Играјте Baccarat од прво лице денес - освојте вистински пари

Дали некој некогаш сакал да игра казино игра во живо без да започне пренос во живо? Дали е тоа воопшто можно на прво место? Па, вреди да се разјаснат неколку работи. Evolution Gaming е, без сенка на сомнеж, крал кога станува збор за снабдување со врвни игри во живо. Овој добавувач на софтвер за казино во живо создаде серија казино игри во прво лице за да ги прошири своите понуди, а едно од неговите најнови изданија е „Прво лице Baccarat“ во живо.

За разлика од традиционалниот baccarat во живо, First Person live baccarat е игра базирана на RNG. Дали ова ги одложува љубителите на бакара со дилер во живо? Значи, што има да им понуди на љубителите на игрите во живо Bacarat-от во живо на Evolution за прво лице?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Како да се игра првиот човек на Evolution Baccarat во живо

Играчите мора, пред сè, да знаат како да ја играат играта пред да започнат казина во живо. Прво лице во живо baccarat е игра на среќа во која играчите предвидуваат која рака ќе биде најблиску до девет. Се исплати да се разбере дека кецовите се и највредните и најмалку вредните карти во оваа игра. Нумерираните картички ја имаат вредноста на бројот на нивните лица, додека 10-ките и картичките со лице немаат вредност. Играта се игра со собирање на вредностите на картичките, а последната цифра од збирот одредува дали играчот победил или изгубил.

Генерални информации

Име на играта

Бакара од прво лице

Добавувач на игри

Еволуција

Тип на игра

Бакара

Стриминг од

Латвија

Правилата на живо прво лице Baccarat

Постојат бројни облози и странични облози на масите на Бакарат во живо од Прво лице за избор. Секој облог доаѓа со свои правила, исплати и упатства за играње.

Како се постигнуваат вкупните поени?

Во ова игра во живо, како се постигнуваат вкупните поени во прво лице е различно од традиционалниот бакара во живо, иако двете игри се прилично слични. Ова може да резултира со одредена конфузија ако не се реши. Сега, во варијантата Прво лице, кецовите се секогаш ниски во оваа игра бидејќи сметаат само за еден поен. Слично на тоа, картите од два до девет се вредни за нивната номинална вредност, што ги прави релативно лесни за разбирање. Сепак, кралевите, кралиците, дигалките и 10-те се разликуваат.

Во оваа игра, резултатите на рацете се одредуваат со цифрата „еден“ од вкупниот број картички во таа конкретна рака. Како резултат на тоа, вкупно 29 и 17 се всушност резултати од девет и седум, соодветно. Следствено, сите кралеви, кралици, дигалки и 10-ки може да се освојат како нула или десет поени. Изборот на играчот не прави никаква разлика бидејќи ниту еден од нив нема никаква врска со резултатот.

Постапка за игра со една рака

Играта започнува со играч кој става облози и странични облози. Две карти потоа се делат на рацете (Играч и банкар). Во зависност од правилата на куќата, трета картичка може да се додаде на која било од рацете. Откако ќе се одредат вкупните поени на двете раце, облозите ќе бидат решени и ќе се дели нова рака. Раката што е најблиску да добие осум или девет без да надмине победува. Првата цифра се отстранува ако картите во раката на играчот ги турнат над 10.

Исплати на Baccarat во живо за прво лице

Прво лице Baccarat доаѓа со повеќе странични облози, а парот се оние кои најчесто се појавуваат. Облогот од било кој пар е најлесниот страничен облог за пар за победа. Ако играчот добие каков било пар во раката на Банкарот или на играчот, тие се платени 5:1. Страничните облози на парот „Банкер“ и „Играч“ се исплаќаат само ако се стави страничен облог на раката на Играчот и Банкар, соодветно. Двајцата плаќаат 11:1 и покрај тоа што целат две спротивставени раце.

Играчите кои ловат големи победи може да ги пробаат Perfect Pairs. Се плаќа 25:1. Среќните играчи кои ќе добијат два беспрекорни пара добиваат исплати 200:1. Последно, но не и најмалку важно, тука е бонусот за играч и банкар. Ако изборот на рака на играчот го победи дилерот за четири или повеќе поени, тој го добива бонусот. Колку е поголема разликата во поени, толку е поголема наградата, а најдобрата е 30:1. Прво лице во живо baccarat има враќање на играчот од 98,76 проценти, што е подобро од повеќето титули кои се наоѓаат во врвната понуда на казина во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)