Преглед на игри со дилер во живо Kosmonaut Casino

Kosmonaut CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Kosmonaut Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите во казиното се многу важни за привлекување играчи ширум светот. Играчите во Космонаут Казино може да го подигнат своето салдо со добредојдена награда до 500 евра кога ќе го започнат своето патување со игри таму. Тие може да добијат 100% совпаѓање до 100 евра на нивниот првичен депозит. Играчите на ова казино во живо можат да се забавуваат со бонус за враќање на готовина заедно со бонус за добредојде. Бонусите што се нудат за игри со дилери во живо се:

 • Бонус за добредојде: 100% Бонус до 100 €/$
 • Поврат на готовина: Стани до 21% од депозитите назад, а овој кешбек може да се користи за игри во живо
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+7
+5
Затвори
Games

Games

Стотици интересни маси се достапни во казиното во живо на Космонаут, со кое управуваат квалификувани дилери од студија ширум светот. Дозволувајќи им на играчите да ги искусат сите задоволства на физичкото казино без да мора да го напуштат својот омилен лежер.

Има фантастичен избор на игри, а покрај стандардниот рулет и блек џек, може да се играат игри од емисии за игри како Monopoly и Crazy Time. Други популарни игри се:

Блек Џек во живо

Со овој неверојатен избор на блек џек игри, обидот да се победи дилерот никогаш не бил повозбудлив. Играчите можат да изберат од Блек Џек А, Б или Ц за потрадиционално искуство, или можат да избираат помеѓу Брзина и авто варијанти за брзо играње.

Рулет во живо

Играчите ќе имаат многу опции во Космонаут доколку уживаат во едноставноста на оваа басна игра. Врвот на извонредните искуства е играњето во вистинските казина лоцирани во Малта и Лондон. Изберете од опсегот на тркала, вклучувајќи автоматско, ВИП, прво лице и повеќе, за да ја вртите топката.

Software

Познато е дека бројните казино игри во живо во Космонаут Казино се напојувани од врвни развивачи на софтвер. Се гордее со најсовремената естетика и течната игра на своите казино игри. Сите игри се прилагодени така што гејмерите можат да ги играат на многу платформи без да изгубат никакви дополнителни функции. Поддржани даватели на софтвер се:

 • Езуги
 • Microgaming
 • Прагматична игра
 • Еволуција
Payments

Payments

Во Космонаут Казино се прифаќаат повеќе опции за плаќање, вклучувајќи плаќања со картички, дигитални паричници и паричници со криптовалути. Играчите се неограничени во изборот на начин на депозит или повлекување. Минималниот депозит или повлекување е дваесет евра. Неколку од вообичаените техники вклучуваат:

 • Скрил
 • MiFinity
 • Неосурф
 • Visa/MasterCard
 • Криптопаричници (ETH/BRC/LTC/DOGE/BTCH/USDT)

Deposits

Kosmonaut Casino знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Kosmonaut Casino нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Neteller, MuchBetter, Credit Cards, Bank Transfer, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Kosmonaut Casino за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Kosmonaut Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+176
+174
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+8
+6
Затвори

Languages

Со цел да се развие мултинационална платформа која поддржува многу јазици, Космонаут Казино ги посвети сите свои ресурси. Играчите може да го користат кој било од различните јазици без да се изгуби некоја функционалност. Играчите можат да се префрлаат помеѓу достапни јазици со кликнување на симболот „знаме“ во горниот десен агол. Меѓу понудените јазици се:

 • Англиски
 • фински
 • јапонски
 • руски
 • германски
+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Kosmonaut Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Kosmonaut Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Kosmonaut Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Kosmonaut Live Casino е ново онлајн казино кое нуди широк спектар на игри со дилери во живо. Казиното е управувано од добро познатата компанија, Kosmonaut Gaming Ltd., и е лиценцирана од органот за игри на среќа на Малта.

Казиното има модерен дизајн и кориснички интерфејс. Игрите се емитуваат во HD квалитет и се достапни и во европска и во азиска верзија. Секоја понудена игра е оптимизирана за употреба на различни платформи, вклучително и мобилни телефони. Современите заштитни ѕидови и најновата технологија за шифрирање SSL ги штитат депозитите направени во казиното Космонаут. Сосема ново казино во живо што беше отворено во 2020 година, Космонаут има избор од повеќе од 800 игри. Дама НВ, бизнис кој исто така управува со голем број други брендови на казино, се справува со тоа. Ова казино нуди неверојатно искуство со дилери во живо и играње во реално време што ќе направи играчите да се чувствуваат како да се во вистинско казино.

Веб-страницата има интерактивен распоред кој содржи чудни мачки облечени во вселенски костуми кои се некако забавен изглед. Таа има меѓуѕвездена тема и се нуди на помалку јазици, како што би значело името.

Зошто да играте во Kosmonaut Live Casino

Kosmonaut Live Casino е едно од најновите онлајн казина кои се појавија на сцената и веќе ги бранува играчите. Еве неколку добри причини зошто играчите треба да го пробаат Kosmonaut Live Casino:

Играчите ќе играат против вистински дилери во живо - не со компјутерски алгоритам. Казиното нуди импресивен избор на игри со дилери во живо, вклучувајќи блек џек, бакара, рулет и покер. Човек може да ги искористи дарежливите добредојдени бонуси и да ги вчита повторно кога играат во казиното во живо на Космонаут. Казиното има елегантен и модерен дизајн со кој е лесен за навигација.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Kosmonaut Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Kosmonaut Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Тимот за услуги на клиентите на Космонаут Казино е достапен деноноќно за да ги реши сите проблеми.

 • Разговор во живо
 • Е-пошта

Разговорот во живо и е-поштата се два начини за комуникација со претставниците на услугите на клиентите. Персоналот за услуги на клиентите е корисен и информиран за целиот производ. Може да се очекува одговор на нивното барање за е-пошта во рок од 24 часа. Дополнително, ако играчите имаат општо прашање, тие може да погледнат на страницата со ЧПП, каде што можат да најдат директни одговори на највообичаените прашања.

Зошто вреди да се игра во Kosmonaut Live Casino

Од моментот кога играчот ќе влезе во казиното Космонаут, тие добиваат несекојдневно искуство со играње. Бројни студија, како Evolution Gaming и Ezugi, го населиле лобито на дилерите во живо. Овие игри во живо се играат во вистинско казино, а дејството се пренесува со помош на најголемата технологија достапна директно на екранот.

Човек може да го понесе целото задоволство од игрите со себе каде и да одат поради одличната мобилна локација за казино на платформата за игри што е пријателски за крипто. Има потреба да се понудат повеќе бонус понуди за игри со дилери во живо.

Дополнително, цврстата платформа, супериорната безбедност и деноноќниот тим за поддршка на клиентите им овозможуваат да играат со самодоверба. Генерално, за технолошкиот играч, ова онлајн казино е фантастично место за игри.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Kosmonaut Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Kosmonaut Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Kosmonaut Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Kosmonaut Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Kosmonaut Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Kosmonaut Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher