Играјте Baccarat Speed ​​Shanghai денес - Освојте вистински пари

Live Baccarat Speed Shanghai на SA Gaming е динамична, брза варијанта на бакара создадена и произведена со изразито азиско чувство. SA Gaming е врвен добавувач на софтвер познат по своите игри на маса во живо со крупие, специјално прилагодени на азискиот пазар. Фирмата нуди целосен пакет на игри, вклучувајќи водечки формати како што се живи Dragon Tiger, baccarat и Sic Bo, од кои повеќето се достапни во најдобрите казина во живо.

Зборувајќи за Live Baccarat Speed Shanghai, играта е достапна и во Flash и во HTML5 лобито на SA Gaming, така што играчите можат да ја изберат опцијата што најмногу им одговара. Студиото во живо е елегантно уредено. Дилерите во живо се рачно избрани за да ја оживеат визијата на програмерите за извонредна, брза игра бакара.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Како да се игра SA Gaming's Live Baccarat Speed Шангај

Многумина казино во живо коцкарите кои бараат автентично азиско искуство за онлајн игри можат да ја задоволат својата желба со играње Live Baccarat Speed Shanghai. Сепак, има одредени работи што треба да ги имате на ум кога ја играте оваа игра.

  • Иако страничните облози се поинтересни од вообичаената цена, тие немаат висок процент на враќање на играчот (RTP). На пример, природните странични облози имаат многу помали шанси од просеците во индустријата.
  • Играчите кои се потпираат на статистиката од минатото коло ја сметаат оваа игра идеална благодарение на повеќекратните патокази со кои доаѓа.
  • Облозите за играч и за банкар се во суштина исти. Сепак, се препорачува играчите да ги задржат своите влогови конзистентни. Ова е особено корисно кога станува збор за управување со субсидирам.

Име на играта

Baccarat Speed Шангај

Добавувач на игри

SA Игри на среќа

Тип на игра

Бакара

Стриминг од

Филипини

Правилата на брзината на Baccarat во живо во Шангај

Правилата за бакара во основа ќе останат исти без оглед на варијантата што ја играте. Оттука, играчите на казино кои веќе играле која било варијанта на бакара можеби нема да се мачат кога станува збор за разбирање како функционира Live Baccarat Speed Shanghai. Но, тоа не значи дека оние кои претходно не играле бакара ќе имаат проблем да научат како функционира споменатата варијанта. На пример, целта во baccarat е да се предвиди која од двете раце (Банкер или играч) ќе биде поблиску до 9 од другата, без да се надмине.

Картите од 10 или повеќе вредат нула, додека Ацето вреди една. Понекогаш се влече трета карта за да се добие конечниот резултат, врз основа на правилата на играта.

Во живо Baccarat Speed Шангај се игра со осум палуби без џокери, а картите се делат по традиционалниот редослед на делење бакара карти. Секоја рунда започнува со играчите кои ги ставаат своите облози во определениот временски рок. Играчите имаат 20 секунди да стават облози, по што дилерот ќе ги открие картичките доделени на Играчот и банкарот.

Облози

Live Baccarat Speed Шангај, исто како и стандардниот baccarat, има седум можни облози, вклучувајќи Player, Banker и Tie, кои се основни облози. Дополнителните облози вклучуваат Player Natural, Banker Natural, Player Pair и Banker Pair. Коефициентите на облогот Player се парни, а облозите Банкер и Тај плаќаат 0,95:1 и 8:1, соодветно. Природна рака е рака со две карти со вкупен збир од 8 или 9 поени. Опционалните облози за крава крава и удел во Супер 6 може да се овозможат ако играчот сака да го почувствува чувството на попредизвикувачки услови.

Во живо Baccarat брзина Шангај исплати

Играта во живо Baccarat Speed Шангај е една од оние мешани вреќи кога станува збор за исплати. Исплатите на главните облози на играта се сите индустриски стандардни, а исто така се и оние на повеќето странични облози. Сепак, облозите како што се Banker Natural и Player Natural заостануваат. Оттука, препорачливо е да се воздржите од овие странични облози без разлика колку и да се интересни. Еве резиме за тоа како функционираат исплатите:

Табела за исплата во живо со брзина на Baccarat Шангај

Банкар

8:1

Играч

1:1

Вратоврска

8:1

Банкар/Играч Природен

7:2 (3,5:1)

Пар банкар/играч

11:1

Среќа 6

12:1/20:1

RTP

За подобро да се разбере како Live Baccarat Speed Shanghai се исплаќа на долг рок, од суштинско значење е да се разбере таканаречениот RTP или враќање на играчот. Играта доаѓа со вкупен процент од 96,4 RTP. Сепак, ова се менува во зависност од типот на облогот, при што облозите Банкар/Играч Пар и Лаки 6 имаат највисок и најнизок RTP, соодветно.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)