Преглед на игри со дилер во живо Sportaza

SportazaResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
Бонус200 бесплатни вртења
Вградена гејмификација
24/7 разговор во живо
Брзи повлекувања
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Вградена гејмификација
24/7 разговор во живо
Брзи повлекувања
Sportaza is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Sportaza, како и другите казина во живо, го нуди своето стимулации на корисниците да продолжат да играат. Новите корисници се квалификуваат за пакет бонус за добредојде по проверка на деталите за нивната сметка. Тие добиваат 100% бонус за депозит до 500 евра. Казино игрите во живо придонесуваат 10% во барањата за обложување на овој бонус. Постојните играчи уживаат во Live Casino Cashback бонус каде што игрите со дилери во живо придонесуваат 100% во барањата за обложување.

Кешбек бонусКешбек бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Sportaza нуди широка колекција на игри со дилери во живо од добавувачи на софтвер како Evolution Gaming, 1x2 Gaming, Playtech и Ezugi. Овие игри се хостирани од вистински крупиери во различни студија. Игрите се пренесуваат со висок квалитет со сите дејства снимени со модерни камери. Казиното лоби во живо нуди автентична атмосфера што го создава казиното од тули и малтер.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо е популарна игра на маса меѓу искусни играчи. Тоа бара играчите да имаат претходни вештини и стратегии за да остварат значителен профит. Достапните табели се движат од класични наслови до игри со високи ролери како што е европскиот блек џек. Популарните избори вклучуваат:

 • Клуб Ројал Блек Џек
 • Еден Блек Џек
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Моќ Блек Џек

Рулет во живо

Дали размислувате да завртите шарено тркало на рулет и да добиете одлични исплати? Сè што ви треба е да истражите некои од најдобрите табели за рулет во живо достапни во делот за казино во живо Sportaza. Овие игри нудат бројни опции за обложување и едноставна игра. Тие вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Брзински рулет
 • Извонреден рулет
 • Мега рулет
 • Рулет двојна топка

Видео покер

Видео покерот е во казино куќите со децении. Денес, играчите не треба да ги посетуваат копното за коцкање за да го искусат најдоброто искуство со видео покер. Одете во делот за казино во живо Sportaza и истражете различни достапни наслови за видео покер, како што се:

 • Тексас холдем бонус
 • Покер со три карти
 • Казино ХолдЕм
 • 2 Рака Казино Hold'Em
 • Крајниот тексашки холдем

Други игри во живо

Разновидноста на лобито на казино во живо на Sportaza не завршува со црно во живо, рулет во живо и видео покер во живо. Се проширува на верзии во живо на емисии за игри, бакара и игри со коцки. Овие игри доаѓаат со посебни правила и уникатна игра. Некои од овие игри вклучуваат:

 • Супер Сик Бо
 • Без комисија Baccarat
 • Молња коцки
 • Змеј тигар во живо
 • Монопол во живо

Software

Казиното Sportaza не би можело да се гордее со своето казино лоби во живо доколку ги нема вистинските партнери. Работи со некои од највисоките нивоа провајдери на софтвер со реномирани студиа во живо во индустријата. Сите игри се пренесуваат во реално време и се хостирани од вистински крупиери.

Игрите се емитуваат со висок квалитет со студиа во живо добро осветлени и опремени со модерни камери за да ја доловат целата акција. Казиното во живо е достапно деноноќно. Дилерите во живо се менуваат за да се осигураат дека сите играчи се забавуваат додека заработуваат богатство во делот за казино во живо. Популарните студиа во живо се во сопственост на:

 • Еволуција игри
 • 1x2 Игри на среќа
 • Playtech
 • Езуги
 • Прагматична игра
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Sportaza нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Crypto, Skrill, MuchBetter, PaysafeCard, Neosurf , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Sportaza е вашиот врвен избор.

Deposits

Методи за депозит во Sportaza: Водич за играчи

Сакате да ја финансирате вашата сметка во Sportaza? Имаш среќа! Оваа дестинација за онлајн игри нуди широк спектар на опции за депозит за да се грижиме за играчи од различни земји и преференции. Без разлика дали претпочитате традиционални методи или најнови дигитални паричници, има по нешто за секого.

Разновидни опции за секој играч

Спортаза разбира дека играчите имаат различни потреби кога станува збор за депонирање средства. Затоа тие нудат широк спектар на опции, вклучувајќи:

 • Дебитни/кредитни картички: погодно користете ја вашата Visa или MasterCard за да направите депозити.

 • Е-паричници: уживајте во леснотијата и безбедноста на популарните е-паричници како PayPal, Skrill и Neteller.

 • Припејд картички: користете Paysafe картичка или Neosurf за трансакции без проблеми.

 • Банкарски трансфери: Трансфер на средства директно од вашата банкарска сметка лесно.

 • Разни методи: Истражете ги другите опции како крипто плаќања, iDeal, Klarna, Trustly и многу повеќе.

  Искуство погодно за корисниците

Во Sportaza, клучот е пријателството за користење. Процесот на депонирање е дизајниран да биде беспрекорен и едноставен за да можете да се фокусирате на уживање во вашите омилени игри. Без разлика дали сте технолошки вешт играч или нов во онлајн игрите, ќе најдете методи за депонирање лесни за навигација.

Врвни безбедносни мерки

Вашата безбедност е најважна во Sportaza. Казиното користи најсовремени безбедносни протоколи како што е шифрирањето SSL за да се осигура дека сите ваши трансакции се заштитени. Бидете сигурни дека вашите лични и финансиски информации се чуваат безбедни во текот на целиот процес на депонирање.

Ексклузивни поволности за ВИП членови

Како ВИП-член во Sportaza, можете да очекувате извонредни поволности кога станува збор за депозитите. Уживајте во побрзо повлекување за да можете брзо да пристапите до вашите добивки. Дополнително, ексклузивни бонуси за депозит може да бидат достапни исклучиво за ВИП членови. Се исплати да се биде дел од елитниот клуб!

Значи, без разлика дали ја претпочитате удобноста на кредитните картички, брзината на е-паричниците или безбедноста на банкарските трансфери, Sportaza ве покрива. Истражете ги нивните различни опции за депозит и започнете го вашето патување со игри со леснотија.

Withdrawals

Sportaza им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+172
+170
Затвори

Languages

Казиното Sportaza се фокусира на тоа да стане крајна дестинација за игри за повеќето играчи на глобално ниво. За да им се олесни на играчите, дизајнираше модерна веб-локација достапна на многу јазици. Плеерот може многу лесно да се префрла помеѓу достапни јазици. Некои од популарните јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • руски
 • германски
 • француски
 • италијански
ПортугалскиPT
+7
+5
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Sportaza . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Sportaza се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Sportaza е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Sportaza е казино во живо и спортска книшка основана во 2021 година. Целосно е во сопственост и управувана од Rabidi NV, добро познат по тоа што поседува неколку крипто и казина во живо. Тој нуди сеопфатна колекција на казино игри напојувани од реномирани провајдери на софтвер. Сите игри се регулирани под Комисијата за еИгри во Курасао преку Antillephone NV Sportaza е популарна платформа за обложување и казино во живо, основана во 2021 година. Таа е во сопственост и управувана од Rabidi NV, воспоставен казино оператор со над 10 казина во живо. Казиното Sportaza нуди наелектризирано искуство преку одлична колекција на казино, вклучувајќи игри со дилери во живо. Со воведувањето на најсовремената технологија, казина во живо се трансформираа од здодевни теми и графики во она што денес го нарекуваме засолниште за игри.

Sportaza соработува со некои од врвните провајдери на софтвер за да создаде големо лоби за зделки во живо. Продолжете со читање на овој преглед за да знаете некои од исклучителните карактеристики и бонуси достапни во казиното Sportaza.

Запомнете: коцкањето предизвикува зависност, љубезно користете алатки за самоисклучување или посетете тераписки организации доколку е потребно!

Зошто да играте казино во живо во казиното Sportaza

Казиното Sportaza се позиционираше како дом на провајдери на софтвер од светска класа. Соработуваше со реномирани развивачи на игри за да создаде импресивна казино во живо лоби. Игрите се диверзифицирани за да се приспособат на сите типови играчи, вклучително и високо-ролери. Играчите можат да ги истражуваат достапните табели без да се најавуваат. Овие игри се оптимизирани за играње на повеќе уреди.

Спортаза прифаќа повеќекратни опции за плаќање, вклучувајќи ги и криптовалутите. Бројните трендови ги трансформираа платните системи, а блокчејнот е значаен клучен играч. Играчите уживаат во коцкањето со популарните криптовалути покрај редовните опции на FIAT. И на крај, играчите имаат 24/7 пристап до пријателска поддршка за клиентите.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето за сметка со Sportaza отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Sportaza и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Одличното искуство со игри зависи од квалитетот на услугите за поддршка што ги нуди онлајн казиното. Казиното Sportaza е прегледано на различни платформи на играчи за да понуди сигурни и професионални услуги за поддршка на клиентите. Тимот е достапен 24/7 преку објект за разговор во живо, е-пошта (support@sporaza.com), или телефон (+35680062513). За некои вообичаени прашања, можете да се повикате на делот ЧПП.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Sportaza за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Sportaza често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Sportaza обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Sportaza во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Казиното Sportaza поддржува бројни начини на плаќање достапни во повеќето земји на играчи. Прифаќа плаќања од традиционални банкарски опции и дигитални методи како што се е-паричници и крипто-паричници. Минималниот депозит е 10 евра, додека неделниот лимит за повлекување е 5.000 евра. Некои од начините на плаќање вклучуваат:

 • MiFinity
 • Visa/MasterCard
 • Скрил
 • Биткоин
 • Етереум
Live Casino

Live Casino

Sportaza е казино во живо и спортска книшка што нуди одлични игри на огромна популација играчи. Брзо се здобива со популарност како одлично крипто-казино со широк избор на игри со дилери во живо. Овие игри се хостирани од дилери во живо во реномирани студија за игри. Спортаза е член на групата Рабиди НВ и работи според законите на Владата на Курасао.

Веб-страницата на казиното Sportaza е повеќејазична платформа која прифаќа бројни валути на FIAT и популарни криптовалути. Играчите добиваат депонирање и повлекување средства користејќи популарни банкарски опции. Спортаза може да се пофали со професионален тим за поддршка кој работи деноноќно за да им помага на своите играчи.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher