Преглед на игри со дилер во живо Betamo

BetamoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $300 + 150 бесплатни вртења
Тековни промоции
Премиерни игри во казино во живо
Предизвици за бесплатно вртење
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Тековни промоции
Премиерни игри во казино во живо
Предизвици за бесплатно вртење
Betamo is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Како и другите врвни онлајн казина, BetAmo нуди различни пакети на бонуси на своите нови и постоечки играчи. За жал, нема бонуси за казино посветени на делот Казино во живо.

Депозит бонусДепозит бонус
+6
+4
Затвори
Games

Games

BetAmo нуди импресивно казино лоби во живо. Игрите се напојувани од врвни провајдери на софтвер во индустријата. На игри со дилери во живо не доаѓајте со демо верзија; оттука играчите треба да имаат претходно знаење за овие игри за да добијат големи победи. Ајде да разгледаме некои од најдобрите категории на дилери во живо.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо е најпопуларната категорија на игри со дилер во живо во казиното BetAmo. Доаѓа со преку 40 различни маси. Дилерите се професионални, а некои табели се достапни на други јазици. Некои од вообичаените варијации на блек џек во живо вклучуваат:

 • Класична брзина Блек Џек серија
 • 21 Брн Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Блек Џек од прво лице
 • Сите облози Блек Џек

Рулет во живо

Во казиното BetAmo, рулет во живо е уште една популарна игра со дилер во живо. Има над 20 маси со живи дилери. Некои од табелите се достапни на различни јазици. За љубителите на мајчин рулет, има специјално јазиче во лобито Evolution Gaming за вас.

Некои од најдобрите наслови на рулет во живо вклучуваат:

 • Рулет со двојна топка
 • Мега рулет
 • Извонреден рулет
 • Брзински рулет
 • Казино Малта рулет

Покер во живо

Покер во живо е широко распространета меѓу сезонските играчи. Играчот со најсилна рака го добива сето тоа, додека играчот може да го „подигне“ облогот доколку одговара на тековниот облог. Различни правила ги опкружуваат различните варијанти на покер достапни на интернет. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • Страна залог Сити
 • Казино ХолдЕм
 • Покер на сите асови
 • Американско злато за покер
 • Карибите Студ покер

Игра покажува

Освен игри на маса и карти, BetAmo казиното нуди и повеќе забавни игри. Овие емисии доаѓаат со едноставни правила, а облозите се прилично помали. Играчите можат лесно да се обложуваат и да ги добијат овие игри. Играчите можат да комуницираат со дилерот во живо во текот на играта. Некои од емисиите вклучуваат:

 • Монопол во живо
 • Фаќач на соништа
 • Лов на богатство на Гонзо
 • Слатка Bonanza Candyland
 • Мега тркало

Software

За разлика од редовното казино лоби BetAmo, ограничено развивачи на софтвер ја напојуваше категоријата дилер во живо. Сите игри во казиното во живо BetAmo моментално се развиени од студијата Evolution Gaming и Pragmatic Play. Двете студија имаат добра репутација и имаат некои од најдобрите игри со дилери во живо. Некои од табелите се пренесуваат од различни во живо казино студија. Оттука, ќе најдете серија варијации на блек џек или рулет.

Еве го уловот:

Сите игри се емитуваат во висока дефиниција и доаѓаат со висококвалитетна графика. Сите игри од овие студија редовно се ревидираат за правичност; оттука нема грижи за губење на вашите облози преку нелегални практики.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Betamo нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Neteller, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Betamo е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното BetAmo им нуди неколку играчи на казино во живо опции за плаќање за да се завршат трансакциите. Минималните депозити се поставени на 20 долари. Некои од овие методи се поврзани со одредени валути во зависност од локацијата на играчот. Повлекувањата се обработуваат во зависност од претпочитаниот начин на плаќање. Некои од популарните опции вклучуваат:

 • MasterCard
 • InstaDebit
 • Скрил
 • Нетлер
 • Банкарски трансфер
VisaVisa
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Betamo им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+137
+135
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Кога играат во казино BetAmo, играчите можат да се префрлаат помеѓу различни јазици што им прават удобно додека играат. Живите дилери користат и други јазици во одбрани варијации. Достапните јазици се вообичаени меѓу играчите на казино BetAmo. Има простор за дополнителни јазици во зависност од идното покривање. Достапните јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • руски
 • фински
 • норвешки
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Betamo . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Betamo се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Betamo е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Казиното BetAmo е член на групата казина N1 Interactive Limited. Основано е во 2019 година. Казиното BetAmo работи според главната лиценца издадена на нејзината матична компанија од Орган за игри на среќа на Малта. Просечниот процент на исплата се проценува на 97,83%. Сите игри со дилер во живо се тестирани и сертифицирани од eCOGRA. BetAmo казиното е една од најпрефинетите аркади што произлезе од трансформацијата од коцкарски куќи од тули и малтер. Тој нуди широк избор на казино игри во живо од различни провајдери на софтвер. Во последно време, ентузијастите на казино се чини дека се фокусираат на категоријата казино во живо. BetAmo казино игрите во живо се домаќини од млади и професионални дилери.

Играчи на сервери за казино BetAmo со седиште во Канада, Ирска, Нов Зеланд и неколку европски земји. Тие продолжуваат да го прошируваат досегот на пазарот исто како и другите онлајн казина во подем. Казиното BetAmo е казино со средна големина со уникатни и интерактивни карактеристики. Овој преглед на казиното на BetAmo ќе ги нагласи посебните карактеристики дизајнирани за играчи во живо на казино.

Зошто да играте казино во живо во казиното BetAmo

Казиното BetAmo изгради добра репутација околу својата експанзивна колекција на игри со дилери во живо. Играчите сакаат да играат во казино кое нуди различни алтернативи. Играчите можат да се префрлаат помеѓу различни варијации на блек џек, рулет, покер и игри, меѓу другото. Сите игри со дилер во живо се напојувани од студијата Evolution и Pragmatic Live.

Играчите имаат повеќе опции за плаќање да избирате кога правите депозити и повлекувања. Ова е еден од најголемите чекори што ги прави BetAmo казиното за да постигне задоволство на играчите. Опциите за плаќање опфаќаат и конвенционални и дигитални банкарски методи. Други причини за играње казино игри во живо во BetAmo вклучуваат компатибилност и кориснички интерфејс.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето за сметка со Betamo отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Betamo и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Сите казино операции на BetAmo нема да успеат без сигурна и одговорна поддршка на клиентите. Овој тим работи деноноќно за да им понуди навремена помош на играчите на казино во живо. Играчите можат да пристапат до нивните услуги на различни јазици. Можете веднаш да го контактирате тимот преку објект за разговор во живо или преку е-пошта.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Betamo за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Betamo често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Betamo обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Betamo во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Betamo . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Betamo се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Казиното BetAmo се покажа како реномирана казино со иновативно лоби за казино во живо. Во него има одличен избор на игри со дилери во живо, напојувани од Evolution Gaming и Pragmatic Play. Забелешка: некои од варијациите се достапни на различни јазици. И покрај недостатокот на посветени бонуси за казино во живо, играчите имаат шанса да победат големи со другите игри достапни во казино во живо категорија.

Друга извонредна карактеристика на казиното BetAmo е едноставноста и дизајнот употребени на веб-страницата на казиното. Прилично е лесно да се движите на веб-страницата BetAmo. Играчите можат лесно да ги најдат своите омилени игри користејќи ја опцијата „Пребарај“. И на крај, BetAmo е достапен на различни јазици, а трансакцијата може да се заврши со користење на други валути и опции за плаќање. Не заборавајте секогаш да се коцкате одговорно.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher