888 Casino

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Казиното 888 е основано со една главна цел на ум, да создаде место кое нуди максимално задоволство на играчите. Казиното ги има своите почетоци во 1997 година кога компанијата која управува со 888.com е основана на Британските Девствени Острови. Од тој момент, казиното почна да расте и да привлекува нови играчи.

/888-casino/about/

Games

888 Casino има извонредно портфолио за игри што ќе го натера секој играч да се врати за повеќе. Тие додадоа игри од некои од најпопуларните провајдери на софтвер, а исто така и од помалку познати развивачи за да понудат различност. Сè што треба да направат играчите е да создадат сметка и да депонираат средства за да играат една од многуте достапни игри.

Withdrawals

888 Казино додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да направат повлекување на нивните добивки. Уште повеќе, тие ја поедноставија процедурата, така што дури и почетниците нема да имаат проблем да го најдат својот пат. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат од делот Повлекување, да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат и да го потврдат трансферот.

Bonuses

888 Казино, за да ги зачини работите, додаде многу бонуси за играчите кои уживаат во делот Казино во живо. Ова е уникатно искуство, особено за оние кои уживаат да си играат со дилер во живо. Ова е најблиску до играње на коцкар во вистинско копно казино.

Payments

Некои од најпопуларните начини на плаќање не само кај играчите, туку и кај казина вклучуваат Skrill Neteller и Paypal. Добрата вест е дека 888 Casino ги има сите овие опции на располагање, така што играчите можат да го изберат оној кој најмногу им одговара.

Account

За да играат игри во 888 казино, играчите треба прво да создадат сметка. Казиното го поедностави овој процес за играчите да можат да го најдат директно. Сè што треба да направат е да се упатат на официјалната веб-страница на казиното и да кликнат на копчето Приклучи се сега и да внесат некои лични податоци.

Languages

Казиното 888 е достапно во различни земји, па поради таа причина неговата платформа нуди повеќе јазици. Играчите можат да го изберат јазикот што сакаат да го користат со користење на поставките за мени на врвот на страницата, а играчите можат да избираат од следниве јазици англиски, германски, шпански, дански, руски, италијански и шведски. Уште повеќе, табелите во живо се достапни на следните јазици шпански, француски, италијански, германски, грчки, турски, арапски и руски.

Mobile

888 Казино нуди мобилна платформа за обложување со широк избор на игри како слотови, игри на маса и дел од Казино во живо што е едноставно извонредно. Казиното има апликации и за двете Корисници на Android и iOS, а згора на тоа, постои инстант верзија за играчи кои претпочитаат само да одат на страницата и да играат неколку рунди од нивната омилена игра.

Tips & Tricks

Играњето во казиното 888 не може да биде полесно. Како и да е, на играчите секогаш ќе им биде корисно кога ќе прочитаат неколку различни совети и трикови во врска со казиното или нивните омилени игри.

Live Casino

Играчите можат уживајте во живо казино игри во 888 Казино и почувствувајте ја целата возбуда на подот на казиното во удобноста на нивните домови. Ова вклучува вистински дилер, вистински картички и вистинско тркало кое на играчите ќе им понуди извонредно искуство исполнето со акција. Играчите можат да избираат од низа игри со карти и тркала за пари исполнети со акција, во реално време.

Promotions & Offers

Казиното 888 е преполно со различни промоции и понуди за своите играчи. Во моментот кога играчот ќе се пријави за сметка и ќе го направи својот депозит, тој ќе добие многу дарежлив бонус за добредојде. Подоцна, тие можат да бараат различни бонуси кои ќе ја подобрат нивната рамнотежа и ќе ја продолжат нивната игра.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање е сериозен проблем што може да му се случи на секого од која било сфера на животот. Играњето онлајн игри треба да биде забавна и забавна активност, но за жал за некои луѓе коцкањето може да стане нездрава опсесија која може да донесе сериозни последици по нивните животи. Секој кој се занимава со зависност од коцкање треба веднаш да побара помош. Тие можат да контактираат со една од следниве организации:

Software

888 Casino е горд што ги презентира игрите од 888 Games Studio, што значи дека играчите можат да најдат игри овде што ниту едно друго казино не може да ги понуди. За да ги направат работите поинтересни за играчите, тие нудат и игри од развивачи на игри од трети страни. Така, играчите можат да најдат игри овде од NetEnt, NextGen, Playtech, Dragonfish, Thunderkick, WMS, SG Interactive и Big Time Gaming, само за да именуваат некои.

Support

Казиното 888 е секогаш достапно за нивните играчи и поради таа причина може да се контактира на неколку различни начини. Најзгодниот начин да стапите во контакт со агентот за клиенти е преку функција за разговор во живо што е достапно 24/7.

Deposits

За да депонираат средства, играчите треба прво да се регистрираат за сметка. Откако ќе го направат тоа, тие едноставно треба да се упатат до Касиерката и од делот Депозит, тие можат да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат. Тие треба да го внесат износот што сакаат да го депонираат и да ја потврдат трансакцијата.

Security

888 Казино ја става безбедноста на играчите како нивен главен приоритет. Тие ја користат најновата технологија за шифрирање SSL за да се осигураат дека личните и финансиските детали на нивните играчи се безбедни и безбедни во секое време. Друга главна грижа на казиното е да гарантира фер игри. Од таа причина, генератор на случаен број се користи за одредување на исходот од игрите.

FAQ

Како да контактирате со казиното 888?

Постојат неколку различни начини на кои играчите можат да контактираат со Поддршка за корисници на 888 Казино. Најзгодниот начин е преку функцијата Разговор во живо која е достапна 24/7 за удобност на играчот. Тие, исто така, можат да испратат е-пошта ако не им треба итна помош, бидејќи може да потрае и до неколку дена за да одговори претставникот на казиното.

Што е бонус за добредојде?

Бонусот за добредојде е начин да се прифатат нови играчи и да се наградуваат со парични награди во повеќето случаи. 888 Casino подготви многу дарежлив бонус за добредојде за прифаќање на нови играчи кога ќе го направат својот прв депозит. Ова е одличен начин да ја продолжите играта и да испробате повеќе игри од вообичаеното.

Кои начини на плаќање се достапни во 888 Casino?

Казиното 888 нуди различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за депонирање и повлекување средства од нивните сметки. Не се достапни сите начини на плаќање во секоја земја, така што најдоброто нешто што играчот може да го направи е да се упати во Касиерката и штом ќе го отвори делот Депозит или повлекување, ќе може да ја види целосната листа на сите начини на плаќање достапни за него. Тие исто така можат да најдат други важни информации како минимални и максимални износи.

Како да се депонира?

Правењето депозит е многу едноставен процес. Сè што треба да направат играчите е да се логираат на нивната сметка и да се упатат кон Касиерот. Оттаму, тие можат да го изберат начинот на плаќање што го сметаат за најсоодветен за користење и да го внесат износот што сакаат да го депонираат. Средствата треба да ја одразуваат нивната сметка речиси веднаш.

Дали ми треба код за промоции?

Во овој момент, повеќето од понудите во 888 Casino не бараат промотивен код. Ако бонусот бара промотивен код, тој ќе биде забележан.

Дали казиното има апликација?

888 Casino има посветени апликации и за корисниците на iOS и за Android. Некои играчи претпочитаат апликација, бидејќи на овој начин нивната сметка е оддалечена само еден клик. Другите играчи, од друга страна, не сакаат да губат простор на апликациите, па затоа претпочитаат пристап до казиното користејќи прелистувач. Ова е уште една опција што го прави казиното уште поудобно за играчите.

Дали казиното 888 е измама?

888 Casino постои повеќе од 2 децении, што доволно зборува за казиното. Компанијата работеше напорно за да го заработи своето место во индустријата за онлајн казино. Ги имаат сите потребни лиценци за работа и нивните игри се фер.

Што е казино во живо?

Казино во живо е дел во казиното 888 каде што играчите можат да најдат различни игри за играње во живо со дилер во живо. Сите игри се напојувани од Evolution Gaming, кој е еден од најдобрите провајдери на софтвер кога станува збор за игри во казино во живо.

Зошто треба да играм во казино во живо?

Играчите кои сакаат да добијат искуство што е блиску до играње во копнени казина може да ги испробаат игрите во казино во живо. Сè што играчот треба да очекува да најде во казино како дилери, маси, правила и атмосфера, ќе го најде во удобноста на својот дом.

Каков уред ми е потребен за да играм казино игри во живо?

Играчите можат да пристапат до делот за казино во живо користејќи кој било уред што го имаат. 888 Live Casino поддржува мобилни уреди кои користат iOS или Android. Она што играчите треба да го запомнат е дека ќе им треба широкопојасна интернет конекција.

Дали правилата се различни за игрите во казино во живо?

Казино игрите во живо ги имаат истите правила и се играат на ист начин како и на софтвер. Нема потреба играчите да учат дополнителни правила и се добри да одат ако ги знаат само основните правила.

Дали казиното во живо има бонтон што треба да се следи?

Да, постои бонтон што треба да се следи кога играте во казино во живо. Играчите треба да ги обложуваат своите облози на време, да го бакнуваат дилерот кога победуваат и да ја користат функцијата за разговор само кога е потребно се само дел од правилата.

Може ли да поставам граници за да се заштитам од премногу играње?

Постојат различни карактеристики што ги нуди 888 Casino за играчите да ги користат за да се заштитат од премногу играње. Една од најкористените функции е поставување на лимит за депозит. На овој начин играчите можат да се заштитат себеси од донесување непромислени одлуки. Откако ќе го достигнат својот лимит, нема да можат да направат нов депозит. Самоисклучувањето е уште една карактеристика што им помага на играчите да се одморат од коцкањето одреден период. Во овој период, играчите не можат да направат депозит и да играат казино игри за вистински пари. Казиното нема да испраќа ниту промотивни е-пошта.

Може ли да го користам бонусот за да играм казино игри во живо?

Бонусот за добредојде во 888 Казино им се доделува на сите играчи кои ќе создадат сметка и ќе го направат својот прв депозит. Бонусот за добредојде обично се обложува на онлајн видео слот игри. Тоа е затоа што овие игри придонесуваат за барањата за обложување 100% и играчите можат побрзо да го исчистат бонусот. Бонусот за добредојде не е достапен за игри во казино во живо. Како и да е, 888 Casino нуди специјални промоции на казино во живо кои играчите можат да ги искористат за да пробаат една од казино игрите во живо.

Дали луѓето можат да ме видат кога играм во казино во живо?

Камерата што се користи за пренос на игри во казино во живо ги следи само масите и дилерите. Никој не може да ги види другите играчи кои учествуваат во рундата. Уште повеќе, играчите ќе го гледаат само прекарот на играчот. Предлагаме играчите никогаш да не ги користат нивните вистински имиња кога играат игри во казино во живо за безбедносни цели.

Дали има ВИП дел во казиното во живо?

888 Казино нуди ВИП нивоа што играчите можат да ги достигнат додека играат казино игри во живо.

Може ли да играм казино игри во живо бесплатно?

Речиси сите игри во казиното се достапни во забавниот режим, така што играчите можат да играат бесплатно без да депонираат средства. Ова е одличен начин да ги практикувате правилата на играта. За жал, игрите во казино во живо не се достапни во забавен режим и играчите треба да депонираат средства за да играат игри во казино во живо.

Може ли да комуницирам со дилерот?

Да, играчите можат да комуницираат со дилерот користејќи специјална табла за разговор. Играчите можат да побараат совет или помош при облозите. Како и да е, дилерот никогаш нема да ги советува играчите како стратешки да ставаат облози.

Affiliate Program

Секој е добредојден да аплицира за придружна програма во 888 Казино. Партнерите треба да се регистрираат за сметка со пополнување на апликација и чекање за одобрување.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card BragAll Bets BlackjackBaccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European RouletteGolden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Grand RouletteLive Immersive RouletteLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive XL Roulette
MMA
Macau Squeeze BaccaratPrestige Live RouletteSoho BlackjackSoiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit CardDiners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
СофтверСофтвер (10)