22BET Live Casino Преглед - About

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

About

Казиното 22Bet започна со работа во 2018 година. Тоа е релативно ново онлајн казино во живо, но тие направија големи чекори до врвот на индустријата за казино во живо. Во овој преглед на казиното на 22bet Ова делумно се должи на фактот дека казиното 22Bet е дел од добро познатиот бренд 22Bet, кој е познат по своите шанси за спортско обложување. Статистиката покажува дека брендот за спортска книга бил многу успешен, па затоа се погрижиле да го прошират својот бизнис.

22BET

Коцкањето преку Интернет расте во популарност меѓу играчите ширум светот, така што проширувањето на понудата изгледаше како бесмислено за 22Bet, па играчите сега имаат можност да се обложуваат и да се коцкаат на едно место, без да мора да поминат низ процес на двојна верификација.

Сајтот 22Bet е оптимизиран да се користи од кој било уред, што значи дека обложувачите сега можат да добиваат пари каде и да се, користејќи кој уред што го претпочитаат во моментот. Квалитетот на игрите не се менува, па искуството на играта ќе биде исто и на лаптопот и на мобилниот телефон.

Распоредот на страницата е исто така многу приспособлив за сите уреди од кои се пристапува, така што нивото на удобност и генерално доброто гејмерско искуство ќе бидат тука, без разлика од каде играчите пристапуваат на страницата. Нема некои големи проблеми или пречки што треба да се пријават на страницата за казино, а тоа е очекувано, со оглед на природата на самиот бренд и искуството што го имаат.

Како што споменавме, делот за казино е на истата страница како и делот за спортска книга, и можете да видите што нуди казиното само со кликнување на табулаторот „Казино“ на страницата 22Bet. Повеќето од игрите се слотови, бидејќи тие се број еден во однос на популарноста ширум светот, и ќе најдете стотици од нив за да изберете, сите доаѓаат од сигурни даватели на игри и сите имаат различни теми, графика, игра, бонуси, награди , итн.

Повеќето од игрите може да се играат бесплатно, во демо-режим, што значи дека играчите не треба веднаш да почнат да играат со вистински пари. Тоа е добар начин за обложувачите да ги тестираат игрите и правилата за тоа, а добрата работа е што нема временско ограничување за тоа колку долго може да се играат бесплатно. Добра стратегија е да ја запознаете играта неколку дена пред да играте со вистински пари.

Пред било кој играчот се пријавува на кое било казино во живо, првата информација што ја бараат е дали тоа онлајн казино поседува релевантна лиценца. Ова е првиот показател за добра, доверлива локација на која играчите можат да се чувствуваат удобно да споделуваат чувствителни информации.

22Bet е управуван од Marikit Holdings Ltd, а седиштето е во Кипар. Лиценцата доаѓа од Курасао, а веб-страницата е управувана од Orakum NV Ова значи дека страницата е добро регулирана и доверлива, така што сите информации и трансакции се безбедни.

Уште еден доказ за веродостојноста на страницата е бројот на активни корисници – има преку 400.000 регистрирани играчи на 22Bet и тоа е прилично импресивна бројка. И покрај тоа што е добро етаблирана компанија, тие продолжуваат да растат, бидејќи секојдневните промоции и бонуси го зголемуваат бројот на играчи на страницата. Извршен директор на компанијата е TonyBet OU.

Гледајќи го овој преглед на казиното на 22bet, има уште едно казино што е познато со 22Bet, што е 1xBet, уште едно одлично казино во живо за проверка.

Total score8.7
Добрите
+ Широк опсег на плаќања
+ 12000+ слотови
+ Достапно спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY