Golden Crown Casino Live Casino Преглед

Age Limit
Golden Crown Casino
Golden Crown Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Visa
Trusted by
Curacao

About

Казиното Golden Crown е потфат управуван од Libergos Ltd., подружница на Hollycorn NV, основана во 2019 година, тоа е меѓу најдобрите биткоин казина денес. Казиното е лиценцирано во јурисдикцијата на Курасао, каде што поседува лиценца Antillephone NV (бр. 8048/JAZ2019-015). Сестринските казина на Golden Crown вклучуваат Казино Ракета, QBCasino и TeleVega Casino.

Golden Crown Casino

Games

Казиното Golden Crown можеби е ново претпријатие, но има доста добар избор на казино игри. Играчите можат да ги најдат најновите RNG игри, на пример, онлајн рулет, блек џек, глупости, покер, бакара и така натаму. Покрај софтверските игри, има и казино лоби во живо за искусни коцкари.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекување добивки, Златната круна е исто така флексибилна и сигурна. Достапните опции за повлекување се CoinsPaid за крипто, виза, банкарски трансфер, интерак е-трансфер и ecoPayz. Меѓу предностите на казиното Golden Crown е брзото повлекување. Играчите можат да очекуваат да ги добијат своите добивки побрзо во ова казино во споредба со повеќето негови конкуренти.

Валути

Покрај флексибилните и безбедни методи за депонирање и повлекување, Златната круна поддржува валути за фиат пари и криптовалути. Играчите имаат можност да се коцкаат во евра (ЕУР), канадски долари (CAD), етереум (ETH), litecoin (LTC), биткоин (БТК), dogecoin (DOG), австралиски долари (AUD), новозеландски долари (НЗД), биткоин кеш (BCH) и така натаму.

Bonuses

Златната круна е омилена на фановите благодарение на фантастичните онлајн казино промоции. Фановите на онлајн казино игрите можат да ја бараат профитабилната понуда за добредојде што на новите играчи им нуди бонус за депозит и бесплатни вртења во казино на првиот депозит што ќе го направат. Што се однесува до постоечките играчи, казиното има бонуси за повторно вчитување, бесплатни вртења и ВИП програма.

Languages

Од списокот на достапни јазици, јасно е дека казиното Golden Crown им служи на играчи само од земјите што зборуваат англиски. Единствените јазични опции се британскиот англиски и австралискиот англиски, кои се повеќе или помалку иста работа. Играчите можат да се префрлат на кој било јазик користејќи го паѓачкото мени за јазици на врвот на страницата.

Mobile

Казиното Golden Crown е крајната дестинација за љубителите на онлајн казино игри и казино во живо. На страницата може да се пристапи како инстант игра, така што не е потребен дополнителен софтвер за играње игри во казино. Во моментов, ова казино нема достапни апликации за Android и iOS, но нуди непречено играње на мобилни телефони.

Promotions & Offers

Несомнено, кога станува збор за делот за дилер во живо, има и многу промоции на казино во живо. Новите играчи можат да ја бараат понудата за добредојде во казино во живо, како и тековните бонуси и промоции на казино во живо, на пример, повторно вчитај бонуси и бесплатни вртења. Шемата ВИП е исто така одлична зделка за играчите на казино во живо.

Software

Казиното Golden Crown им нуди на играчите најдобрите и најнови казино игри со беспрекорна игра и висококвалитетна графика. За да го гарантира ова, операторот соработува со повеќе развивачи на софтвер за казино, вклучувајќи Playreels, BGAMING, iSoftBet, Белатра игри, и NoLimitCity. Се разбира, во иднина ќе бидат додадени повеќе добавувачи за да се прошири листата на игри.

Support

Несомнено, една од причините зошто ова казино се истакна е нивото на поддршка на клиентите. Покрај платформата и навигацијата погодна за корисниците, Golden Crown има постојана поддршка за корисници достапна 24/7 на разговор во живо и е-пошта. Во казиното има и страници со ЧПП и кориснички водичи кои можат да ви бидат корисни.

Deposits

Казиното Golden Crown е казино со вистински пари со флексибилни и сигурни методи за депонирање. Казиното не соработува со многу начини на плаќање преку Интернет. Сепак, достапните опции се сосема доволни за казино што беше лансирано неодамна. Списокот на методи за депозит вклучува Visa, CoinsPaid, MasterCard, Interac Online, Interac e-Transfer и ecoPayz.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (5)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Депозит бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Австралија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Bank Wire Transfer
Bitcoin Cash
Credit CardsDebit CardDogecoin
Ethereum
Litecoin
Visa
Visa Debit
СофтверСофтвер (11)
BGAMING
Belatra
Fantasma Games
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
Platipus Gaming
Relax Gaming
Sthlm Gaming
Wazdan
iSoftBet