана од соодветни органи за коцкање.

Кој е најдобриот давател на казино игри во живо?

Некои гејмери претпочитаат NetEnt слотови, додека други сакаат RTG видео слотови. Сепак, некои коцкари ќе го изберат Microgaming наместо Playtech бидејќи првиот има големо искуство во индустријата за онлајн игри. Конечната пресуда е прашање на лични преференци.

Како да најдете добар провајдер на казино игри во живо

Одлични апликации за игри доаѓаат со кориснички интерфејси кои работат беспрекорно со сите паметни уреди. Тие се истакнуваат во својата област со објавување игри тестирани на RNG и наслови меѓу платформи. Различниот фактор на врвниот развивач е способноста да се произведуваат широк спектар на игри во живо со реална графика и мазни звучни ефекти. Последно, но не и најмалку важно, производите од најдобрите програмери се безбедни, лиценцирани и имаат освоено неколку награди.

Зошто е важен софтверот за казино во живо?

Креаторот на казино игра во живо е важен играч во индустријата. Тие одредуваат важни карактеристики како што се приспособливост на мобилниот телефон, прилагодливост на корисничкиот интерфејс и RTP. Еве важни работи за креаторите што треба да ги знаат ентузијастите на онлајн казино.

Кој прави казино игри во живо?

Казино игрите во живо се креирани од програмери кои обично се специјализирани само за развој. Тие вклучуваат искусни компании како Microgaming и NetEnt, како и нови играчи како Jadestone и LuckyStreak.

Дали треба да преземам нешто за да играм во живо онлајн казино игри?

На повеќето казина во живо може да се пристапи директно од интернет прелистувач; не е потребно преземање.

Кој е најдобриот софтвер за онлајн казино?

Најдобриот софтвер/игра е во голема мера личен избор. Повеќето игри се ригорозно тестирани и го поминуваат аспектот на основните карактеристики.

Дали онлајн казината прават свои игри во живо?

Обично, не. Онлајн казина во живо купуваат софтвер од посветени развивачи. Сепак, неколку програмери, исто така, водат онлајн казина во живо.

Може ли да играм казино игри во живо на мобилен?

Да, повеќето казина во живо што се развиваат денес имаат намерно фокусирање на приспособливоста на мобилните уреди.

Како работи софтверот за онлајн казино?

Софтверот им овозможува на играчите да пренесуваат игри во живо. Ова значи дека тие можат да гледаат и (делумно) да комуницираат со дилерот како да се во физичко казино.