Вести

October 31, 2022

Водич за почетници за рулет во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Со подемот на интернетот, многу луѓе се префрлија на правење работи од своите домови. Луѓето работат, нарачуваат храна, гледаат филмови и многу повеќе без да ги напуштат своите домови. Некои можеби ќе бидат изненадени кога ќе научат дека луѓето исто така почнале да играат казино игри онлајн наместо да одат во казина. 

Водич за почетници за рулет во живо

Една од најпопуларните казино игри е Рулет. Поради удобноста што ја нуди, луѓето се префрлија на Live Roulette. Сè што ви треба за да играте рулет во живо е интернет конекција и пари за обложување. Ако сакате да играте и Live Roulette, вие сте на вистинското место. Еве го нашиот целосен водич за почетници во живо рулет. 

Што е рулет во живо?

Ајде да продолжиме кон тоа што всушност е Live Roulette. За луѓето кои веќе лично го искусиле рулетот во казино, Рулетот во живо нема да се чувствува толку поинаков од нив. Рулетот во живо е една од најпопуларните казино игри во живо. Правилата и играта на овие типови игри се исти како и вистинската игра што луѓето ја играат лично во казината. 

Единствената разлика е во тоа што играте игри во казино во живо на прелистувач со тоа што го гледате преносот во живо на играта во казино, додека крупието ја води играта како да сте навистина таму. Преносот во живо на Рулет е обезбеден од врвни казино сајтови во живо. Ќе ги плаќате овие обложувалници за да стекнете дигитални чипови за ставање облози на играта во казино. Можете да ги замислите обложувалниците како дигитални или онлајн казина. 

Игра и техника на рулет во живо

Играта на Live Roulette е прилично едноставна. Играта вклучува рулет маса и тркало за рулет. На тркалото Рулет има броеви означени од 1 до 36. Овие бројки се обоени или црни или црвени, со вкупно 18 црни и 18 црвени. Во зависност од варијантата на тркалото за рулет, може да има или една нула или една нула плус двојна нула означена на тркалото. 

Рулетот започнува со тоа што играчите ги избираат исходите и ставаат облози на нив. Овие резултати може да вклучуваат броеви како 17 или сите црни броеви. Сите потенцијални исходи во Рулет се детално објаснети во следниот дел. 

После тоа, крупието го врти тркалото за рулет и фрла метална топка на тркалото. Како што тркалото застанува, металната топка ќе слета на еден број. Ако топката слета на број кој е во согласност со исходот што сте го избрале, ќе го добиете облогот. 

Како што можете да видите, Рулет е игра целосно заснована на среќа. Поради оваа причина, не постои техника или стратегија што можете да ја користите за играње рулет во живо. Главната цел на Live Roulette е да се забавувате.

Рулет Табела Дефект

Табелата за рулет се состои од надворешни и внатрешни облози. Делот за внатрешни облози ги вклучува сите броеви категоризирани во 12 редови и три колони. Од друга страна, три делови по должината и три под трите колони ги сочинуваат надворешните облози. Згора на сето ова, тука е и делот нула облог. 

Видови облози во рулет во живо

Има еден тон исходи на кои можете да се обложувате додека играте рулет, при што секој од нив е категоризиран во типови на облози. Секој од овие исходи има различна веројатност да се случи. Поради оваа причина, повратот што го добивате за победа исто така не е ист за секој тип на облог. За да ви помогнеме да разберете какво враќање добивате за какви резултати, еве целосно објаснување за сите видови облози во рулет.  

Внатре облози

Директно горе

Ова е најосновниот тип на облог во живо рулет. Директен облог е кога се обложувате на еден број. Ако се обложите на еден број, добивате повратен 35:1 за победа на облогот. 

Подели

Со овој тип на облог, се обложувате на два броја наместо на еден. Ова го правите со ставање облог на линијата што ги дели двата броја. Сепак, не можете да поделите облог помеѓу два броја кои не се поврзани со една линија, како 27 и 1. Овој тип на облог плаќа 17:1. 

Улица

Обложувањето на целосен ред од три броја се нарекува уличен облог. Исплатата е 11:1 за улични облози. 

Катче

Слично на сплит облогот, ставате облог во агол со тоа што ќе го поделите на четири броја. Тоа го правите со ставање чип во центарот на четирите броеви допирајќи ги сите линии што ги делат на четири. Облогот во корнер исплатува 8:1.

Линија

Овој тип на облози е исто така сличен на поделените облози. Кога ставате облог на две улици (редови од три броја) поврзани со една линија, тоа се нарекува облог на линија. Исплатата за овој облог е 5:1.

Надворешни облози

Црвено/Црно

Како што сугерира името, се обложувате на сите црни или сите црвени. Исплатата за овој тип на облог е 1:1. 

Непарни/Парни

Овој тип на облог е исто така јасен од името. Во овој тип на облог, ги ставате сите парни или сите непарни броеви. Исплатата за овој облог е исто така 1:1. 

Високо/Ниско

Со типот висок/низок облог, се обложувате дека топката ќе слета или на броевите од 1 до 18 (ниско) или од 19 до 36 (високо). Овој облог плаќа и 1:1. 

Десетици

Овој тип на облог ви овозможува да поставите облог на 12 броеви. Сепак, имате само три опции, вклучувајќи 1 до 12, 13 до 24 и 25 до 36. Десетина облози плаќаат 2:1. 

Колони

Со овој тип на облог, се обложувате на комплетна колона со бројки. Овој облог исто така плаќа 2:1. 

Нула/Двојна нула (0/00)

Како што споменавме, тркалото на рулет вклучува и нула или нула плус двојна нула. Можете исто така да ставите облог на нула или двојна нула. Исплатата за овој тип на облог е 35:1. Можете исто така да изберете и нула и двојна нула, но тогаш тоа ќе стане сплит облог со исплата од 17:1.

Како да играте рулет во живо, водич чекор-по-чекор

Сега кога ги знаете сите основи за рулетот во живо, можете да продолжите да ја играте играта. За да ви помогнеме со тоа, еве целосен водич чекор-по-чекор за тоа како да играте рулет во живо.

  1. Побарајте веб-локација што нуди рулет во живо.
  2. Пријавете се за платформата користејќи ги вашите ингеренции. Можеби ќе треба да внесете информации како вашата адреса. 
  3. Направете неколку депозити на платформата во вредност од износот што би сакале да го искористите за играње на играта. Платформата најверојатно ќе ги претвори вашите депозити во кредити на страницата како чипови за казино. 
  4. Побарајте го делот „Казино во живо“ или „Игри во живо“ и пронајдете рулет во живо. Може да видите неколку соби за рулет во живо со различни крупиери. Изберете соба што ви се допаѓа. 
  5. Откако ќе го направите сето тоа, почекајте крупието да почне да зема облози, изберете ги типовите на облози што ви се допаѓаат и обложувајте се на исходот за кој сметате дека најверојатно ќе се случи. Погрижете се да ставите облог во вредност повеќе од минималната граница.
  6. Почекајте топката да застане и побарајте ги вашите добивки.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести