Преглед на игри со дилер во живо Boomerang Casino

Boomerang CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Поддржани 10 јазици
Разновидност на плаќања
24/7 поддршка
2000+ игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Поддржани 10 јазици
Разновидност на плаќања
24/7 поддршка
2000+ игри
Boomerang Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Ништо не ги започнува игрите побрз од воведната бонус понуда. Повеќето онлајн казина нудат нови бонус игри за пријавување или натпревар за бонус за депозит како дополнителен поттик за да започнете и да го истражите изборот на достапни игри. Boomerang Live Casino избра да ги прошири и двете промоции на сите нови играчи кои ќе се регистрираат и ќе направат депозит на нивната нова сметка на играч. Бонусите што им се нудат на играчите со дилерски игри во живо се:

 • Бонус за добредојде: 100% до 500 евра
 • Во живо Cashback: 25% до 200 евра
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+4
+2
Затвори
Games

Games

Бумеранг е платформата што треба да се посети доколку играчите сакаат легитимно искуство со игри, со стотици игри во живо во казино. Секоја маса има уникатна понуда, а Evolution Gaming и Pragmatic Play се провајдерите кои го снабдуваат најголемиот дел од игрите. Како резултат, тие ќе добијат пристап до врвни игри со информирани, вешти дилери. Некои популарни игри со дилер во живо се:

 • Рулет за осветлување
 • Молња Блек Џек
 • Блек Џек лоби
 • Змеј тигар
 • Бакара лоби

Достапни се широк спектар на помалку познати казино игри, вклучувајќи Dragon Tiger, Sic Bo, игри со коцки и други.

Software

Игрите во живо се пренесуваат директно од казино, а домаќините и дилерите таму обезбедуваат непречено функционирање. Казиното Бумеранг има игри од реномирани провајдери. Членовите можат да пристапат до сите нивни претпочитани наслови на една платформа со тоа. Неколку бизниси за развој на игри обезбедуваат казино игри за собата за игри, вклучувајќи:

 • Еволуција
 • Прагматичен во живо
 • Skywind
 • Во живо
 • Езуги и многу други
Payments

Payments

Разновидноста на избори за плаќање го олеснува депонирањето/повлекувањето на состојбата на сметката. Редовните банкарски картички, разновидни реномирани е-паричници, ваучери, банкарски трансфери и голем број криптовалути, како што се Биткоин, Етереум, Лајткоин и Рипл, се сите сигурни и безбедни начини за депозити. Најголемата технологија за шифрирање SSL се користи за поддршка на сите плаќања, заштитувајќи го готовината од можни ризици. Некои начини на плаќање што ги користи ова казино во живо се:

 • Скрил
 • Виза
 • Нетлер
 • Paysafecard
 • Пајз

Минимумите за депозит и повлекување се 10 евра.

Deposits

Boomerang Casino знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Boomerang Casino нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Visa, Neteller, Bank Transfer, MasterCard , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Boomerang Casino за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Boomerang Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+154
+152
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+8
+6
Затвори

Languages

Успехот на казиното во живо зависи од пристапноста до тоа казино од страна на меѓународните корисници. Мултинационалните корисници можат да пристапат само ако нашле содржина на нивниот соодветен јазик, различен од меѓународниот јазик. Програмерите на казиното Бумеранг сакаа да се приклучат клиенти од широк спектар на земји. Boomerang Live Casino сега ги поддржува следните јазици:

 • Англиски
 • германски
 • фински
 • норвешки
 • Чешка и многу други.
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Boomerang Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Boomerang Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Boomerang Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Rabidi NV Holding е матична компанија на Boomerang Live Casino, основана во 2020 година. Казиното е именувано како Бумеранг за да се истакнат игрите со висок RTP. Казиното го рекламира својот избор на игри како со висок RTP.

Достапноста на јазиците фински, унгарски и полски ги прави работите многу подостапни за играчите на казино од различни области. Овде е казино Pay N Play. Нема потреба да пополнувате досадни документи за регистрација. Играчите можат да ја користат технологијата за молскавична идентификација на финансиската компанија наместо тоа. Нивното време е заштедено, а напнатоста е намалена.

Веб-страницата за игри Boomerang Live Casino ќе ги намами играчите да се враќаат одново и одново. Операторот за коцкање се гордее со обезбедување на најголема услуга за клиентите и задоволство од онлајн игрите.

Постојат неколку јазици за табелите со дилери во живо, и може да се постават ограничувања на табелата според банкарската листа. Игрите во живо се пренесуваат директно од казино, а домаќините и дилерите се доста вешти да се осигураат дека акцијата се движи непречено.

Зошто да играте во казиното Бумеранг во живо

Казиното Бумеранг има безбедни и беспрекорни перформанси поради солидна платформа за игри и врвни технологии за игри. Платформата е зајакната со најновите безбедносни методи за заштита на пари и информации. Дополнително, операторот на казино никогаш нема да ги открие информациите за играчот на кој било надворешен бизнис.

Широкиот опсег на игри со дилери во живо што се достапни на платформата исто така помина низ ригорозни тестирања. Казиното може да се пофали со елегантен, современ распоред кој е едноставен за користење. Дополнително, веб-страницата има неверојатен дизајн и обезбедува фантастично искуство за мобилни казино.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Boomerang Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Boomerang Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Услугата за клиенти во казиното Бумеранг е многу добро одржувана и достапна 24 часа на ден.

 • Е-пошта
 • Телефон
 • Разговор во живо

Секој може да контактира со претставниците на службата за корисници преку телефон, е-пошта или разговор во живо. Тие се добро обучени во сите аспекти на веб-страницата. Времето на одговор е неверојатно брзо, а одговорите на е-пошта се решаваат за само еден час. Страницата со ЧПП на казиното, која вклучува многу информации за целата веб-локација, може да се консултира ако имаат општо прашање.

Зошто вреди да се игра во казиното Бумеранг во живо

Се чини дека Бумеранг е легитимно казино со недвосмислени услови, респектабилен избор на игри и исклучително разумни минимални лимити на трансакции.

Играјте вистински дилерски игри од неколку од најдобрите развивачи на софтвер, како Evolution Gaming и Pragmatic Play, во казиното во живо Бумеранг. Тестирајте ги техниките на коцкање на различни забавни маси за рулет, блек џек и бакара.

Ако на играчите им е потребна помош додека играат во казино во живо Бумеранг, тие имаат четири опции. Силно се препорачува!

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Boomerang Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Boomerang Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Boomerang Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Boomerang Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Boomerang Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Boomerang Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher
Играјте игри на маса во казиното Бумеранг за да го добиете бонусот од 1.000 евра без обложување
2023-10-10

Играјте игри на маса во казиното Бумеранг за да го добиете бонусот од 1.000 евра без обложување

Казиното Бумеранг е релативно ново казино во живо лансирано од Rabidi NV во 2020 година. Оваа страница за коцкање нуди огромен избор на игри со дилери во живо од водечки компании како Playtech и Evolution. Исто така, има неколку бонуси и промоции, вклучувајќи ја и понудата Royal Cash Drops, каде што гејмерите можат да освојат до 1.000 евра. Значи, за што е овој бонус? Прочитајте за да дознаете!

Казиното Бумеранг ги поканува љубителите на игри со карти да се придружат на Кралскиот блек џек петок
2023-09-26

Казиното Бумеранг ги поканува љубителите на игри со карти да се придружат на Кралскиот блек џек петок

Блек Џек е меѓу најиграните игри со дилер во живо, а казиното Бумеранг го знае тоа. Како таква, страницата за коцкање лиценцирана од Курасао им овозможува на сите членови да играат неколку волшебни титули на Блек Џек во живо и да бидат дел од понудата на Кралскиот Блек Џек Петок. Ова кратко читање ќе ве научи како да го барате овој бонус и условите за исполнување.

Казиното Бумеранг ветува лудо време во вторник за љубителите на казино во живо
2023-06-27

Казиното Бумеранг ветува лудо време во вторник за љубителите на казино во живо

Добредојдовте уште еднаш во неделните бонус вести на LiveCasinoRank, каде што ќе откриете награди за да додадете забава на вашите сесии за игри. Оваа недела, потрагата по најдобриот неделен бонус го однесе тимот во казиното Бумеранг, локација за коцкање 2020 лиценцирана во Курасао. Во ова казино, можете да го барате бонусот Crazy Time Tuesdays и да бидете на пат за бесплатно време за игра во казино во живо. Продолжете да читате за да дознаете како функционира овој бонус.