Преглед на игри со дилер во живо Spin Samurai

Spin SamuraiResponsible Gambling
CASINORANK
8.19/10
БонусБонус за добредојде до 2000 € + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Spin Samurai is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Има широк спектар на бонуси за онлајн казино во Spin Samurai. Новите играчи можат да ја искористат згодната понуда за добредојде која вклучува a бонус за депозит и бесплатни вртења за првите три депозити. Покрај понудата за добредојде, казиното има бонуси за повторно вчитување, бесплатни вртења и неколку други промоции прилагодени за постоечките играчи.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Спин Самурај: Игри

Кога станува збор за Игрите, Spin Samurai има импресивен избор кој одговара на сите типови играчи. Без разлика дали сте љубител на класични слотови или претпочитате возбуда од игрите на маса, ова онлајн казино ве опфати.

Слот игри: Широк опсег за избор

Spin Samurai може да се пофали со обемна колекција на слот игри што ќе ве забавуваат со часови. Со популарните наслови како „Starburst“, „Gonzo's Quest“ и „Book of Dead“, има по нешто за секого. Разновидноста во темите и играта гарантира дека никогаш нема да ви биде здодевно.

Игри на маса: класични омилени на вашите прсти

Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, Spin Samurai нуди класици како Блек Џек и Рулет. Овие безвременски омилени обезбедуваат бескрајна возбуда и стратешка игра. Без разлика дали сте искусен професионалец или штотуку почнувате, овие игри на маса сигурно ќе ве ангажираат.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај вообичаените казино игри, Spin Samurai нуди и неколку уникатни и ексклузивни опции. Пробајте ја вашата рака во Dragon Tiger, Sic Bo, Rummy, Baccarat, Bingo, Craps, Casino Holdem, Mahjong, Pai Gow - овие помалку познати скапоцени камења додаваат освежувачки пресврт во вашето искуство со игри.

Кориснички интерфејс за беспрекорно играње

Платформата за игри на Spin Samurai е дизајнирана имајќи го предвид корисничкото искуство. Интерфејсот е интуитивен и лесен за навигација, така што дури и почетниците можат да го најдат својот пат без напор. Можете да пристапите до сите игри со само неколку кликања - без проблеми или забуни.

Прогресивни џекпот и турнири

За оние кои бараат поголеми добивки и дополнителна возбуда, Spin Samurai нуди прогресивни џекпот на различни слот игри. Овие џекпот продолжуваат да растат сè додека некој не ја постигне добитната комбинација - давајќи им на играчите шанса да освојат суми на пари кои го менуваат животот.

Дополнително, внимавајте на турнирите организирани од Spin Samurai каде што можете да се натпреварувате против други играчи за парични награди и права за фалење. Овие турнири додаваат дополнителен слој на конкуренција и возбуда на вашето искуство со игри.

Добрите и лошите страни на разновидноста на игри на Spin Samurai

Добрите страни:

 • Широк опсег на слот игри со истакнати наслови
 • Достапни се класични игри на маса како Блек Џек и Рулет
 • Уникатни и ексклузивни опции за игра за освежувачка промена
 • Кориснички интерфејс за беспрекорна навигација
 • Прогресивните џекпот и турнирите нудат поголеми победи и дополнителна возбуда

Конс:

 • Ограничени информации за одредени распореди на турнири или износи на џекпот

Како заклучок, Spin Samurai нуди разновиден избор на игри кои се грижат за сите видови играчи. Со својот широк асортиман на слотови, класични игри на маса, уникатни опции, кориснички интерфејс, прогресивни џекпот и турнири - има по нешто за секого во ова онлајн казино.

+8
+6
Затвори

Software

За да внесе одредена разновидност во изборот на игри, ова казино е партнер со повеќе развивачи на софтвер за казино. Играчите можат да ги најдат најновите игри од Quickspin, Lucky Streak, Pragmatic Play Ltd., BGaming, MrSlotty, Tom Horn Gaming, Endorphina, Nucleus Gaming, Habanero, EGT, Play 'n GO, Wazdan, Yggdrasil, BetSoft, Evolution Gaming и NoLimit Градот.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Spin Samurai нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како MasterCard, FastPay, Visa, Credit Cards, Bank Transfer , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Spin Samurai е вашиот врвен избор.

Deposits

За да освојат вистински пари на Spin Samurai, играчите треба да имаат вистински пари на нивните сметки. Компанијата нуди лесно и безбедно банкарство преку партнерство со популарните е-паричници, кредитни картички и други решенија за е-плаќање. Достапните методи за депонирање средства вклучуваат: Neteller

 • Цимплер
 • Instadebit
 • Неосурф
 • iDebit
 • Скрил
 • Доверливо
 • SOFORT Bankin
 • iDEA.

Withdrawals

Повлекувањата од спин самурај се исто така безболни во Казиното Спин Самурај. Играчите можат да ги канализираат своите средства за начините на плаќање како:

 • Неосурф
 • Нетлер
 • iDebit
 • Instadebit
 • SOFORT банкарство
 • Доверливо
 • Скрил
 • iDEA

Играчите треба да бидат свесни дека може да се наплатат трошоци, а пресвртот варира од еден до друг начин на плаќање.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+182
+180
Затвори

Валути

BitcoinBitcoin
+1
+-1
Затвори

Languages

Spin Samurai им служи на играчи кои зборуваат различни јазици. Казиното поддржува три варијанти на англиски јазик;

 • австралиски англиски
 • англиски англиски
 • Американски англиски

Покрај англискиот, Spin Samurai поддржува:

 • норвешки
 • фински
 • германски
 • италијански
 • француски
 • јапонски
 • чешки
 • полски

Јазикот може да се промени во секое време во главното мени, под „Поставки“

+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Spin Samurai . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Spin Samurai се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Spin Samurai е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Еден од најдобрите нови биткоин казината е Spin Samurai, кој се отвори во 2020 година. Казиното им нуди на играчите широк спектар на опции за коцкање, огромни начини на депозит и повлекување и великодушни промоции и бонуси. Spin Samurai има лиценца Antillephone NV (бр. 8048/JAZ2020-013) и строго се придржува до правилата и прописите за одговорно коцкање.

Spin Samurai

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Spin Samurai отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Spin Samurai и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Спин Самурај им ветува на играчите лесно време додека се во казино. Веб-страницата на казиното е прифатлива за корисниците, а освен тоа, има силна инфраструктура за поддршка на клиентите. Играчите можат да стигнат до тимот преку разговор во живо, достапен 24/7. Компанијата обезбеди и адреса за е-пошта, но одговорот не е толку брз како разговорот во живо.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Spin Samurai за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Spin Samurai често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Spin Samurai обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Spin Samurai во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Спин Самурај: Ослободете ги бонусите и промоциите!

Повикувајќи ги сите ентузијасти на онлајн казино! Подгответе се да тргнете на возбудливо патување со Spin Samurai, каде што владеат бонусите и промоциите. Без разлика дали сте новодојденец или искусен играч, ова е крајната дестинација за непобедливи зделки што ќе ве остават да копнеете за повеќе.

Да почнеме со дебитантите - подгответе се за бонусот за добредојде на Spin Samurai, дизајниран да ви даде почеток како никој друг. Но, тоа е само почеток! Нурнете во нивниот дел ЧПП за да ги откриете сите скриени скапоцени камења и да го ослободите вашиот победнички потенцијал.

За нашите верни играчи, Spin Samurai има нешто посебно во продавница. Подгответе се да ве воодушеват уникатните промоции и возбудливи настани кои ќе ве натераат да се враќате за повеќе возбудувања.

Но чекај, има уште! Програмата за лојалност во Spin Samurai ги наградува посветените членови со прекрасни поволности и ексклузивни награди. Од персонализирани понуди до ВИП третман, тие знаат како да направат да се чувствувате како кралско семејство.

Сега да разговараме за барањата за обложување - важно е да знаете во што се впуштате. Во Spin Samurai, транспарентноста е клучна. Тие даваат јасни објаснувања за овие барања за да можете да уживате во вашите добивки без никакви изненадувања на патот.

И еве дополнително задоволство - ако ги запознаете вашите пријатели со Spin Samurai, ве чекаат поволности и двајцата! Споделувањето на возбудата никогаш не било поисплатливо.

Затоа, без разлика дали сте љубител на слот или познавач на игри на маса, не пропуштајте ги овие неверојатни бонуси и промоции во Spin Samurai. Време е да го отклучите вашиот победнички потенцијал и да ја доживеете возбудата како никогаш досега!

[Име на провајдер] - Каде што чекаат големи победи!

Mobile

Mobile

Spin Samurai е омилен на фановите поради беспрекорното искуство за играње што го нуди. Казиното е достапно како инстант игра и може да се пристапи на кој било прелистувач. Што повеќе? Spin Samurai има одговорна веб-локација која обезбедува непречено искуство со мобилни игри. За жал, во моментов нема домашни апликации за мобилни (Android/iOS).

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher