Betchan

Age Limit
Betchan
Betchan is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Основана во 2015 година, Betchan е меѓу едно од пионерите во живо казина за прифаќање на коцкање со криптовалути. Со него управува Дирекс НВ казина, кој е меѓу најуспешните оператори на онлајн казино во живо. Казиното Betchan е лиценцирано во јурисдикцијата на Курасао, но не е јавно ревидирано од ниту еден од регулаторите на казиното во индустријата.

Games

Ова казино може да се пофали со преку 700 игри кои се пресекуваат по целата табла. Некои од најдобрите Betchan казино игри се: 

 • Онлајн слотови
 • Видео слотови
 • Джакпот слотови
 • Игри за инстант победа
 • Бинго
 • Кено
 • Игри со дилери во живо

Некои од популарните наслови на Betchan вклучуваат:

 • Сакура Фортун
 • Волк злато
 • Богатствата на сирената
 • Бонанца
 • Бум Шакалака
 • Источен смарагд
 • Бесмртна романса
 • Jinglespin

Ако сакате игри како Betchan игрите во живо, мислиме дека би сакале и Боб Казино.

Withdrawals

Има кратки два часа во очекување на Betchan. Играчите можат да се повлечат на нивните е-паричници за рекордни два часа, освен за повлекување на кредитни и дебитни картички кои траат 24 часа. Банкарскиот трансфер е прифатен и трае од 24 до 72 часа. Максималното ограничување за повлекување е 25000 $ месечно, 8000 $ неделно и 4000 $ дневно.

Languages

Betchan казиното во живо е достапно во скоро сите меѓународни јазици. Некои од јазиците во списокот вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • шпански
 • француски
 • шведски
 • норвешки
 • португалски

Ова навистина го прави Betchan глобално онлајн казино. Брзо менувајте од кој било јазик на друг, користејќи го паѓачкото мени за јазици во горниот десен агол на веб-локацијата.

Mobile

Платформите Betchan се многу одговорни и работат непречено на сите уреди, вклучувајќи:

 • Десктоп
 • Таблет
 • Мобилни верзии

Достапно е како инстант игра, а исто така и мобилни игри, за да се грижи за растечкиот пазар за коцкари кои се во движење. Единствената загриженост е што сестринските компании се соочуваат со обвинувања за неисплатени добивки.

Promotions & Offers

Во казиното Betchan, првите четири депозити заработуваат бонуси на клиентите и бесплатни вртења како што следува; првиот депозит заработува 100% бонус до $100; вториот депозит добива бонус од 50% до $100; третиот депозит заработува 50% депозит до $100 и четвртиот депозит, 50% бонус до $100. Сите овие вклучуваат 30 бесплатни вртења.

Responsible Gaming

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Software

Компанијата може да се пофали со широк спектар на провајдери и продавачи на софтвер за игри на казино. Имињата на домаќинството се сите таму, вклучувајќи:

 • NetEnt
 • Microgaming
 • Амаја
 • Play'n Go
 • Игдрасил
 • Еволуција игри
 • Железно куче студио
 • Quickspin
 • ELK Studios
 • Pragmatic Play Ltd
 • Играње на големо време
 • Езуги
 • 2 на 2 Игри на среќа

Само да спомнам неколку.

Support

Методите за поддршка на клиентите на Betchan се:

 • Разговор во живо
 • Телефонска линија
 • Е-пошта

Deposits

Методите за депонирање на Betchan вклучуваат биткоин паричници и е-паричници како што се:

 • Нетлер
 • Маестро
 • EcoPayz
 • Жичен трансфер
 • PayPal
 • MasterCard
 • Виза
 • EntroPay
 • Скрил
 • Instadebit
 • Цимплер

Минималниот износ на депозит е 10 долари, а трансакциите се главно инстант. Веб-страницата е заштитена со SSL, така што играчите не треба да се грижат за безбедноста на нивните податоци.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (7)
Без обложувачки бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (161)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Грција
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
EcoPayz
GiroPay
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
QIWI
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (39)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Authentic GamingBally
Barcrest Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Fantasma Games
Fugaso
Gaming1
Kalamba Games
Max Win Gaming
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Novomatic
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red 7 Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Scientific Games
Shuffle Master
Sthlm Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet