Како да изберете табела за рулет во живо погодна за играчите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Рулетот во живо не е каква било казино игра во живо. Иако е едноставна за играње и се заснова на среќа, оваа игра има повеќе варијации кои можат да ја направат или да ја прекинат вашата сесија за игри. Покрај гледањето на типот на тркалото, гејмерите треба да земат предвид и критични фактори како што се границите на табелата, брзината и повеќе за да успеат.

Значи, за сите почетници онлајн рулет во живо, еве водич што ќе ви помогне да ја изберете совршената маса во најдоброто казино во живо. Време е за учење!

Како да изберете табела за рулет во живо погодна за играчите

Куќата Еџ

Рулет, како и секој друг казино игра во живо, ѝ дава на куќата математичка предност што играчот не може да ја победи без разлика на стратегијата што ја користи. Со други зборови, очекувајте повеќе загуби отколку победи на рулет, благодарение на работ на куќата.

Но, тоа не значи дека треба да играте слепо. Работ на долниот дом генерално значи повеќе победнички сесии. Затоа, секогаш играјте на европското или француското тркало секогаш кога е можно. Овие две тркала имаат вкупно 37 броеви во споредба со 38 на американското тркало.

Бидејќи имаат помал број на џебови, европските и француските тркала можат да се пофалат со ниски рабови на куќиштето од 2,70% и 1,35%, соодветно. Од друга страна, американското тркало достигнува максимални 5,27%. Па, зошто да се игра на американското тркало кога европската варијанта е подобредојдена?

Размислете за варијантата на рулет во живо

Кога сè уште сте нов во рулет, препорачливо е да не бидете толку љубопитни за тоа што се нуди на најдобро онлајн казино рулет во живо. Работата е во тоа што ако се чувствувате удобно да играте на американското тркало, тогаш нема штета да продолжите со традицијата.

Но, откако се населиле во казино во живо, време е да се развие малку храброст и да се истражи библиотеката за рулет. Како што беше кажано на почетокот, рулетот во живо доаѓа во многу варијанти и табели. Идејата е да им се даде на играчите ново чувство и повеќе можности за победа без да се жртвуваат основните основи на играта. Едноставно кажано, различните варијации на рулет игри се само застрашувачки на хартија.

Добар пример е наградуваниот Lightning Roulette од Evolution. Програмерот додава неколку мултипликатори во комбинацијата во оваа игра за да ги зголеми вашите шанси за победа. Џекпот Рулет од Езуги е уште една одлична опција која го одржува класичен додека фрла прогресивен џекпот.

Кој е вашиот буџет?

Тука нема два начина; не се придружувајте на високо нестабилната коцкарска индустрија ако не планирате однапред. Накратко, подгответе се за сите ваши сесии за коцкање однапред со одвојување пари за оваа забава. И ова не треба да се пари наменети за важни работи како школарина, медицински сметки итн.

Но, како да ја знаете сумата со која треба да се обложите? Иако таканаречените „експерти за обложување“ препорачуваат 1.000 пати помала граница на табелата, можете да го користите правилото 50/30/20. Во овој случај, 50% треба да ги задоволи вашите основни потреби како здравствена покриеност и кирија, додека 30% од вашиот приход треба да ги покрие вашите желби како обложување и забава. Потоа, 20% треба да одат директно на заштеди и инвестиции.

Но, на кој начин и да одберете да креирате буџет за коцкање, суштинското прашање е да се обложите со пари што можете удобно да ги изгубите. И уште нешто, можете да го поделите банкротот на помали единици и да користите само максимум 5% од одредена единица по облог. Овде се работи за дисциплина!

Рулет Тркалезна брзина

Во просек, обичен рулет во живо во казино во живо трае околу 60 секунди. Во зависност од вашите преференции и искуството со играта, побрза или побавна рунда игра би можела да ја направи. На пример, искусни играчи на рулет во живо не сакаат да губат време на флеш работи. Наместо тоа, тие претпочитаат побрзи рулети.

Ако сакате да играте на тркало за брз рулет, можете да изберете едно напојувано од автентични игри. Тоа е затоа што овој развивач на игри е познат по рулетните рунди кои траат само околу 23 секунди. Но, како што беше кажано претходно, оваа опција не е за зелени раце. Исто така, играњето на побрзо тркало не е погодно за управување со субсидирам.

Мајчин јазик

Акциони преноси на рулет во живо во реално време од модерни студија распространети низ светот. Како таков, ќе најдете повеќето живи дилери зборување на англиски, кој е најпопуларниот меѓународен јазик. Но, што се случува со играчите кои не се Англичани?

За среќа, развивачи на игри добро го знаат овој факт. Така, за да привлечат повеќе играчи, тие нудат игри на мајчин јазик. Еволуцијата, особено, се истакна овде со следните изданија:

  • Венеција рулет
  • Свенск рулет
  • Deutsches Roulette

Заклучок

Сè на сè, има многу работи што треба да се земат предвид при изборот на рулет. Но, која варијанта сакате да ја играте, секогаш имајте буџет за игри и изберете европско или француско тркало над американското тркало. И пред сè, играјте само рулет во живо во лиценцирани онлајн казина во живо за најдобро искуство. Уживајте!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои карактеристики го прават во живо рулет маса плеер пријателски?

Масата за рулет во живо погодна за играчите обично нуди долниот дел од куќата, јасни и фер правила, интерфејс лесен за корисникот и професионален, ангажиран дилер. Присуството на карактеристики погодни за играчите, како правилото La Partage, исто така може да биде знак за табела насочена кон играчот.

Колку е важен изборот на варијанта на рулет за искуство погодно за играчите?

Изборот на варијанта на рулет е од клучно значење за искуството погодно за играчите. На пример, табелите што нудат европски или француски рулет обично даваат понизок раб во споредба со американскиот рулет, што ги прави поповолни за играчите.

Дали ограничувањата за обложување можат да влијаат на пријатноста на играчите на масата за рулет во живо?

Да, ограничувањата за обложување на масата за рулет во живо може значително да влијаат на нејзината пријателство кон играчите. Табелите со флексибилни граници за обложување генерално се попригодни за играчите со различни банкроти, од почетници до високи ролери.

Каква улога игра дилерот во живо во рулет маса за играчи?

Дилерот во живо игра значајна улога во искуството со рулет погодно за играчите. Професионален, љубезен и ангажиран дилер може да ја направи играта попријатна и полесна за следење, особено за новите играчи.

Како интерфејсот на игра со рулет во живо придонесува за нејзината пријатност кон играчите?

Интерфејсот на игра со рулет во живо придонесува во голема мера за нејзината пријатност кон играчите. Јасниот, интуитивен и одговорен интерфејс со лесни за употреба контроли и видливи опции за обложување го подобрува целокупното искуство со игри за играчите.

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Постојат многу варијации на рулет, но во денешно време, одредена варијација позната како Live Roulette е во популарност. Ако не сте свесни за масата за рулет во живо и како да ја играте, тогаш не мора повеќе да се грижите за тоа.

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Казината во живо се во популарност благодарение на функцијата за дилер во живо. Со таа функција, можете да ги играте вашите омилени игри, како што е Live Roulette, со ново искуство. Ако не знаете ништо за Live Roulette, тогаш треба да го погледнете нашиот целосен водич за масите за рулет во живо.

Како да играте онлајн турнири во живо во рулет

Како да играте онлајн турнири во живо во рулет

Рулет е класична казино игра во која уживаат играчите ширум светот. Оваа игра на маса им нуди на играчите уникатен начин да ги тестираат своите вештини и среќа со само предвидување каде ќе слета топката штом тркалото ќе застане. Сепак, онлајн верзијата на играта еволуираше за да вклучува турнирски натпревари. Овие турнири додаваат возбуда на класичната игра бидејќи играчите се натпреваруваат за големи награди. Значи, овој водич разгледува што е онлајн турнир во рулет и придобивките од играњето на него. Исто така, дава совети и ресурси за победа на вакви настани. 

Како почесто да победите во рулет во казино во живо

Како почесто да победите во рулет во казино во живо

Играњето рулет во казино во живо е исто како и во кој било друг тип на казино. Единствената разлика ќе биде верзијата на дилер во живо (ако е достапна). Значи, како што знаеме, Рулетот е една од најиграните игри во историјата на коцкањето и многумина ја сакаат. 

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас

Кое е најдоброто казино за рулет во живо за вас

Многу луѓе сакаат да играат во казина за рулет во живо, дури и ако има неколку други жанрови на онлајн игри во кои уживаат да играат. Во овој водич, ќе наведеме како да го изберете најдоброто казино за рулет во живо. Луѓето често даваат приоритет на удобноста пред сите други фактори, но казина во живо нудат не само најголема удобност, туку и различни други придобивки.

Најдобар рулет во живо со ниски влогови

Најдобар рулет во живо со ниски влогови

Играње рулет во живо на најдобрите казина во живо е забавно и лесно ако не мора да ја скршите банката. Рулетот, како што знаете, е игра заснована на среќа. Како таков, дури и најдобриот систем за обложување нема да ја спаси вашата кожа од работ на куќата. 

Најлошите стратегии за коцкање со рулет во живо

Најлошите стратегии за коцкање со рулет во живо

Рулетот е класика што го најде својот жив дигитален живот во онлајн казина во живо. Иако е игра која главно се заснова на шанса, многу играчи се обидуваат да го надмудрат тркалото со различни стратегии. Сепак, не сите стратегии се создадени еднакви. Некои од нив се сосема ризични, што ги води ентузијастичките играчи по патот на потенцијални загуби. Оваа статија фрла светлина врз некои од најлошите стратегии за коцкање со рулет што лебдеа низ светот на казино во живо. Разбирањето зошто овие стратегии не функционираат е од клучно значење, без разлика дали сте искусен играч или само го вртите тркалото за прв пат во онлајн сцената со рулет во живо.

Онлајн системи за рулет во живо

Онлајн системи за рулет во живо

Рулет во живо е можеби најпознатата игра во казино во живо бидејќи обезбедува различно ниво на возбуда. Тоа е затоа што играта го нуди она што играчите го сакаат, а тоа е забава. Во денешно време, рулетот во живо е во подем поради исклучително забавната функција за дилер во живо и поради зголемената популарност на онлајн казината во живо.

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Рулетот е една од најпопуларните игри која се игра во големи размери. Затоа постојат неколку различни видови на рулет. Меѓу нив, можете да најдете рулет со дилер во живо и рулет преку Интернет. Можеби не ви е јасно кои се разликите меѓу нив и кој да изберете. 

Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Многу нови играчи се приклучуваат на онлајн казина во живо за да играат онлајн рулет во живо. Но, тие не знаат за некои профитабилни совети. Добивањето на рулет во живо не е толку комплицирано, бидејќи оваа игра главно се базира на среќа. Затоа го подготвивме овој водич за совети и трикови за рулет во живо.