EnergyCasino

Age Limit
EnergyCasino
EnergyCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
BlikSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Energy Casino е веб-страница за онлајн игри која е специјализирана за слот игри и други омилени казино. Многу од најпопуларните казино игри се засноваат на популарни постоечки франшизи или добро познати концепти. Исто така, има низа игри на маса во казино кои ви дозволуваат да играте против други играчи од целиот свет.

Games

Веб-страницата е специјализирана главно за игри базирани на автомати. Сепак, овие доаѓаат со низа специјални функции и додатоци кои ги прават многу посложени од вашите стандардни вооружени бандити. Слотови и слот машини со тематика за игри базирани на ТВ емисии и други франшизи се специјалитет на оваа страница.

Withdrawals

Сите достапни начини на депозит се нудат и кога сакате да направите повлекување. Ова значи дека вашите добивки може да ви бидат вратени на кредитната или дебитната картичка што сте ја користеле за да уплатите или дека можете да ги додадете средствата на еден од неколкуте популарни системи за онлајн паричник.

Languages

Во моментов казиното е достапно само на англиски, француски и германски јазик, иако надвор од правилата и условите не ви треба особено силно разбирање на кој било јазик за да ги играте игрите. Веб-страницата е прилично брза и едноставна за користење, така што користењето онлајн услуга за превод за играње е исто така опција.

Live Casino

Системот за поддршка во казиното е обемен и е достапен од 9 часот наутро до полноќ по средноевропско време. Имате можност да испратите е-пошта, да користите систем за разговор во живо или да го користите формуларот за контакт со нас што се наоѓа на страницата за поддршка. Времето на одговор е прилично брзо.

Promotions & Offers

Тековниот бонус за регистрација нуди 100% совпаѓање во бесплатните облози на вашиот прв депозит до вредност од 150 фунти. Проверете дали сте свесни за барањата за обложување што доаѓаат со бесплатните облози бидејќи тоа значи дека ќе треба да ги коцкате неколку пати пред да се повлечете.

Software

Energy Casino користи стандарден софтвер за казино со бела ознака што го прави релативно лесно да се подигне и игра на речиси секој систем. Сепак, тоа значи дека не постои специјализирана мобилна апликација за Energy Casino и дека ако сакате да играте во движење, ќе мора да ја користите стандардната веб-страница.

Support

Специјалноста на ова казино е несомнено опсегот на игри со автомати што тие можат да ги понудат. Додека неколку казино игри базирани на маса се исто така достапни, тие се во голема мера додатокот, наместо главниот фокус на веб-локацијата. Ако не сте голем играч на автомати, може да побарате на друго место.

Deposits

Широк спектар на методи и системи за депонирање се достапни во Energy Casino. Освен што правите депозит со помош на вашата дебитна или кредитна картичка Visa или MasterCard, можете да ја надополните вашата сметка за игри со помош на низа популарни онлајн даватели на паричник. Во казиното се прифаќаат и маестро дебитни картички.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (10)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Руски
Словачки
Турски
Унгарски
Фински
Чешки
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (11)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (160)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
FIFA
League of Legends
Live Super Six
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (32)
Abaqoos
Bank transfer
Blik
Boleto
Credit CardsDebit Card
Envoy
Euteller
GiroPay
MasterCard
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nordea
Online Bank Transfer
POLi
Paysafe Card
Przelewy24
QIWI
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
Yandex Money
dotpay
eKonto
ePay.bg
ewire
СофтверСофтвер (26)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Edict (Merkur Gaming)Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Gamomat
GreenTube
Iron Dog Studios
Just For The Win
MicrogamingNetEnt
Novomatic
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
SYNOT Game
Wazdan