Преглед на провајдерот на софтверот Fresh Deck Live Casino 2024

Fresh Deck Studios е новодојденец во секторот на казино во живо. Сепак, давателот има големи амбиции да биде меѓу висококвалитетните провајдери на софтвер за казино во живо, со што ќе ги привлече играчите во нивните игри. Тоа е малку мистерија кога станува збор за историјата на компанијата, но играчите сигурно ќе дознаат повеќе за тоа во иднина.

Атмосферата додека ги играте игрите на провајдерот е удобна и професионална. Постојат маси поставени во различни студија ширум светот. Исто така, врвниот добавувач на софтвер има доволно движење во заднина за да ги одржува работите напред без да се меша во мирот на сесиите за игри на корисниците. Се чини дека луксузот и софистицираноста се два белези кон кои цели брендот, а врвниот провајдер на софтвер се истакнува и во двете. Сепак, не може доволно да се нагласи колку сè е релаксирачко и забавно. На масите на Fresh Deck, казиното со дилери во живо секако ја носи нивната А-игра.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За провајдерот на софтвер Fresh Deck

Студиото Fresh Deck дебитираше во 2019 година. Таа година ја лансираа својата официјална веб-страница. По лансирањето, тие почнаа да се појавуваат во фоајето на најдобрите казина во живо, првенствено оние кои им служат на Соединетите Американски Држави и Австралија. Друга забележителна промена е тоа што многу казина кои претходно носеа ViG казино игри во живо сега мигрираа во Fresh Deck Studios. Отпрвин, никој не веруваше дека Fresh Deck е нов развивач.

Fresh Deck Studios беше создаден од лидери во индустријата iGaming кои забележаа огромна побарувачка за софтвер за премиум дилер во живо. Софтверот може да одговара на очекувањата на врвните казино оператори. Развивачот на софтвер B2B обезбедува наслови со врвен квалитет што се пренесуваат 24/7 низ целиот свет. Fresh Deck ги поканува играчите да го испробаат најуникатниот и најпривлечниот живо казино производ на пазарот. Провајдерот на софтвер им ветува на играчите да го подигнат нивниот бизнис со iGaming на следното ниво.

Уникатни карактеристики на софтверот Fresh Deck

Организацијата има локации за стриминг низ целиот свет, што ја прави еден од брзорастечките провајдери во индустријата. Тие исто така обезбедуваат многу различни јазици за своите играчи и веројатно се лидер на пазарот во оваа област. Од друга страна, нивниот избор на игра е релативно ограничен. Сепак, Fresh Deck ги има сите основни игри во кои уживаат играчите.

Задни решенија

Овие карактеристики вклучуваат решенија со бела ознака на кои им се посветува големо внимание. Fresh Deck разви начин лесно да ги интегрира своите производи со новото казино провајдери на софтвер. Техниката им дозволила на нивните игри во живо да растат брзо, иако нивниот дофат е сè уште помал од оној на врвните програмери. Оваа компетентност на софтверот за дилер во живо, исто така, вклучува значителен напредок во дизајнот на корисничкиот интерфејс, применлив и за мобилни и за десктоп платформи. Сето ова се надоврзува на навистина исклучително искуство со игри.

Редовни ажурирања

Иако интерфејсот на Fresh Deck работи добро на мобилни уреди, десктоп компјутерите се примарен пазар. Ова првенствено се должи на поголемата површина на екранот, која добро функционира и на таблетите. Платформата и корисничкиот интерфејс добиваат редовни промени. Не затоа што секогаш има нешто да се поправи, туку затоа што секогаш има иновација за подобрување на искуството на играчот.

Повеќе јазици на дилери во живо

Fresh Deck поддржува повеќе јазици, што ја прави најпристапната платформа за играчите ширум светот. Некои од главните поддржани јазици се:

  • Англиски
  • турски
  • мандарински
  • шпански
  • португалски

Кога играчите избираат да играат игри на маса со овој дилер за игри во живо, тие имаат разни дополнителни опции, додадени поволности и можност да прават облози и да комуницираат со дилерот. Тие вклучуваат статистика како што се топли и ладни броеви кога играте рулет. Едноставните карактеристики им овозможуваат на играчите да се обложуваат на точните бројки или дури и да поставуваат двојни облози за да компензираат за изгубените облози.

Студија на Freshdeck во казина во живо

И покрај тоа што Fresh Deck тврди дека има глобално присуство, давателот не поседува ниедно во живо казино студија каде било. Компанијата не открива никакви информации за стриминг објектите што ги користат. Играчите идентификуваа различни табели кои припаѓаат на други врвни провајдери на софтвер, како што е портфолиото на Vivo Gaming.

Играчите го знаат тоа Vivo Gaming произведува во:

  • Варна
  • Бугарија
  • Грузија
  • Филипини
  • Уругвај

Исто така, операторот е партнер со Lucky Streak.

Lucky Streak работи со студија во Латвија и Литванија. Интерфејсот на табелите и околината за позадина се совпаѓаат со постоечките табели од дотичните компании. Ако поединци влезат во лобито на Fresh Deck Studios и забележат дека интерфејсот не е конзистентен во сите игри, тие треба да знаат дека се ангажирани различни добавувачи. Има централно лоби каде се прикажуваат игрите. Ако провајдерите продолжат да додаваат игри, се чини дека тие само му даваат нов изглед на насловот, но ништо значајно не се променило.

Врвни карактеристики на студиото

Fresh Deck Studios откри нов интерфејс за игра за казина во живо во 2020 година на нивната официјална веб-страница. Последователно, тие смислија метод за чистење на игрите за да изгледаат како продукции во куќата. Тоа не е случај. Fresh Deck и неговиот пристап кон брендирањето ќе им се допадне на оние кои не се загрижени за такви детали и кои сакаат да играат пристојни сесии за емитување во реално време.

Се е во ред се додека игрите допираат до учесниците. Се разбира, предметот на лиценцирање стои. Но, знаејќи дека и Vivo и Lucky Streak се реномирани продавачи, умот на играчите е мирен во овој поглед. Ова се однесува на живи дилери, исто така. Тие се експерти и можат да им помагаат на играчите на различни јазици што се зборуваат во Азија, САД и Европа.

Сесиите за емитување се пренесуваат со излез од камерата со висока дефиниција, а помалите големини се едноставно еден фактор. Програмата за оптичко препознавање знаци, понекогаш позната како OCR, е интегрална карактеристика на насловите на Fresh Deck. Обезбедувачот на игри во живо скенира сè што гледаат камерите и го споредува со податоците што ги има при рака. Ова овозможува моментално прикажување на резултатите и други информации на екранот.

Игри во живо на Fresh Deck

Бројот на казина кои во моментов нудат игри на Fresh Deck може да е ограничен, но корисниците можат да бидат уверени дека тоа наскоро ќе се промени. На крајот на краиштата, она што тие го обезбедуваат е единствено искуство на многу начини.

Свеж дек Бакара

Live baccarat (Punto Banco) од Fresh Deck е добро позната казино игра каде играчите се чувствуваат како високи ролки без оглед на влоговите. Луѓето во Азија го сакаат тоа. Популарен е меѓу европските и латиноамериканските играчи и е добар начин за секој деловен партнер да генерира пари.

Свеж дек рулет

Искуството со рулет со свеж дек им дава на играчите на казино вечно искуство на целосно опремено копнено казино. Софтверот за рулет на Fresh Deck Studios може да се справи со кој било број на активни играчи истовремено; прекрасните и професионални крупиери ги поздравуваат и се занимаваат со играчите, додавајќи ја сензацијата за автентичност и реализам.

Свеж дек Блек Џек

Масите за блек џек со неограничени седишта Fresh Deck со 7 седишта се класика на казино која е многу популарна кај играчите ширум светот. Софтверот за блек џек на давателите на казино во живо е дизајниран да ги ангажира играчите на забавен и личен начин, обезбедувајќи возбудливо казино искуство со практичноста и безбедноста на десктоп и мобилните платформи.

Свеж дек холдем покер

Fresh Deck's Casino Hold'em е популарна казино игра која прави играчите да се чувствуваат како високи ролки без оглед на влоговите. Fresh Deck им овозможи на играчите неограничени места за оваа игра, и покрај тоа што е една од најдобрите игри за играње онлајн.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е Fresh Deck Studios?

Fresh Deck Studios е приватна компанија специјализирана за дистрибуција на софтвер за B2B iGaming. Тие служат како агрегатор на наслови направени од независни провајдери.

Дали има мобилни верзии на Fresh Deck во казина во живо?

Играчите можат лесно да пристапат до игри во живо од давателот на мобилни уреди. Сите игри на Fresh Deck се базирани на HTML5 и добро функционираат на мобилни уреди.

Дали Fresh Deck Studios е реномиран развивач на софтвер?

Студијата Fresh Deck се реномирани и играчите можат да им веруваат на нивните игри. Сепак, во овој момент, нема информации за правната историја на Fresh Deck Studios. Ова сценарио го прави нејасно дали им е потребна лиценца издадена од владата за да нудат игри за коцкање со дилер во живо преку Интернет.

Дали игрите на Fresh Deck Studios се фер?

Игрите на провајдерите се фер и играчите нема да мора да се грижат. Поголемиот дел од казината на Fresh Deck нудат целосно фер игри генерирани од генератори на случаен број (RNG). Овие RNG се компјутерски програми кои гарантираат дека резултатите од играта се случајни, така што играчите можат да очекуваат резултати споредливи со оние што се гледаат во казино во живо. За жал, неколку интернет казина манипулираат со резултатите за да добијат неправедна предност, иако тие се исклучок наместо правило. Тие се исто така прилично едноставни за спречување.

Дали информациите на играчите се безбедни на казина во живо на Fresh Deck?

Информациите за играчите се обезбедени кога ги играат насловите на Fresh Deck. Давателот ја применува најсовремената технологија, како што е протоколот PGP и 128-битното шифрирање. Овие врвни безбедносни карактеристики гарантираат дека податоците на корисниците се безбедни и безбедни кога ги испраќаат. Исто така, казината на Fresh Deck Live користат слична технологија за да се осигура безбедноста на корисниците.

Дали е можно гејмерите да посетат онлајн казино Fresh Deck ограничено во нивната земја?

Правниот метод е пристап до казиното од неблокирана нација. Сепак, единствениот начин на кој играчите имаат пристап до блокирана страница од нивната земја е да користат VPN. Ова ја пренесува нивната IP преку тунел од локации низ целиот свет. Сепак, не е препорачливо да се користат VPN во некои јурисдикции бидејќи тоа може да доведе до кривично гонење.

Што подразбираат бонусите во казиното на Fresh Deck?

Бонусите во казиното доаѓаат во различни форми, но тие се во суштина дополнителни чипови кои се обезбедуваат на онлајн сметките на играчите во замена за уплата или како награда за нивните активности за играње. Тие се генерално достапни и за новите и за постоечките клиенти во повеќето онлајн казина.

Дали е легално да се коцкате во казина на Fresh Deck преку Интернет?

Поголемиот дел од онлајн казина работат целосно во законска рамка. Меѓутоа, во секоја земја не се применуваат меѓународни закони за онлајн коцкањето. Бидејќи секоја земја има свој сет на правила со кои се регулира интернет коцкањето, законитоста на онлајн казината ќе се разликува во зависност од тоа каде се базирани и каде живеат играчите. Пред да играат на која било веб-локација, корисниците треба да потврдат дека е лиценцирана во јурисдикција каде што може да функционира законски. Исто така, играчите треба да проверат дали нивните локални закони им забрануваат да се коцкаат преку Интернет, што е невообичаено.

Дали многу казино сајтови имаат табели Fresh Deck?

Играчите можат да ги најдат игрите на давателот на неколку веб-локации. Насловите на Fresh Deck растат во популарност и играчите можат да ги очекуваат во повеќето казина во иднина.

Дали има бонуси во казината на Fresh Deck Studios?

Онлајн казина со дилер во живо на Fresh Deck Studios нудат привлечни игри и поволности кои можат да им помогнат на играчите да го подобрат својот фонд. Ако корисниците играат за вистински пари, повеќе готовина значи повеќе играње и повеќе можности за победа, што треба да се земе предвид.