Ezugi

April 11, 2022

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

По речиси една деценија во онлајн индустријата за коцкање, брендот Ezugi (Еволуција) има посебно место во индустријата за казино во живо. Компанијата моментално може да се пофали со повеќе од 20 игри доставени до најдобрите казина во живо во светот. 

Како да играте и да победите во жива војна за крикет од Езуги

Во октомври минатата година, Езуги ја објави својата намера да доминира на индискиот пазар по започнувањето на војната во крикет. Тоа е казино шоу во живо со брзо темпо инспирирано од иконскиот концепт на Казино војна. 

По објавувањето на оваа игра, директорот за развој на бизнисот на Ezugi, Панг Гох, рече дека мисијата на компанијата е да ги разбере различните демографија на пазарот и која е нивната страст. Тие продолжија дека индиските играчи се страстни за крикет, па оттука и лансирањето на Крикет војната. 

Како да се игра Крикет војна?

Значи, дали го поддржувате Боулерот или Бетсменот за да ја добие играта? Накратко, тоа е она што е за крикет војна. Тоа е игра со две карти која има самообјаснувачки правила. Всушност, ако сте играле Live Dragon Tiger или Live Andar Bahar од Езуги, нема да имате никакви проблеми да ја играте оваа игра. 

Оваа игра со казино во живо започнува со ставање облог од 1 до 5000 долари по круг. Облозите се ставаат на резултатите од Боулер, Бетсмен или Тај. Откако облогот ќе биде прифатен, крупието ќе подели една карта на двете позиции. Општо земено, рундите на играта се со брзо темпо, со само две карти во игра.

Главната цел на играта е да се предвиди позицијата со картичка со највисока вредност. Така, на пример, ако се обложите на Bowler и тој ја произведе картичката со највисока вредност на крајот од рундата за обложување, ќе победите. 

Во меѓувреме, сите нумерирани картички ја задржуваат својата вистинска вредност. Исто така, Ацето плаќа најмногу, а потоа следуваат Кралот, Кралицата и Џек. Друга работа, оделата со карти се неважни во Live Cricket War. 

Коефициенти и исплати во живо за војна во крикет

Езуги даде многу малку за шансите и исплатите во ова во живо казино игра. Но, ако ништо друго, позициите Бетсмен и Боулер имаат исплата 1:1. Со други зборови, добивате повратен парен број од 1x секој пат кога вашиот облог ќе победи.

Како што се очекуваше, облогот Tie е најнаградуваниот и подеднакво најпредизвикувачкиот за постигнување. Но, тоа е исто така најисплатливо, со среќните играчи кои собираат исплати 10:1. Во однос на RTP, играта не оди лошо со 96,27%. Што е најдобро, играчите имаат 50,27% шанси да постигнат победа со облозите Боулер и Бетсмен. 

Странични облози во живо во крикет војна

За жал, тоа е релативно гола афера во Live Cricket War. Тоа е затоа што оваа игра со карти со казино во живо не содржи никакви странични облози за зголемување на исплатата. Затоа, гејмерите треба само да се потпрат на нивните инстинкти за да ја постигнат правилната позиција. 

Но, од посветлата страна, развивачот посвети посебно внимание на околината на играта. Идејата е да се понуди уникатна спортска средина која веднаш ги телепортира играчите на теренот за крикет. Покрај тоа, дилерите носат униформи инспирирани од крикет, што веројатно ќе го цените. Покрај тоа, позадината на студиото има големи телевизори кои емитуваат натпревари во крикет. Значи, генерално, естетиката на играта е врвна.

Исто така, се подразбира дека главната игра и јазикот на крупието е англискиот. Се разбира, повеќето индиски играчи нема да имаат никакви проблеми со тоа. Сепак, постои голема веројатност дека крупиите што зборуваат хинди ќе се пробијат во студиото во скоро време. Исто така, корисничкиот интерфејс може да стане достапен на германски, француски, шпански, хинди и други јазици. 

Најдобри стратегии и совети за војна со крикет во живо

Војната за крикет во живо е чисто игра на среќа. Како таква, ниту една стратегија не може да го намали работ на куќата или да ја победи куќата. Затоа, ве советуваме да ги намалите вашите победнички очекувања за да избегнете разочарување кога ќе започнат сериите за порази. 

Дополнително, брзата природа на оваа игра во живо може да биде лоша вест за вашиот буџет. Брзите кругови на обложување можат брзо да го исцрпат вашиот субсидиум пред да освоите нешто значајно. Значи, креирајте строг буџет за обложување пред да ја играте оваа игра.

Но, сето тоа не е лоша вест. За да ги подобрите вашите шанси за победа, најдобро е да се придржувате до облозите Боулер и Бетсмен, бидејќи работ на куќата е веројатно низок на овие позиции. Сепак, исплатата може да биде помала во споредба со облозите со Тај. Затоа, освојувајте мали количини, но почесто. 

Финални мисли во живо за крикет војна

Езуги направи солидна работа создавајќи игра на тема крикет која им се допаѓа и на искусни и на почетници играчи на казино во живо. Играта се емитува во HD со врвен квалитет со крупиери облечени во крикет што им овозможува на играчите да се чувствуваат топло и удобно. 

Но, имајте предвид дека рундите за обложување се супер брзи, што може да ве остави без субсидирам за кратко време. Исто така, недостатокот на странични облози може да биде разочарување за многу играчи. Но, генерално, се рангира таму со други успешни хитови на Езуги како Андар Бахар и Змеј Тигар. Љубителите на фудбалот можат да го проверат и Фудбалското студио до Еволуција игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести