Преглед на игри со дилер во живо ibet

ibetResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус за добредојде 100%
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ibet is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Иако игрите со дилери во живо не придонесуваат за барањата за обложување во повеќето казина, iBet Casino е исклучително. Ќе најдете дел посветен на бонуси и промоции на казино во живо на страницата Промо. Во моментов, играчите можат да учествуваат во кампањата Drops and Wins. Турнири со комбиниран неделен награден фонд од 62.000 евра и дневни падови на награди. Кампањата Pragmatic Play има за цел да ги награди играчите со огромни парични награди од 1.000.000 евра месечно.
Минималните барања за обложување за блек џек, рулет и бакара се 10 евра, 0,5 евра и 1 евра, соодветно. Играчите на казино во живо уживаат и во функцијата iCash Cashback со нула барања за обложување. И на крај, играчите можат да се запишат во програмата iClub VIP и да пристапат до персонализирани програми за лојалност.

Кешбек бонусКешбек бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Богатото казино лоби е клучна карактеристика што играчот ја зема предвид кога избира казино да играте казино игри во живо. iBet казиното не разочарува. Тој нуди огромна колекција на дилери во живо од Evolution Gaming и Pragmatic Play во живо. Овие се ветерани студиа за игри со солидна репутација на сите нивоа на казино платформи. Главните категории во делот за казино во живо вклучуваат блек џек, рулет, покер, бакара и емисии за игри.

Блек Џек во живо

Таа е една од популарните игри на маса меѓу играчите на казино во живо. Казиното iBet содржи бројни варијации на блек џек во живо. Играчите наведоа повеќе придобивки во онлајн казината отколку во копнените. Блек џек во живо ви овозможува да одите со свое темпо без да ги преминувате патиштата на другите играчи. Некои од популарните варијации на блек џек во живо вклучуваат:

 • iBet Блек Џек
 • Блек Џек Азур
 • Еден Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек партија

Рулет во живо

Рулет во живо е класична казино игра популарна меѓу почетниците и високите ролки. Таа е прикажана во различни ТВ емисии и филмови, што ја прави глобално призната казино игра. Варијациите во живо ги применуваат истите едноставни правила како и нивните офлајн колеги. Пробајте ја вашата среќа на која било од овие варијации на рулет во живо:

 • Xxxtreme Молња рулет
 • Извонреден рулет
 • Брзински рулет
 • ВИП рулет
 • Мега рулет

Покер во живо

Покер во живо ја нуди истата возбудлива игра како копнениот видео покер. Сепак, играта покер со пет реми не се потпира на среќа, туку на вештини и стратегија. Можете да одлучите да играте против дилерот или други играчи. Популарните игри покер во живо вклучуваат:

 • Казино ХолдЕм
 • 2 Рака Казино Hold'Em
 • Крајниот тексашки холдем
 • Покер со три карти
 • Карибите Студ покер

Други игри

Покрај прекрасниот избор на живи варијанти на блек џек, покер и рулет, iBet Casino нуди и други игри. Тие вклучуваат различни варијации на бакара, играчки шоуа и специјални игри. Нивната игра е слична на онаа на нивните варијации на казино базирани на RNG. Други игри во живо во казиното iBet вклучуваат:

 • Брзина Бакара
 • Бак Бо
 • Супер Сик Бо
 • Лудиот превртување на паричка
 • Монопол Биг Балер

Software

Игрите во живо се обезбедени на iBet Casino од извонредни провајдери на софтвер кои се добро познати на глобално ниво по нивните врвни и одлични казино игри. Иако некои провајдери на софтвер се специјализирани за одредена област, повеќето нудат избор на казино игри, од слотови до игри со дилери во живо. Бидејќи добавувачите на софтвер контролираат како ги играте игрите и технологијата постојано се подобрува, поедноставно е да уживате во омилените игри со дилер во живо. iBet Casino работи само со Evolution Gaming, а Pragmatic Play во живо за да создаде импресивно казино лоби во живо. Очекуваме лобито да се прошири во иднина и да бидат вклучени повеќе казино игри во живо.

Payments

Payments

Поддржува iBet Casino бројни опции за плаќање. Сите трансакции се обезбедени со SSL технологија за шифрирање. Платниот систем е целосно автоматизиран. Депозитите се моментални, а повлекувањата трае кратко време за да се одразат на состојбата на вашата сметка. Некои од популарните начини на плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • AstroPay
 • Многу подобро
 • Доверливо
 • Банкарски трансфер

Deposits

ibet знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа ibet нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Neosurf, MuchBetter, MiFinity, Bank Transfer, Credit Cards , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од ibet за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

ibet им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+135
+133
Затвори

Languages

iBet казиното се здоби со популарност меѓу играчите во Европа и Канада. Ова бара казиното да поддржува бројни јазици што најчесто се зборуваат меѓу неговите играчи. Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу поддржаните јазици без никакви тешкотии. Овие јазици вклучуваат:

 • француски
 • норвешки
 • фински
 • шпански
 • португалски
АнглискиEN
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај ibet . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, ibet се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

ibet е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

iBet Casino е релативно нова платформа за игри лансирана во 2020 година. Во сопственост и управувана е од Claymore Malta, казино оператор со седиште во Малта. Тој нуди огромна колекција на казино игри во живо од 2 гиганти во индустријата за игри. Казиното iBet е лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта (MGA). Освен тоа, eCOGRA го чува ова казино под контрола. iBet Casino се гордее како пионер во фер-плејот, лидер во технологијата и ветеран во индустријата со повеќе од 100 години комбинирано искуство. Таа има за цел да стане пионер на идните спортско обложување и казино игри преку паметни, транспарентни и одговорни услуги за игри. iBet Casino е релативно нова казино платформа лансирана во 2020 година. iBet Casino е најновото дополнување на семејството Claymore Malta

iBet Casino нуди огромна колекција на казино-игри во живо напојувани од врвни студиа за игри. Во текот на неколкуте години што постои, iBet казиното изгради солидна репутација врз основа на неговите уникатни карактеристики и силната лиценца за игри. Овој преглед на iBet Казино ќе нагласи некои од карактеристиките на делот за казино во живо.

Зошто да играте казино во живо во казиното iBet

iBet Casino им нуди на своите играчи одличен избор на игри со дилери во живо од Evolution Gaming и Pragmatic Play Live. Вклучува живи варијации на блек џек, рулет, бакара, покер, емисии за игри и специјални игри. Тие нудат различна игра и исплати што играчите може да ги најдат интересни. iBet Casino ги изненадува играчите со редовни промоции и бонуси кои се грижат за семејството на казино во живо.

iBet Casino е безбедно и безбедно опкружување за игри благодарение на најновото SSL шифрирање и модерните заштитни ѕидови. Обезбедува бројни безбедни начини на плаќање за да се олесни трансакцијата на играчите. Исто така, нуди бројни одговорни функции за коцкање за да ги контролира играчите.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето за сметка со ibet отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди ibet и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Играчите на iBet Casino имаат пристап 24/7 до сигурен и пријателски тим за поддршка. Тие обезбедуваат инстантна поддршка преку објектот за разговор во живо. Алтернативно, играчите можат да контактираат со тимот преку е-пошта за поддршка на iBet. iBet Casino има страница со ЧПП што одговара на вообичаени прашања за сметки, регистрација, плаќања и други казино услуги.

Зошто вреди да се игра iBet казино во живо?

iBet Casino е популарна платформа за игри лансирана во 2020 година. Нуди огромна колекција на игри со дилери во живо од Evolution Gaming и Pragmatic Play Live. Ова казино е лиценцирано и регулирано од MGA, еден од најдоверливите европски органи за iGaming. iBet Casino е најновото дополнување на Claymore Malta Limited.

И покрај тоа што е релативно нова и работи со само 2 студија за игри, колекцијата на игри со дилери во живо на iBet Casino може да ве изненади. Таа служи и за почетници и за високи ролери. iBet казиното е достапно на повеќе јазици и поддржува бројни сигурни плаќања и валути. Ако се соочувате со какви било предизвици кога играте во казино iBet, тимот за поддршка е секогаш во подготвеност за да помогне.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со ibet за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. ibet често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. ibet обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на ibet во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на ibet . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките ibet се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Богатото казино лоби е клучна карактеристика што играчот ја зема предвид кога избира казино за играње игри во казино во живо. iBet казиното не разочарува. Тој нуди огромна колекција на дилери во живо од Evolution Gaming и Pragmatic Play во живо. Овие се ветерани студиа за игри со солидна репутација на сите нивоа на казино платформи. Главните категории во делот за казино во живо вклучуваат блек џек, рулет, покер, бакара и емисии за игри.

Валути

Валути

Со различноста доаѓа и аспектот на предност. За да ги прими сите играчи, iBet казиното мора да размисли што очекуваат играчите и што може да понуди. Поддржува бројни опции за валута за да го олесни начинот на кој играчите вршат трансакции и коцкање на ова казино во живо. Популарните валути вклучуваат:

 • евра
 • Американски долар
 • Норвешка круна
 • австралиски долар
 • Канадски долар
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher