Топ 10 Ezugi Live Casino

Езуги е претходник во развојот на казино игри со дилер во живо. Вистинското искуство со дилерот и атмосферата што ја нуди Езуги објаснуваат зошто оваа компанија е толку успешна во последните години во светот на коцкањето. Ezugi е посветен на подобрување на искуството во живо, каде што ги водат своите студија, а исто така соработува со други играчи во просторот за онлајн игри. Сертифицираниот и безбеден провајдер им овозможува на коцкарите возбудливо искуство со своите игри во живо за уживање.

За Езуги

За Езуги

Ezugi е сертифициран и безбеден провајдер на софтвер познат по тоа што нуди навистина уникатни игри со карти и маса.

Ezugi го прослави својот 10-ти роденден во 2022 година и обезбедува водечки игри со дилери во живо на клиентите преку Интернет од 2012 година. светот.

Додека партнерите на Ezugi вклучуваат копнени казина и физички обложувалници, токму во просторот за игри на казино со дилер во живо, компанијата лансираше некои од своите највозбудливи производи. Овие производи се развиени од тим од високо искусни професионалци во оваа индустрија - луѓе кои се страстни за игрите што ги обезбедуваат и искуството што им го нудат на своите клиенти.

Нивните игри се играат во живо казино и играчите можат да уживаат во некои уникатни варијации на рулет, бакара, кено, па дури и на лотарија. Нивните игри користат најсовремен софтвер и можат да се играат на различни уреди и локации. Понатаму, можете да комуницирате со дилерот, па дури и со други играчи додека уживате во одлична игра.

За Езуги
Визијата на Езуги

Визијата на Езуги

Тимот на Езуги изјави дека тие се на мисија да бидат клучни прекинувачи во полето за игри на казино. За да го постигнат ова, тие сакаат да станат глобални лидери на пазарот на софтвер за казино со дилер во живо, поместувајќи ги границите на она што е можно во оваа сфера.

Преку процес на тековно подобрување и развој, Ezugi работи на подобрување на корисничкото искуство. Тимот разбира дека градењето на водечко искуство во индустријата за сите нивни корисници е од клучно значење за успехот на високо конкурентен глобален пазар.

Визијата на Езуги
Езуги студио

Езуги студио

Игрите со дилери во живо не можат да функционираат без солидна мрежа на студија низ целиот свет, а игрите во живо на Ezugi секако не се разликуваат. Провајдерот на софтвер пренесува многу од нивните производи за игри од локации низ целиот свет, носејќи ја возбудата од искуството во казиното на компјутерите и паметните телефони на нивните клиенти.

 • Игрите во живо на Ezugi станаа светски бренд, со студија во Америка, низ западна и источна Европа и во Азија.
 • Додека студијата се претежно со седиште во Европа, Ezugi го вложи своето барање и на други пазари и планира дополнително да го прошири својот досег низ овие нови меѓународни локации за игри.
 • Нивните студиски локации покриваат пазари како Костарика, како и Романија, Бугарија и Латвија во Источна Европа.
 • Езуги гејминг работи со студија во Грузија во регионот на Кавказ и во Камбоџа на пазарот во Азија Пацифик.
 • За поддршка на оваа глобална перспектива, Ezugi е повеќејазичен провајдер. Низ неговите студиа, игрите со дилери во живо на Ezugi се изведуваат на англиски, шпански, турски, руски, романски и бугарски јазик.
 • Оваа глобална перспектива ги стави игрите на Ezugi во првите редови на индустријата за игри на казино во живо, а компанијата планира да додаде дополнителни студија во својата мрежа во наредните години, дополнително зајакнувајќи ја својата позиција.

Дел од предностите на Ezugi е тоа што нуди голем број на игри кои не се достапни од други провајдери. Иако портфолиото на компанијата останува мало во споредба со некои од нејзините долгогодишни конкуренти на пазарот, тимот за развој се обидува да го надомести тоа нудејќи им уникатни искуства на корисниците.

Игрите со дилери во живо на Ezugi исто така имаат интеграција на социјалните медиуми - обезбедувајќи алатки за разговор и други форми на комуникација помеѓу играчите - и опции за истовремена игра, што создава привлечна и возбудлива игра за клиентите ширум светот. Фирмата нуди и услуги за музика во живо на барање за да постигне уште поголема забава и возбуда за играчите.

Езуги студио
Зошто казината Езуги се толку популарни?

Зошто казината Езуги се толку популарни?

Игрите на Езуги се здобија со популарност бидејќи нивните понуди имаат прекрасно чувство за Вегас за нив. Разновидноста и уникатноста на игрите обезбедуваат повеќе од стандардните типови на обложување и исплати. Исто така, замислете да можете да играте игри и да се чувствувате како да сте со вистински дилер од компјутер или мобилен. Тоа е она што е можно со користење на софтверот Ezugi.

Очекувајте високо професионални дилери и немате потпирање на RNG за резултат. Акцијата се пренесува и до омиленото место на играчот за обложување. Можете да седите дома или дури и во метро и да уживате во игра. Практичноста и леснотијата се комбинирани со жива акција и интеракција со вистински луѓе. Тимот на Ezugi исто така ја искористи технологијата во своја полза и резултатот е одлична графика и стриминг. Ова се два многу важни елементи од искуството во казино во живо.

Зошто казината Езуги се толку популарни?
Уникатни карактеристики на Ezugi Games

Уникатни карактеристики на Ezugi Games

При изборот на казино во живо, коцкар треба да ги има предвид уникатните карактеристики што ги има провајдерот на софтвер. Езуги има неколку работи што ги издвојуваат од другите казина во живо.

Леснотија на користење

Првото нешто што играчите ќе го забележат е леснотијата со која можете да разговарате во живо со дилерот и другите играчи. Има и систем за разговор за поддршка во живо, кој им овозможува на играчите да дознаат повеќе за карактеристиките на страницата и начините на плаќање. Играчите исто така можат да се распрашуваат за награди и промоции.

Совети го дилерот

Една од поинтересните работи за игрите на Ezugi е можноста за бакшиш на дилерот. Ова може да направи малку повеќе забава и интеракција со продавачот. Исто така, можно е да се играат повеќе игри одеднаш. Ова е одлично за играчите кои сакаат да се качат и да играат што е можно повеќе за кратко време. Некои игри овозможуваат и други прилагодувања како музика во живо и контроли во студио. Одреден број игри имаат и музика во живо на барање и неограничен број играчи можат да играат на повеќето игри

Јазици и валути

Голем број различни јазици и валути се исто така поддржани од Ezugi и се разбира, казиното во живо со одлични визуелни слики не би било комплетно без повеќе агли на камерата на повеќето табели за да се сними целата акција. Предноста на играњето во онлајн казино со дилер во живо е пристапноста 24/7. Игрите може да се играат на многу погодни локации и на десктоп и на мобилни уреди од која било локација. Убава удобна игра е лесна кога користите врвен софтвер и игри обезбедени од Ezugi.

Навигација

Езуги, исто така, внимателно ја разгледа навигацијата на своите игри и играчите исто така ќе забележат дека правилата на играта се лесни за разбирање. Ова важи дури и за игри со повеќе правила и стратегии. Можете да уживате во едноставна игра дури и откако ќе ги научите правилата неколку пати. Страничните облози исто така стануваат популарна опција бидејќи играте за онлајн казино вистински пари и се надеваме дека го зголемувате вашиот субсидирам.

Иновации

Конечно, една од најдобрите карактеристики на Ezugi е варијацијата на игри кои обезбедуваат свежина и иновација за играње. Игрите се исто така прилагодени за да одговараат на потребите на секој играч. Има над 50 игри во казиното и стримингот отсекогаш бил одличен без премногу време за задоцнување.

Уникатни карактеристики на Ezugi Games
Најпопуларните игри на Езуги

Најпопуларните игри на Езуги

Езуги е уникатен по тоа што имаат игри базирани на земја и студио стримувани (ОТТ игри). OTT игрите комбинираат копнени казина со технологија за игри во живо на масите. Игрите со пренос во живо може да дојдат директно до телефонот или компјутерот на една личност.

ОТТ игрите вклучуваат:

OTT рулет

OTT Baccarat

ОТТ Андар Бахар

Студиото Езуги вклучува многу различни игри, некои од нив вклучуваат:

 • Рулет
 • Бакара
 • Блек Џек
 • Крикет војна
 • Казино Холдем
 • Змеј тигар
 • Андар Бахар

Други притисни игри вклучуваат:

 • Push Gaming игри како Live Dealer Blackjack
 • Карибите Студ покер
 • 21+3 што е игра со блек џек со дилер во живо со многу различни странични облози
 • Покер со три карти
 • Може да се игра и лотарија во живо

Игрите на Ezugi се преполни со варијации и свежина што ги прави идеални за нови и ветерани играчи кои сакаат да уживаат во нова игра со вибрации во Вегас.

Нема недостаток на уживање и едноставност што доаѓа со софтверот во живо на Ezugi. Додадете добра количина на игри, лесна навигација и прилагодување. Крајниот резултат е одлично искуство во казино во живо.

Најпопуларните игри на Езуги

Најнови вести

Езуги дебитира во Велика Британија со инженерски договор за Playbook
2022-11-27

Езуги дебитира во Велика Британија со инженерски договор за Playbook

Обединетото Кралство е еден од најбезбедните и најголемите iGaming пазари на глобално ниво, со најновите бројки кои покажуваат дека над 40 милиони жители на ОК играат онлајн казино игри. Не е ни чудо што развивачите на игри и операторите на онлајн казино во живо сакаат удел од овој регулиран пазар. 

Езуги го таргетира тајландскиот пазар со објавувањето на рулетот за дилер на EZ
2022-10-24

Езуги го таргетира тајландскиот пазар со објавувањето на рулетот за дилер на EZ

Езуги, дел од Evolution Group, не е ново име во конкурентниот свет на казино во живо. Компанијата е позната по своите иновативни и забавни казино игри во живо, насочени кон широкиот азиски пазар. 

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Најновите бројки на Википедија откриваат дека Велика Британија е дом на повеќе од 2,1 милиони онлајн коцкари. Ако ова е нешто што може да се случи, секој амбициозен агрегатор на содржина на онлајн казино ќе сака да добие дел од овој пазар на iGaming. Па, Езуги неодамна објави дека компанијата обезбедила дозвола за напојување живи казино сајтови во ОК. Еве повеќе за договорот:  

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги
2022-04-11

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги

По речиси една деценија во онлајн индустријата за коцкање, брендот Ezugi (Еволуција) има посебно место во индустријата за казино во живо. Компанијата моментално може да се пофали со повеќе од 20 игри доставени до најдобрите казина во живо во светот.