22BET Live Casino Преглед - Account

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Account

Првиот чекор што играчите треба да го направат пред да се регистрираат на страницата е да проверат дали тоа онлајн казино е доверливо.

Како што споменавме погоре, 22Bet Casino ги има имплементирано сите потребни безбедносни карактеристики и ги поседуваат соодветните лиценци, така што играчите можат да се чувствуваат потполно безбедни кога одлучуваат да достават лични и чувствителни информации на страницата.

Не се само бесплатните игри, или бесплатните вртења, па дури и бонусите за пријавување, играчот треба да се чувствува безбедно знаејќи дека неговите информации се добро обезбедени и складирани на страницата, па нивната приватност ќе остане целосно недопрена.

Казиното 22Bet користи само акредитиран софтвер за казино игри и тие обезбедуваат целосна правичност за нивните игри. RTP на тие е исто така фактор што треба да се земе предвид.

22 Процес на регистрација на Bet

Во процесот на регистрација на 22Bet, играчите нема да мора да поминуваат низ сложени или долги процедури. Креирањето сметка на страницата е прилично едноставно и брзо, така што процесот на регистрација не треба да трае подолго од 5 минути, по што обложувачот може да почне да ги игра своите омилени игри.

За да отвори сметка во казиното 22Bet, играчот ќе мора да обезбеди информации за сметката, работи како што се име, возраст, лична карта, а понекогаш и операторот може да побара фото доказ дека личната карта е точна. Процесот е многу едноставен, а играчите треба само да следат неколку едноставни чекори:

  • Играчите треба да одат на официјалната веб-страница на 22Bet Casino
  • Потоа, тие треба да кликнат на копчето за регистрација
  • Внесете ја адресата на е-пошта и името со латински букви
  • Името и презимето треба да бидат со латиница
  • Следно, обложувачите треба да изберат лозинка, а добар совет е да ја направат што е можно покомплексна
  • Изборот на земја е следниот чекор
  • Валутата е исто така важен фактор, па играчите ќе треба да ја изберат следната
  • Проверете ги условите за користење и потоа кликнете на 22Bet Login, и се е готово, регистрацијата е завршена

Дополнително, играчите имаат можност да се регистрираат преку социјалните мрежи, а доколку не сакаат да поминат низ процедурата, можат да ги изберат достапните социјални мрежи што ги имаат и да ја искористат за креирање на сметка на 22Bet Casino.

Имајте на ум дека само полнолетните обложувачи можат да се регистрираат на страницата на 22Bet Casino и најдобро е да се советува играчите да не користат неколку сметки од една IP адреса, бидејќи тоа може да доведе до нивно блокирање. Тие треба да користат само една е-пошта и број.

Исто така, играчите треба да имаат на ум дека треба да изберат начин на плаќање за нивните депозити и повлекувања. По регистрацијата, како што е споменато погоре, секој играч ќе има право да бара бонус за добредојде, а за да го активира, играчот само треба да направи депозит.

За да го завршат процесот на регистрација во казиното 22Bet, играчите треба да поминат низ процес на верификација. Оваа постапка е многу едноставна и слична на другите онлајн казина. Откако обложувачот ќе ја заврши регистрацијата и формуларот за верификација на 22Bet, ќе добие е-пошта со линк што ќе го води до страница со барање да прикачат документи. Предметот треба да биде „Потврдете ја регистрацијата и добијте го бонусот на 22Bet“.

Играчот потоа треба да ги достави потребните документи до членовите на безбедносниот тим на 22Bet Casino, а идентитетот на обложувачот ќе се провери преку црната листа на играчи што ги има 22Bet Casino. На обложувачите ќе им треба фотографија од документ што ќе биде доказ за нивниот идентитет, а треба да имаат предвид дека 22Bet Casino прифаќа само оригинални фотографии.

Тие се советуваат да не користат графички уредници за обработка на сликите или прикачување на случајни датотеки. Ова е важно да се наведе, бидејќи, во случај тимот да забележи дека обложувачот испратил уредени или ирелевантни слики, формуларот ќе биде автоматски блокиран поради безбедносни цели.

Откако ќе заврши регистрацијата на 22bet и процесот на верификација, играчот сега може да се најави. Треба да имаат на ум дека понекогаш е-поштата од 22Bet Casino може да се прими во папката спам, па затоа треба да ја проверат.

Играчите добиваат број на сметка, кој автоматски се генерира за време на процесот на регистрација. Играчите можат да ја сменат лозинката во секое време, само ќе треба да одговорат на безбедносното прашање, да го внесат телефонскиот број, датумот и местото на раѓање, матичен број, а потоа ќе можат да ја сменат лозинката.

Total score8.7
Добрите
+ Широк опсег на плаќања
+ 12000+ слотови
+ Достапно спортско обложување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY