Најдобри казина во живо на Evolution Craps во 2024

Live Craps

Рејтинг

Total score8.7
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer

Како ги оценуваме и рангираме живите казина со Craps Evolution

Во CasinoRank, се гордееме со нашата голема експертиза во казина и игри во живо, особено Evolution Live Craps. Како меѓународен авторитет во оваа област, ние прецизно ги анализираме и рангираме казина во живо што ја нудат оваа иновативна игра врз основа на неколку клучни фактори. Нашата цел е да ги водиме играчите ширум светот во наоѓање на најдоброто искуство со игра на зарове во живо.

Бонуси за играње казино во живо

Бонусите се суштински аспект на играњето казино во живо. Тие им даваат можност на играчите да го зголемат својот фонд, да го продолжат времето за играње и да ги зголемат шансите да постигнат големи победи. Во случај на Evolution Live Craps, бонусите може значително да го подобрат вашето искуство со игри. Проверете ги најдобрите бонуси за играње казино во живо.

Казино игри во живо и провајдери

Квалитетот на казино игрите во живо и давателите на услуги во голема мера влијаат на целокупното искуство со игри. Со Evolution Live Craps, играчите може да очекуваат врвен квалитет бидејќи Evolution е водечки снабдувач во индустријата. Разновидноста и квалитетот на понудените игри може да направат или да го нарушат казиното во живо. Дознајте повеќе за игрите и давателите на казино во живо.

Мобилна пристапност

Во денешното дигитално доба, мобилната пристапност е од клучно значење. Тоа им овозможува на играчите да уживаат во нивните омилени игри, како Evolution Live Craps, во секое време, каде било. Казино во живо кое обезбедува беспрекорно мобилно искуство, со висококвалитетна графика и непречена игра, се рангира високо на нашата листа.

Леснотија на регистрација и депонирање

Директниот процес на регистрација и депонирање е клучен фактор во нашето рангирање. Играчите треба да можат брзо да започнат со играње на Evolution Live Craps без непотребни одложувања или компликации. Казиното во живо што го прави овој процес без проблеми обезбедува попријатно искуство со игри.

Начини за плаќање

Друг важен аспект што го разгледуваме е достапноста на различни и безбедни начини на плаќање. Играчите треба да можат лесно да ги депонираат и подигнат своите добивки, користејќи го претпочитаниот начин на плаќање. Ова ја зголемува удобноста и задоволството од играњето на Evolution Live Craps. Дознајте повеќе за различните начини на плаќање.

Преглед на Live Craps од Evolution

Live Craps by Evolution

Live Craps by Evolution е возбудлива онлајн казино игра која ја носи возбудата и неизвесноста на казиното во живо во удобноста на вашиот дом. Оваа игра е извонредна понуда од Evolution, светски познатиот развивач на игри познат по своите висококвалитетни игри во живо во казино.

Основната игра на Live Craps е дизајнирана да го повтори вистинското искуство во казиното, комплетно со метежот и вревата на масата за игра на зарове. Стапката на RTP (Враќање на играчот) за оваа игра е конкурентна 99,17%, што ја прави примамлив избор за играчите кои бараат игра со високо враќање. Достапните големини на облози се движат од минимален минимум со низок ризик до максимум со високи влогови, што им служи на сите типови играчи.

Една од уникатните карактеристики на Live Craps by Evolution е неговата извонредна игра. Играчите се транспортираат до реалистично поставување на казино, комплетно со професионален дилер и интеракција во реално време. Возбудата на Live Craps лежи во неговата непредвидливост, при што секое фрлање на коцката носи нова можност за победа. Оваа игра навистина ја опфаќа возбудата на игрите во казино во живо, што ја прави неопходна проба за секој ентузијаст во казино.

КарактеристикаОпис
ИграВо живо игра на зарове
Тип на играКоцки
ДобавувачотЕволуција
RTPВарира во зависност од видот на облогот (обично околу 98,6% за облози за положи/не положување)
НестабилностСредно
Мин облог1,00 долари
Макс Бет1.000,00 долари
Бонус карактеристикиФункција за обложување со повеќе облози
Мобилна компатибилностДа
Година на издавање2020 година

Live Craps Rules and Gameplay

Правила и игра за зарове во живо

Craps е игра со коцки каде играчите се обложуваат на исходот од фрлање, или серија ролни, на пар коцки. Познат е по својата широка палета на опции и фази за обложување, што ја прави една од најдинамичните казино игри.

Live Craps by Evolution располага со нарачана и специјално дизајнирана маса, со сите традиционални области за обложување. Играта е снимена со користење на повеќе агли на камерата, обезбедувајќи играчите да не пропуштат ниту еден момент од акцијата. „Стрелачот“, лицето кое ги фрла коцките, го претставува дилерот во оваа онлајн верзија, обезбедувајќи го интегритетот и правичноста на играта.

Играта на игра на зарове се игра во две главни фази: „Излези рол“ и „Тролка со точки“

Come Out Roll: Ова е почетната фаза каде започнува играта. Играчите ги ставаат своите облози на линијата за додавање или не поминувајте. Првата тркалање на стрелецот ја одредува насоката на играта.

  • Ако тркалото за излегување е 7 или 11 (познато како „природно“), облозите на Pass Line победуваат.
  • Ако ролната е 2, 3 или 12 (наречена „срања“), победуваат облозите „Не помине линија“ (иако 12-те понекогаш може да бидат поттик во зависност од куќните правила).
  • Секој друг број (4, 5, 6, 8, 9 или 10) ја утврдува „точката“, преместувајќи ја играта во следната фаза.

Точка ролна: Во оваа фаза, стрелецот продолжува да ги фрла коцките сè додека не го префрли бројот на поени, добивајќи облози во Pass Line, или не фрли 7 („седум-аут“), кој ги добива облозите за Не поминувајте. Циклусот потоа започнува повторно со нова ролна со излегување.

Зарове во живо нуди мноштво опции за обложување, категоризирани во облози со повеќе ротирања, облози за едно тркалање и облози за предлог на играчи. Еве некои од најчестите:

Тип на облогОписИсплатиШансите за победа
Поминете линијаОбложувајте се дека стрелецот ќе победи (7 или 11 при излегување или погодете ја точката пред 7)1:149,29%
Не ја минувај линијатаОбложувајте се против шутерот (2 или 3 при излегување, или 7 пред поенот)1:147,93%
Come BetКако Pass Line, но откако ќе се воспостави точката1:1Зависи од поентата
Не доаѓај, обложувај сеЛајк Don't Pass, но откако ќе се утврди точката1:1Зависи од поентата
Ставете облозиОбложувајте се на одреден број на поени што ќе се исфрли пред 7Варира (на пр., ставањето 6 или 8 плаќа 7:6, додека 5 или 9 плаќа 7:5)Варира
Облози на теренОбложување со едно обложување на 2, 3, 4, 9, 10, 11 или 121:1 (2:1 за 2, а понекогаш и 3:1 за 12)44,44%
Облози за предлогОбложувајте се на конкретни исходи (на пр. следното ролирање е 2)Овие имаат повисоки исплати, како што се 30:1 за 2 или 12, поради нивниот поголем ризик.Варира

Live Craps Rules and Gameplay

Карактеристики и бонус рунди

Live Craps, возбудлива игра понудена од Evolution, е преполна со уникатни карактеристики и бонус кругови кои ги одржуваат играчите ангажирани и забавувани. Една од значајните карактеристики на Live Craps е неговата извонредна игра. Играта е сместена во реалистично, андерграунд, студио во спикерски стил, правејќи играчите да се чувствуваат како да играат во вистинско казино.

Играта нуди и „лесен режим“ за почетници, што ја поедноставува мрежата за обложување и им олеснува на новите играчи да ја разберат играта. За искусни играчи, постои „Режим во живо“ кој нуди посложена мрежа за обложување, додавајќи дополнителен слој на возбуда и предизвик.

Во однос на бонусните кругови, Live Craps нуди повеќекратни шанси за играчите да ги зголемат своите добивки. „Излези ролот“ е почетната рунда во Live Craps. Ако играчот фрли 7 или 11, тие победуваат веднаш. Ако фрлат 2, 3 или 12, тие губат. Меѓутоа, ако наведат кој било друг број, тој број станува „точка“. Играта потоа се префрла во „Круг на точка“, каде што играчите се обидуваат повторно да го префрлат бројот на бодот пред да исфрлат 7.

Live Craps исто така нуди облози за „Повеќе тркалање“ и облози „Едно тркалање“, давајќи им на играчите повеќе можности за победа. Облозите „Повеќе ролирање“ остануваат додека не бидат добиени или изгубени, додека облозите „Едно ролирање“ се решаваат во едно фрлање на коцката.

Strategies to Win at Live Craps

Стратегии за победа во живо зарове

Ако барате оптимална стратегија за да ги зголемите вашите шанси за победа на зарове во живо, важно е да ги разберете основните правила и стратегии за обложување. Прво, секогаш запомнете дека ова е игра на среќа, но правењето паметни облози може значително да ги подобри вашите шанси.

Најчеста стратегија е да се прават облози „Поминете линија“ или „Не поминувајте“. Овие облози имаат низок раб, што значи дека имате поголема веројатност за победа во споредба со другите облози. Друга стратегија е да се обложуваат „Дојди“ или „Не дојди“ откако ќе се утврди поенот.

Совети за стратегија:

  • Знајте ги облозите: Разбирањето на облозите и нивните коефициенти е клучно во зарове. Фокусирајте се на облози со најдобри коефициенти и најниска предност, како што се Pass Line и Come Bets.
  • Управувајте со вашата банкарска сметка: Одредете буџет и држете се до него. Зарове може да биде брз, па затоа е важно мудро да управувате со вашите пари.
  • Играјте ги шансите: Земањето коефициенти на Pass Line и Come Bets може значително да ја намали предноста на куќата, правејќи ги овие облози меѓу најдобрите во казиното.

Запомнете, клучот за победа во Live Craps е трпеливоста и дисциплината. Избегнувајте да правите ризични облози со високи рабови на куќата, како што се облозите за едно ролирање. Наместо тоа, фокусирајте се на долгорочната игра и придржувајте се до облозите со рабовите на долниот дом.

Live Craps by Evolution

Големи победи во казина во живо на Evolution Live Craps

Кога играте Evolution Live Craps во Live Casinos, ја отворате можноста да постигнете значајни победи. Оваа игра, со својата динамична и привлечна игра, нуди бројни можности да постигнете големи и да однесете значителни награди дома. Возбудата од фрлањето на коцките, во комбинација со исчекувањето на исходот, создава неспоредливо искуство со играње.

Уште повеќе, извонредната средина на Live Casinos дополнително ја подобрува оваа возбуда. Додека се занимавате со професионални дилери и други играчи во реално време, речиси можете да ја почувствувате енергијата на вистинско казино веднаш од вашиот дом. Па, зошто да чекате? Нурнете во светот на Evolution Live Craps и подгответе се да прославите големи победи. Запомнете, секое фрлање на коцката може да биде вашиот билет за значајна победа!

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher

Што е Live Craps by Evolution?

Live Craps е популарна казино-игра, напојувана од Evolution, каде играчите се обложуваат на исходот од фрлање или серија ролни, пар коцки. Тоа е игра на среќа која често се игра во физичките казина, но Evolution ја донесе на онлајн платформата за сите да уживаат.

Како да играм Live Craps на платформата на Evolution?

За да играте Live Craps, треба да се најавите на вашата сметка на платформата на Evolution. Откако ќе се најавите, играта ќе ја најдете во делот за казино. Кликнете на неа за да го отворите интерфејсот на играта и да започнете да ги ставате вашите облози. Играта ги следи традиционалните правила на зарове, но можете да најдете и водич во интерфејсот на играта ако ви треба помош.

Кои се правилата на Live Craps?

Правилата на зарове во живо се исти како традиционалните игра на зарове. Играчот, познат и како стрелец, ги фрла коцките. Другите играчи се обложуваат на исходот од ролната. Стрелецот победува ако првата трка е 7 или 11. Ако првата трка е 2, 3 или 12, тогаш стрелецот губи. Секој друг број станува број на точка.

Дали Live Craps е игра на вештина или среќа?

Зарове во живо е првенствено игра на среќа. Исходот целосно зависи од фрлањето на коцката, што е случајно. Сепак, постои одредена вештина вклучена во изборот на вистинските облози за ставање, бидејќи некои облози имаат подобри шанси од другите.

Може ли да играм Live Craps бесплатно на платформата на Evolution?

Не, не можете бесплатно да играте Live Craps на платформата на Evolution. Треба да депонирате вистински пари на вашата сметка за да играте. Сепак, можете да гледате како другите играат за да ја почувствувате играта пред да започнете со обложување.

Како можам да ги зголемам моите шанси за победа во Live Craps?

Додека Craps е игра на среќа, разбирањето на играта и нејзините опции за обложување може да ги зголеми вашите шанси за победа. Се препорачува да се придржувате до поедноставните облози, како што се Pass Line или Don't Pass Line, особено ако сте почетник.

Кој е раб на куќата во Live Craps?

Предноста на куќата во Live Craps зависи од типот на облогот што го ставате. Куќниот раб за облогот Pass Line е 1,41%, што се смета за доста ниско за игрите во казино.

Дали е безбедно да се игра Live Craps на платформата на Evolution?

Да, безбедно е да се игра Live Craps на платформата на Evolution. Evolution е реномиран снабдувач на онлајн казино игри и тие користат напредни безбедносни мерки за да ја осигураат безбедноста и правичноста на нивните игри.

Може ли да играм Live Craps на мобилен?

Да, може да играте зарове во живо на мобилен. Платформата на Evolution е погодна за мобилни телефони, па можете да уживате во играта на вашиот паметен телефон или таблет.

Која е минималната облога во живо зарове?

Минималниот облог во Live Craps варира во зависност од казиното. Сепак, Evolution генерално нуди широк спектар на опции за обложување за да се грижиме за сите видови играчи.

Кратки факти за казиното

СофтверСофтвер (1)
Evolution Gaming
Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести