Преглед на игри со дилер во живо Bitdreams

BitdreamsResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус $2.000 + 200 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Bitdreams is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Казиното Bitdreams ја разбира конкурентната природа на индустријата. Работи неуморно за да понуди детални функции, вклучувајќи пристојни бонуси и тековни промоции. Овие зделки им помагаат на играчите да го зголемат банкротот и да ги продолжат своите сесии за игри. Казино игрите во живо придонесуваат со 5% од барањата за обложување на сите бонуси достапни на ова казино. Новите казино играчи во живо уживаат во профитабилни бонуси за добредојде од минимален депозит од 20 €. Постојните играчи се квалификуваат за други бонуси и промотивни зделки наведени на страницата Промоции. Тие вклучуваат:

 • Криптонова
 • Бонус за повторно вчитување викенд
 • Викенд повторно вчитај – Висок валјак
 • Паѓа и победи

Секој бонус има ексклузивни услови за бонус што играчите треба прво да ги прегледаат. Казиното Bitdreams нуди и програма за лојалност и ексклузивни турнирски настани.

Бонус кодовиБонус кодови
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Казиното во живо во Bitdreams нема ништо, обезбедувајќи искуство подеднакво со која било традиционална установа за коцкање од тули и малтер. Делот за казино во живо е преполн со дилери во живо од некои од највисоките студиа за игри на пазарот. Некои популарни категории вклучуваат блек џек во живо, рулет во живо, бакара во живо, покер во живо и емисии на игри во живо.

Блек Џек во живо

Блек џек во живо е популарен избор меѓу искусни играчи во казиното Bitdreams. Нуди возбудливо искуство со игри со играчи кои ги користат сите вештини и стратегии достапни за да останат чекор понапред од дилерот во живо. Некои од популарните избори за блек џек во живо вклучуваат:

 • Бесконечен Блек Џек
 • Молња Блек Џек
 • Азур Блек Џек
 • Блек Џек Дијамант ВИП
 • Брзина ВИП Блек Џек

Рулет во живо

Варијациите на рулетот во живо имаат значителен дел од делот за казино Litdreams life. Доаѓа со возбудливо искуство со игри и едноставна игра. Ги сместува сите типови играчи, вклучително и високите ролери. Само научете ги основните правила за рулет и започнете. Популарните маси за рулет во живо вклучуваат:

 • PowerUp рулет
 • Молња рулет
 • Мега рулет
 • Автоматски рулет
 • Извонреден рулет

Бакара во живо

Бакара во живо е игра со карти која содржи игра со бавно темпо. Потребен ви е вашиот среќен шарм и едноставна стратегија за да постигнете последователни победи во оваа игра. Различни варијации на бакара доаѓаат со различни опции за обложување. Некои од најдобрите избори меѓу играчите вклучуваат:

 • Брзина Бакара
 • Стискање на бакара
 • Без Comm брзина Baccarat
 • Надворешен Бакара
 • Молња Бакара

Други игри

Покрај различните варијации на блек џек во живо, рулет во живо и бакара во живо, казиното Bitdreams нуди игри во живо како што се покер во живо, емисии на игри во живо и специјални игри во живо. Тие имаат различна игра и се играат под различни правила. Тие вклучуваат:

 • Монопол во живо
 • Казино ХолдЕм
 • Супер Сик Бо
 • Има или нема договор
 • Фудбалско студио

Software

Огромното казино лоби во Bitdreams Casino произлегува од соработката помеѓу неколку развивачи на софтвер. Меѓутоа, подгрупата од овие провајдери го напојува казиното во живо. Овие игри се домаќини од реални крупиери на различни катови на физички казино. Игрите се пренесуваат со висок квалитет, а целото дејство се одвива во реално време.

За разлика од игрите во казино напојувани со RNG, игрите со дилер во живо не се достапни за бесплатно играње. Играчите треба да бидат најавени за да истражуваат различни игри со дилери во живо. Сите игри со дилер во живо се оптимизирани за играње на различни уреди. Некои од студиата за игри во делот за казино во живо вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Прагматична игра
 • Luckystreak
 • Езуги
 • Автентични игри
Payments

Payments

Казиното Bitdreams поддржува повеќе опции за банкарство. Тие вклучуваат плаќања со картички, банкарски трансфери, е-паричници и крипто-паричници. Сите трансакции со криптовалути ги обработува CoinsPaid. Минималниот лимит за депозит е 20 евра. Ограничувањата за повлекување и времето на обработка варираат од еден метод до друг. Некои од популарните опции за плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Банкарски трансфер
 • Нетлер
 • Брз трансфер
 • Крипто паричници

Deposits

Bitdreams знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Bitdreams нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Credit Cards , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Bitdreams за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

BitcoinBitcoin

Withdrawals

Bitdreams им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+1
+-1
Затвори

Languages

Казиното Bitdreams се гордее како меѓународно казино и покрај тоа што е наоколу кратко време. Поддржува бројни јазици кои најчесто се зборуваат меѓу неговите играчи. Јазичната опција е специфична за локацијата; оттука платформата автоматски се преведува во зависност од локацијата на играчите. Играчите исто така можат да се префрлаат помеѓу други јазици, кои вклучуваат:

 • германски
 • Англиски
 • норвешки
 • француски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Bitdreams . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Bitdreams се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Bitdreams е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Казиното Bitdreams е платформа за игри за крипто-коцкање, лансирана во 2021 година. Се одликува со тема за вселената и добива брз раст во текот на краткиот период што е во индустријата. Тој е во сопственост и управуван од Hollycorn NV, оператор на казино лиценциран во Курасао и член на Libergos Limited. Казиното Bitdreams заработи меѓународна привлечност со ексклузивна колекција на казино игри во живо од реномирани студиа за игри. Со Bitdreams, можете да ја доживеете возбудата од реалните казино игри без да ја напуштите удобноста на вашиот дом. Играчите можат да уживаат во атмосферата на игри во живо, што совршено ја повторува атмосферата на вистинско казино. Возбудливите казино игри во живо, како што се Golden Wealth Baccarat, Lightning Roulette и Portomaso Oracle Roulette, им се достапни на играчите преку стриминг.

Lucky Streak, добро почитувана компанија за развој на софтвер, позната по своите возбудливи казино игри, е клучно студио за игри во Bitdreams казиното. Ќе најдете и игри од други реномирани провајдери на софтвер. Bitdreams ги спојува традиционалните и модерните искуства од казино игри за да создаде незаборавно искуство во казино. Овој преглед на Bitdreams казино ќе ги нагласи сите игри и функции достапни за играчите на казино во живо.

Зошто да играте казино во живо во казиното Bitdreams

Иако казиното Bitdreams е нов учесник на пазарот, многу играчи се збунети од лобито на казиното во живо, меѓу другите карактеристики. Ова казино нуди импресивен избор на игри со дилери во живо од највисоко оценети софтверски провајдери, како што се Luckystreak, Evolution Gaming, Pragmatic Play и Ezugi. Игрите се хостирани од вистински крупиери и се пренесуваат во HD и во реално време. За разлика од повеќето казина кои ги ограничуваат бонусите на видео слотови, игрите со дилери во живо придонесуваат со 5% во барањата за обложување.

Bitdreams е крипто-пријателска платформа за игри која поддржува популарни криптовалути на врвот на другите популарни начини на плаќање. Сите трансакции со криптовалути ги обработува CoinsPaid. Казиното Bitdreams нуди услуги за поддршка на клиентите 24/7 и поддржува повеќе локални јазици кои се популарни меѓу неговите играчи.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Регистрирањето за сметка со Bitdreams отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Bitdreams и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Казиното Bitdreams нуди сигурни и ефективни услуги за поддршка. Сите услуги се достапни на англиски, руски и германски јазик. Тимот за поддршка работи деноноќно за да обезбеди навремена помош за сите играчи на Bitdreams. Играчите можат лесно да стигнат до тимот преку објектот за разговор во живо на почетната страница на казиното. Алтернативно, играчите можат да користат е-пошта (support@bitdreams.com) или телефон.

Зошто вреди да се игра Bitdreams Live Casino?

Bitdreams Casino е платформа за коцкање со вселенска тематика, лансирана во 2021 година. Нуди ексклузивна колекција на казино игри во живо од популарните студија за игри како што се Pragmatic Play, Luckystreak и Evolution Gaming. Играчите можат да се пријават и да истражуваат различни варијации во живо на блек џек, рулет, бакара, покер, емисии за игри и специјални игри.

Казиното Bitdreams е во сопственост и управувано од Hollycorn NV, подружница на Libergos Limited. Казиното работи под важечка лиценца за еГејминг Curacao издадена на матичната компанија. Казиното Bitdreams нуди пристојни бонуси и промоции со казино игри со дилер во живо со 5% од барањата за обложување. Се гордее со мултивалутна платформа со повеќе опции за плаќање, вклучително и криптовалути. Играчите уживаат 24/7 пристап до сигурен тим за поддршка и повеќејазична платформа.
Запомнете, коцкањето предизвикува зависност.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Bitdreams за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Bitdreams често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Bitdreams обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Bitdreams во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Bitdreams . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Bitdreams се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Казиното Bitdreams е дестинација за игри со повеќе валути која прифаќа трансакции извршени во различни валути. Поддржува и фиат валути и криптовалути. Играчите не се ограничени на која било валута, но имаат слобода да ја изберат својата претпочитана валута кога се регистрираат. Популарните валути во казиното Bitdreams вклучуваат:

 • евра
 • Американски долар
 • полска злота
 • БТК
 • ЕТХ

Целосната листа на сите поддржани валути е достапна под Таксономии.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)