Вести

August 21, 2021

Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Кога ги истражувате најдобрите игри за играње на казино во живо, размислувањето за исплата обично е на врвот на агендата. Денес, можете да играте игри на маса во живо како рулет, блек џек, покер и бакара вашето омилено онлајн казино.

Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година

Но, како што можеби веќе знаете, ниту една од овие игри не е еднаква, барем во однос на исплата. Овде се поставува прашањето: кои се најдобро платените казино игри да играте во жива дилер соба? Продолжете да читате за да дознаете!

Блек Џек

Блек Џек е „кралот“ на сите казино игри. Тоа е затоа што играта има предност на куќата која ретко надминува 1% и може дури и да падне до 0,17% со вистинската стратегија. На пример, варијантата ONE Blackjack понудена од Pragmatic Play нуди примамливо ниска стапка на RTP (Враќање на играчот) од 99,47%.

Од друга страна, NetEnt's Блиц Блек Џек оди уште подобро со стапка од 99,5%. Накратко, има десетици блек џек варијации може да играте онлајн, секој со различни исплати. И да, оваа игра им овозможува на играчите да бројат карти за да го намалат работ на куќата.

Тексас Холдем

Видео покер се рангира меѓу најдобрите казино игри во живо, веднаш зад блек џек. Но, и покрај ова, играта оди слабо на повеќето казино од тули и малтер. Како што рече, онлајн верзијата на оваа игра може да понуди куќен раб што може да достигне дури 0,5% со некои варијанти.

На пример, покерот за бонус на Тексас Холдем на Evolution Gaming им обезбедува на играчите пријателска предност до 0,53%. Дополнително на тоа, оваа покер игра им нуди на играчите шанса да го освојат прогресивното сеење на тенџере со 50.000 долари. Сепак, RTP зависи од големината на џекпотот во моментот на играње.

Зарове

Игра на зарове е игра на маса дека во голема мера се потпира на случајноста, за разлика од двете игри засновани на вештини наведени погоре. Така, оваа игра е најдобра за дебитанти, иако повеќето играчи почетници може да се борат да се сетат на типовите на облози.

Брзо одејќи напред, играта со зарове во живо има предност за домаќинство погодна за играчите која се движи од 0,6% до 1,2%. Сепак, вашите шанси за победа и големината на исплата зависат од видот на облогот што го ставате. На пример, облозите за Pass Line полесно се добиваат, а исплатата е значителна. Затоа, проучете ги типовите на облози и направете ги вистинските потези.

Рулет

Рулетот е уште еден одличен пример дека не ви требаат вештини за да добиете пари играјќи ги најдобрите казино игри. Со оваа игра на среќа, и искусни и почетници играчи имаат шанса да си одат дома победникот со само избирање на точниот џебен број.

Но, пред вас игра рулет во живо, мора внимателно да ја изберете варијацијата. Прво, тука е американското тркало со двојни нула џебови и куќен раб од 5,26%. Потоа, тука е европската варијанта со единечен нулта џеб и 2,70% куќен раб. Направете ја математиката!

Сет и Мецо

Сет и Мецо е италијанска игра со карти достапна на повеќето регулирани казина во живо. Playtech ја развива оваа игра во живо и нуди огромни шанси за победа од 0,69%. Играта користи неаполска палуба со 40 карти составена од крал, џек, ас, кавалир и 2-7. Палубата има и десет карти со монети, мечеви, чаши и клубови.

Што се однесува до вредностите на картите, 2-7 претставува 3 поени, кец на десетка за еден поен, а Кавалер, Џек или Кинг претставуваат по 0,5 поени. Примарната цел е да се добие рака најблиску до 7,5 победи. Генерално, тоа е одлична игра во казино во живо ако барате ново искуство со игри.

Заклучок

Ова се најдобро платените казино игри за играње на вашето омилено казино во живо. Но, едно е очигледно: игрите на вештина како блек џек и видео покер нудат повисоки исплати од игрите на среќа. Работата е да ги научите работите засновани на вештини и да бидете професионалец во тоа. За кратко време, ќе собирате победи од кога било досега.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести