22BET - Games

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Games

Изборот на играта во секое онлајн казино во живо од витално значење е играчите да се забавуваат и да бидат лојални на брендот. На крајот на краиштата, сите тие се регистрираат и остануваат на страницата доколку казиното ги има најдобрите игри создадени од врвните провајдери на игри на пазарот.

22Bet онлајн казиното во живо има стотици игри достапни за играчите да изберат, така што нема да имаат никаков проблем да најдат нешто според нивните преференции. Тие се погрижија да соработуваат со водечките провајдери на софтвер во индустријата, така што квалитетот и квантитетот на игрите се огромни.

Да се има добар бонус за добредојде и тековни промоции се една работа, но игрите се тие што носат успех на брендот. Слотови 22Bet доминираат во делот за онлајн игри и разбирливо е, бидејќи тие се категорија број 1 во светот, обложувачите едноставно сакаат да играат слотови.

Сите тие доаѓаат во различни теми, игра и графика, па секој ќе избере нешто што најмногу му одговара. Уште повеќе, овие игри може да се играат и бесплатно, бидејќи повеќето од нив имаат достапни демо верзии. Ова е добар начин да ја тестирате играта и да ги запознаете правилата пред да одлучите да играте со вистински пари. Друга позитивна страна на демо верзиите е фактот дека нема ограничување за тоа колку долго може да се репродуцираат.

Овие игри се креирани со користење на најнова технологија HTML5, па 22Bet Casino се погрижува тие да ги трошат сите потребни ресурси за да го одржат квалитетот на игрите на највисоко ниво. Овие игри може да се играат од кој било уред – лаптоп, десктоп или таблет, што значи дека обложувачите можат да ги играат од секаде, сè што им треба е стабилна интернет конекција.

Омилена игра

Кога играчите ќе го посетат делот за казино на 22Bet, веднаш ќе забележат дека имаат тони игри за избор и сите тие се подредени во различни категории. Постојат најпопуларни и омилени игри, а многу е тешко да се каже која е најиграната.

Сепак, како што е тренд со секое онлајн казино во светот, слотови обично се најиграната категорија, а во 22Bet има стотици од нив за избор. По кликнување на табулаторот „Популарно“ во делот за игри со слот, играчите ќе можат да ги видат најиграните игри од таа категорија.

Има голем број од нив кои се издвојуваат, но едно од првите имиња што се појавува е Solar Queens, игра создадена од Playson. Тоа е слот со египетска тема, и иако има многу од оние кои моментално се достапни во повеќето онлајн казина, Solar Queens се издвојува поради неговата неверојатна графика и игра.

RTP на играта е солиден, изнесува точно 96%, така што играчите имаат добри шанси да направат победи. Играчите ќе можат да уживаат и во некои неверојатни карактеристики, како што е Wild, и бесплатните вртења што редовно им се доделуваат.

22BET

Што се однесува до игрите на маса, исто така има слични делови како кај слотови, а по одење во делот „Популарно“, играчите исто така ќе добијат можност да изберат од повеќе игри. Првиот што се појавува и е веројатно најпопуларниот е Супер 7 Блек Џек.

Оваа игра е тип на повеќе раце популарната блек џек игра, каде играчите добиваат шанса да играат до три раце што ќе им даде повеќе шанси да направат победа. Тие играат против дилер, така што ова е една од верзиите на блек џек која е меѓу највозбудливите во 22Bet Casino.

Рулет во живо

Развојот на технологиите и онлајн казината низ годините им донесоа на играчите шанса да играат игри во живо на сајтовите од удобноста на нивните домови. Рулетот во живо е една од тие категории на игри, а технологијата за пренос во живо што сега е достапна помогна да се имплементира можноста да се игра играта со вистински дилер.

Рулетот во живо е многу пореален од стандардната верзија на играта во кое било онлајн казино, бидејќи обложувачот ќе комуницира со професионален дилер на вистински маси за коцкање. Дејството се појавува на екранот, така што играчите ќе можат да видат сè што се случува.

Список на игри со рулет во живо

Списокот на игри со рулет во живо е огромен, така што играчите ќе имаат можност да изберат од следните верзии на играта:

 • Namaste рулет
 • Ruleta Relampago En Vivo
 • Голем рулет
 • Француски рулет
 • Портомазо ВИП
 • ВИП рулет
 • Брзински рулет
 • Oracle Blaze
 • Рулет 1
 • Рулет во живо EN
 • Авто рулет MH
 • Рулет GC08
 • Африкански рулет
 • Хинди рулет
 • Рулет 6 – турски
 • Рулет руски
 • 24/7 рулет во живо
 • Рулет 4 руски

Бакара во живо

Друг популарен тип на игра во живо е живиот бакара, бидејќи им носи голема возбуда на играчите кои решаваат да ја пробаат среќата играјќи го. Уште еднаш, играчите се соочуваат со вистински дилер, со кој можат да комуницираат.

Список на игри со Baccarat во живо

Еве го списокот на сите игри со бакара во 22Bet:

 • Бакарат маса Д
 • Бакарат маса В
 • Корејски брзински бакара А
 • Бакара Табела А
 • Бакара Табела Б
 • Бакара PO2
 • Baccarat Live 11
 • Baccarat Live 1
 • Бургас Бакара 3
 • Осветлување Baccarat
 • Бакара 4
 • Бакара во живо 13
 • Брзина Бакара Б
 • Бакара Б
 • Брзина Бакара 3
 • Speed Baccarat 1

Во живо Бинго

За сите љубители на бинго, тие можат да ги најдат сите бинго игри само со кликнување на делот „Бинго“ на страницата и ќе бидат импресионирани од тоа колку е голем изборот.

Список на игри со бинго во живо

Списокот на бинго игри во живо во казиното 22Bet е групиран по давател.

 • Атмосфера:
 • Бинго 38
 • Бинго
 • Воен брод
 • Бинго 37
 • Кено
 • Калета Бинго
 • Бото Бинго
 • Бинго Сенорита Калавера
 • Лока за бинго сага
 • Бинго сенор Тако
 • Бинго Самба Рио
 • Бинго Пирата
 • Бинго Cietista Doidao
 • Бинго Иглу
 • Бинго Џенио
 • Циркус Бинго
 • Бинголиција
 • Бинго Хортиња
 • Бинго Трева да Сорте
 • Бинго Брукарија
 • Бинго со банана
 • Евроазиско бинго за игри
 • Горење бисер Бинго
 • Бинго со богатство на Нептун
 • Криптоманија Бинго
 • Интерактивна игра
 • SO DE
 • Брзо 3
 • Тајландска лотарија
 • Кено
 • Прагматично играње бинго
 • SES Gaming

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо е уште еден многу популарен тип на игра во живо достапно во казиното 22Bet, и како што е случајот со другите игри на маса во живо, играчот се соочува со вистински дилер со луѓе.

Список на игри со блек џек во живо

Списокот на блек џек игри во казиното 22Bet е следниот:

 • Блек Џек 31 - Азур
 • Блек Џек 29 - Азур
 • Блек Џек 28 - Азур
 • Multiplay Блек Џек
 • Блек Џек 7
 • Блек Џек 1
 • Блек Џек во живо
 • Блек Џек 8 - Азур
 • Блек Џек 6 - Азур
 • Блек Џек 10 - Азур
 • Блек Џек 9 - Азур
 • Блек Џек 14
 • Блек Џек 16
 • Блек Џек 15
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек Вегас
 • Блек Џек 6
 • Блек Џек 3

Покер во живо

Покер во живо е игра која нашироко се смета за најпопуларна игра на маса, бидејќи потребни се и вештини и среќа за да се постигне победа.

Список на игри покер во живо

Има многу верзии на покер во живо, а казиното 22Bet има многу од нив на располагање:

 • Обложувајте се на тинејџерка Пети
 • Тинејџерката Пети
 • 2 Рачен казино држи
 • Тинејџерска Пети 20-20
 • Еден ден тинејџерски Пети класичен
 • Обложувајте се на покер
 • Англиски казино Холдем
 • Страна залог Сити
 • Покер со тројна картичка
 • Карибите Студ покер
 • Казино Холдем

Други игри

Како што споменавме, секое онлајн казино треба да има огромен избор на игри што ќе им ги понуди на своите играчи, и за среќа, 22Bet Casino е едно од нив. Игрите се групирани во различни категории, а играчите можат да ги видат своите најиграни игри под јазичето „Омилени“.

Следно, тука е јазичето „Популарно“, а тоа се игрите во казино што најмногу ги играат сите играчи на страницата. Секое онлајн казино ги забавува своите играчи со добивање на сите нови изданија на страницата, а обложувачите ќе можат да уживаат во новите игри само со кликнување на картичката „Ново“ во делот за казино.

Слотовите се генерално најиграната категорија на игри во живите казина ширум светот, бидејќи имаат многу верзии, теми и награди за играчите, така што секој ќе најде нешто што одговара на нивните потреби во моментот.

Во казиното 22Bet има цел дел посветен на слот игрите, а исто така се групирани во различни категории:

 • Сите игри – каде играчите можат да ги видат сите игри, без филтрирање низ категоријата;
 • Ново – најдобрите провајдери на игри на пазарот се грижат да создаваат нови слотови одвреме-навреме, и сите тие се достапни во овој дел;
 • Популарни – најиграните слотови на 22Bet казиното. Некои од игрите во оваа категорија се „It's a Joker“, „Crystal Digger“, „Cash Pig“, „20 Super Stars“, „Mega Maya“, „Secret of the Temple“ итн.
 • Џекпот – сите џекпот игри, а овие се добар начин играчите да си обезбедат некои големи победи. Некои од игрите вклучуваат Gonzo's Quest Megaways, Rich Diamonds Hold & Win, Dynamite Riches Megaways и многу други;
 • Drops & Wins – некои од игрите овде се Fruit Party 2, Chicken Drop, 5 Lions Megaways итн.

Ако барате слично казино на 22Bet, постои 1xBet што нуди слични забавни казино игри за играчите да уживаат!

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow BaccaratLive Fashion Punto BancoLive Oracle BlackjackLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit CardsCrypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
HabaneroInbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearlsPlaysonPragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY