Играјте Live Sette E Mezzo Playtech денес - Освојте вистински пари

Како што секој би погодил, Sette e Mezzo, што се преведува на Седум и пол, има корени во Италија. Луѓето го нарекуваат италијански блек џек бидејќи титулата е многу слична на блек џек. Сепак, природата и играта на оваа игра со карти се прилично егзотични. Тоа значи дека дури и не-Италијанците можат да уживаат во свежото искуство на оваа игра. Овој водич е измислен за да им помогне на заинтересираните играчи да го научат јажето за можеби седум и пол минути или така. Водичот содржи детален преглед на Sette e Mezzo во живо од Playtech, еден од најпочитуваните добавувачи на софтвер за казино во живо.

Што е Live Sette e Mezzo?Како да играте Live Sette e MezzoИсплати во живо на Sette и Mezzo
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Live Sette e Mezzo?

Live Sette e Mezzo е наслов со италијанска тема што се наоѓа на некои од најдобрите казина во живо на интернет. Оваа игра од страна на казино софтвер Playtech користи неаполски шпил карти, при што секоја палуба содржи десет карти. Како и сите други италијански работи, играта е елегантна, елегантна и многу забавна. Иако насловот има многу заедничко со блек џек во однос на правилата и стилот, би било неправда да се означи како обична варијанта на блек џек. Можеби најблискиот опис на играта би бил тоа што е мешавина од блек џек со навестувања за бакара, што е исто така вообичаен наслов во казина во живо.

Како да играте Live Sette e Mezzo

Иако овој водич веќе спомна неколку детали од играта, тоа е само гребење на површината. Деталите се во тоа како да се игра играта. Всушност, Sette e Mezzo можеби не е нешто за играчите кои се нови казино во живо игри на маса. Сепак, лесно е да се игра, како што овој водич ќе открие за момент. Но, пред тоа, важно е да се зборува за основите на играта. Како изгледа палубата?

Палубата

Палубата на Sette e Mezzo е една од карактеристичните карактеристики на насловот и можеби ќе треба време да се навикне на него. Постојат четири неаполски палуби, вклучувајќи го следново:

  • Мечеви (лопата)

  • Клубови (Бастони)

  • Монети (денари)

  • чаши (Coppe)

    Како што веќе споменавме, секоја палуба содржи десет карти, што значи дека играчите добиваат можност да играат со вкупно 40 карти. Во секоја палуба има ниски карти, дигалки, кавалиерс, кралеви и асови. Како што би забележале играчите на блек џек, недостасуваат 8-ки, 9-ки и 10-ки. Тоа е затоа што неаполските палуби не содржат ништо од тој вид. Ниските картички носат вредности помеѓу 2 - 7, додека асовите вредат поен. Џек, Кавалирс и Кингс вредат по половина поен.

    Играчите исто така не смеат да заборават дека постои дивината на играта позната како Кралот на монетите, која може да делува како замена за која било карта. Ако играчот со Кралот на монетите погоди седум и пол поени, тие ја освојуваат таканаречената рака Mezzo Royal, феноменален подвиг во Sette e Mezzo.

Правилата на Live Sette e Mezzo

Целта на играта е да се победи дилерот на казино во живо со повисока рака - тука е местото каде што играта наликува на блек џек. Но, ударот е што вкупната вредност на картата во раката на играчот никогаш не смее да надмине седум и пол поени. Не е ни чудо што играта е позната и како Седум и пол. Играчот сепак ќе победи дури и ако крупието пропадне (ја надминува максималната вредност на картичката)

Казината во живо вклучува одредени автоматски правила, кои стануваат активни во одредени однапред одредени околности. Добар пример е ако играчот го добие Кралот на монетите. Во овој случај, дилерот ќе му подари на играчот втор веднаш. Ако дилерот го добие Кралот на монетите, играчот ќе добива картички додека тие (играчот) не достигнат седум.

Ако и играчот и дилерот постигнат пет како прва карта, играчот автоматски добива уште една. Ако резултатот за двајцата е пет, играчот ќе загуби (тоа е нерешено).

Исплати во живо на Sette и Mezzo

Во онлајн казино игра со дилер во живо со 99,31% RTP, играчите имаат многу можности да одземат победа. Играчите кои ќе добијат Mezzo Royal, што е крајната победничка рака, одат дома со уплата од 3:2. Од друга страна, обичната победничка рака исплаќа 1:1. Но, има и странични облози каде секоја комбинација се исплаќа различно.

Странични облози

Оние кои играат казино игри во живо знаат дека сите игри имаат странични облози, а Sette e Mezzo не е исклучок. Страните облози на играта го вклучуваат следново:

Мано ди покер (покер рака): Овој облог ги вклучува првата карта на дилерот и двете карти на играчот. Ако картичките успешно создадат покер рака, играчот ја добива соодветната исплата. Овде, кралскиот флеш плаќа 155:1, додека директната рака носи исплата 5:1.

Партита Перфета (Совршени парови): Овде, играчот добива шанса нивните почетни карти да формираат пар со картите на дилерот. Се разбира, картичките се разликуваат по вредност. На пример, картичките со лице имаат исплата 10:1, додека 7-ките испорачуваат 55:1. Пар ниски карти даваат 5:1.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)