22BET Казино Во Живо Преглед - Account

22BETResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус за добредојде до $600
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Широк опсег на плаќања
12000+ слотови
Достапно спортско обложување
22BET is not available in your country. Please try:
Account

Account

Првиот чекор што играчите треба да го направат пред да се регистрираат на страницата е да проверат дали тоа онлајн казино е доверливо.

Како што споменавме погоре, 22Bet Casino ги има имплементирано сите потребни безбедносни карактеристики и ги поседуваат соодветните лиценци, така што играчите можат да се чувствуваат потполно безбедни кога одлучуваат да достават лични и чувствителни информации на страницата.

Не се само бесплатните игри, или бесплатните вртења, па дури и бонусите за пријавување, играчот треба да се чувствува безбедно знаејќи дека неговите информации се добро обезбедени и складирани на страницата, па нивната приватност ќе остане целосно недопрена.

Казиното 22Bet користи само акредитиран софтвер за казино игри и тие обезбедуваат целосна правичност за нивните игри. RTP на тие е исто така фактор што треба да се земе предвид.

22 Процес на регистрација на Bet

22 Процес на регистрација на Bet

Во процесот на регистрација на 22Bet, играчите нема да мора да поминуваат низ сложени или долги процедури. Креирањето сметка на страницата е прилично едноставно и брзо, така што процесот на регистрација не треба да трае подолго од 5 минути, по што обложувачот може да почне да ги игра своите омилени игри.

За да отвори сметка во казиното 22Bet, играчот ќе мора да обезбеди информации за сметката, работи како што се име, возраст, лична карта, а понекогаш и операторот може да побара фото доказ дека личната карта е точна. Процесот е многу едноставен, а играчите треба само да следат неколку едноставни чекори:

  • Играчите треба да одат на официјалната веб-страница на 22Bet Casino
  • Потоа, тие треба да кликнат на копчето за регистрација
  • Внесете ја адресата на е-пошта и името со латински букви
  • Името и презимето треба да бидат со латиница
  • Следно, обложувачите треба да изберат лозинка, а добар совет е да ја направат што е можно покомплексна
  • Изборот на земја е следниот чекор
  • Валутата е исто така важен фактор, па играчите ќе треба да ја изберат следната
  • Проверете ги условите за користење и потоа кликнете на 22Bet Login, и се е готово, регистрацијата е завршена

Дополнително, играчите имаат можност да се регистрираат преку социјалните мрежи, а доколку не сакаат да поминат низ процедурата, можат да ги изберат достапните социјални мрежи што ги имаат и да ја искористат за креирање на сметка на 22Bet Casino.

Имајте на ум дека само полнолетните обложувачи можат да се регистрираат на страницата на 22Bet Casino и најдобро е да се советува играчите да не користат неколку сметки од една IP адреса, бидејќи тоа може да доведе до нивно блокирање. Тие треба да користат само една е-пошта и број.

Исто така, играчите треба да имаат на ум дека треба да изберат начин на плаќање за нивните депозити и повлекувања. По регистрацијата, како што е споменато погоре, секој играч ќе има право да бара бонус за добредојде, а за да го активира, играчот само треба да направи депозит.

За да го завршат процесот на регистрација во казиното 22Bet, играчите треба да поминат низ процес на верификација. Оваа постапка е многу едноставна и слична на другите онлајн казина. Откако обложувачот ќе ја заврши регистрацијата и формуларот за верификација на 22Bet, ќе добие е-пошта со линк што ќе го води до страница со барање да прикачат документи. Предметот треба да биде „Потврдете ја регистрацијата и добијте го бонусот на 22Bet“.

Играчот потоа треба да ги достави потребните документи до членовите на безбедносниот тим на 22Bet Casino, а идентитетот на обложувачот ќе се провери преку црната листа на играчи што ги има 22Bet Casino. На обложувачите ќе им треба фотографија од документ што ќе биде доказ за нивниот идентитет, а треба да имаат предвид дека 22Bet Casino прифаќа само оригинални фотографии.

Тие се советуваат да не користат графички уредници за обработка на сликите или прикачување на случајни датотеки. Ова е важно да се наведе, бидејќи, во случај тимот да забележи дека обложувачот испратил уредени или ирелевантни слики, формуларот ќе биде автоматски блокиран поради безбедносни цели.

Откако ќе заврши регистрацијата на 22bet и процесот на верификација, играчот сега може да се најави. Треба да имаат на ум дека понекогаш е-поштата од 22Bet Casino може да се прими во папката спам, па затоа треба да ја проверат.

Играчите добиваат број на сметка, кој автоматски се генерира за време на процесот на регистрација. Играчите можат да ја сменат лозинката во секое време, само ќе треба да одговорат на безбедносното прашање, да го внесат телефонскиот број, датумот и местото на раѓање, матичен број, а потоа ќе можат да ја сменат лозинката.