Betgames

June 27, 2022

BetGames конечно го запечати договорот со Avento

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

BetGames е еден од водечките провајдери на казино игри во живо. Овој агрегатор на содржина во живо е познат по тоа што ги напојува некои од најдобрите онлајн казина во играта. Во согласност со тоа, компанијата неодамна потпиша договор со Avento MT за снабдување со казино игри во живо во казината на брендот. 

BetGames конечно го запечати договорот со Avento

Засилени игри со лотарија

По овој договор, BetGames ќе ги снабдува брендовите на казино Avento со своите највисоко оценети игри во живо казино и лотарија. Договорот ги вклучува ексклузивците на BetGames како што се Wheel of Fortune, Classic Wheel и Dice Duel. 

Avento е неизмерно популарен оператор на онлајн казино со лиценци на повеќе регулирани пазари. По објавувањето на игрите, брендовите на Avento MT ќе ги додадат наградуваните брендови на BetGames во нивните библиотеки кои веќе се во балони кои веќе имаат наслови од NetEnt, Evolution, Microgaming и Yggdrasil.

Вреди да се напомене дека брендот Avento MT има поголемо присуство на европските пазари. Компанијата моментално е лиценцирана во Малта, давајќи и пристап до важни пазари како Шведска, Италија, Романија, Холандија итн. Значи, генерално, тоа е огромен чекор за сите страни. 

Официјални изјави за договорот

Веднаш по потпишувањето на договорот, Џон Пол Роланд, потпретседател за Европа и Азија во BetGames, рече дека BetGames е многу амбициозна компанија која сака да го подобри својот досег преку партнерство со најдобрите казино оператори во живо. Тој продолжи дека компанијата е среќна да биде партнер со динамична компанија како Avento, овозможувајќи и да ги снабдува своите возбудливи титули на повеќе играчи. 

Од страна, шефот на партнерства во Avento MT рече дека компанијата е возбудена што конечно ќе постигне договор со BetGames, еден од најдобрите казино студиа во живо. Тој изрази уверување дека вградувањето на насловите на BetGames во нивната библиотека ќе им овозможи да привлечат повеќе играчи и да растат на клучните пазари. Нема сомнеж за тоа!

По напорниот почеток на 2022 година, најновиот развој покажува дека BetGames продолжува со плановите за брзо проширување на бизнисот. Компанијата неодамна го ребрендираше своето студио Lotto Reloaded, вдишувајќи го толку потребниот нов живот. Обновеното студио е лиценцирано од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и МГА.

Понуди на казино во живо на BetGames

Иако компанијата е малку засенета од присуството на Evolution, нивните понуди за игри не се никаков. 

Така, без губење време, подолу се неколку популарни BetGames наслови во кои уживаат играчите:

Обложувајте се на покер

Дали сте обожавател на Texas Hold'em? Играјте Bet on Poker од BetGames. Оваа покер игра во живо користи стандардна палуба од 52 карти со најмногу шест позиции за играње. Но, за разлика од Texas Hold'em, играчите не треба да донесуваат никакви одлуки за играње. Само фатете го рангирањето на покерските раце, и добро сте да одите. Тоа е толку лесно!

Обложувајте се на Baccarat

Bet on Baccarat ги користи истите правила на игра како Punto Banco и класичните игри со Baccarat во живо. Единствената разлика е што оваа игра со казино во живо им овозможува на обложувачите да се обложуваат пред и по делењето на првите карти. Ова ја прави играта уште попријатна.

Андар Бахар

Andar Bahar е индиска игра со карти која користи стандардна палуба со 52 карти. За разлика од верзијата Ezugi, опцијата на BetGames има две странични облози. Играчите можат да го предвидат бројот на картички што ќе се поделат пред натпревар или да се обложуваат на бојата, костумот и вредноста. Очекувано, позициите Андар и Бахар се главните облози со уплата од 0,90:1. 

Војна на облози

Војна на облози е едно од најпопуларните изданија на казино во живо од BetGames. Тоа е директна игра каде играчите се обложуваат на двете страни за дилерот и играчот. Победува страната со најголема вредност. Тоа е повеќе како играта Андар Бахар на развивачот. 

Тркало на среќата

Воведена во март 2021 година, Wheel of Fortune е игра во живо која користи RNG за одредување на резултатите. Големото тркало има 19 сегменти нумерирани од 1 до 18, а во 19-тиот сегмент се сместени ѕвезда и чаша. Ако тркалото слета на 19-тиот џеб, добивате исплата 18:1. 

Среќа 7

Lucky 7 е игра во стил на лотарија со голем број опции за обложување. Играчите започнуваат со ставање облог на шесте достапни опции, а потоа ќе се извлечат седум топки од 42. Домаќинот во живо ќе влече топка по секои пет минути. 

Брзо 7

Играњето Live Speedy 7 е една од наједноставните работи во најдобрите казина во живо. Играчите едноставно предвидуваат дали поделената карта ќе биде црна или црвена пред да стават облог. Сите карти се делат свртени со играчите кои ја предвидуваат бојата на следната карта. Накратко, ставате облог пред да се дели нова карта. Запомнете, делењето карти се случува на секои 12 секунди. Значи, продолжи!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести