Преглед на игри со дилер во живо 20bet - Account

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Account

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Доминиканска република, Сејшели,Тајшели,Екјуадор , Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Пакистан, Црна Гора, Вијара, Лесото, Перу, Катар, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Португалија, Макао, Панама, Словенија, Бурунди, Бахами, Нова Каледонија, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Ко [Килинг] Острови, Аргентина, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Ниуе, Монако, Брегот на Слоновата Коска, Соломонските Острови, Шим, ,Киргистан,Казахстан,Малави,Австралија,Фиџи,Науру,Србија,Непал,Лаос,Луксембург,Гренланд,Венецуела,Габон,Сирија,Норвешка,Шри Ланка,Маршалските Острови,Тајланд,Кенија,Белизе,Островот,Норфолк ,Комори, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британски Девствени Острови, Холандски Антили, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Русија,Конгооломб , Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Австрија, Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Јужна Африка, Мексико, Свази, , Бразил, Тунис, Малдиви, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Казиното 20Bet им овозможува на играчите да креираат сметка во само 3 едноставни чекори. Откако ќе кликнат на копчето Signup, треба да ги пополнат полињата со лични податоци. Во првиот чекор, тие треба да ја внесат својата земја, е-пошта и лозинка. Вториот чекор бара играчите да ја внесат својата валута, име, презиме и датум на раѓање. И, во третиот чекор, тие треба да ги внесат нивната улица и број, поштенски број, град и телефонски број. Пред играчите да ги поднесат своите податоци, тие можат да го изберат бонусот за добредојде. Овде се достапни три опции каде играчите можат да изберат бонус за добредојде за спорт, во казино или да продолжат без бонус.

Потврда на сметката

Играчите можат да креираат нова сметка и да играат за вистински пари без да мора да ја потврдат својата сметка. Откако играчот ќе побара повлекување, ќе мора да испрати копии од правните документи за да го потврди својот идентитет.

Верификацијата стана важен дел од онлајн казината и има неколку причини зошто ова е важен чекор, но главната е онаа на безбедноста.

Потврда за возраста

На играчите помлади од 18 години не им е дозволено да се коцкаат во казиното 20Bet и да повлекуваат какви било добивки. Ова е една од причините зошто играчите треба да испратат копија од лична карта или пасош за да докажат дека се полнолетни за коцкање. Играчите кои не успеваат да го потврдат својот идентитет ризикуваат да им биде суспендирана сметката.

Регулаторните органи и процесот на KYC

Казиното 20Bet е регулирано од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, која наметнува строги барања за операторите на игри за да се обезбеди безбедност на играчите. Така, процесот KYC е многу важен овде, а ова е акроним за „познај го твојот клиент“ и главната причина за тоа е да се спречи користењето на онлајн казината за цели на спречување на перење пари.

Играчите не мора да ги испраќаат своите документи, а ако не го сторат тоа, тогаш нивната сметка ќе биде замрзната и нема да можат да подигнат никакви добивки.

Казиното 20Bet би сакал секој играч да ја потврди својата возраст, идентитет и живеалиште. Играчите можат да ја потврдат својата возраст и идентитет со испраќање копија од лична карта, пасош или возачка дозвола, и напред и назад. И, како доказ за престој, играчите треба да испратат копија од неодамнешната сметка за комунални услуги, не постара од 3 месеци.

Казиното може да побара копија од дебитната или кредитната картичка на играчот што се користи за депонирање и повлекување средства. Играчите треба да имаат на ум дека можат да ги повлечат средствата назад на истата картичка или е-паричник што претходно ги депонирале.

Од високите ролери може да се бара да испратат копија од нивниот банкарски извод кој покажува од каде доаѓа нивниот извор на средства. Ова се прави и како дел од програмата за одговорно играње, за да се увериме дека играчот може да си дозволи да вложи толку големи суми.

Друга важна причина зошто казиното може да побара извод од банка е ризикот од перење пари. Некои играчи може да се обидат да вложат пари добиени од криминални или нелегални активности и да ги претворат во легитимни добивки.

Свесни сме дека проверката на документите може да одземе време, но на крајот, тоа значи дека казиното прави се за да се усогласи со строгите безбедносни стандарди за да се осигура дека секој играч има безбедно искуство со играње.

Како да се најавите

Играчите треба да ги внесуваат своето корисничко име и лозинка секогаш кога сакаат да се логираат на нивната сметка и да играат игри. Ги советуваме играчите секогаш да се одјавуваат од својата сметка кога ќе завршат со играњето, особено ако го делат својот компјутер со некој друг.

Како да отклучите сметка

Сметките може да се блокираат поради многу различни причини. Ако тоа му се случи на некој играч, првото нешто што треба да направи е да не паничи. Нормално е да имате проблеми со ракувањето со сметката, но тоа не значи дека споменатата сметка ќе остане заклучена засекогаш.

Ќе разгледаме некои од главните причини зошто една сметка е блокирана и како да се реши тоа:

  • Неуспешни обиди за најава - играчите кои внесуваат погрешни податоци премногу пати, ќе им биде блокирана сметката. Ова може да биде изненадување за некои, но тоа е една од главните причини зошто една сметка е блокирана.
  • Проблеми со верификацијата - играчите кои нема да испратат копии од нивните правни документи за да се потврди нивната сметка, ќе им биде суспендирана или блокирана сметката.
  • Прекршување на одредбите и условите – на играчите кои ги прекршуваат одредбите и условите ќе им биде блокирана сметката. Од таа причина, многу е важно да ги прочитате и разберете условите и условите пред да одлучат да играат за вистински пари.
  • Дупликат сметка - на играчите им е дозволено да имаат само една сметка во казиното 20Bet. Секој што создава повеќе сметки за да ги искористи различните бонуси, ризикува да ги блокира сите сметки.
  • Погрешни информации – играчите кои ќе се обидат да создадат сметка користејќи туѓи податоци ќе не успеат во процедурата за верификација и на тој начин ќе им биде блокирана сметката.
  • Малолетно коцкање – играчите кои се полнолетни за коцкање можат да отворат сметка и да играат за вистински пари. На малолетниците не им е дозволено да играат во казиното 20Bet и ќе им биде блокирана сметката.

Ова се некои од најчестите причини зошто една сметка е блокирана. Најдоброто нешто што играчот може да го направи ако доживее проблем е да контактира со поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот и ќе помогнат да се најде решение. Играчите можат да контактираат со Поддршка за корисници преку функцијата Разговор во живо или да испратат е-пошта.

Поддршката за корисници ќе го разгледа проблемот и тие треба да можат да кажат зошто сметката е блокирана. Ако е нешто едноставно како внесување погрешни детали за најавување, тие ќе испратат е-пошта за да ги ресетираат информациите за сметката.

Ако се случи да има проблем со верификацијата, откако играчот ќе ги испрати потребните документи, ќе му биде отклучена сметката повторно.

Како и да е, не е возможно да имате отклучена една сметка, особено ако играчот ги прекршува правилата и условите.

Како да затворите сметка

Играчите кои сакаат да ги затворат своите сметки од која било причина, лесно можат да го сторат тоа. Ова е едноставен процес, а Казиното 20Bet обезбедува лесен начин за укинување на сметката.

Во некои случаи, 20Bet Casino го задржува правото да ја укине сметката доколку некој играч ги прекрши условите или ако се утврди дека учествува во каква било форма на мамење или нелегална активност. Ако тоа се случи, играчот ризикува да ги загуби преостанатите средства и не може повторно да го отвори.

Ќе разгледаме внимателно како играчот може да затвори сметка и некои други опции кои би можеле да бидат подобро решение доколку сака да игра повторно во иднина.

Доброволно затворање сметка – играчите кои не сакаат повеќе да се коцкаат или се занимаваат со зависност од коцкање, можат доброволно да ја затворат својата сметка. Ова може лесно да се направи со контактирање на поддршката за корисници. Казиното ќе им овозможи на играчите да ги повлечат сите преостанати средства на нивните сметки. Играчите кои привремено ја затвораат својата сметка, ќе имаат можност повторно да ја отворат сметката.

Раскинување со казино - ако играчот ги прекрши условите и условите, ризикува да му се затвори сметката. Не треба да се каже дека играчите мора постојано да следат одредени правила. Кога играчите ќе се регистрираат за сметка, ќе откријат дека казиното јасно ги наведува условите за затворање на сметката и од играчите се бара да ги следат овие правила.

Играчите кои сакаат да се одморат од коцкањето имаат многу различни опции што можат да ги земат во предвид. Трајното затворање на сметка не е единствената опција овде во казиното 20Bet.

Едно решение е опцијата за самоисклучување која ќе им овозможи на играчите да ја оневозможат својата сметка на одреден период. Играчите можат да изберат колку долго сакаат нивната сметка да биде неактивна и за тоа време нема да можат да прават депозити и да играат за вистински пари.