Преглед на игри со дилер во живо Regent Play

Regent PlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.73/10
БонусБонус $800 + 100 бесплатни вртења
Бонуси со високи ролери
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП бонус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонуси со високи ролери
Достапна е 24/7 поддршка
ВИП бонус
Regent Play is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Исто како и неговите сестрински казина, Regent Play може да се пофали со неколку казино промоции. Новите играчи можат да бараат бонус за добредојде што се состои од совпаѓање на првиот депозит и бесплатни вртења . Промоциите не завршуваат тука; казиното исто така има бонус за повторно вчитување, висок бонус и програма за лојалност.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Regent Play Casino има многу RNG игри од познати добавувачи на казино софтвер. Листата вклучува онлајн покер, онлајн слотови, онлајн бакара, онлајн рулет, игри со гребење, итн. Освен тоа, има казино во живо со рулет во живо, блек џек во живо, покер во живо, бакара во живо и слотови во живо, меѓу другите игри со дилери во живо.

Software

За да се осигура дека сите вкусови на играчите се покриени, Regent Play работи со различни развивачи на софтвер за казино. Коцкарите можат да ги играат најновите игри од NeoGames, NextGen Gaming, 1×2 Network, Playtech, Quickspin, Inspired Gaming, Blueprint Gaming, Microgaming, Big Time Gaming, Evolution Gaming, Old Skool Studios, Magnet Gaming, Хабанеро, Том Хорн Игри на среќа, и Skillzz Gaming.

+6
+4
Затвори
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Regent Play нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Credit Cards, Bank Transfer, MasterCard, PayPal, Neteller , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Regent Play е вашиот врвен избор.

Deposits

Regent Play е онлајн казино со вистински пари. Играчите треба да ги финансираат своите сметки со вистински пари за да влезат во коцкање со вистински пари. Списокот на начини на депозит вклучува популарни е-паричници и кредитни картички, меѓу другите начини на плаќање преку Интернет. Списокот на методи за депозит вклучува VISA, Euteller, Кларна, MasterCard, Paysafecard, ecoPayz, Skrill, MuchBetter, AstroPay и PayPal.

Withdrawals

Во однос на повлекувањата, Regent Play е исто така оценет како високо учтивост поради забрзаните повлекувања. Играчите можат да бидат сигурни дека ќе ги добијат своите плаќања за кратко време се додека сметката е потврдена. Списокот на методи за повлекување вклучува Skrill, PayPal, GiroPay, Многу подобро, Нетлер , Visa, Trustly, MasterCard и Klarna, меѓу другите.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+117
+115
Затвори

Languages

За разлика од многу меѓународни казина, казиното Regent Play им служи на играчи од Европа и само неколку други земји што зборуваат англиски. Казиното поддржува само пет јазици; евро-англиски, англиски англиски, германски, фински и норвешки. Можеби операторот ќе се прошири во други региони и ќе додаде други меѓународни јазици. Коцкарите можат да се префрлат на кој било од горенаведените јазици кога и да посакаат.

ГерманскиDE
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Regent Play . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Regent Play се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Regent Play е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Regent Play е меѓу најдобрите нови казина во живо во 2021. Основано во 2018 година, казиното е во сопственост и управувано од Aspire Global International LTD, истата компанија која раководи со Wixstars Casino, ExtraSpel Casino, Trada Casino и Atlantic Spins Casino. Казиното Regent Play поседува лиценца издадена во Малта од Malta Gaming Authority (MGA).

Regent Play

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето за сметка со Regent Play отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Regent Play и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Regent Play ја разбира важноста на корисничката поддршка и затоа има посветен тим подготвен да служи. Играчите можат да добијат помош кој било ден од неделата преку разговор во живо или е-пошта. Разговорот во живо е најдобар поради непосредните повратни информации. Покрај овие два канали, казиното има кориснички водичи и дел за ЧПП.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Regent Play за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Regent Play често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Regent Play обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Regent Play во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Regent Play . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Regent Play се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Mobile

Mobile

Казиното Regent Play е идеално и за случајни и за коцкари на казино на ниво на експерти. Може да се пофали со широк спектар на онлајн казино игри и игри со дилер во живо, кои се достапни како инстант игра. Додека казиното нема апликации за Android или iOS, веб-локацијата е многу одговорна за да одговара и на десктоп и на мобилни игри.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher