Рангирање на најдобрите Ezugi казина во живо

Езуги е претходник во развојот на казино игри со дилер во живо. Вистинското искуство со дилерот и атмосферата што ја нуди Езуги објаснуваат зошто оваа компанија е толку успешна во последните години во светот на коцкањето. Ezugi е посветен на подобрување на искуството во живо, каде што ги водат своите студија, а исто така соработува со други играчи во просторот за онлајн игри. Сертифицираниот и безбеден провајдер им овозможува на коцкарите возбудливо искуство со своите игри во живо за уживање.

Рангирање на најдобрите Ezugi казина во живо
Ezugi No Commission Baccarat
Ezugi No Commission Baccarat
Ezugi No Commission Baccarat
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Езуги

Ezugi е сертифициран и безбеден провајдер на софтвер познат по тоа што нуди навистина уникатни игри со карти и маса.

Ezugi го прослави својот 10-ти роденден во 2022 година и обезбедува водечки игри со дилери во живо на клиентите преку Интернет од 2012 година. светот.

Додека партнерите на Ezugi вклучуваат копнени казина и физички обложувалници, токму во просторот за игри на казино со дилер во живо, компанијата лансираше некои од своите највозбудливи производи. Овие производи се развиени од тим од високо искусни професионалци во оваа индустрија - луѓе кои се страстни за игрите што ги обезбедуваат и искуството што им го нудат на своите клиенти.

Нивните игри се играат во живо казино и играчите можат да уживаат во некои уникатни варијации на рулет, бакара, кено, па дури и на лотарија. Нивните игри користат најсовремен софтвер и можат да се играат на различни уреди и локации. Понатаму, можете да комуницирате со дилерот, па дури и со други играчи додека уживате во одлична игра.

Визијата на Езуги

Тимот на Езуги изјави дека тие се на мисија да бидат клучни прекинувачи во полето за игри на казино. За да го постигнат ова, тие сакаат да станат глобални лидери на пазарот на софтвер за казино со дилер во живо, поместувајќи ги границите на она што е можно во оваа сфера.

Преку процес на тековно подобрување и развој, Ezugi работи на подобрување на корисничкото искуство. Тимот разбира дека градењето на водечко искуство во индустријата за сите нивни корисници е од клучно значење за успехот на високо конкурентен глобален пазар.

Езуги студио

Игрите со дилери во живо не можат да функционираат без солидна мрежа на студија низ целиот свет, а игрите во живо на Ezugi секако не се разликуваат. Провајдерот на софтвер пренесува многу од нивните производи за игри од локации низ целиот свет, носејќи ја возбудата од искуството во казиното на компјутерите и паметните телефони на нивните клиенти.

 • Игрите во живо на Ezugi станаа светски бренд, со студија во Америка, низ западна и источна Европа и во Азија.
 • Додека студијата се претежно со седиште во Европа, Ezugi го вложи своето барање и на други пазари и планира дополнително да го прошири својот досег низ овие нови меѓународни локации за игри.
 • Нивните студиски локации покриваат пазари како Костарика, како и Романија, Бугарија и Латвија во Источна Европа.
 • Езуги гејминг работи со студија во Грузија во регионот на Кавказ и во Камбоџа на пазарот во Азија Пацифик.
 • За поддршка на оваа глобална перспектива, Ezugi е повеќејазичен провајдер. Низ неговите студиа, игрите со дилери во живо на Ezugi се изведуваат на англиски, шпански, турски, руски, романски и бугарски јазик.
 • Оваа глобална перспектива ги стави игрите на Ezugi во првите редови на индустријата за игри на казино во живо, а компанијата планира да додаде дополнителни студија во својата мрежа во наредните години, дополнително зајакнувајќи ја својата позиција.

Дел од предностите на Ezugi е тоа што нуди голем број на игри кои не се достапни од други провајдери. Иако портфолиото на компанијата останува мало во споредба со некои од нејзините долгогодишни конкуренти на пазарот, тимот за развој се обидува да го надомести тоа нудејќи им уникатни искуства на корисниците.

Игрите со дилери во живо на Ezugi исто така имаат интеграција на социјалните медиуми - обезбедувајќи алатки за разговор и други форми на комуникација помеѓу играчите - и опции за истовремена игра, што создава привлечна и возбудлива игра за клиентите ширум светот. Фирмата нуди и услуги за музика во живо на барање за да постигне уште поголема забава и возбуда за играчите.

Зошто казината Езуги се толку популарни?

Игрите на Езуги се здобија со популарност бидејќи нивните понуди имаат прекрасно чувство за Вегас за нив. Разновидноста и уникатноста на игрите обезбедуваат повеќе од стандардните типови на обложување и исплати. Исто така, замислете да можете да играте игри и да се чувствувате како да сте со вистински дилер од компјутер или мобилен. Тоа е она што е можно со користење на софтверот Ezugi.

Очекувајте високо професионални дилери и немате потпирање на RNG за резултат. Акцијата се пренесува и до омиленото место на играчот за обложување. Можете да седите дома или дури и во метро и да уживате во игра. Практичноста и леснотијата се комбинирани со жива акција и интеракција со вистински луѓе. Тимот на Ezugi исто така ја искористи технологијата во своја полза и резултатот е одлична графика и стриминг. Ова се два многу важни елементи од искуството во казино во живо.

Уникатни карактеристики на Ezugi Games

При изборот на казино во живо, коцкар треба да ги има предвид уникатните карактеристики што ги има провајдерот на софтвер. Езуги има неколку работи што ги издвојуваат од другите казина во живо.

Леснотија на користење

Првото нешто што играчите ќе го забележат е леснотијата со која можете да разговарате во живо со дилерот и другите играчи. Има и систем за разговор за поддршка во живо, кој им овозможува на играчите да дознаат повеќе за карактеристиките на страницата и начините на плаќање. Играчите исто така можат да се распрашуваат за награди и промоции.

Совети го дилерот

Една од поинтересните работи за игрите на Ezugi е можноста за бакшиш на дилерот. Ова може да направи малку повеќе забава и интеракција со продавачот. Исто така, можно е да се играат повеќе игри одеднаш. Ова е одлично за играчите кои сакаат да се качат и да играат што е можно повеќе за кратко време. Некои игри овозможуваат и други прилагодувања како музика во живо и контроли во студио. Одреден број игри имаат и музика во живо на барање и неограничен број играчи можат да играат на повеќето игри

Јазици и валути

Голем број различни јазици и валути се исто така поддржани од Ezugi и се разбира, казиното во живо со одлични визуелни слики не би било комплетно без повеќе агли на камерата на повеќето табели за да се сними целата акција. Предноста на играњето во онлајн казино со дилер во живо е пристапноста 24/7. Игрите може да се играат на многу погодни локации и на десктоп и на мобилни уреди од која било локација. Убава удобна игра е лесна кога користите врвен софтвер и игри обезбедени од Ezugi.

Навигација

Езуги, исто така, внимателно ја разгледа навигацијата на своите игри и играчите исто така ќе забележат дека правилата на играта се лесни за разбирање. Ова важи дури и за игри со повеќе правила и стратегии. Можете да уживате во едноставна игра дури и откако ќе ги научите правилата неколку пати. Страничните облози исто така стануваат популарна опција бидејќи играте за онлајн казино вистински пари и се надеваме дека го зголемувате вашиот субсидирам.

Иновации

Конечно, една од најдобрите карактеристики на Ezugi е варијацијата на игри кои обезбедуваат свежина и иновација за играње. Игрите се исто така прилагодени за да одговараат на потребите на секој играч. Има над 50 игри во казиното и стримингот отсекогаш бил одличен без премногу време за задоцнување.

Најпопуларните игри на Езуги

Езуги е уникатен по тоа што имаат игри базирани на земја и студио стримувани (ОТТ игри). OTT игрите комбинираат копнени казина со технологија за игри во живо на масите. Игрите со пренос во живо може да дојдат директно до телефонот или компјутерот на една личност.

ОТТ игрите вклучуваат:

OTT рулет

OTT Baccarat

ОТТ Андар Бахар

Студиото Езуги вклучува многу различни игри, некои од нив вклучуваат:

 • Рулет
 • Бакара
 • Блек Џек
 • Крикет војна
 • Казино Холдем
 • Змеј тигар
 • Андар Бахар

Други притисни игри вклучуваат:

 • Push Gaming игри како Live Dealer Blackjack
 • Карибите Студ покер
 • 21+3 што е игра со блек џек со дилер во живо со многу различни странични облози
 • Покер со три карти
 • Може да се игра и лотарија во живо

Игрите на Ezugi се преполни со варијации и свежина што ги прави идеални за нови и ветерани играчи кои сакаат да уживаат во нова игра со вибрации во Вегас.

Нема недостаток на уживање и едноставност што доаѓа со софтверот во живо на Ezugi. Додадете добра количина на игри, лесна навигација и прилагодување. Крајниот резултат е одлично искуство во казино во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Ezugi нуди надградено студио Baccarat и обновен кориснички интерфејс
2023-10-19

Ezugi нуди надградено студио Baccarat и обновен кориснички интерфејс

Езуги, снабдувач на игри во казино во сопственост на Evolution, откри дека неговото модерно студио Baccarat сега е во функција. Според компанијата, ова студио испорачува избор на Baccarat игри со дилер со висок квалитет на онлајн гејмерите во повеќе земји. Подобрените игри на Baccarat сега со пренос во живо од студиото на Ezugi се првите што го покажаа новиот кориснички интерфејс на компанијата.

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Evolution Gaming, врвен развивач на казино игри во живо, најави продолжување на актуелниот договор за лиценцирање со Galaxy Gaming. Договорот ќе трае 10 години, давајќи им на Evolution ексклузивни права на производите на агрегаторот на содржината.

Езуги ја дебитира првата игра во живо Прикажи ултимативен рулет
2023-04-12

Езуги ја дебитира првата игра во живо Прикажи ултимативен рулет

Ezugi, водечки снабдувач на решенија за казино во живо, неодамна го претстави своето инаугуративно шоу за игри во живо, Ultimate Roulette. Ова Игра со рулет во живо се издвојува по своите уникатни мултипликатори и е сместен во спектакуларна атмосфера во стил на циркус.

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar
2023-02-13

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar

Езуги, дел од Evolution Gaming, не може да се засити од Андар Бахар, а? Сè започна во 2019 година кога компанијата ја претстави првата верзија на оваа класична индиска игра со карти. Една година подоцна, агрегаторот на содржина во живо ја лансираше варијантата OTT (над маса) на оваа игра.