20bet - Account

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Account

За да играат за вистински пари во казиното 20Bet, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е едноставна процедура и играчите ќе бидат завршени многу брзо. За да се регистрираат за сметка, играчите можат да кликнат на копчето Регистрација што се наоѓа во горниот десен агол и да ги пополнат сите потребни информации.

Казиното 20Bet им овозможува на играчите да креираат сметка во само 3 едноставни чекори. Откако ќе кликнат на копчето Signup, треба да ги пополнат полињата со лични податоци. Во првиот чекор, тие треба да ја внесат својата земја, е-пошта и лозинка. Вториот чекор бара играчите да ја внесат својата валута, име, презиме и датум на раѓање. И, во третиот чекор, тие треба да ги внесат нивната улица и број, поштенски број, град и телефонски број. Пред играчите да ги поднесат своите податоци, тие можат да го изберат бонусот за добредојде. Овде се достапни три опции каде играчите можат да изберат бонус за добредојде за спорт, во казино или да продолжат без бонус.

Потврда на сметката

Играчите можат да креираат нова сметка и да играат за вистински пари без да мора да ја потврдат својата сметка. Откако играчот ќе побара повлекување, ќе мора да испрати копии од правните документи за да го потврди својот идентитет.

Верификацијата стана важен дел од онлајн казината и има неколку причини зошто ова е важен чекор, но главната е онаа на безбедноста.

Потврда за возраста

На играчите помлади од 18 години не им е дозволено да се коцкаат во казиното 20Bet и да повлекуваат какви било добивки. Ова е една од причините зошто играчите треба да испратат копија од лична карта или пасош за да докажат дека се полнолетни за коцкање. Играчите кои не успеваат да го потврдат својот идентитет ризикуваат да им биде суспендирана сметката.

Регулаторните органи и процесот на KYC

Казиното 20Bet е регулирано од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, која наметнува строги барања за операторите на игри за да се обезбеди безбедност на играчите. Така, процесот KYC е многу важен овде, а ова е акроним за „познај го твојот клиент“ и главната причина за тоа е да се спречи користењето на онлајн казината за цели на спречување на перење пари.

Играчите не мора да ги испраќаат своите документи, а ако не го сторат тоа, тогаш нивната сметка ќе биде замрзната и нема да можат да подигнат никакви добивки.

Казиното 20Bet би сакал секој играч да ја потврди својата возраст, идентитет и живеалиште. Играчите можат да ја потврдат својата возраст и идентитет со испраќање копија од лична карта, пасош или возачка дозвола, и напред и назад. И, како доказ за престој, играчите треба да испратат копија од неодамнешната сметка за комунални услуги, не постара од 3 месеци.

Казиното може да побара копија од дебитната или кредитната картичка на играчот што се користи за депонирање и повлекување средства. Играчите треба да имаат на ум дека можат да ги повлечат средствата назад на истата картичка или е-паричник што претходно ги депонирале.

Од високите ролери може да се бара да испратат копија од нивниот банкарски извод кој покажува од каде доаѓа нивниот извор на средства. Ова се прави и како дел од програмата за одговорно играње, за да се увериме дека играчот може да си дозволи да вложи толку големи суми.

Друга важна причина зошто казиното може да побара извод од банка е ризикот од перење пари. Некои играчи може да се обидат да вложат пари добиени од криминални или нелегални активности и да ги претворат во легитимни добивки.

Свесни сме дека проверката на документите може да одземе време, но на крајот, тоа значи дека казиното прави се за да се усогласи со строгите безбедносни стандарди за да се осигура дека секој играч има безбедно искуство со играње.

Како да се најавите

Играчите треба да ги внесуваат своето корисничко име и лозинка секогаш кога сакаат да се логираат на нивната сметка и да играат игри. Ги советуваме играчите секогаш да се одјавуваат од својата сметка кога ќе завршат со играњето, особено ако го делат својот компјутер со некој друг.

Како да отклучите сметка

Сметките може да се блокираат поради многу различни причини. Ако тоа му се случи на некој играч, првото нешто што треба да направи е да не паничи. Нормално е да имате проблеми со ракувањето со сметката, но тоа не значи дека споменатата сметка ќе остане заклучена засекогаш.

Ќе разгледаме некои од главните причини зошто една сметка е блокирана и како да се реши тоа:

  • Неуспешни обиди за најава - играчите кои внесуваат погрешни податоци премногу пати, ќе им биде блокирана сметката. Ова може да биде изненадување за некои, но тоа е една од главните причини зошто една сметка е блокирана.
  • Проблеми со верификацијата - играчите кои нема да испратат копии од нивните правни документи за да се потврди нивната сметка, ќе им биде суспендирана или блокирана сметката.
  • Прекршување на одредбите и условите – на играчите кои ги прекршуваат одредбите и условите ќе им биде блокирана сметката. Од таа причина, многу е важно да ги прочитате и разберете условите и условите пред да одлучат да играат за вистински пари.
  • Дупликат сметка - на играчите им е дозволено да имаат само една сметка во казиното 20Bet. Секој што создава повеќе сметки за да ги искористи различните бонуси, ризикува да ги блокира сите сметки.
  • Погрешни информации – играчите кои ќе се обидат да создадат сметка користејќи туѓи податоци ќе не успеат во процедурата за верификација и на тој начин ќе им биде блокирана сметката.
  • Малолетно коцкање – играчите кои се полнолетни за коцкање можат да отворат сметка и да играат за вистински пари. На малолетниците не им е дозволено да играат во казиното 20Bet и ќе им биде блокирана сметката.

Ова се некои од најчестите причини зошто една сметка е блокирана. Најдоброто нешто што играчот може да го направи ако доживее проблем е да контактира со поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот и ќе помогнат да се најде решение. Играчите можат да контактираат со Поддршка за корисници преку функцијата Разговор во живо или да испратат е-пошта.

Поддршката за корисници ќе го разгледа проблемот и тие треба да можат да кажат зошто сметката е блокирана. Ако е нешто едноставно како внесување погрешни детали за најавување, тие ќе испратат е-пошта за да ги ресетираат информациите за сметката.

Ако се случи да има проблем со верификацијата, откако играчот ќе ги испрати потребните документи, ќе му биде отклучена сметката повторно.

Како и да е, не е возможно да имате отклучена една сметка, особено ако играчот ги прекршува правилата и условите.

Како да затворите сметка

Играчите кои сакаат да ги затворат своите сметки од која било причина, лесно можат да го сторат тоа. Ова е едноставен процес, а Казиното 20Bet обезбедува лесен начин за укинување на сметката.

Во некои случаи, 20Bet Casino го задржува правото да ја укине сметката доколку некој играч ги прекрши условите или ако се утврди дека учествува во каква било форма на мамење или нелегална активност. Ако тоа се случи, играчот ризикува да ги загуби преостанатите средства и не може повторно да го отвори.

Ќе разгледаме внимателно како играчот може да затвори сметка и некои други опции кои би можеле да бидат подобро решение доколку сака да игра повторно во иднина.

Доброволно затворање сметка – играчите кои не сакаат повеќе да се коцкаат или се занимаваат со зависност од коцкање, можат доброволно да ја затворат својата сметка. Ова може лесно да се направи со контактирање на поддршката за корисници. Казиното ќе им овозможи на играчите да ги повлечат сите преостанати средства на нивните сметки. Играчите кои привремено ја затвораат својата сметка, ќе имаат можност повторно да ја отворат сметката.

Раскинување со казино - ако играчот ги прекрши условите и условите, ризикува да му се затвори сметката. Не треба да се каже дека играчите мора постојано да следат одредени правила. Кога играчите ќе се регистрираат за сметка, ќе откријат дека казиното јасно ги наведува условите за затворање на сметката и од играчите се бара да ги следат овие правила.

Играчите кои сакаат да се одморат од коцкањето имаат многу различни опции што можат да ги земат во предвид. Трајното затворање на сметка не е единствената опција овде во казиното 20Bet.

Едно решение е опцијата за самоисклучување која ќе им овозможи на играчите да ја оневозможат својата сметка на одреден период. Играчите можат да изберат колку долго сакаат нивната сметка да биде неактивна и за тоа време нема да можат да прават депозити и да играат за вистински пари.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit CardsCryptoDebit CardEcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCardMuchBetterNeteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Genesis GamingHabanero
Iron Dog Studios
LuckyStreak
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet