Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година

Вести

2021-08-21

Ethan Tremblay

Кога ги истражувате најдобрите игри за играње во казино во живо, размислувањето за исплата обично е на врвот на агендата. Денес, можете да играте игри на маса во живо како рулет, блек џек, покер и бакара вашето омилено онлајн казино.

Топ 5 најплатени казино игри во живо во 2021 година

Но, како што можеби веќе знаете, сите овие игри не се еднакви, барем во однос на исплата. Што го поставува прашањето; кои се најдобро платените казино игри да играте во жива дилер соба? Продолжете да читате!

Блек Џек

Блек Џек е „крал“ на сите казино игри. Тоа е затоа што играта има предност на куќата која ретко надминува 1% и може да падне дури до 0,17% со вистинската стратегија. На пример, варијантата ONE Blackjack понудена од Pragmatic Play нуди примамливо ниска стапка на RTP (Враќање на играчот) од 99,47%.

Од друга страна, NetEnt's Блиц Блек Џек оди уште подобро со стапка од 99,5%. Накратко, има десетици блек џек варијации може да играте онлајн, секој со различни исплати. И да, оваа игра им овозможува на играчите да бројат карти за да го намалат работ на куќата.

Тексас Холдем

Видео покер се рангира меѓу најдобрите казино игри во живо, веднаш зад блек џек. Но, и покрај ова, играта оди лошо на повеќето казино од тули и малтер. Тоа, рече, онлајн верзијата на оваа игра може да понуди куќен раб што може да достигне и до 0,5% со некои варијанти.

На пример, покерот за бонус на Тексас Холдем на Evolution Gaming им обезбедува на играчите пријателска предност до 0,53%. Дополнително на тоа, оваа покер игра им нуди на играчите шанса да го освојат прогресивното сеење на тенџере со 50.000 долари. Сепак, RTP зависи од големината на џекпотот во моментот на играње.

Игра на зарове

Craps е игра на маса која многу се потпира на случајноста, за разлика од двете игри засновани на вештини наведени погоре. Така, оваа игра е најдобра за дебитанти, иако повеќето играчи почетници може да се мачат да се сетат на типовите на вклучени облози.

Брзо одејќи напред, играта со зарове во живо има предност за домаќинство погодна за играчите која се движи од 0,6% до 1,2%. Сепак, вашите шанси за победа и големината на исплатата зависат од видот на облогот што го ставате. На пример, облозите за Pass Line полесно се добиваат, а исплатата е значителна. Затоа, проучете ги типовите на облози и направете ги вистинските потези.

Рулет

Рулетот е уште еден одличен пример дека не ви се потребни вештини за да добиете пари играјќи ги најдобрите казино игри. Со оваа игра на среќа, и искусни и почетници играчи имаат шанса да си одат дома победникот со само избирање на точниот џебен број.

Но, пред да играте рулет во живо, мора внимателно да ја изберете варијацијата. Прво, тука е американското тркало со двојни нула џебови и куќен раб од 5,26%. Потоа, тука е европската варијанта со единечен нулта џеб и 2,70% куќен раб. Направете ја математиката!

Сет и Мецо

Sette e Mezzo е италијанска игра со карти достапна на повеќето регулирани казина во живо. Оваа игра во живо е развиена од Playtech и нуди огромни шанси за победа од 0,69%. Играта користи неаполска палуба со 40 карти, составена од крал, џек, ас, кавалер и 2-7. Палубата има и десет карти со монети, мечеви, чаши и клубови.

Што се однесува до вредностите на картите, 2-7 претставува 3 поени, кец на десетка за еден поен, а Кавалер, Џек или Кинг претставуваат по 0,5 поени. Примарната цел е да се добие рака најблиску до 7,5 победи. Генерално, тоа е одлична казино игра во живо ако барате ново искуство со игри.

Заклучок

Ова се најдобро платените казино игри за играње на вашето омилено казино во живо. Но, едно е очигледно; игрите на вештина како блек џек и видео покер нудат повисоки исплати од игрите на среќа. Работата е да ги научите работите засновани на вештини и да бидете професионалец во тоа. За кратко време, ќе собирате победи од кога било досега.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести