Ezugi

January 17, 2022

Излезе Blackjack Salon Prive на Ezugi - Како да се игра

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Езуги дефинитивно не е нов во светот на блек џек во живо. Повеќето можат да се сетат на многу успешниот Неограничен Блек Џек, кој поддржува бесконечен број играчи. Па, на 18 ноември 2021 година, овој бренд во сопственост на Evolution малку го подигна нивото откако го објави дебито на Blackjack Salon Prive. Значи, што се нуди со ваков ексклузивен производ?

Излезе Blackjack Salon Prive на Ezugi - Како да се игра

Што е Blackjack Salon Prive?

Блек Џек Салон Приве е варијанта на блек џек во живо што им дава на играчите комплетно ВИП искуство во нивното омилено казино во живо. Всушност, Ezugi тврди дека тоа е најлуксузниот производ во неговото портфолио на игри досега. 

Во оваа сосема нова игра, играчите можат да заземат сопствена маса, што значи дека играат со свое темпо. Гејмерите можат да го подигнат ова ниво на луксуз со заземање на сите достапни седум места. Оваа приватна маса за блек џек им дава на играчите со високи ролери највисоки можни максимални облози. Едноставно кажано, Blackjack Salon Prive е за оние кои сакаат да уживаат во целосна приватност и да диктираат кога се делат картите. 

Според извршниот директор на Езуги, Кфир Куглер, главната цел е да им се даде на играчите на онлајн казино во живо посебно задоволство, без оглед на тоа кој уред го користат. Куглер додаде дека овој производ е прилагоден за играчи со високи ролери кои сакаат да се чувствуваат како ВИП во собата. Без сомнение за тоа!

Како да се игра Blackjack Salon Prive?

Како и повеќето живи варијанти на блек џек од Evolution Gaming, Blackjack Salon Prive користи 8 палуби од 52 карти. Се разбира, картите се мешаат рачно пред да се делат во секоја рунда. По вклучувањето на играта, напредните поставки за прилагодување им овозможуваат на гејмерите да го постават темпото на играта. Можете исто така да го промените крупието, да побарате приватна табела или да побарате рано мешање.

После ова, дилерот разговара со вас додека ја подготвуваат претставата. Потоа, одете до дното и изберете ги чиповите за обложување. Секако, ова е она што ќе го правите во повеќето блек џек наслови на Evolution во живо.

Сличностите со стандардните варијанти на блек џек не завршуваат тука. Целта на играчот е да ја победи раката на дилерот и да создаде блек џек (вредност на раката 21) без да се уништи. Добивањето директен блек џек автоматски значи поголема исплата. 

Секоја рунда на обложување започнува кога крупието ќе му подели две свртени карти на играчот. Исто така, тие се занимаваат со едно лице нагоре и едно лице надолу кон себе (куќата). Следно, можете да одлучите да се подели, преклопите, двојно надолу или да удрите. Кое дејство и да го одберете, дилерот ќе продолжи да дели карти со двете раце додека не заврши кругот. Раката најблиску до 21 ја носи играта.

Исто така, од витално значење е да се забележи дека облогот за осигурување се применува во оваа игра. Исплатата? 2:1. Но, како што можеби веќе знаете, преземањето на овој страничен облог само ја фаворизира куќата. Други достапни странични облози се Perfect Pairs и 21+3.
Потребен е биланс од 6.000 евра во живо казино? 

Има добра причина зошто оваа игра не е за оние со слабо срце. Доаѓа со најмногу три „Супер ВИП“ маси, секоја со ограничување за обложување. Ова е доста вообичаено во некои игри на Evolution овие денови, како што се Diamond VIP (1.000 евра минимална граница) и Grand Fortune.

Еве ги границите на масата на Blackjack Salon Prive:

  • Блек Џек Салон Prive 1: 1.500 евра минимален облог.
  • Блек Џек Салон Prive 2: 2.000 € минимум облог.
  • Блек Џек Салон Prive 3: 3.000 евра минимум залог.

Од очигледни причини, само играчите со салдо на казино од 6.000 евра или повеќе ќе ги активираат овие табели. 

Последните размислувања за Блек Џек Салонот на Езуги

Благодарение на високата граница на табелата, оваа игра сигурно нема да им се допадне на многумина. Но, ако можете да платите преку нос, тогаш ќе добиете ВИП третман со блек џек како никогаш досега. Што е подобро, 99,29% RTP е доволно конкурентен. Сè на сè, оваа игра во живо вреди за парите за вешти играчи со апетит да победат големи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести