Prestige Live Roulette

Prestige Live Roulette
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer

Престиж во живо рулет

Playtech го избра името Prestige Roulette за овој наслов на играта бидејќи сакаа да предизвикаат гламур. Казината во живо што го имаат го прават играчот да се чувствува како ВИП. Ова се должи на фактот дека тие добиваат искуство еден на еден со дилерот во приватен амбиент. Prestige Roulette излезе во 2015 година и стана популарен веднаш по објавувањето. Продолжува да издржи делумно благодарение на квалитетот на стриминг HD слики и пријателските дилери. Додека некои игри од овој тип се одлучуваат за статична кинематографија, ова не е случај овде. Повеќекратните агли на камерата помагаат дејството да изгледа повозбудливо.

Генерални информации

Име на играта

Престиж во живо рулет

Добавувач на игри

Playtech

Тип на игра

Рулет

Стриминг од

Латвија

Како да играте Playtech Live Prestige Roulette

Исто како и секој друг игра во живо, од суштинско значење е да се разберат правилата на играта. Како и сите игри со рулет, победата е сведена на случајност. Престиж Live Roulette може да се пристапи на повеќе платформи, канали и казина во живо. Секоја игра се емитува од приватна просторија која ефикасно користи неонско осветлување. Понекогаш играчите не се заинтересирани да го видат приказот на табелата. Ова би било проблем на постарите игри со рулет и потенцијално може да го расипе искуството. Сепак, Prestige Live Roulette им дава на корисниците опција да ја сокријат масата и наместо тоа да се фокусираат исклучиво на погледот на тркалото и домаќинот на играта. Достапни се дури и репризи со бавно движење.

Играчите заинтересирани за моментален пристап нема да бидат разочарани. Нема потреба да преземате дополнителен софтвер. Сепак, корисниците на таблети можеби ќе треба да ја имаат веќе инсталирана апликацијата за казино во живо. Алтернативно, тие можат да го репродуцираат преку веб-прелистувач. Играта е дизајнирана користејќи комбинација на HTML5 и флеш технологија. Со силна врска, ќе се вчита веднаш.

Правила на играта

Како и сите други наслови на рулет, целта е да се избере број, боја или дел на кој играчот предвидува дека топката ќе слета. Кога играта за прв пат ќе се стартува, на екранот се прикажува дилерот во неонско опкружување до тркалото. Тие ја пуштаат топката во тркалото откако играчот ќе го заврши својот облог. Тие објавуваат кога повеќе не се дозволени облози. Ако топката слета таму каде што играчот предвидел, тогаш тие победуваат. Правилата се исклучително едноставни.

Во однос на карактеристиките, Prestige Live Roulette е во согласност со оние што се наоѓаат во стандардните европски игри на тркала. Сите главни правила за овој тип се присутни. Има одредено отстапување во тоа што дилерите имаат тенденција активно да ја поттикнуваат интеракцијата. Ова е дизајнирано да го подобри искуството со коцкање. Некои корисници може да откријат дека нивната интернет-врска не може да се справи со квалитетот на видео стриминг. Ако е така, тие имаат опција да го спуштат во нивните поставки.

На екранот се наоѓаат бројни јазичиња. Тие го информираат играчот за историјата на топката и статистиката на играта. Деноминациите на чиповите, разговорите, деталите за победа и опциите за агол на камерата се прикажани на контролната табла. Лимитите за директно обложување се движат од 5,00 до 25,00 часот. Работ на куќата е 2,70%.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher

Кратки факти за казиното

СофтверСофтвер (1)
Playtech
Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година
2024-01-10

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година

Вести