Ezugi

September 5, 2022

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Најновите бројки на Википедија откриваат дека Велика Британија е дом на повеќе од 2,1 милиони онлајн коцкари. Ако ова е нешто што може да се случи, секој амбициозен агрегатор на содржина на онлајн казино ќе сака да добие дел од овој пазар на iGaming. Па, Езуги неодамна објави дека компанијата обезбедила дозвола за напојување живи казино сајтови во ОК. Еве повеќе за договорот:  

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Работење под лиценца за еволуција

Во 2018 година, Evolution Gaming склучи договор од 18 милиони долари за купување на Ezugi. Тогаш, Езуги беше единствената вистинска конкуренција на Еволуција во живо казино пазар. Сега зошто сите овие приказни? Договорот открива дека Ezugi ќе ја користи лиценцата UKGC на Evolution за да понуди 11 возбудливи и збогатени игри во живо во кое било казино во живо на Ezugi во Велика Британија. 

Овој нов договор претставува значаен чекор за Езуги, бидејќи компанијата се обидува да ја прошири својата привлечност на пазарот. Езуги доби сертификати за игри, студио и безбедност од Комисијата за коцкање во ОК. Играчите во кое било онлајн казино во Обединетото Кралство, напојуван од Езуги, ќе пристапат до бараните наслови како што се Lucky7, Dragon Tiger, Unlimited Blackjack, Andar Bahar и многу повеќе. Ќе дознаете повеќе за достапни игри во живо подоцна во овој вести пост. 

Официјална изјава

Според Панг Гох, директор за развој на бизнисот на Езуги, добивањето сертификати од UKGC ја означува посветеноста на компанијата да ги достигне највисоките индустриски нивоа. Тој продолжи дека лиценцата ќе работи под Evolution Malta Limited и дека Езуги е задоволен што конечно ги потврди своите игри од Комисијата за коцкање во ОК.

Тоа не е се. Панг Гох верува дека сајтовите за казино во живо во ОК значително ќе имаат корист од експертизата на програмерите за локализирана содржина. И за да се заврши, тој рече дека Езуги е желен да го започне ова ново поглавје и да ги обезбеди своите најдобри игри за играчите во ОК. 

Најдобро оценети игри во казино Езуги во живо за играње во ОК

Лансиран во 2012 година, Езуги е еден од најголемите дистрибутери на содржини во живо. Во моментов, компанијата управува со девет најсовремени студија каде што пренесува 20+ игри во казино во живо. Сепак, само 11 се вклучени во договорот за Обединетото Кралство. Подолу е краток преглед на секој наслов:

Змеј тигар

Dragon Tiger е возбудлива игра со азиска тема, емитувана од студиото LATAM на Ezugi. Играта е достапна за играње 24/7 и има релативно едноставни правила. Играчите едноставно се обложуваат на позициите Змеј или Тигар и добиваат рамномерна исплата од 1:1. Исто така, постои облог Нерешено кој се исплаќа на 8:1. За разлика од верзијата на Evolution, која има еден страничен облог, Dragon Tiger од Ezugi има три. Играчите можат да се обложуваат на големи/мали, непарни/парни и костими.

Крикет војна

Игрите во живо со спортска тема се вообичаени, а фудбалското студио на Evolution е популарно меѓу фудбалските фанови. Од друга страна, љубителите на крикет можат да си ја пробаат среќата на Езуги во Крикет војната. Објавена во октомври 2021 година, оваа игра црпи инспирација од Казино војна, со позадина исполнета со играчи на крикет. Во овој дуел Бетсмен против Боулер, највисоко рангираната страна е победник. 

Андар Бахар

Andar Bahar е игра со индиска тема која е многу едноставна за совладување. Оваа игра на среќа се игра со шпил со 52 карти со играчи кои го предвидуваат исходот на две позиции, Андар и Бахар. Имајте на ум дека тука нема облог со Тај. Сепак, ќе најдете некои добри странични облози како 41 или повеќе, кои имаат огромна исплата од 120:1. 

Среќа 7

Среќа 7 е уште една игра со карти инспирирана од Индија каде играчите предвидуваат дека вредноста на следната картичка ќе биде над или под 7. Правилно предвидување 7 нагоре или 7 надолу им дава на играчите вредност на исплата од 1:1. Ако е 7, исплатата е 11:1. Оваа игра има и две странични облози, вклучувајќи црвено/црно и непарно/парен. 

Бакара

Играјте ја оваа чиста игра ако не сакате да играте извртени верзии на Baccarat како Andar Bahar и Lucky 7. Live Baccarat на Ezugi поддржува неограничени играчи, со дигитална табла за следење на статистиката на играта. Baccarat во живо ги содржи сите стандардни облози на Baccarat, вклучувајќи банкар, играч, вратоврска, играчка пар, банкарски пар, итн. 

Рулет во живо

Рулет во живо е класична игра на маса која ги користи стандардните правила за европски рулет. Со други зборови, тркалото има 37 делови, со зелен нулта џеб. Освен што ги обезбедува сите стандардни облози одвнатре и однадвор, Рулетот во живо содржи и француски облози како Orphelins, Tiers и Voisins du Zero. Играчите исто така можат да разговараат и да даваат бакшиш со дилерот, што го прави целото искуство пореално. 

Авто-рулет

Auto-Roulette е уште една игра со рулет во живо која користи европски правила. Но, во овој случај, тркалото се врти автоматски со помош на сертифицираниот систем RNG. Ова ги елиминира сите грижи што играчите може да ги имаат за дилерите на казино во живо. Автоматскиот рулет може да се пофали со возбудливи карактеристики како неограничена поддршка за играчи, бакшиш од дилер, разговор во живо, режим слика-во-слика на повеќе маси итн.

Тинејџерката Пети

Индиските играчи ја знаат оваа игра доста добро. Оваа игра го зема своето влијание од покерот, иако е супер лесна за играње. Во оваа игра, играчот и дилерот добиваат три карти со најсилната рака која го носи денот. Споредбите со раце ги користат основните правила на покерот. Сепак, на дилерот му треба кралица или повисока за да се квалификува. 

Обложувајте се на Тин Пати

Облогот на Тин Пати не се разликува од Тин Пати. Сепак, стандардните облози се именувани како Играч А и Играч Б. Покрај тоа, исплатата е малку помала од 0,95:1 во споредба со 1:1 на облозите Анте и Играч на Тин Пати.

Блек Џек

Фановите на Блек Џек, исто така, имаат за што да се насмевнат со оваа верзија која го одржува оригиналниот вкус на играта. Играчите можат да се обложуваат на најмногу седум места, при што функцијата Bet Behind дозволува неограничен број учесници. И без да ги заборавиме страничните облози 21+3 и Perfect Pair.

Неограничен Блек Џек

Како што навестува името, Unlimited Blackjack им овозможува на неограничените гејмери да се соочат со дилерот истовремено. Но, за да ја направи играта повозбудлива, Ezugi ја воведува функцијата Auto-Split. Накратко, играчите можат автоматски да ги поделат рацете на одредени парови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести