Топ 10 EA Gaming Казино Во Живо

EA Gaming е релативно популарен снабдувач на решенија за онлајн казино игри во живо. Компанијата претходно беше позната како Ентертазија до 2004 година, кога се ребрендираше во EA Gaming. Развивачот на софтвер за казино во живо моментално соработува со повеќе од 80 лиценцирани даватели на коцкање ширум светот. Има повеќе од 500 вработени за да се осигура дека сите негови клиенти уживаат во најдобрите услуги за игри во живо.

Некои од причините зошто EA Gaming е толку популарен вклучуваат целосна транспарентност на работењето, фер игра, квалитетни игри и услуги. Континуираната иновациска стратегија и репутацијата на компанијата исто така играат голема улога во нејзиниот раст и успех.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За EA Gaming

EA Gaming е основана во 2004 година. Нејзиното седиште е во Азија, каде што е основана компанијата. Сепак, во моментов има неколку канцеларии во Латвија и Романија и има планови да се прошири во неколку други земји во својата потрага да постигне меѓународен успех. Во текот на 18-те години колку што работи компанијата, работеше со неколку познати оператори на казина во живо и други влијателни меѓународни компании. Тоа беше еден од првите провајдери на софтвер за казино во живо кој работи од многу различни локации на глобално ниво.

EA Gaming поседува лиценци од Philippine Amusement and Gaming Corporation и Isle of Man Gambling Authority. Исто така, има сертификати од неколку други регулатори, вклучувајќи ги Gaming Laboratories International и IOM. Нивните наслови, исто така, редовно се ревидираат од независни организации, што помага да се изгради доверливост што ја ужива компанијата.

Единствени карактеристики на EA Gaming

  • АПИ интеграција

EA Gaming обезбедува најфлексибилна интеграција и управување со API. Процесот на интеграција е доста брз и гарантира безбедност на податоците. Исто така, им овозможува на операторите брзо и лесно да се прилагодат на промените на пазарот. Тоа вклучува промени во јазикот на платформата, типови на игри, валути, функции и неколку други можни ажурирања. На провајдер на софтвер исто така нуди API за пренос во живо, што овозможува пофлексибилна B2B соработка и прилагоден пренос во живо, дозволувајќи им на операторите за игри да ги задоволат барањата на пазарот.

  • Интеграција на паричник

EA Gaming им овозможува на клиентите интеграција на паричникот, овозможувајќи им лесно и удобно да вршат депозити и повлекувања. Нивниот систем ги поддржува скоро сите популарни начини на плаќање за да се осигура дека корисниците имаат различни опции што треба да ги разгледаат. Процесот на интеграција на паричникот може да потрае три дена.

  • Истрага за сомнително обложување

EA Gaming се стреми да обезбеди дека ја поддржува правичноста и транспарентноста. Тоа важи и за операторите и за играчите. Стриминг услугите и софтверот се дизајнирани така што операторите не можат да влијаат на резултатите во нивна полза. Од друга страна, обложувачите не можат да користат каква било практика што не е дозволена според правилата и условите на играта, како што е броење карти. Компанијата ги анализира обложувачките однесувања и навиките за да открие каква било форма на сомнително обложување. Прави темелни истраги за откриените случаи и доставува извештаи до операторите.

  • DDoS одбрана

EA Gaming може однапред да подготви решенија за итни случаи за одбрана од DDoS, помагајќи им на операторите да останат смирени во случаи на обиди за напади. Одбранбените решенија вклучуваат дополнителен мрежен хардвер со високи перформанси, заштитни ѕидови, откривање на аномалии на сообраќајот и дизајн на мрежа за CDN.

  • Поддршка за меѓународни јазици и валута

Софтверот за казино во живо на EA Gaming поддржува повеќе од 60 национални валути, осум меѓународни пишани јазици и 12 говорни јазици. Тоа им овозможува на операторите да привлечат повеќе обложувачи на меѓународно ниво.

EA Gaming Studios

EA Gaming има неколку студија распространети на различни локации во Азија и Европа. Нивните студија се дизајнирани да личат на вистински копнени казина, што им помага на обложувачите да им овозможат повеќе извонредни искуства со коцкање. На казино студио во живо дизајните имаат и допир на елеганција, што е доста привлечно за повеќето обложувачи, особено за високите ролки кои сакаат луксузна атмосфера. Дилерите во живо кои работат во студијата се исто така облечени елегантно и се однесуваат на професионален и пријателски начин. Искусните обложувачи можат да кажат дека студиото припаѓа на EA Gaming со само еден поглед.

Повеќето обложувачи го споредуваат нивното искуство со играње наслови во живо емитувани од студијата EA Gaming со она на најдобрите казина во Вегас. Неспоредливото искуство со игри во живо е дел од причината зошто обложувачите се привлечени од казина во живо кои нудат понуди за EA Gaming.

Повеќето развивачи на софтвер обично не даваат многу детали во врска со нивните студија. EA Gaming има доволно доверба во квалитетот на нивните студиа за казино во живо што ги обезбедува сите основни информации што може да ги бараат од обложувачите. Некои од нивните студија се партнери и со неколку елитни компании со седиште во Азија. Тоа вклучува некои од врвните даватели на обложување на континентот.

Карактеристики на EA Gaming Studios

Сите казина на EA Gaming имаат маси за игри за три или повеќе казино игри. Тоа осигурува дека обложувачите имаат различни игри за играње стриминг од кое било студио понудено од нивниот оператор на казино. Сите наслови во живо се обезбедени на најмалку два различни јазици. Англискиот е главна опција за европскиот пазар, а кинескиот за азискиот пазар. Компанијата работи на зголемување на бројот на поддржани јазици.

Студијата се дизајнирани да овозможат повеќе стратешки агли на камерата, кои им овозможуваат на обложувачите да го гледаат дејството од речиси сите агли. Тоа им помага на обложувачите да имаат доверба во игрите кои се фер управувани од живите крупиери. Квалитетот на пренос од сите агли на камерата е во HD.

EA Gaming Популарни игри

EA Gaming има релативно ограничена колекција на игри во споредба со своите конкуренти. Сепак, нивната компактна колекција на игри ги вклучува најпопуларните наслови на казино во живо на сите времиња и овозможува полесно управување. Тоа игра значајна улога во ВИП третманот што го уживаат обложувачите додека играат наслови во казино во живо.

Насловите што ги нуди EA Gaming се добро дизајнирани, доказ за играњето и начинот на нивното живи дилери управувајте со акцијата. Софтверот што се користи за игрите исто така игра суштинска улога во обезбедувањето на обложувачите да добијат реално и пријатно искуство. Тоа е особено во однос на графичките и комуникациските карактеристики.

EA Gaming Games во живо

  • Бакара

Live baccarat е една од најпопуларните игри во живо на EA Gaming врз основа на бројот на обложувачи кои ја играат. Играта се заснова на традиционалната игра бакара, но со неколку додадени елементи што ја прават позабавна и погодна за играње во живо. Некои од карактеристиките на играта вклучуваат парови, големи и мали и супер 6. Има и ВИП бакара маса со седум седишта.

  • Рулет

Релативно популарен е и рулетот во живо EA Gaming игра во живо. Се заснова на европската верзија на рулет, која нуди подобри шанси за победа од повеќето варијанти. Варијантата на рулет е исто така најпопуларна во Европа, целен пазар за развивачот на софтвер EA Gaming. EA Gaming нуди и авто-рулет, погоден за обложувачници кои уживаат во брзото коцкање.

  • Крајниот Блек Џек

Крајниот Блек Џек е игра со карти со вообичаено извлекување. Тоа значи дека сите играчи на маса ги користат истите карти за да ја играат играта. Нема ограничување на бројот на играчи кои можат да ја играат играта истовремено. Играта овозможува и четири странични облози, што ја прави повозбудлива.

  • Бик Бик

EA Gaming е еден од ретките развивачи на софтвер кои нудат живи Bull Bull. Bull Bull е брза и жестока игра, исклучително популарна меѓу обложувачите во Јужна Азија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали EA Gaming има лиценца за работа?

Компанијата EA Gaming има неколку лиценци за работа, а првите беа издадени во 2004 година кога беше лансирана. Во моментов, има лиценци од IOM, PAGCOR и GLI. Дополнително, сите филијали на компанијата се лиценцирани и регулирани во различните јурисдикции во кои се наоѓаат.

Кој може да игра игри на EA Gaming во живо?

Понудите во живо на EA Gaming не се ограничени. Тоа значи дека секој може да игра, под услов да е над 18 години. Тие треба само да се регистрираат во казино во живо што е филијала на EA Gaming. Во моментов, повеќе од 80 казина во живо нудат наслови во живо на EA Gaming ширум светот.

Дали игрите на EA Gaming се компатибилни со мобилни уреди?

Сите EA Gaming казино наслови се компатибилни со мобилни уреди, вклучувајќи паметни телефони и таблети. Тоа значи дека обложувачите можат да ги пренесуваат своите омилени наслови во живо од нивните мобилни уреди без да го загрозат нивното искуство со игри. Мобилните уреди мора да работат на кој било од главните оперативни системи. Спецификациите се разликуваат за различните даватели на казино врз основа на нивните барања за платформа.

Дали EA Gaming казино сајтовите се безбедни?

Да. Сите казино сајтови во живо што ги содржат производите на EA Gaming ги користат најдобрите безбедносни и безбедносни карактеристики. Едно од главните барања на EA Gaming за партнерство е да имате валидна лиценца од реномирана регулаторна власт. Сите реномирани регулаторни органи обично имаат строги стандарди за безбедност и безбедност. EA Gaming, исто така, има неколку вградени безбедносни и безбедносни карактеристики во нивниот софтвер за игри, кои помагаат да се обезбеди безбедност и приватност.

Дали EA Gaming има услуги за поддршка на клиентите?

EA Gaming има импресивни услуги за поддршка на клиентите, како што се очекуваше од компанија за развој на софтвер во казино во живо која нуди ВИП услуги. Најчестиот канал за контактирање со претставници за поддршка на клиентите е преку е-пошта. Тоа е особено вообичаено за прашања ориентирани кон детали. Друг невообичаен канал е Skype. Клиентите можат видео да ги повикаат претставниците за поддршка на корисници за да ја добијат потребната помош на поперсонализиран начин.

Кои игри во живо ги нуди EA Gaming?

EA Gaming има релативно мал број на наслови во живо, а најпопуларните се бакара, рулет и Бул Бул. Исто така, има неколку наслови за генерирање на случаен број RNG), што носи различност во неговото ограничено портфолио на игри. Сепак, сите нивни наслови се уникатни и со врвен квалитет, што ги прави попривлечни од сличните наслови од други програмери.

Дали игрите во живо на EA Gaming нудат бонуси?

Дизајните на EA Gaming вклучуваат специјални бонуси и стимулации во сите нивни понуди. Типот на бонус често е информиран од природата на играта и казиното. Сепак, EA Gaming не го одредува износот на бонус што го добиваат обложувачите. Прилагодливоста на бонусите им овозможува на нивните клиенти да ги изберат износите на бонуси што ќе ги понудат во зависност од нивните маркетинг стратегии.

Дали EA Gaming има планови да го прошири своето портфолио на игри во живо?

EA Gaming веќе го најави планираното лансирање на своите нови играчки производи, кои се развој на нивните најуспешни производи. EA Gaming не ја прецизираше посебната природа на производите, но обожавателите очекуваат исти или подобри стандарди за квалитет по кои е позната EA Gaming.

Дали студиата за игри на EA имаат мајчин маси?

Студијата за игри на EA немаат посебни оригинални маси. Сите нивни маси за игри се наменети да ја доловат најголемата можна публика.

Дали обложувачите можат да разговараат со живи крупиери на масите?

Сите наслови во живо на EA Gaming имаат вградени функции за разговор во живо, кои им овозможуваат на обложувачите да разговараат со крупиите и меѓу себе.