Преглед на игри со дилер во живо Mr Green

Mr GreenResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус $1200 + 200 бесплатни вртења
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нежна тема
Наградувано казино
Ексклузивни слотови
Mr Green is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Mr Green за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Mr Green Casino обезбедува широк спектар на модерни и традиционални казино игри. Има многу онлајн игри со автомати кои клиентите, наводно, уживаат да ги играат. Исто така, на веб-страницата има многу класични казино игри, вклучувајќи различни стилови на покер, рулет и казино во живо за играње против други.

+18
+16
Затвори

Software

Онлајн слот машините се развиени од многу софтверски компании, кои покажаа доверливост на пазарот. NetEnt е еден од најпознатите производители на онлајн слот машини и можно е да се најдат нивните слотови достапни за играње во казиното Mr Green, заедно со слотови на други популарни софтверски компании.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Mr Green нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Visa, Credit Cards, Neteller, Bank Transfer, MasterCard , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Mr Green е вашиот врвен избор.

$10, €/£10
Минимален депозит
$10, €/£30
Минимално повлекување

Deposits

За да депонираат пари во казиното Mr Green, клиентите мора да користат еден од четирите методи: Mastercard, Visa, Skrill или Neteller. Клиентите исто така можат да користат комбинација од тие провајдери доколку одлучат, а тоа е дозволено од казиното. Клиентите исто така можат да одлучат да користат директни банкарски трансфери доколку е потребно.

Withdrawals

За да повлече пари од казиното, клиентот мора да има поврзан начин на плаќање со својата сметка. Парите може да се подигнат со користење на истите методи како и депозитите: Visa, Mastercard, Skrill, Neteller или директен банкарски трансфер. Сепак, играчите треба да бидат свесни дека директните банкарски трансфери навистина имаат дополнителна провизија.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+150
+148
Затвори

Languages

Г-дин Грин Казино обезбедува широк спектар на јазици за избор. Во моментов, клиентите можат да изберат англиски, ирски англиски, меѓународен англиски, шведски, норвешки, шпански, италијански, германски, дански и фински. Иако не може секоја игра да се сервира на секој јазик, игрите во казино во живо, како покер, ќе бидат преведени во игра.

ГерманскиDE
+6
+4
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Mr Green . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Mr Green се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Mr Green е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за ограничување на временската сесија
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
  • Алатка за самооценување
About

About

Г-дин Грин е онлајн казино, центрирано околу темата на сопственикот кој себеси се нарекува „Господин Грин“. Тој се претставува како човек облечен во зелено одело, кој ужива да им помага на своите клиенти и да се забавуваат и да победат во игрите во казино. Целата веб-локација користи зелена тема на сите страници.

Кратки факти

Компанија: WILLIAM HILL ORGANIZATION LIMITED, Mr Green Ltd Casinos
Година на основање: 2008

Account

Регистрирањето за сметка со Mr Green отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Mr Green и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Mr Green Casino им нуди на клиентите избор помеѓу играње на нивната веб-локација или на нивната сопствена мобилна апликација. Мобилната апликација е достапна и преку продавницата за Android, како и преку продавницата за апликации на Apple. Казиното нуди режим на игра во живо, иако тоа е достапно само преку нивната веб-страница.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Mr Green за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Mr Green често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Mr Green обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Mr Green во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Г-дин Грин Казино им нуди на сите нови пријавувања натпревар со депозит. Кога нов клиент депонира до 100 фунти, казиното автоматски ќе додаде бонус од 100 фунти на неговата сметка. Клиентите можат да добијат и бонус вртења кога обложуваат сума поголема од 20 фунти. Во казиното редовно се одржуваат специјални настани и бонуси за клиентите што се враќаат.

FAQ

Live Casino

Live Casino

Г-дин Грин Казино нуди многу начини за контактирање со тимот за поддршка доколку на клиентот му треба помош во било кој момент при креирањето на сметката, депонирањето пари или повлекувањето пари. Поддршката се нуди 24 часа на ден, седум дена во неделата преку разговор во живо, е-пошта и телефон, иако тие имаат само регистриран број во ОК.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher
Казиното во живо на Мистер Грин објави награден фонд од 3 милиони евра
2021-07-28

Казиното во живо на Мистер Грин објави награден фонд од 3 милиони евра

Мобилни казина во живо полека стануваат една од најприфатените казино игри на мобилни телефони. Повеќето од компаниите за развој на софтвер за казино прават решенија погодни за мобилни телефони за нивните клиенти, а истовремено обезбедуваат и голем награден фонд. И токму тука казиното во живо на г-дин Грин се издвои од останатите.

Г-дин Грин ги отвора нивните клубски табели во живо во казино
2019-08-15

Г-дин Грин ги отвора нивните клубски табели во живо во казино

„Господин Грин ги отвори своите табели во живо во казино Club Royal кои ги покриваат сите потреби на играчите на блек џек од целиот свет. Тие отворија неколку маси кои имаат повеќе седишта, и тие ќе ги користат овие табели за да им помогнат на играчите да добијат искуство во казино во живо без всушност возење или летање во казино.