Преглед на игри со дилер во живо LevelUp

LevelUpResponsible Gambling
CASINORANK
8.47/10
БонусБонус за добредојде 100% до 400 американски долари + 200 бесплатни вртења
Транспарентна политика
Широк спектар на игри
Без дополнителни надоместоци за депозити
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Транспарентна политика
Широк спектар на игри
Без дополнителни надоместоци за депозити
LevelUp is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното LevelUp нуди покритие и за новите играчи и за постоечките клиенти. Има бонус за добредојде за нови играчи што вклучува бонус за депозит плус бесплатни вртења на првиот, вториот, третиот и четвртиот депониран износ. LevelUp има и неколку други промоции, вклучувајќи редовни бонуси за повторно вчитување, како и ВИП програма.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Во LevelUp Casino, има онлајн казино игри за случајни играчи и игри со дилери во живо за искусни коцкари. Списокот на казино игри вклучува рулет, покер, слотови, блек џек, и бакара. Од друга страна, искусни коцкари имаат многу казино игри во живо, вклучувајќи рулет во живо, слотови во живо, бакара во живо и покер во живо.

+10
+8
Затвори

Software

За да им даде разновидност на играчите, LevelUp Casino работи со сите врвни продавачи на казино софтвер. Некои од реномираните програмери во ова казино вклучуваат BetSoft Gaming, Меркур Игри на среќа, GameArt, Felix Gaming, Ендорфина, Белатра, Бунго, Blueprint, автентични игри, Evolution Gaming, ELK Studios, Habanero, Lucky Streak, Play 'n GO, Платипус, Nucleus Gaming, Pragmatic Play Ltd., Quickspin итн.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, LevelUp нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Visa, Neteller, Payz, Crypto, Skrill , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, LevelUp е вашиот врвен избор.

Deposits

LevelUp Casino е казино со вистински пари, па играчите прво треба да ги финансираат своите сметки со вистински пари. Списокот со опции за депозит вклучува NeoSurf, Instadebit, MiFinity, Rapid by Skrill, банкарски трансфер, Точка на Венера, ecoPayz, MasterCard, Interac Online, CoinsPaid, Нетлер, итн. За евиденција, постои минимален и максимален лимит за депозит.

Withdrawals

Што се однесува до повлекувањата, играчите исто така имаат многу опции. Казиното им овозможува на победниците да ги подигнат своите пари користејќи е-паричници и кредитни картички како што се Visa, MasterCard, Маестро, Skrill, банкарски трансфер, Neteller, Instadebit, iDebit, MiFinity, Venus Point, ecoPayz, CoinsPaid итн. Овде повторно, казиното има поставено минимално и максимално ограничување за повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Languages

За да им служи на играчите кои зборуваат различни јазици, LevelUp Casino инвестираше во повеќејазична веб-страница. Играчите можат да се префрлаат помеѓу другите јазици во секое време користејќи го паѓачкото мени за јазици во горниот десен дел на страницата. Достапните опции се германски, норвешки, австралиски англиски, британски англиски, канадски француски, италијански, канадски англиски, итн.

ПортугалскиPT
+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај LevelUp . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, LevelUp се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

LevelUp е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Започнато во 2020 година, казиното LevelUp е меѓу новите учесници во индустријата за онлајн казино. Потфатот е во сопственост и управуван од реномираниот оператор на казино, Дама НВ, кој е регулиран и лиценциран во областа Курасао. Нејзините сестрински казина го вклучуваат казиното BetChain, GetSlots Казино, Winz.io казино и Bitkingz казино.

LevelUp

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со LevelUp отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди LevelUp и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

За да се гарантира непречено искуство со игри, LevelUp Casino има платформа која е погодна за корисниците. Покрај пријателството кон корисниците, казиното може да се пофали со робустен оддел за поддршка на клиентите кој има за цел да ги среди проблемите на секој играч и да понуди насоки каде што е потребно. Најдобрата опција е поддршката за разговор во живо која гарантира непосредна повратна информација. Во казиното има и систем за издавање билети преку е-пошта.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со LevelUp за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. LevelUp често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. LevelUp обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на LevelUp во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Покрај бонусите за онлајн казино, LevelUp Casino може да се пофали со неколку понуди за казино во живо. Постои бонус за добредојде во казино во живо што им нуди на играчите депозит совпаѓање на првите четири направени депозити. Покрај бонусот за добредојде за новите играчи на казино во живо, има бонус за повторно вчитување на казиното во живо и ВИП програма.

Mobile

Mobile

LevelUp Casino е врвното место за коцкање за играчите кои ги сакаат најновите онлајн казино игри, како и возбудата од игрите со дилери во живо. Казиното е достапно како инстант игра и нуди одлични мобилни казино игри. За жал, LevelUp Casino нема мајчин апликации за уреди со Android и iOS.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher