Најдобрите Live Casino во Србија

Индустријата за игри на казино во живо во Србија помина долг пат во однос на регулативата и лиценцирањето за краткото време што постои. До неодамна, индустријата во живо и целиот онлајн казино сектор во земјата беа нерегулирани во Србија, што им отежнуваше на коцкарите да изберат доверлива локација. Денес, операторите на далечински казино во живо сега се строго надгледувани од три правни тела, обезбедувајќи гејмерите да можат да играат во безбедна атмосфера. Овде го разгледуваме секој аспект од српските казина во живо, почнувајќи од изборот на најдоброто казино до најпопуларните казино игри за српските играчи и сè помеѓу нив.

Најдобрите Live Casino во Србија

Бонуси

Прикажи повеќе.. >

Методи за депозит

Прикажи повеќе.. >
Српски казина во живо

Српски казина во живо

Сместена во југоисточна Европа, Србија има околу 6,8 милиони жители. Земјата без излез на море не заостанува многу кога станува збор за коцкањето. Според Законот за игри на среќа на Србија, во секое време може да има само десет казина. Овие казина мора да бидат распространети низ целата земја. Сепак, само две казина се овластени да работат во Белград, главниот град, т.е. Гранд Казино Београд и Казиното Фер Плеј кои се сместени во големи хотели.

Онлајн коцкањето беше легализирано во 2011 година и беше целосно регулирано во 2013 година. Оттогаш, казина во живо, вклучително и приватни компании, лесно може да добијат лиценца за работа во Србија. Во текот на годините се донесени различни правила и закони за регулирање и оданочување на овие активности. Во тоа време, само локални фирми беа дозволени, но меѓународните оператори добија шанса да ги обезбедат своите обложувачки услуги подоцна. По брзото зголемување на заедницата за онлајн коцкање, Србија сега е брзорастечки центар за игри.

Безбедност и сигурност

Има многу причини зошто Србите ќе сакаат изберете реномирана казино во живо. На врвот се безбедноста и доверливоста. Ако безбедноста на казиното е слаба, личните или финансиските информации на играчите може да бидат протечени или украдени, што ќе резултира со губење на пари. Од друга страна, доверливото казино ги исплаќа играчите без да им ги задржува парите без очигледна причина. Србите треба да изберат казина во живо со најсовремена технологија за шифрирање и најдобри мерки за сајбер-безбедност за да избегнат какви било безбедносни грижи.

Лиценцирани казина во живо

Лиценцирањето е уште една критична безбедносна карактеристика. На играчите им се препорачува да се регистрираат само со лиценцирани платформи. Локалната власт е многу строга за нелиценцираните офшор локации.

За безбедно да се обложуваат на странски сајтови, играчите треба да проверат дали се лиценцирани од организации како што се:

 • MGA
 • UKGC
 • Курасао
 • Гибралтарската комисија
 • ОК

најверојатно е многу безбеден бидејќи овие регулатори се познати како многу строги. Во Србија, играчите можеби ќе сакаат да се осигураат дека казиното е лиценцирано од Администрацијата на Игрите на среќа.

Откако ќе се решат сите безбедносни грижи, други фактори што треба да се земат предвид при изборот на најдоброто казино во живо во Србија го вклучуваат следново:

 • Бонуси
 • Банкарски методи
 • Големина на библиотека со игри
Српски казина во живо
Зошто да изберете казино во живо во нечија земја/регион?

Зошто да изберете казино во живо во нечија земја/регион?

Играњето во живо казино лоцирано во сопствената земја или регион е можеби најдоброто чувство што може да го има секој играч со дилер во живо. Овие казина ја отстрануваат јазичната бариера од равенката, обезбедувајќи дека играчите можат да комуницираат со човечки дилери на нивниот мајчин јазик. Непречената комуникација го подобрува целокупното искуство со игри. Во Србија, дилери во живо на луѓе кој знае српски може подобро да работи кога игра со Срби отколку кога игра со други државјани.

Друга причина за играње казино во живо во локална сопственост е безбедноста. На пример, Србите знаат дека има само едно лиценцно тело во нивната земја. Секое казино во живо во локална сопственост кое не е овластено од страна на Органот за игри на среќа на Министерството за финансии ќе предизвика безбедносни грижи. Играчите можат брзо да контактираат со телото за лиценцирање во нивната земја или регион за да дознаат за правниот статус на кое било казино.

Зошто да изберете казино во живо во нечија земја/регион?
Историја на коцкањето во Србија

Историја на коцкањето во Србија

Коцкањето беше стратешки искористено во поранешна Југославија како алатка за развој на економијата и туризмот. Србија во тоа време беше дел од социјалистичка држава и се фалеше со бројни казина. Во 1962 година, југословенската влада го донесе законот за игри на среќа, со кој коцкањето беше легално. Имаше два вида на коцкарски активности: традиционални и приспособени игри на среќа. Операторите во државна сопственост водеа традиционални жанрови (првенствено лотарии), додека приспособените игри беа достапни во казината. Тие денови, казино игрите и коцкарниците беа исклучиво резервирани за странци.

Историја на коцкањето во Србија
Коцкање во денешно време во Србија

Коцкање во денешно време во Србија

Српските коцкари генерално претпочитаат игри во живо отколку традиционални машини за игри. Возбудата да се биде домаќин од вистински дилер во нечија комфорна зона е исклучителна. Многу обложувачи сакаат казино игри на маса во живо како рулет, блек џек, бакара и Texas Hold'em, само да споменеме неколку. Овие игри се достапни и на локални и на меѓународни сајтови. Најдобрите избори за српските играчи се блек џек во живо проследено со рулет во живо.

Играчите во Србија смеат да ги посетуваат и меѓународните и локалните казина. Оние кои играат на локални сајтови секогаш треба да се погрижат фирмата да е лиценцирана од српскиот одбор за игри на среќа. Сепак, гејмерите кои пристапуваат до нелиценцирани платформи несвесно не се кривично гонети. Коцкањето во легитимните казина во живо ги уверува играчите за заштита на податоците и правичност во играта.

На играчите од други земји, исто така, им е дозволено да се коцкаат во казина во живо во Србија. Бидејќи српските интернет провајдери блокираат неовластени веб-локации, жителите можат да пристапуваат само до регулирани сајтови. Над 13.000 веб-локации се блокирани со помош на даватели на интернет услуги. Дополнително, коцкањето во казина во живо е наменето за финансиска благосостојба на гејмерите. Бидејќи казината на дилерите во живо плаќаат даноци, а не клиенти, добивките на играчите остануваат недопрени.

Коцкање во денешно време во Србија
Иднината на живите казина во Србија

Иднината на живите казина во Србија

Првично, српската влада само им дозволи на локалните развивачи да основаат казино студио во живо во земјата. Како што минуваше времето, меѓународните оператори добија зелено светло да работат со казина во живо во оваа држава. Мултинационалните корпорации се заинтересираа за српскиот пазар и веќе инвестираат во него. Ако овој тренд продолжи, српските казина во живо ќе напредуваат и би можеле да бидат рангирани меѓу најдобрите центри за игри во Европа.

Мобилното играње казино во живо е исто така тренд во Србија, имајќи предвид дека повеќето фирми ги оптимизираа своите игри да се играат на платформите Android и iOS. Во иднина се очекува да бидат објавени повеќе апликации за игри во живо. Друг неодамнешен развој во игрите на казино во живо се казина Биткоин. Биткоинот (BTC) постепено се усвојува од веб-страниците на дилерите во живо во Србија. Повеќето од овие крипто казина во живо користат лиценци за Курасао бидејќи е пофлексибилно и помалку строго. Наскоро, повеќето гејмери ќе играат исклучиво со БТК.

Иднината на живите казина во Србија
Популарни казино игри во живо во Србија

Популарни казино игри во живо во Србија

Онлајн казино игри со дилер во живо се местата каде што играчот може да комуницира со вистински дилер преку видео во живо. До нив може да се пристапи од таблет, паметен телефон или компјутерски уред. На крајот на крупието, се користат вистински картички, чипови и тркала за рулет, додека на страната на играчот, софтверот се користи за ставање облози. Социјалниот аспект на играта е подобрен со можностите за разговор во живо. Казиното во живо е најавтентичното казино искуство достапно надвор од копнено казино. Како и секоја друга заедница за игри на казино, Србите сакаат игри со дилери во живо поради ова реално искуство. Еве некои од најпопуларните игри со дилери во живо за овие државјани.

Рулет во живо

Рулетот е класична казино игра сакан во српската казино индустрија подеднакво. Прво и најважно, рулетот со дилер во живо е директна игра чии правила се пријателски и за почетниците и за искусни играчи. И да, колку е полесна играта, толку е попријатна акцијата и поголеми се шансите за победа, бидејќи играчите разбираат сè што прават.

Србите имаат повеќе опции за избор на рулет, а европскиот и американскиот рулет се најиграни. Првиот доаѓа со долен раб (2,7%), благодарение на фактот што има 37 џебови, додека американскиот рулет има 38 џебови и куќен раб од 5,26%. Ова објаснува зошто европската верзија е најпопуларна во Србија.

Блек Џек во живо

Секој ентузијаст на казино во Србија би сакал игра во живо дилер блек џек бидејќи играта им ги дава сите возбудувања на вистинско казино додека седат во удобноста на нивниот дом. Играта вклучува комбинација на среќа, стратегија и вештина. Целта е играчите да стигнат до 21, без да претеруваат. Правилата се едноставни за разбирање, што ја прави играта уште подопадлива.

Бакара во живо

Бакара во живо можеби е помалку популарен од блек џекот и рулетот, но несомнено е најдобар избор за многу Срби кои знаат да комбинираат стратегија и шанса. И додека се работи за игра со висок ризик (куќата има значителна предност), Србите кои имаат среќа можат да ја победат оваа хаус раб да ја добијат играта. Ниту правилата на играта не се комплицирани.

Популарни казино игри во живо во Србија
Најдобри бонуси во Србија

Најдобри бонуси во Србија

Најзначајната предност на играњето казина во живо на интернет е тоа што играчите можат да имаат корист од различни бонуси, нешто што видно недостасува во казина од тули и малтер. Се разбира, речиси секој ореrаtor се труди сè од себе да ги награди Србите со бонуси за да ги поттикне да се пријават и да играат. Некои од најдобрите бонуси за играчите на казино игри со дилер во живо во Србија го вклучуваат следново.

Натпревар бонус за депозит

Ова е најпопуларниот поттик што го нудат казина со дилери во живо во Србија. Со овој тип на бонус, казина во живо може да ги усогласат првите депозити (или сериите на депозити) на играчите до одреден процент, кој варира од едно до друго казино, потенцијално зголемувајќи ги нивните шанси. На пример, ако казиното во живо нуди 150% бонус за натпревар до 1.000 долари, тоа значи дека играчите ќе добијат 1,50 УСД на секој 1 долар што ќе го депонираат, се додека се во максималната граница.

Една клучна карактеристика на бонусите за депозит за натпревар се условите и условите што ги придружуваат овие бесплатни пари. И иако тие можеби не се поволни во некои случаи, на Србите им се советува да ги прочитаат пред да земат какви било бонуси за депозит за натпревари што ќе им се најдат.

ВИП бонуси

ВИП програми драматично се разликуваат од едно казино во живо до друго. Некои казина обезбедуваат шема за враќање во која играчите можат да заработат поени за секој облог што го ставаат. Србите можат да ги заменат своите поени за кешбек откако ќе се соберат доволно. „Статусот“ на играчот како ВИП се одредува според освоените бодови. Колку е повисок ВИП статусот, толку повеќе бенефиции има играчот. Придобивките од ВИП може да опфатат такви работи како што се повисоки ограничувања на табелата, бесплатни повлекувања, побрзи исплати, посветени менаџери на сметки и многу повеќе.

Како да барате бонуси

Играњето со вистински пари во кое било казино во живо во Србија е најдобрата идеја бидејќи отклучува бонуси кои го зголемуваат банкротот на играчот. Играчите добиваат убави пакети веднаш по пријавувањето. Бонусите се клучни фактори за привлекување играчи на која било платформа за казино во живо. Бонус за депозит за натпревар е добар пример. Во овој тип на бонус, казиното ќе одговара на депозитот на играчот до одредена сума, обично 100%. Ова му овозможува на играчот да добие двојно повеќе од депозитот за коцкање.

Бонусот за повторно вчитување е друг вид бонус за депозит што може да се издаде веднаш по депозитот. Ова значи дека бонусот за повторно вчитување може да се бара на втор, трет или четврти пат, итн.

Најдобри бонуси во Србија
Врвен софтвер за казино во живо во Србија

Врвен софтвер за казино во живо во Србија

Различни добавувачи на софтвер нудат игри со дилери во живо во Србија, секоја со свои предности и недостатоци. Без разлика дали е нов или искусен играч за дилер во живо, од суштинско значење е да се избере казино во живо чиј софтвер доаѓа од реномиран добавувач. Со добар добавувач на софтвер, Србите може да очекуваат импресивна графика и елегантни, брзи игри. Тие не само што ќе добијат одлично, возбудливо искуство за играње, туку и ќе бидат уверени во фер играње. Како што рече, некои од врвните провајдери на софтвер во Србија го вклучуваат следново:

 • Еволуција игри
 • Net Entertainment
 • Играње во реално време
 • Автентични игри
 • Microgaming
 • Playtech
 • Vivo Gaming

Од сите нив, Evolution Gaming е неприкосновен крал. Како лидер на пазарот, компанијата не произведува никакви RNG производи, туку се фокусира само на обезбедување на играчите со најдобро искуство во казино во живо. Како резултат на овој пристап, фирмата доби бројни почести, зацврстувајќи го своето место како место за сите остроумни љубители на казино игри во живо во Србија и пошироко. Блек џек во живо, рулет, покер и бакара се меѓу насловите достапни во казината во живо на Evolution Gaming.

Врвен софтвер за казино во живо во Србија
Начини на плаќање во живо во казино во Србија

Начини на плаќање во живо во казино во Србија

Српските играчи дефинитивно ќе треба да вложат за да играат за вистински пари. Освен тоа, казина во живо ретко им дозволуваат на играчите да играат бесплатно. Повторно, игрите во казино се однесуваат на депонирање и повлекување пари. Кога станува збор за начини за плаќање, Србите имаат тенденција да тргуваат внимателно бидејќи некои опции не се толку сигурни како што може да се мисли. За среќа, многу оператори на казино во живо во Србија имаат тенденција да ги наведат своите претпочитани начини на плаќање на нивната веб-страница. Тоа значи дека наведените добавувачи на плаќања се често доверливи партнери на операторот.

Повеќето српски казина во живо ја претпочитаат Mastercard како метод на депозит, додека банкарските трансфери најчесто се користат за повлекување бидејќи операторите на казината можат директно да ги депонираат добивките на сметките на играчите. Покрај картичките и банкарските трансфери, други популарни начини на плаќање за Србите вклучуваат е-паричници (на пр. PayPal и Skrill) и криптофони.

Cryptos

Крипто плаќања се еден од највозбудливите неодамнешни достигнувања во казина во живо. Извршувањето плаќања и повлекувања со криптовалута како што се Биткоин, Лајткоин или Етереум е многу погодно. Тоа е анонимно бидејќи никакви лични финансиски информации не се изложени или складирани. Исто така е побрз од другите опции за плаќање бидејќи банките не мора да чекаат сè да биде потврдено и потврдено пред да ги обработат трансакциите. За жал, не сите живи казина во Србија прифаќаат плаќања со криптовалути. Сепак, само прашање на време е кога сите казина во Србија ќе го прифатат овој начин на плаќање.

Начини на плаќање во живо во казино во Србија
Валута

Валута

Српскиот динар е официјална валута на Србија. Многу српски казина во живо го поддржуваат ова валута, Србите не мора да се мачат со конверзија на валута кога сакаат да играат. Сепак, вреди да се напомене дека Србите можат да вложуваат депозити и во други валути, вклучително и американски долар и евра.

Валута
Играње со вистински пари во Србија

Играње со вистински пари во Србија

Финансискиот аспект на коцкањето е најважен бидејќи повеќето играчи имаат за цел да заработат профит. Српскиот динар (РСД) е национална валута, но не ја прифаќаат сите казина со дилери во живо. Алтернативно, играчите кои се коцкаат со вистински пари можат да депонираат во евра, американски долари или фунти и да користат еден од многуте практични е-паричници.

Покрај тоа, коцкањето со вистински пари нуди шанса да однесете огромни џекпот награди. Сепак, обложувачите треба внимателно да пристапуваат кон облозите со вистински пари бидејќи активноста може да предизвика зависност. Многумина ги загрозија своите финансии бркајќи загуби. Затоа угледните казина ги едуцираат играчите за одговорно коцкање за да не паднат во оваа замка.

Играњето во живо не треба да се зема како извор на приход, туку како форма на забава. Со овој менталитет станува полесно да се управува со својот банкрот и се обложуваат претпазливо. Поставувањето ограничување за обложување однапред е првиот чекор за да играте одговорно. Бидејќи финансиските можности на играчите на казино во живо се различни, никој не треба да вложи сума што не може да си дозволи да ја изгуби. Човек не смее да се коцка со парите што имаат намера да ги користат за други цели, како што е подмирување на сметки за куќа. Повторно, не е паметно да се обложувате со позајмени готовина. Што е најважно, препорачливо е да се испита куќниот раб на избраната игра пред да се стават облози.

Играње со вистински пари во Србија
Закони и ограничувања во Србија

Закони и ограничувања во Србија

Многу Срби го препознаваат значењето на безбедното коцкање со казино во живо. Сепак, прашањето на кое треба да се одговори е дали коцкањето во живо или онлајн казино е легално или не во Србија.

Дали казина во живо се легални во Србија?

Легално е да се играат казино игри со дилер во живо на интернет во Србија. Но, српската влада строго го регулира тоа. Играчите од Србија можат да играат во казина во живо во странска сопственост само доколку таквите казина се лиценцирани и се согласат да ги складираат нивните информации на српските сервери. Сите живи казина во Србија се обврзани да ја почитуваат приватноста на играчите и да ги заштитат нивните податоци.

Правни документи кои го регулираат српскиот пазар на казино во живо

Почнувајќи од 2022 година, онлајн и офлајн коцкањето во Србија е регулирано со Законот за среќа, закон за коцкање донесен во 2011 година. Според овој закон, српската влада го загуби својот монопол на водење коцкарски бизниси, што значи дека на приватните инвеститори им е дозволено да ги нудат своите услугите во Србија се додека ги следат прописите што ги воведе владата.

Регулаторни тела

Коцкањето со казино во живо и онлајн коцкањето (генерално) во Србија се строго регулирани од повеќе овластени тела, вклучувајќи го Одделот за даноци, Министерството за одбрана и Администрацијата за игри на среќа, одговорни за издавање лиценци за онлајн коцкање во Србија. Со овие тела, српските играчи можат да бидат сигурни дека операторите во живо се под строг надзор и дека нивните (играчи) интереси се заштитени.

Накратко, казиното во живо и коцкањето преку онлајн казино се легални во Србија се додека некој е на возраст од 18 години и повеќе и игра во лиценцирано казино кое плаќа даноци.

Закони и ограничувања во Србија

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали онлајн коцкањето е регулирано во Србија?

Да. Всушност, тоа е строго регулирано. Сите онлајн казина кои работат во земјата мора да бидат лиценцирани и треба да плаќаат даноци на српската влада. Телата одговорни за регулирање на коцкањето преку онлајн казино во Србија го вклучуваат Одделот за даноци, Министерството за одбрана и Администрацијата на игрите на среќа.

Може ли да користам криптовалути како начин на плаќање во српските казина?

Да. Додека картичките се најпреферираниот начин на плаќање во Србија, таа опција најверојатно ќе биде надмината од криптоните. Како што повеќе казина продолжуваат да прифаќаат крипто плаќања, повеќе играчи ќе се свртат кон овие безбедни и анонимни методи.

Кои се најпопуларните онлајн казино игри во Србија?

Многу онлајн казино игри се играат во Србија, но слотовите се, далеку, најпопуларните игри. Овие игри се лесни за играње, а нивните исплати се огромни. Ништо не плаќа повеќе од џекпот како што се Mega Moolah и Mega Fortune. Исто така, слотови се лесно достапни бидејќи околу 99% од српските казина имаат слотови на нивните огласи. Освен слотови, Србите сакаат и игри со дилер во живо, како што се рулет во живо, бакара во живо, блек џек во живо и покер во живо.

Дали онлајн коцкањето во Србија е безбедно?

Да. Српската влада воведе строги регулативи за да се осигура дека само реномирани и лиценцирани оператори ги нудат своите услуги на Србите. Сепак, тоа не значи дека српскиот пазар е лишен од нелегални оператори на онлајн казино. Србите мора внимателно да го проучат секое онлајн казино за да го утврдат неговиот правен статус.

Дали има такси за подигање пари во српските онлајн казина?

Добивката од коцкање во Србија подлежи на данок од 20%, кој се задржува од добивките на играчите.

Дали играчите можат да играат игри бесплатно?

Ова зависи од казиното. Иако постојат онлајн казина кои им овозможуваат на играчите да вежбаат во бесплатен режим пред регистрацијата, други бараат од играчите директно да се упатат кон игри со вистински пари. Сепак, секогаш има бонуси кои им помагаат на играчите да започнат.

Кои начини на плаќање може да се користат во српските онлајн казина?

Постојат многу начини на плаќање што ги користат српските играчи на онлајн казино, вклучувајќи банкарски трансфери, при-пејд картички, дебитни картички, кредитни картички, е-паричници, ваучери и крипто.