Играјте блек џек од прво лице денес - освојте вистински пари

Казиното во живо му даде нова предност на онлајн игрите. Способноста за гледање и интеракција како во традиционалните казина ги направи игрите на онлајн казино пореални. Со живо казино First Person Blackjack, играчите можат да се поврзат од целиот свет. Овие казина во живо нудат игри во виртуелен 3D анимиран свет.

Нема дилери во живо во оваа игра во прво лице. Исто така, нема други играчи на табелата. Провајдерите на софтвер за казино Evolution Live ѝ дадоа на оваа игра реален елемент со тоа што овозможија користење на вистински картички и вистинска маса. Преносот на 3D видео дури и го подобри искуството бидејќи играчите гледаат како секоја рака се подава во реално време. Сè што треба да направат е да го притиснат копчето „deal now“ за да му укажат на дилерот. Има и копче „оди во живо“ што го насочува играчот до лобито за игри во казино во живо.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е блек џек во живо од прво лице?

Блек Џек од прво лице ги вклучува сите вообичаени облози за Блек Џек, како и популарните Совршени парови и 21+3 странични облози. Тоа е казино игра базирана на генератор на случаен број (RNG). Играта се занимава со чевли со шест палуби со правила на Вегас. Има одредба за повеќе агли на камерата кои им овозможуваат на играчите да зумираат на масата, зголемувајќи го нивното искуство. Играта понуди слично чувство и изгледа како другите игри со дилери во живо.

Блек Џек во живо од прво лице порасна во однос на популарноста меѓу играчите, особено поради аспектот во живо каде што играчите можат да играат од каде било користејќи мобилни уреди.

Како да се игра блек џек од прво лице

Кога играте Блек Џек од прво лице, целта на играчот е да добие вкупен број карти што е поголем од оној на дилерот. Бројот на картички не треба да надминува 21. Оваа игра се игра според вообичаените правила на Блек Џек. Во оваа игра со казино во живо, се игра против виртуелниот дилер. Најдобрата рака што може да се подели во игра со Блек Џек во прво лице е кога првите две карти имаат вредност точно 21. Картите со броевите 2-10 вредат нивната номинална вредност. Аце-картичките вредат или 1 или 11, додека картите со лице вредат 10.

Првиот чекор во играта е обложување на тоа кој ќе победи. По фазата на обложување, дилерот ќе му подели две карти свртени кон играчот. Играта ќе започне со играчот на левата страна на дилерот. Четвртиот чекор вклучува дилерот да дели втора карта свртена нагоре за играчите и свртена надолу за дилерот. Играчот ќе ја види вредноста на нивната картичка на екранот. Играчот со вредност на картичката 21 има Блек Џек и станува победник.

Дополнителни рунди

Во случај дилерот да нема бројка од 2, на играчите им се дели уште една карта. Во оваа фаза, играчот може да се удвои, да удри или да застане. Играчот потоа ги дели нивните карти во случај да имаат две со еднаква вредност. Секој претставува рака со еднаков облог. Дилерот потоа ги превртува нивните карти со лицето надолу откако играчите ќе ги направат сите нивни потези, одлучувајќи го победникот. Кога дилерот ќе покаже Ас, играчите имаат осигурување. Во случај на Блек Џек, кругот е завршен и играчите со осигурување ја добиваат својата исплата. Во спротивно, играта продолжува нормално.

Правилата на Блек Џек од прво лице

Некои од правилата што се среќаваат додека играте Блек Џек од прво лице вклучуваат:

  • Обложувајте се зад себе- Ова правило му дозволува на играчот да се обложи на туѓа рака додека чека место на масата. Со провајдерите, задната страна на облозите се неограничени.

  • Двојно било кое 2- Оваа терминологија значи дека играчот може да се удвои кога има каква било комбинација од карти. Ова му дава на играчот слобода да избира.

  • Погоди сплит кец - Ова е правило кое значи дека играчот добива само уште една карта откако ќе подели пар асови.

  • Странични облози - Играчите можат да ставаат странични облози на табелите за Блек Џек во прво лице и имаат прецизни резултати и имаат огромни награди. Perfect Pairs е форма на страничен облог со оваа игра. Се дели пар и исплатата зависи од карактеристиките на парот.

  • Предајте се - Ова е правило кое им дозволува на играчите да се откажат пред својот ред и да си вратат 50% од влогот.

Прво лице Блек Џек Исплата

Блек Џек во прво лице казина во живо е строго игра со вистински пари со некои значителни Врати се на играчот (RTP). Главната игра има исплата од 99,29%. Играчите на оваа игра во живо од Прво лице се уверени во множител кој се наоѓа помеѓу 2 и 25 на победничкиот резултат. Мултипликаторот се зачувува за следниот круг што ја зголемува исплатата во случај на победа. Оваа казино игра во живо е достапна само преку Evolution Software. Исплатата за страничниот облог 21+3 е 96,30%, додека совршените парови имаат RTP од 95,29%.

Плаќањата се вршат веднаш по секој круг на игра. Играчот го добива салдото во своето салдо на казино од каде што може да продолжи со повлекување или да го користи за играње други рунди или различни игри во рамките на страницата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)