Рангирање на најдобрите GamesOS/CTXM казина во живо

Првично лансиран како CTXM, давателот на дигитални игри на Games OS нуди широк список на дигитални решенија и производи за клиентите. Со канцеларии во Латвија, Луксембург и Обединетото Кралство, компанијата има регистрација за гаранција за квалитет од страна на Лојд. Од развој до интеграција на апликации, компанијата сега се нарекува Games OS, што ја одразува нејзината диверзификација на нови пазари, како што се домени, апликации за финансии, деловна интелигенција и безбедност.

За ОС на игриПреглед на ОС на игриИгри
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За ОС на игри

GamesOS/CTXM е развивач и снабдувач на производи за дигитални игри, кои се движат од традиционални видео игри во стилот на казино, до казино во живо и слотови. Компанијата нуди сеопфатна B2B услуга, обезбедувајќи целосно хостирана онлајн или мобилна платформа за игри, за бизниси во казино. Вклучени во портфолиото на слот игри GamesOS/CTXM се Mr Monkey, East Wind Battle и Maverick Saloon.

Преглед на ОС на игри

Иако компанијата започна во финансискиот сектор, таа еволуираше со текот на времето за да ги исполни барањата на клиентите. Игри ОС обезбедува онлајн коцкање и основни апликативни решенија, со фокус на интернет игри и развој на софтвер. Со внатрешен тим кој интегрира веб-базирани игри со концепти на социјалните медиуми, бизнисот нуди низа трговски и промотивни понуди за казина. Овие деловни решенија вклучуваат лиценцирање и франшиза. Фокусирајќи се на веб-базирани решенија за игри, Games OS обезбедува интегрирани и управувани кориснички платформи за клиентите кои бараат комплетни решенија за казино игри.

Со иновативен софтвер, клиентот на казино може да пристапи до игри деноноќно од каде и да се наоѓаат. Во партнерство со познати брендови, како што се 888 и Bet365, Games OS им овозможува на своите клиенти да вчитаат до 2.000 гејмери одеднаш, бидејќи казиното го менува својот дигитален изглед. Техничките решенија, исто така, го подобруваат искуството за играње, според прегледите на корисниците на интернет. Играчите доживуваат бонуси, враќање на готовина, бесплатна игра, натпревар на играчи и награди без депозит. Овие зделки се достапни за нови и искусни играчи. Насловите добро функционираат со мобилни корисници, iOS и Android, како и со компјутери и таблети. Без разлика дали е на персонален компјутер на мобилен уред, ОС на игри ја користи мрежата за да ги прошири иновативните софтверски решенија.

Реалната 3-димензионална анимација и атрактивна графика, плус привлечна музика, им помага на клиентите на казиното да го доживеат чувството на казиното во виртуелната средина. Користење на Java и Flash како главни режими во казиното во живо за инстант игра. Корисничкиот интерфејс му нуди на играчот интересна и извонредна игра на врвот на прстите. Игри ОС нуди пазарни брендови играње казино во живо за мобилни и персонални компјутери. Системот XBase на компанијата ги интегрира производите за интернет игри со дигитални казино софтвер. Од игри во реално време до турнири на интернет, играчите го контролираат преносот во живо на казино и пристапуваат до игри со фиксни шанси. Гејмерите можат да разговараат со други играчи или дилери, да гледаат мешање на картички на дилерот и да го вртат тркалото на масата за рулет, сето тоа од удобноста на домот.

Игри

Со повеќе од 130 наслови, портфолиото на Игри ОС вклучува слотови, аркадни игри, видео покер, игри на маса и гребење карти. Според коментарите на корисниците, игрите им нудат квалитетно искуство на корисниците. Еве некои од најпопуларните наслови:

Богатство на Клеопатра

Слот машината за игри OS/CTXM Cleopatra Treasure не ги преплавува прегледувачите на интернет. Наместо тоа, играта нуди мали, чести исплати. За играчите кои бараат фонд за слотови, тој може да понуди пријатно искуство. Според корисниците, играта им обезбедува на корисниците бесплатни вртења.

Џекпот за овошна салата

За да победи, играчот мора да обложи пет монети и да добие три наредени симболи со 3 ленти. Тоа е класичен слот со една линија за плаќање и три ролни. Достапен е и прогресивен џекпот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)