Преглед на игри со дилер во живо EU Casino

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
Бонус100 бесплатни вртења
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
EU Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на EU Casino за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Веб-страницата е специјализирана само за казино игри и нуди широк спектар на слотови, блек џек, видео покер и други опции. Ниту една од овие игри не е ексклузивна, а многумина ќе бидат познати на секој што играл онлајн казино игри во минатото. Ако бонусот за регистрација е привлечен, сепак вреди да се погледне.

+5
+3
Затвори

Software

Казиното не нуди апликација за мобилни телефони; сепак, сите негови игри ќе работат во веб-прелистувачите што ги обезбедуваат повеќето модерни паметни телефони. Оваа опција овозможува да се испроба казиното и неговите игри, без да мора да поминете низ процесот на инсталирање софтвер.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, EU Casino нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Visa, Credit Cards, Apple Pay, MuchBetter, AstroPay , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, EU Casino е вашиот врвен избор.

Deposits

Обезбедени се голем број начини на депозит и плаќање. Тие вклучуваат кредитни картички Visa и MasterCard и многу популарни онлајн услуги за паричник. Треба да биде релативно едноставно играчот да ја постави својата сметка во казино, ако играчот е со седиште во Европа и има банкарска сметка регистрирана во регионот.

Withdrawals

Додека достапноста варира од една земја до друга, генерално е можно да се повлечат средства директно на сметката или кредитната картичка што се користела за нивно депонирање. Казиното исто така поддржува PayPal, (иако со ограничен опсег на начини на плаќање), давајќи им на корисниците широк избор на опции за повлекување на страницата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+164
+162
Затвори

Languages

Казиното и неговите игри моментално се достапни само на англиски јазик, иако достапноста на функцијата за избор на јазик сугерира дека може да се планираат повеќе јазични опции во иднина. Меѓутоа, ако корисниците сакаат да ги играат достапните игри, можеби е можно да користат услуга како што е Google Translate.

ПортугалскиPT
+17
+15
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај EU Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, EU Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

EU Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
  • Алатка за самооценување
About

About

EUcasino.com е онлајн казино кое генерално е наменето за играчи низ Европа. Следствено, тој е специјализиран за игри за кои е познато дека се популарни на континентот и нуди начини на плаќање кои уживаат широко усвојување кај Европејците. Играчите ќе ги најдат повеќето типични казино игри достапни за играње таму.

Кратки факти

Компанија: Skill On Net Limited
Година на основање: 2009

Account

Регистрирањето за сметка со EU Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди EU Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Веб-страницата нуди прилично стандарден опсег на онлајн казино игри. Опциите за играње во живо се достапни, но нема домаќини. Мобилните телефони се поддржани преку стандарден интернет прелистувач, што го прави разумно лесно подигањето и започнувањето со репродукција. Играчите мора да регистрираат сметка за да играат во ова казино.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со EU Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. EU Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. EU Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на EU Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Казиното во моментов нуди бонус за регистрација од еден мега спин во одредени онлајн казино игри за секоја фунта што ќе се додаде на сметката за време на првичното надополнување на сметката. Корисниците треба да поминат малку време читајќи за оваа понуда пред да се обврзат, за да разберат како можат да ја користат.

Live Casino

Live Casino

Веб-страницата тврди дека поддршката е достапна 24 часа на ден. Иако не е можно да се контактира со тимот по телефон или разговор во живо, постои опција за е-пошта. Прашањата за поддршка се одговорени најбрзо кога се поднесуваат на англиски јазик. Времето на одговор на други јазици може да биде малку подолго.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher