Преглед на игри со дилер во живо 20bet - Games

20betResponsible Gambling
CASINORANK
7.78/10
БонусБонус $120 + 120 бесплатни вртења
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96%+ исплата на врвни спортови
Брза услуга за клиенти
Казино за спортско обложување
20bet is not available in your country. Please try:
Games

Games

20bet казино игри

Кога станува збор за Игрите, казиното 20bet има по нешто за секого. Без разлика дали сте љубители на фудбалско обложување, слотови, покер, бакара, рулет, блек џек, бинго или онлајн обложување, ова онлајн казино ве покрива.

Слот игри: Широк опсег на избори

Ако сте ентузијаст на слотовите, ќе бидете задоволни со широкиот избор на слот игри достапни во 20bet Casino. Со популарните наслови како (cl0i0qvjt044313mi6cvqzwes) и (cl0hu1qes009012jzs7wqa3ku), нема недостиг од опции за да ве забавуваат. Извонредните наслови вклучуваат волшебни теми и извонредна игра која сигурно ќе ве држи привлечени.

Игри на маса: класични омилени

За оние кои претпочитаат класични игри на маса како Блек Џек и Рулет, 20bet Casino нуди различни опции за избор. Можете да ги тестирате вашите вештини и стратегија во различни варијации на овие безвременски класици и да ја доживеете возбудата од играњето против куќата.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај заедничките омилени, 20bet Casino нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри кои нема да ги најдете на друго место. Овие специјални игри обезбедуваат освежувачки пресврт на традиционалните понуди на казино и додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри.

Кориснички интерфејс

Навигацијата низ платформата за игри во казиното 20bet е лесно. Корисничкиот интерфејс е дизајниран имајќи ја на ум едноставноста, истовремено обезбедувајќи ги сите потребни функции за пријатна сесија за игри. Можете лесно да ги пронајдете вашите омилени игри или да истражувате нови без никаква мака.

Прогресивни џекпот и турнири

Ако барате големи победи или конкурентна игра, 20bet Casino има да понуди прогресивни џекпот и турнири. Учествувајте на возбудливи турнири каде играчите се натпреваруваат за врвни награди или пробајте ја вашата среќа на прогресивни слотови за џекпот каде што среќните победници ги чекаат огромни исплати.

Добрите и лошите страни на разновидноста на игри

Накратко, разновидноста на игри на 20bet Casino има свои добрите и лошите страни. Широкиот асортиман на слот-игри, вклучувајќи ги и истакнатите наслови, гарантира дека секогаш има нешто ново да се проба. Достапноста на класичните игри на маса како Блек Џек и Рулет додава допир на блискост за традиционалните ентузијасти на казино. Сепак, некои играчи може да ги најдат ексклузивните игри ограничени на број. Севкупно, 20bet Casino обезбедува пријатно искуство со игри со разновиден избор на игри за да одговараат на различни преференции.

(Забелешка: Овој дел е напишан од перспектива на специјалист за преглед на онлајн казино користејќи POV од второ лице.)

Рулет во живо

Рулет во живо е една од многуте игри што играчите можат да ги играат во живо во казиното. Правилата на играта се многу едноставни и им предлагаме на играчите да ги научат пред да одлучат да играат за вистински пари. Најважниот дел што играчите треба да го разликуваат овде е дека постојат две главни категории на облози, Внатре и Надворешни облози. За да прочитате за правилата на играчите на рулет, можете да ја следите оваа врска.

Список на сите игри со рулет во живо во казиното 20Bet:

 • Молња рулет
 • Американски рулет
 • Арапски рулет
 • Автоматски - рулет
 • Авто – Рулет La Partage
 • Deutsches Roulette
 • Прво лице Молња Рулет
 • Фламански рулет
 • Хиподром казино рулет
 • Хиподром Гранд Казино рулет
 • Извонреден рулет
 • Инстант рулет
 • Јапонски рулет
 • Лондонски рулет
 • Норшки рулет
 • Рулет франкофон
 • 24/7 рулет во живо
 • Апсолутен црн рулет
 • Апсолутен светла рулет
 • Апсолутен кафеав рулет
 • Апсолутен бел рулет
 • Американски бинго рулет
 • Американски рулет
 • Автентичен рулет Асперс
 • Автоматски рулет класичен 1
 • Автоматски рулет класичен 2
 • Брзина на автоматски рулет 1
 • Брзина на автоматски рулет 2
 • Автоматски рулет ВИП
 • Автоматски - рулет 1
 • Автоматски – ВИП рулет
 • Автоматски рулет
 • Автоматски рулет 1
 • Казино Bad Homburg
 • Блаже рулет
 • Бриселски рулет
 • Казино Малта рулет
 • Кумбија Рулета 1
 • Deutches рулет
 • Дијамантски рулет
 • Рулет со двојна топка
 • DUO авто рулет
 • Европски бинго рулет
 • Моден рулет
 • Рулет од прво лице
 • Голем рулет
 • Грчки рулет
 • Хинди рулет
 • Индиски рулет
 • Кенсингтон рулет
 • Француски рулет во живо
 • Рулет во живо
 • Рулет во живо
 • Рулет за брзина во живо
 • Мега рулет
 • Namaste рулет
 • Холандија рулет
 • Рулет за ноќен клуб
 • Oracle 360 рулет
 • Oracle Blaze рулет
 • Oracle казино рулет
 • Oracle казино рулет 360
 • Рулет Портомазо
 • Портомазо казино рулет
 • Рулет Portomaso Limia
 • Рулет Portomaso Oracle 1
 • Рулет Portomaso Oracle 2
 • Портомазо ВИП
 • Престиж Авто Рулет
 • Престиж рулет
 • Премиер Slingshot
 • Автоматски рулет на Prime Time
 • Quantum Auto V
 • Ролета Бразилерија
 • Рулет 1
 • Рулет 1 - Азур
 • Рулет 10 - Рубин
 • Рулет 2
 • Рулет 3 - Макао
 • Рулет 4 – руски
 • Рулет 5 – германски
 • Рулет 9 - Клубот
 • Злато рулет 2
 • Злато рулет 3
 • Рулет Италијана
 • Рулет лоби
 • Роајл казино автентичен рулет
 • Ruleta En Vivo
 • Рулетка во живо
 • Салон Prive рулет
 • Slingshot рулет
 • Брзина автоматски рулет
 • Суомалаинен Рулети
 • Свенск рулет
 • Триумф рулет
 • Туркче Рулет
 • Турски рулет
 • Рулет во Велика Британија
 • ВИП рулет
 • Рулет Вива Лас Вегас
 • XL рулет

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо е уште една игра што играчите можат да ја најдат во делот Казино во живо во казиното 20Bet. Ова е многу едноставна игра за играње, а сепак нуди возбудливо искуство. Идејата на Блек Џек е да се добие рака која е поблиску до 21. Постојат неколку различни начини на кои играчите можат да победат во кругот. Тие мора да имаат рака што е повисока од дилерите без да пропаднат. Друг начин на кој можат да победат е ако дилерот пропадне и играчот има рака која не надминува 21. На играчите им се препорачува да ги научат правилата на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. За сите правила и стратегии можат да прочитаат на следниот линк.

Список на сите игри во живо Блек Џек во казиното 20Bet:

 • Блек Џек
 • Блек Џек А
 • Блек Џек Б
 • Блек Џек Ц
 • Блек Џек Класик 18
 • Блек Џек Класик 22
 • Блек Џек Класик 23
 • Блек Џек Класик 24
 • Блек Џек Класик 25
 • Блек Џек Класик 26
 • Блек Џек Класик 27
 • Блек Џек Класик 28
 • Блек Џек Класик 29
 • Блек Џек Класик 3
 • Блек Џек Класик 30
 • Блек Џек Класик 31
 • Блек Џек Класик 32
 • Блек Џек Класик 35
 • Блек Џек Класик 36
 • Блек Џек Класик 37
 • Блек Џек Класик 38
 • Блек Џек Класик 39
 • Блек Џек Класик 42
 • Сите облози Блек Џек
 • Црниот руски Блек Џек
 • Блек Џек 1
 • Блек Џек 1 - Азур
 • Блек Џек 10 - Азур
 • Блек Џек 11
 • Блек Џек 12
 • Блек Џек 14
 • Блек Џек 15
 • Блек Џек 16
 • Блек Џек 2
 • Блек Џек 2 - Азур
 • Блек Џек 22 - Азур
 • Блек Џек 23 - Азур
 • Блек Џек 24 - Азур
 • Блек Џек 25 - Азур
 • Блек Џек 26 - Азур
 • Блек Џек 3
 • Блек Џек 3 - Азур
 • Блек Џек 30 – Азур 2
 • Блек Џек 31 – Азур 2
 • Блек Џек 33 – Азур 2
 • Блек Џек 33 - Клубот
 • Блек Џек 34 - Клубот
 • Блек Џек 35 - Клубот
 • Блек Џек 36 - Клубот
 • Блек Џек 4 - Азур
 • Блек Џек 5 - Азур
 • Блек Џек 6
 • Блек Џек 6 - Азур
 • Блек Џек 7
 • Блек Џек 7 - Азур
 • Блек Џек 8 - Азур
 • Блек Џек 9 - Азур
 • Блек Џек Класик 17
 • Блек Џек Класик 20
 • Блек Џек Класик 21
 • Блек Џек Класик 41
 • Блек Џек Класик 43
 • Блек Џек Класик 44
 • Блек Џек Класик 45
 • Блек Џек Класик 46
 • Блек Џек Класик 47
 • Блек Џек Класик 48
 • Блек Џек Класик 49
 • Блек Џек Класик 50
 • Блек Џек Класик 51
 • Блек Џек Класик 52
 • Блек Џек Класик 53
 • Блек Џек Класик 54
 • Блек Џек Класик 55
 • Блек Џек Класик 56
 • Блек Џек Класик 57
 • Блек Џек Класик 58
 • Блек Џек Класик 59
 • Блек Џек Класик 60
 • Блек Џек Класик 61
 • Блек Џек Класик 62
 • Блек Џек Класик 63
 • Блек Џек Класик 64
 • Блек Џек Класик 65
 • Блек Џек Класик 66
 • Блек Џек Класик 67
 • Блек Џек Класик 68
 • Блек Џек Класик 69
 • Блек Џек Класик 70
 • Блек Џек Класик 71
 • Блек Џек Класик 72
 • Блек Џек Класик 8
 • Блек Џек Класик 9
 • Блек Џек Дијамант ВИП
 • Блек Џек Fortune ВИП
 • Блек Џек злато 4
 • Блек Џек злато 5
 • Блек Џек злато 6
 • Блек Џек Гранд ВИП
 • Блек Џек Италијано 1
 • Блек Џек Италијано 2
 • Блек Џек Италијано ВИП
 • Блек Џек лоби
 • Блек Џек партија
 • Блек Џек Платинум 1
 • Блек Џек платина ВИП
 • Блек Џек Сребрена А
 • Блек Џек Сребрена Б
 • Блек Џек Сребрена Ц
 • Блек Џек Сребрена Д
 • Блек Џек Сребрена Е
 • Блек Џек Сребрена Ф
 • Блек Џек Сребрена Г
 • Блек Џек ВИП
 • Блек Џек ВИП 12
 • Блек Џек ВИП А
 • Блек Џек ВИП Алфа
 • Блек Џек ВИП Б
 • Блек Џек ВИП Бета
 • Блек Џек VIP C
 • Блек Џек ВИП Д
 • Блек Џек ВИП Е
 • Блек Џек ВИП Ф
 • Блек Џек ВИП Г
 • Блек Џек ВИП Х
 • Блек Џек VIP I
 • Блек Џек ВИП Ј
 • Блек Џек ВИП К
 • Блек Џек ВИП Л
 • Блек Џек ВИП М
 • Блек Џек ВИП О
 • Блек Џек ВИП П
 • Блек Џек VIP Q
 • Блек Џек ВИП Р
 • Блек Џек ВИП С
 • Блек Џек ВИП Т
 • Блек Џек VIP U
 • Блек Џек VIP X
 • Блек Џек ВИП З
 • Класичен Блек Џек 7
 • Класичен брз Блек Џек 1
 • Класичен брз Блек Џек 10
 • Класичен брз Блек Џек 11
 • Класичен брз Блек Џек 12
 • Класичен брз Блек Џек 13
 • Класичен брз Блек Џек 14
 • Класичен брз Блек Џек 15

Бакара во живо

Бакара во живо е возбудлива игра која играчот може да ја најде во делот Казино во живо во казиното 20Bet. Ова е лесна игра за играње и веројатно е една од најлесните игри на маса во казиното. Сите играчи треба да одлучат за големината на облогот и за тоа кој да се обложи, а штом ќе се направи тоа, тие можат да седнат и да се релаксираат, а дилерот ќе направи се што е потребно за рундата. За да прочитате за правилата на играта, играчите можат да го следат овој линк.

Еве список на сите игри Baccarat во живо во казиното 20Bet:

 • Бакара А
 • Бакара Б
 • Бакара Ц
 • Бакара контролирано стискање
 • Стискање на бакара
 • Молња Бакара
 • Без брзина на комуникација Baccarat A
 • Без брзина на комуникација Baccarat B
 • Салон Prive Baccarat B
 • Салон Prive Baccarat Е
 • Speed Baccarat A
 • Брзина Бакара Б
 • Speed Baccarat D
 • Speed Baccarat E
 • Speed Baccarat F
 • Speed Baccarat G
 • Speed Baccarat J
 • Speed Baccarat K
 • Speed Baccarat N
 • Speed Baccarat O
 • Speed Baccarat P
 • Андар Бахар
 • Автоматски во живо брзина Baccarat
 • Baccarat & Sic Bo лоби
 • Бакара 1
 • Бакара 10
 • Бакара 11
 • Бакара 12
 • Бакара 2
 • Бакара 3
 • Бакара 4
 • Бакара 5
 • Бакара 6
 • Бакара 7
 • Бакара 8
 • Бакара 9
 • Бакара лоби
 • Обложувајте се на Baccarat
 • Златен Бакара
 • Нокаут од Златен Бакара
 • Златен Бакара Супер Шест
 • Златен богатство Baccarat
 • Multibet Baccarat
 • Без брзина на комуникација Baccarat C
 • Без комисија Baccarat
 • Салон Prive Baccarat А
 • Салса Бакара 3
 • Салса Бакара 4
 • Speed Baccarat – Крикет
 • Speed Baccarat 1
 • Speed Baccarat 11
 • Speed Baccarat 12
 • Speed Baccarat 2
 • Брзина Бакара 3
 • Брзина Бакара 5
 • Брзина Бакара 6
 • Брзина Бакара 7
 • Брзина Бакара 8
 • Брзина Бакара 9
 • Speed Baccarat H
 • Speed Baccarat I
 • Speed Baccarat L
 • Speed Baccarat M
 • X Baccarat M1
 • X Baccarat M2
 • X Baccarat M3
 • X Baccarat M4

Покер во живо

Покер во живо е игра која бара одредено знаење за да се игра. Играчите кои бараат предизвикувачка игра можат да најдат многу различни варијации на покер во делот Live Casino во 20Bet Casino. Има неколку работи на кои играчите треба да обрнат внимание пред да одлучат да играат за вистински пари. Тие треба прво да го научат рангирањето на рацете и како функционираат рундите за обложување. Играчите кои сакаат да читаат за правилата на играта можат да го следат овој линк.

Еве список на сите игри покер во живо достапни во казиното 20Bet:

 • Карибите Студ покер
 • Казино Холдем
 • Страна залог Сити
 • Тексас Холдем бонус
 • Покер со три карти
 • Крајниот Texas Hold'em
 • 6+ покер
 • Обложувајте се на покер
 • Обложувајте се на тинејџерката Пети
 • Еден ден тинејџерски Пети класичен
 • Лоби за покер

Други игри

Има уште еден дел од игрите во Казино во живо во казиното 20Bet. Различни игри се вклучени овде и еве целосен список на сите игри што играчите можат да ги најдат овде:

 • Пари или несреќа
 • Монопол
 • Апсолутно бело
 • Авантури надвор од земјата на чудата во живо
 • Американски бинго рулет
 • Андар Бахар
 • Аргентина лига
 • Кошарка на барање
 • Обложувајте се на броеви
 • Обложувајте се на лобито за броеви
 • Шампиони на барање
 • Лудо време
 • Има или нема договор
 • Дуел на коцки
 • Куче 6 H Шансите на барање
 • Фаќач на соништа
 • Англија лига
 • Лига на Англија на барање
 • Европски бинго рулет
 • Фаќач на соништа во прво лице
 • Мега топка во прво лице
 • Фламански рулет
 • Лига на Франција
 • Германска лига на барање
 • Грчки рулет
 • Коњ 6 H Шансите
 • Коњи 10 Стан на барање
 • Коњ 10 Спринт
 • Коњи 6 H. Шансите на барање
 • Италија лига
 • Италија Лига на барање
 • Кено
 • Кено Делукс
 • Молња коцки

Ако некој играч е обожавател на 20Bet, 1xBet е уште едно одлично казино со возбудливи и возбудливи казино игри во живо.