Преглед на игри со дилер во живо 20bet

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

20Bet бонус понуди: Фокусирана слика

Бонус за добредојде Бонус за добредојде е вообичаена понуда на 20Bet. Иако процентот може да варира, тој им обезбедува на играчите дополнителен поттик за нивниот првичен депозит.

Бонус за натпревар Друг популарен бонус на 20Bet е бонус за натпревар. Овој бонус се совпаѓа со процент од вашиот депозит, што ви дава повеќе средства за играње.

Бонус за депозит Играчите исто така можат да уживаат во бонус за депозит на 20Bet. Овој бонус ги наградува играчите за последователни депозити по нивниот првичен.

Бонус за повторно вчитување За да продолжи возбудата, 20Bet нуди бонус за повторно вчитување. Овој бонус им дава на играчите дополнителни средства кога повторно ќе ја вчитаат својата сметка.

Бонус за бесплатни вртења За љубителите на слотовите, има бонус за бесплатни вртења во 20Bet. Овие бесплатни вртења може да се користат на одредени изданија на игри, додавајќи дополнителна возбуда во вашата игра.

Барања за обложување Важно е да ги разберете Барањата за обложување кога користите бонуси. Овие барања одредуваат колку пати треба да го обложите вашиот бонус пред да можете да повлечете какви било добивки.

Временски ограничувања Кога користите бонуси во 20Bet, внимавајте на сите временски ограничувања што може да се применат. Некои бонуси имаат датуми на истекување или ограничени периоди на достапност.

Значењето на бонус кодовите Бонусните кодови често се наоѓаат во промотивната содржина и се од суштинско значење за барање одредени бонуси. Погрижете се да го внесете точниот код кога ќе биде побарано за време на процесот на депонирање.

Предности и недостатоци Иако бонусите во казиното можат да го подобрат вашето искуство со игри, важно е да се земат предвид и предностите и недостатоците. Искористете ги предностите на зголемените средства, но внимавајте на барањата за обложување и временските ограничувања поврзани со овие бонуси.

Со обезбедување на оваа фокусирана слика од бонусните понуди на 20Bet во поширокиот напис за бонуси во казиното, читателите ќе добијат вредни сознанија за максимизирање на нивното искуство со играње додека ќе бидат информирани за потенцијалните ограничувања и барања поврзани со овие промоции.

Комплетна листа со бонуси од 20bet
Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

20bet казино игри

Кога станува збор за Игрите, казиното 20bet има по нешто за секого. Без разлика дали сте љубители на фудбалско обложување, слотови, покер, бакара, рулет, блек џек, бинго или онлајн обложување, ова онлајн казино ве покрива.

Слот игри: Широк опсег на избори

Ако сте ентузијаст на слотовите, ќе бидете задоволни со широкиот избор на слот игри достапни во 20bet Casino. Со популарните наслови како (cl0i0qvjt044313mi6cvqzwes) и (cl0hu1qes009012jzs7wqa3ku), нема недостиг од опции за да ве забавуваат. Извонредните наслови вклучуваат волшебни теми и извонредна игра која сигурно ќе ве држи привлечени.

Игри на маса: класични омилени

За оние кои претпочитаат класични игри на маса како Блек Џек и Рулет, 20bet Casino нуди различни опции за избор. Можете да ги тестирате вашите вештини и стратегија во различни варијации на овие безвременски класици и да ја доживеете возбудата од играњето против куќата.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај заедничките омилени, 20bet Casino нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри кои нема да ги најдете на друго место. Овие специјални игри обезбедуваат освежувачки пресврт на традиционалните понуди на казино и додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри.

Кориснички интерфејс

Навигацијата низ платформата за игри во казиното 20bet е лесно. Корисничкиот интерфејс е дизајниран имајќи ја на ум едноставноста, истовремено обезбедувајќи ги сите потребни функции за пријатна сесија за игри. Можете лесно да ги пронајдете вашите омилени игри или да истражувате нови без никаква мака.

Прогресивни џекпот и турнири

Ако барате големи победи или конкурентна игра, 20bet Casino има да понуди прогресивни џекпот и турнири. Учествувајте на возбудливи турнири каде играчите се натпреваруваат за врвни награди или пробајте ја вашата среќа на прогресивни слотови за џекпот каде што среќните победници ги чекаат огромни исплати.

Добрите и лошите страни на разновидноста на игри

Накратко, разновидноста на игри на 20bet Casino има свои добрите и лошите страни. Широкиот асортиман на слот-игри, вклучувајќи ги и истакнатите наслови, гарантира дека секогаш има нешто ново да се проба. Достапноста на класичните игри на маса како Блек Џек и Рулет додава допир на блискост за традиционалните ентузијасти на казино. Сепак, некои играчи може да ги најдат ексклузивните игри ограничени на број. Севкупно, 20bet Casino обезбедува пријатно искуство со игри со разновиден избор на игри за да одговараат на различни преференции.

(Забелешка: Овој дел е напишан од перспектива на специјалист за преглед на онлајн казино користејќи POV од второ лице.)

+3
+1
Затвори

Software

Даватели на софтвер во казиното 20bet: техничка турнеја на извонредност во игрите

Во казиното 20bet, играчите можат да очекуваат врвно гејмерско искуство благодарение на неговата соработка со главните провајдери на софтвер. Овие индустриски гиганти вклучуваат Big Time Gaming, Elk Studios, Habanero, Pragmatic Play, NetEnt, Playtech, Fugaso, Belatra, iSoftBet, Quickspin, Betsoft, Blueprint Gaming и многу други.

Со таква импресивна постава на партнери зад сцената во казиното 20bet, играчите се почестени со огромна палета на слотови, игри на маса и игри со дилери во живо. Од возбудливи видео слотови со неверојатна графика до класични игри на маса како блек џек и рулет - има по нешто за секого.

Она што го издвојува 20bet Casino е неговата понуда на уникатни и ексклузивни игри овозможени од овие партнерства. Играчите можат да уживаат во единствени наслови кои не можат да се најдат на друго место во светот на онлајн казиното.

Кога станува збор за корисничкото искуство во 20bet Casino, играчите ќе бидат задоволни од брзината на вчитување на играта и беспрекорната игра на сите уреди. Без разлика дали играте на вашиот десктоп или на мобилен уред, може да очекувате мазни анимации и извонредни саундтракови кои го подобруваат вашето патување со игри.

Додека 20bet Casino може да се пофали со импресивна листа на провајдери на софтвер кои ја напојуваат нивната библиотека за игри, тие исто така имаат сопствен софтвер и игри кои вреди да се споменат во куќата. Овие ексклузивни наслови додаваат дополнителен слој на возбуда за играчите кои бараат нешто навистина посебно.

Праведноста е најважна во казиното 20bet бидејќи сите нивни провајдери на софтвер користат генератори на случаен број (RNG) за да обезбедат непристрасни резултати. Дополнително, се спроведуваат редовни ревизии за да се гарантира правичност во играта.

Во однос на иновациите во софтверските карактеристики на 20bet Casino - додека VR игрите или проширената реалност можеби сè уште не се достапни - тие нудат уникатни интерактивни функции кои го подигнуваат искуството со игри надвор од традиционалните онлајн казина.

Навигацијата низ обемната колекција на игри е лесно благодарение на филтрите за пребарување функции и категории обезбедени од 20bet Casino. Играчите можат лесно да ги најдат своите омилени игри и лесно да откриваат нови.

Како заклучок, соработката на 20bet Casino со водечките провајдери на софтвер обезбедува патување со игри што е извонредно, фер и возбудливо. Со широк асортиман на игри, уникатни наслови, беспрекорна игра на сите уреди и иновативни функции што се нудат - играчите ги очекува возбудливо искуство во 20bet Casino.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, 20bet нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Bank Transfer, Neteller , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, 20bet е вашиот врвен избор.

Deposits

Методи за депозит во 20bet: Водич за ентузијасти во казино

Дали сте подготвени да го истражите возбудливиот свет на онлајн игрите на 20bet? Како искусен играч, ја разбирам важноста да се има повеќе опции за депозит кои не се само погодни, туку и сигурни. Затоа сум тука да ги споделам со вас сите вешти детали за методите за депонирање на 20bet.

Различни начини за финансирање на вашата сметка

Во 20bet, тие ве покриваат со широк спектар на опции за депозит. Без разлика дали претпочитате традиционални методи или врвни е-паричници, има по нешто за секого. Можете да изберете од популарните опции како дебитни/кредитни картички, е-паричници како што се Skrill и Neteller, припејд картички, банкарски трансфери, па дури и разни методи како Инстант банкарство и Интернет банкарство. Со толку разновиден избор, финансирањето на вашата сметка никогаш не било полесно!

Безбедноста на прво место: најсовремени безбедносни протоколи

Кога станува збор за онлајн трансакции, безбедноста е најважна. Бидете сигурни дека 20bet сериозно ја сфаќа вашата безбедност со користење на најсовремени безбедносни протоколи. Тие користат SSL технологија за шифрирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации од неовластен пристап. Затоа, седнете, опуштете се и уживајте во вашето искуство со игри знаејќи дека вашите трансакции се заштитени.

Огромни поволности за ВИП членови

Ако сте ВИП-член на 20bet (а кој не би сакал да биде?), подгответе се за некои прекрасни поволности! Не само што VIP-членовите добиваат ексклузивен третман во текот на нивното патување со игри, туку тие исто така уживаат и посебни поволности кога станува збор за депозити и повлекувања. Побрзи повлекувања? Проверете! Ексклузивни бонуси за депозит? Апсолутно! Да се ​​биде ВИП член на 20bet дефинитивно има свои предности.

Еве го - практичен водич за сите работи поврзани со методите за депонирање во 20bet. Од кориснички опции до врвни безбедносни мерки и ВИП поволности, оваа дестинација за онлајн игри има се. Сега продолжете и финансирајте ја вашата сметка со леснотија, знаејќи дека сте во добри раце во 20bet!

NetellerNeteller
+1
+-1
Затвори

Withdrawals

За наплата од казиното 20Bet потребни се помалку од 12 часа преку е-паричници, на пр., Neteller и Skrill. Повлекувањето со криптовалути може да потрае 24 часа, додека другите банкарски опции траат седум работни дена.

Играчите можат да бараат неограничени исплати без такси за повлекување преку:

 • Виза
 • EcoPayz
 • MasterCard

ВИП играчите добиваат приоритет, а секој победник може да ја врати својата исплата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+145
+143
Затвори

Валути

Хонгконгшки долариHKD

Languages

Повеќејазичното казино 20Bet се грижи за клиенти од сите земји во светот. Затоа страницата е достапна на седум главни јазици:

 • француски
 • британски англиски
 • норвешки
 • португалски
 • германски
 • полски
 • унгарски

Претставниците за грижа за клиенти зборуваат руски, германски и англиски јазик. Овие три јазици важат и за разговорот во живо.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај 20bet . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, 20bet се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Казиното 20Bet ја става безбедноста на играчите како нивен главен приоритет. Тие ја користат најновата технологија за шифрирање SSL за да се осигураат дека личните и финансиските детали на играчите се безбедни и сигурни.

Казиното 20Bet ги има сите потребни лиценци за работа, а овие лиценци ни кажуваат дека казиното мора да следи некои строги правила.

Згора на тоа, 20Bet Casino бара секој играч да ја потврди својата сметка што е уште еден слој на заштита.

Responsible Gaming

20bet: Посветеност на одговорно играње

Алатки и карактеристики за следење и контрола

На 20bet, играчите имаат пристап до низа алатки и функции дизајнирани да промовираат одговорно коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Со поставување на лимити за депозит и загуба, играчите можат да ги контролираат своите трошоци и да избегнат надминување на нивниот буџет. Потсетниците за сесии им помагаат на играчите да го следат времето поминато на коцкање, промовирајќи паузи за одговорно играње. Опциите за самоисклучување им овозможуваат на поединците привремено или трајно да се исклучат од платформата доколку чувствуваат потреба да направат пауза или да се справат со потенцијалните проблеми.

Партнерства со организации за поддршка

Препознавајќи ја важноста за решавање на проблемот со коцкањето, 20bet воспостави партнерства со реномирани организации посветени на помагање на оние на кои им е потребна. Овие партнерства гарантираат дека играчите имаат пристап до професионална помош кога се соочуваат со предизвици поврзани со коцкање. Линиите за помош, екипирани со обучени советници, се достапни за доверлива поддршка и насоки.

Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси

За да се подигне свеста за одговорните практики на игри, 20bet обезбедува едукативни ресурси на нивната платформа. Овие ресурси имаат за цел да им помогнат на играчите рано да препознаат знаци на проблематично однесување на коцкање. Со разбирање на ризиците поврзани со прекумерното коцкање, поединците можат да донесат информирани одлуки за нивните навики за играње.

Процеси за верификација на возраста

За да спречи малолетни лица да пристапат до платформата, 20bet спроведува строги процеси за проверка на возраста за време на регистрацијата. Ова осигурува дека само поединци кои ги исполнуваат законските услови за возраст можат да креираат сметка и да учествуваат во активности за коцкање преку Интернет.

Карактеристики за проверка на реалноста и периоди на ладење

Во согласност со промовирањето на навиките за одговорно играње, 20bet нуди функција за проверка на реалноста која ги потсетува играчите на времетраењето на нивната сесија во редовни интервали. Оваа функција им помага на корисниците да ја задржат свесноста за своето време за играње и поттикнува паузи кога е потребно. Дополнително, достапни се периоди за разладување за играчите кои сакаат да направат привремена пауза од активностите на коцкање.

Идентификување на потенцијалните проблематични коцкари

Казиното презема проактивни мерки за идентификување на потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње. Напредните алгоритми го анализираат однесувањето на играчите, како што се прекумерно трошење или продолжени сесии за играње, за да означат поединци кои може да се изложени на ризик. Откако ќе се идентификува, казиното презема соодветни чекори за да им помогне на овие играчи со обезбедување поддршка и ресурси.

Позитивно влијание преку иницијативи за одговорни игри

Бројни сведоштва и приказни нагласуваат како одговорните иницијативи за игри на 20bet позитивно влијаеле врз животите на играчите. Преку имплементација на алатки, партнерства со организации за поддршка и образовни ресурси, поединците можеа да ја вратат контролата врз нивните навики за коцкање и да најдат поздрав баланс во нивните животи.

Поддршка на корисници за грижи за коцкање

Ако играчите се загрижени за нивното однесување на коцкање или имаат потреба од помош во врска со одговорните практики за играње, тие лесно можат да се обратат до тимот за поддршка на корисници на 20bet. Казиното обезбедува повеќе канали за комуникација, вклучувајќи разговор во живо, поддршка за е-пошта и посветена линија за помош. Обучени професионалци се достапни за да се решат навремено сите проблеми и да дадат насоки за одржување одговорни навики за коцкање.

Како заклучок, 20bet е посветена на промовирање одговорно играње со нудење различни алатки и функции за следење и контрола. Тие активно соработуваат со организации за поддршка додека обезбедуваат кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси. Со воспоставени строги процеси за проверка на возраста и проактивна идентификација на потенцијалните проблематични коцкари, 20bet обезбедува безбедна средина за сите играчи. Нивниот тим за поддршка на клиентите е лесно достапен за веднаш да одговори на какви било проблеми поврзани со однесувањето на коцкање.

About

About

За да се обезбеди ултимативно искуство Казино Во Живо , од клучно значење е да изберете провајдер со докажано искуство на извонредност. 20bet е име на кое можете да се потпрете со висок рејтинг и долгогодишна репутација во индустријата. Во овој преглед, ќе се нурнеме во врвните карактеристики на овој популарен провајдер за да ви дадеме длабински поглед на она што го издвојува од конкуренцијата. Од неговиот импресивен избор на игри до лесни и сигурни методи за депонирање и непобедливи бонуси. Ќе истражиме сè што треба да знаете за да одлучиме дали овој давател на казино е вистинскиот за вас.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Гватемала, Бугарија, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Доминиканска република, Сејшели,Тајшели,Екјуадор , Гана, Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Авганистан, Швајцарија, Кирибати, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Пакистан, Црна Гора, Вијара, Лесото, Перу, Катар, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Португалија, Макао, Панама, Словенија, Бурунди, Бахами, Нова Каледонија, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Ко [Килинг] Острови, Аргентина, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќниот остров, Ниуе, Монако, Брегот на Слоновата Коска, Соломонските Острови, Шим, ,Киргистан,Казахстан,Малави,Австралија,Фиџи,Науру,Србија,Непал,Лаос,Луксембург,Гренланд,Венецуела,Габон,Сирија,Норвешка,Шри Ланка,Маршалските Острови,Тајланд,Кенија,Белизе,Островот,Норфолк ,Комори, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британски Девствени Острови, Холандски Антили, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Русија,Конгооломб , Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореја, Австрија, Азербејџан, Филипини, Канада, Јужна Кореја, Кукови Острови, Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Јужна Африка, Мексико, Свази, , Бразил, Тунис, Малдиви, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

Преглед на 20bet за поддршка на корисници: Пријател на потреба

Ако барате онлајн казино што навистина се грижи за своите играчи, не гледајте подалеку од 20bet. Нивните канали за поддршка на клиентите се дизајнирани да направат да се чувствувате како ценет пријател, подготвен да помогне секогаш кога ви треба.

Разговор во живо: молња-брзи одговори

Една од истакнатите карактеристики на поддршката за корисници на 20bet е нивниот разговор во живо. Тоа е како да имате пријател со знаење на дофат на раката. Секогаш кога имав прашање или наидов на проблем, времето на одговор беше импресивно брзо, обично за неколку минути. Пријателските и професионални агенти за поддршка беа секогаш подготвени да ми помогнат со какви било прашања што ги имав, правејќи да се чувствувам слушнато и разбрано.

Поддршка за е-пошта: длабинска помош

Додека разговорот во живо е фантастичен за непосредни грижи, понекогаш можеби претпочитате подетален одговор. Тоа е местото каде што блеска поддршката за е-пошта на 20bet. Иако може да потрае до еден ден за да се добие одговор, длабочината на дадената помош вреди да се чека. Тимот оди над и подалеку за да ги реши вашите грижи темелно и да се осигура дека ги имате сите потребни информации.

Заклучок: Вашиот доверлив придружник во казиното

Според моето искуство како страствен ентузијаст на онлајн казино, поддршката за корисници на 20bet не беше ништо помалку од исклучителна. Без разлика дали преку нивниот молскавичен разговор во живо или нивната длабинска помош преку е-пошта, тие се докажаа како сигурни придружници на вашето патување со коцкање. Затоа, продолжи и придружи се на оваа разновидна заедница на англиски, норвешки, германски, полски, унгарски, португалски, шпански, француски, италијански, фински, јапонски, чешки, грчки корисници - бидете сигурни дека секогаш кога ќе ви требаат најмногу, 20bet ќе биде тука за ви се допаѓа вистински пријател треба да биде!

Tips & Tricks

Играњето игри во казино е многу интуитивно, па дури и на играчите кои штотуку го откриваат светот на онлајн коцкањето ќе им биде лесно. Како и да е, секогаш е добра идеја да знаете малку за игрите што тие одлучуваат да ги играат, особено кога станува збор за игрите во казино во живо. Тоа е затоа што, за разлика од другите казино игри, казино игрите во живо не се достапни во забавен режим.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на 20bet . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките 20bet се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

FAQ

Какви видови игри нуди 20bet? Во 20bet, ќе најдете широк спектар на игри кои одговараат на вкусот на секој играч. Тие нудат широк избор на слотови, вклучувајќи класични слотови, видео слотови и прогресивни слотови за џекпот. Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, можете да уживате во класиците како блек џек, рулет, бакара и покер. Дополнително, тие имаат дел за казино во живо каде што можете да играте со вистински дилери за извонредно искуство.

Како 20bet и дава приоритет на безбедноста на играчите? Безбедноста на играчите е врвен приоритет на 20bet. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите лични и финансиски информации остануваат безбедни и доверливи. Нивната платформа, исто така, подлежи на редовни ревизии од независни трети лица организации за да се гарантира фер игра.

Кои опции за плаќање се достапни на 20bet? Во 20bet, ќе најдете низа популарни опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Тие вклучуваат кредитни/дебитни картички како Visa и Mastercard, е-паричници како што се Skrill и Neteller, припејд картички како Paysafecard, како и банкарски трансфери. Достапноста на одредени начини на плаќање може да варира во зависност од вашата локација.

Дали има ексклузивни бонуси за новите играчи на 20bet? Апсолутно! Како нов играч на 20bet, можете да ги искористите предностите од нивниот дарежлив бонус пакет за добредојде. Ова вклучува бонус за натпревар на вашиот прв депозит заедно со бесплатни вртења на избрани слот игри. Внимавајте на какви било дополнителни промоции или специјални понуди кои може да бидат достапни исклучиво за новите играчи.

Колку е одговорна поддршката за корисници на 20bet? Поддршката за корисници во 20bet е многу одговорна и посветена на обезбедување помош секогаш кога е потребно. Можете да ги допрете преку повеќе канали, вклучувајќи разговор во живо и е-пошта. Нивниот тим за поддршка се стреми веднаш да одговори на прашањата во најкраток можен рок за да можете да се вратите во уживањето во вашето искуство со игри без никакви проблеми.

Mobile

Mobile

Мобилните казина се најновата сензација во индустријата за онлајн казино и повеќето провајдери на софтвер се фокусираат на мобилните казино платформи. Ова отвора нова ера на коцкање со бројни можности како играње игри во движење без ограничувања во графиката или начините на плаќање.

Affiliate Program

Affiliate Program

Казиното 20Bet нуди придружна програма за партнери кои сакаат да испратат нови клиенти за депонирање во нивното казино. За да се приклучат на affiliate програмата, партнерите треба да пополнат формулар за регистрација и веднаш да почнат да заработуваат. Тие можат да го промовираат казиното користејќи ја нивната веб-страница или социјалните медиуми.

Валути

Валути

За коцкање во 20Bet потребни се дигитални валути како што се:

 • Биткоин
 • Етереум
 • Лајткоин

И популарните фиат валути како што се;

 • Американски долар
 • канадски долар
 • евра

Во зависност од нивните земји, играчите можат да изберат други форми на пари како на пр:

 • Индиска рупија
 • чешка круна
 • евра
 • руска рубља
 • Новозеландски долар
 • Кинески јуани
 • малезиски рингит
 • виетнамски донг
 • ирачки динар
 • Бразилско реално
 • итн.
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher