Преглед на игри со дилер во живо Casino Estrella

Casino EstrellaResponsible Gambling
CASINORANK
8.12/10
БонусБонус $350 + 100 бесплатни вртења
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо депозит и повлекување
ВИП програма
Програма за лојалност
Casino Estrella is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Estrella нуди многу различни бонуси, така што нивните играчи ќе се чувствуваат добредојдени во секое време. Казиното е добро свесно дека најдобриот начин да се привлечат нови клиенти и да се задоволни старите е да им се понуди нешто што тие едноставно не можат да го одбијат. И не можеме да замислиме ништо подобро од бесплатни пари.

Комплетна листа со бонуси од Casino Estrella
Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Казиното Estrella има голема библиотека за игри која бoasts различни игри. Во овој момент има повеќе од 1000 игри и тие постојано додаваат нови наслови за да го збогатат своето портфолио. Играчите можат да ги најдат сите нивни омилени игри, а најатрактивниот дел е делот за казино во живо каде што коцкарите можат да ги играат највозбудливите варијанти на некои од најпопуларните игри.

Software

Казиното Estrella соработува со некои од најпознатите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите можни игри за своите играчи. Нивното портфолио може да се пофали со различни игри со најдобар квалитет и играчите може да очекуваат да најдат игри од следниве провајдери: Microgaming, NETENT, Greentube, 1x2 Gaming, Amatic, Betsoft, Booongo, Казино технологија, Endorphina, Espresso Games, EvoPlay, Genii, iSoftbet, Nolimit Град, Play'n GO, Плејсон, Прагматично играње, Quickspin, Red Rake Gaming, Игри со црвен тигар, Том Хорн гејминг и многу повеќе.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Casino Estrella нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Credit Cards, MasterCard, Skrill, Klarna, Visa , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Casino Estrella е вашиот врвен избор.

Deposits

За да играат игри за вистински пари во Estrella Casino, играчите треба прво да депонираат средства. За да го направат тоа, сè што треба да направат е да се упатат до Касиерката и да кликнат на делот Депозит. Тие треба да го изберат метод за плаќање сметаат дека е најзгодно за нив и го внесуваат износот што сакаат да го депонираат. Откако ќе ја потврдат трансакцијата, нивните средства треба да бидат префрлени на нивната сметка речиси веднаш.

VisaVisa
+7
+5
Затвори

Withdrawals

Играчите можат да користат различни начини на плаќање за да направат повлекување на нивните добивки. Повлекувањето средства од сметката е многу едноставен процес овде играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Оттука, тие треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат. Средствата треба да ја одразуваат нивната сметка за неколку работни дена, во зависност од начинот на плаќање што го користат.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+140
+138
Затвори

Languages

Казиното Estrella во овој момент е достапно на англиски и шпански, но ова може да се промени во иднина.

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Casino Estrella . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Casino Estrella се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Casino Estrella е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Естрела е казино во живо кој се стреми да им даде на играчите најдобро искуство за онлајн игри. Од моментот кога беше лансиран казиното, беше огромен успех. Тим од посветени членови се собра за да смисли производ кој ќе ги остави сите без зборови, а мораме да признаеме дека завршија одлична работа. Не само што ги нудат најдобрите можни игри на пазарот, туку ги ставаат своите клиенти на прво место во секое време. Тие имаат тим од професионалци кој е секогаш достапен да им помогне на сите на кои им е потребно.

Кратки факти

Година на основање: 2014

Account

Регистрирањето за сметка со Casino Estrella отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Casino Estrella и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Казино Estrella е секогаш достапно за нивните играчи. Постојат многу различни начини на кои играчите можат да стапат во контакт со агент за клиенти, но еден од најзгодните начини е преку функцијата за разговор во живо, играчите можат да им испратат е-пошта или да им се јават исто така.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Casino Estrella за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Casino Estrella често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Casino Estrella обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Casino Estrella во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Казиното Estrella е преполно со различни промоции и понуди за своите клиенти. Тие се добро свесни дека единствениот начин да се привлечат нови клиенти е нудење бонуси што не можат едноставно да ги одбијат. Казиното совршено ја заврши својата работа, па она што им останува на играчите е да го посетат казиното и да видат што има да понуди.

Mobile

Mobile

Мобилната верзија на Casino Estrella нуди повеќе од 1000 игри до кои играчите можат да пристапат од каде и да сакаат. Нема потреба да преземате апликација бидејќи на платформата може лесно да се пристапи од прелистувач.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher