Преглед на игри со дилер во живо Dublinbet

DublinbetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $250
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Dublinbet is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите се фантастичен метод за проширување на вашите пари и не се ограничени на областа на коцкањето. Понуди, промоции, купони, награди и бесплати има многу, сите со истата цел на ум: стекнување на вашиот бизнис.

DublinBet ви нуди пристоен бонус за добредојде на казино игри во живо. Барањата за обложување се стандардни, и прекрасно е да се види дека тие се јасно напишани на промотивната страница. Постои и систем за наградување кој го нуди ова казино во живо. Колку и да играте игри во живо, ќе бидете наградени. Ова казино во живо нуди:

 • Бонус за добредојде
 • Дневен бонус
 • Казино бонус во живо за ВИП играчи
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Во DublinBet, акцентот е ставен на „во живо“ казино игри. Се користат Visionary iGaming и ActualGaming, како и софтверот BetConstruct на DublinBet. Има шеснаесет казино соби во живо за избор, но достапни се само три игри: блек џек, рулет и бакара.

Покрај игрите во живо, постојат различни алтернативи за игри. Многу од најдобрите „3D“ слотови од BetConstruct, како и многу други од други провајдери на софтвер, се достапни во делот за игри со Блек Џек и Рулет.

+9
+7
Затвори

Software

DublinBet ги добива своите игри од различни извори. Активноста на казиното во живо е обезбедена од:

 • Езуги
 • Еволуција игри
 • Автентични игри
 • Визионерски iGaming
 • LuckyStreak

Сето ова резултира со разновиден опсег на онлајн коцкарски игри.

Payments

Payments

Некои од најзгодните опции за плаќање се поддржани во областа Банкарство, а нивната достапност се одредува според вашата земја на живеење. Откако ќе креирате сметка, ќе можете да изберете од следниве опции:

 • Mastercard,
 • Виза,
 • Софорт,
 • Кларна,
 • Скрил и многу други

Операторот постави лимити за депозит и повлекување од 20 евра, кои се повеќе од разумни. Максималните ограничувања за повлекување за обичните играчи се 1000 евра дневно, 5000 евра неделно и 20.000 евра месечно, соодветно, при што ВИП членовите имаат повисоки лимити за повлекување.

Deposits

Dublinbet знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Dublinbet нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Visa, MasterCard, Credit Cards, Bank Transfer, Neteller , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Dublinbet за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

VisaVisa
+6
+4
Затвори

Withdrawals

Dublinbet им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+137
+135
Затвори

Languages

Dublinbet е казино што е отворено за луѓе од целиот свет. Казиното Dublinbet прифаќа играчи од целиот свет, без оглед на нивната локација. Поради оваа разновидност, онлајн казиното нуди различни јазици на своите клиенти. Англиски, француски, германски и шпански се јазиците поддржани од ова казино.

ГерманскиDE
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Dublinbet . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Dublinbet се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Dublinbet е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Dublinbet стримува казино игри во живо од копненото казино Fitzwilliam во Даблин од 2005 година, што го прави едно од постарите и најпознатите казина во живо. Оттогаш, игрите на казино во живо со дилер во живо напредуваа, а Dublinbet, за среќа, исто така напредуваше.

Има фер избор на игри во живо од добавувачите на DublinBet. Во однос на игрите што ги нудат и искуството за играње, добавувачите, според мене, се веројатно најдобри. Vuetec Gaming Ltd поседува и управува со Dublinbet Casino, онлајн платформа за коцкање. Играчите го прекорија казиното затоа што изгледаат застарени и испорачуваат игри кои се слаби во однос на функционалноста и презентацијата, иако работите во последно време се подобрија бидејќи фирмата додаде наслови од поширок опсег на издавачи.

Зошто да играте во Dublinbet?

Оваа страница за игри има едно од најголемите лобија во живо на пазарот, со широк спектар на игри со рулет и блек џек, како и опција за емитување од вистински копнени казина. Безбедно е да се игра во ова казино во живо кое обезбедува интересни и импресивни лоби за игри во живо.

Кратки факти

Година на основање: 2012

Account

Регистрирањето за сметка со Dublinbet отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Dublinbet и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Услугата за клиенти е достапна преку е-пошта 24 часа на ден, од понеделник до петок од 10:00 до 00:00 часот по средноевропско време и сабота и недела од 10:00 до 23:00 часот по средноевропско време преку разговор.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Dublinbet за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Dublinbet често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Dublinbet обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Dublinbet во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Dublinbet . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Dublinbet се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher