Топ 10 Electracade Казино Во Живо

Основана во 2004 година, Electracade е угледен развивач на онлајн казино игри. Како релативно нов учесник во развојот на казино игри, компанијата разумно добро се прилагоди на високите барања на просторот за игри на онлајн казино. Electracade е познат по тоа што им нуди на онлајн обложувачите иновативни и свежи искуства, благодарение на своите прецизно тестирани игри.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Electracade

Electracade Ltd. е основана во 2004 година во Велика Британија. Го започна животот како мала компанија, но се здоби со репутација за развој на иновативни онлајн казино игри со висок квалитет. Во 2008 година го презеде Орбис Технологија (кој во 2010 година го промени своето име во OpenBet). Ова партнерство овозможи уште поголем развој и дистрибуција на игри, со нивните игри достапни на различни јазици, валути и платформи. Electracade е лиценцирана од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC) и Комисијата за контрола на игри на Alderney (AGCC).

Игри

Electracade нуди над 400 игри, вклучувајќи ја и можноста да се игра со дилери во живо користејќи ги нивните софтвер за казино во живо. Има широк спектар на слотови дизајнирани околу фантастични приказни, ТВ емисии и холивудски филмови, со многу слотови за џекпот за играње. Тие нудат дури и некои многу необични игри, вклучително и Captain Scarlet Reactors, слот игра која вклучува бинго како бонус игра. Табелата и картичката игри во живо понудени се покер, блек џек, рулет, baccarat, sic bo, keno и многу варијации на видео покер. Компанијата прави висококвалитетни игри со одлична графика и добар квалитет на звукот.

Безбедност и правичност

Electracade се смета за безбедна и фер платформа каде што нејзините играчи можат да се уверат во искрено искуство со игри. Компанијата мораше да донесе голем број строги мерки за да ги добие своите две лиценци за работа и исто така доби печат на правичност од AGCC и TST. Целиот софтвер на Electracade е тестиран за да се осигура дека алатката за генерирање случаен број е навистина фер. Всушност, генераторот на случаен број е потврден од AGCC и UKGC. Компанијата е редовно подложена на тековни инспекции за да се увери дека тие продолжуваат да нудат фер игри.

Промоции и бонуси

Electracade нуди бонус пакети за добредојде за нивните нови членови. Тие вклучуваат бесплатни вртења и бесплатна игра, каде што играчот може да игра бесплатно, но сепак има шанса да освои вистинска готовина. Има и бонуси во играта на многу од нивните слотови, како што се мултипликатори, бесплатни вртења и бонус кругови. Добро познатиот слот Клеопатра ги има сите три од овие карактеристики.

Единствени карактеристики на Electracade

  • Беше пионер во понудата на целосен опсег на онлајн игри, вклучувајќи брендирани слотови.
  • Electracade направи голем број популарни слотови за некои големи имиња во бизнисот.
  • Тие обезбедуваат бесплатна верзија на игри за да им овозможат на новите играчи можност да ги разберат правилата и карактеристиките на игрите пред да ги играат вистински со вистински пари.
  • Над 60% од онлајн казината во Англија користат Electracade.
  • Играчите со бавни интернет конекции можат да ги искористат предностите на приспособливиот графички квалитет што се нуди во игрите.
  • Electracade нуди неколку необични игри кои може да се најдат во делот „Уникатни предлози“.
  • Неговото портфолио на клиенти ги вклучува гигантите од индустријата.
  • Тие произведуваат уникатни игри кои не можат да се најдат на друго место.

Најпопуларните игри на Electracade

Electracade постојано произведува нови игри кои допираат до сè поголема публика.
Меѓу висококвалитетните слот игри, Клеопатра, Клуедо, Тркало на среќата, X-Factor Steps to Stardom и Fruit Machine се многу популарни. Познатата игра „Аутопсија на вонземјани“ се заснова на вистинска видео снимка, наводно, од обдукција на вонземјани направена во Розвел, Ново Мексико. Серијата слотови „Top Trumps“ е исто така многу сакана и играна. Серијата 3D „Real Deal“ игри на маса и карти е речиси како игрите во живо казина во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)