Преглед на игри со дилер во живо Ice Casino

Ice CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $1500 + 270 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Ice Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Ice Casino изгради репутација во индустријата за коцкање врз основа на ненадмината казино лоби и пристојни бонуси. Новите играчи имаат право на голем бонус за добредојде. Спротивно на тоа, постоечките играчи уживаат во различни бонуси наведени под страницата „Промоции“. За жал, игрите со дилерите во живо не придонесуваат за барањето за обложување на Ice Casino за какви било достапни бонуси.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Ice Casino има за цел да создаде сосема ново коцкарско искуство за своите играчи. Во него се сместени популарни и нови жив дилер игри кои се движат од бакара, рулет, блек џек, покер, емисии на игри и специјални игри. Некои од овие игри бараат играчите да имаат претходно знаење и стратегија за победа против дилерите. Ајде да почнеме.

Блек Џек во живо

Блек Џек е меѓу популарните игри со карти кои постојат со векови. Неговата возбудлива природа станува позабавна кога играте онлајн против вистински дилери. Се што ви треба е да добиете 21 поен или да го победите дилерот. Можете да ги испробате достапните варијанти во Ice Casino, вклучувајќи:

 • Азур Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • Молња Блек Џек
 • Еден Блек Џек
 • Среќа редеа Блек Џек

Рулет во живо

Рулетот е едноставна игра на маса. Треба само да предвидите каде ќе се спушти топката на тркалото на рулетот и да чекате дилерот да ја заврти. Бројните опции за обложување се движат од единечни броеви до бои и непарни/парни броеви. Популарните избори вклучуваат:

 • Мега рулет
 • Xxxtreme Молња рулет
 • Извонреден рулет
 • Молња рулет
 • Инстант рулет

Бакара во живо

Играта на Baccarat е слична на блек џек, но целта е овојпат да се добијат 9 поени. Можете исто така да се обложувате на нерешено или да пробате други повисоки опции за исплата. Играчите можат да истражуваат бројни варијации на бакара достапни во Ice Casino. Тие вклучуваат:

 • Тигар бонус Baccarat
 • Златен богатство Baccarat
 • Брзина Бакара
 • Надворешен Бакара
 • Бакара од прво лице

Игра покажува

Играчите можат да се одлучат за уникатна колекција на игри, покрај традиционалните игри со карти и класичните игри на маса во лобито на Ice Casino. Во овој дел главно доминираат Evolution Gaming и Ezugi. Тој нуди едноставни игри за кои не е потребна стратегија или претходни вештини за победа. Тие вклучуваат:

 • Лудо време
 • Монопол во живо
 • Слатка Bonanza Candyland
 • Монопол Биг Балер
 • Мега топка

Software

Кога го разгледувавме лобито за игри на Ice Casino, не му дадовме само важност на бројот на достапни игри, туку и на квалитетот. Библиотеката за казино во живо е поддржана од водечки провајдери на софтвер кои се или добро етаблирани на пазарот или нови и реномирани. Ова осигурува дека лобито има игри во живо во кои се сместени различни играчи.

Казино игрите во живо се хостирани од реални крупиери во студиа за игри во сопственост на различни провајдери на софтвер. За да им се обезбеди на играчите да уживаат во висококвалитетни преноси и во реално време, сите студиа за игри се опремени со модерни камери и системи за осветлување. Некои од давателите на софтвер вклучуваат:

 • Прагматична игра
 • Еволуција игри
 • Езуги
 • Свинт
 • Среќна низа
Payments

Payments

Ice Casino се залага за различност и погодност во сите аспекти, вклучувајќи ги и плаќањата. Поддржува повеќе глобално признати начини на плаќање, како и опции за локално банкарство. Депозитите се одразуваат на вашата сметка веднаш, но повлекувањата може да одложат во зависност од претпочитаниот метод. Некои од овие методи вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • ecoPayz
 • MiFinity
 • Доверливо
 • Нетлер

Deposits

Ice Casino знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Ice Casino нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и SticPay, Neteller, Credit Cards, MuchBetter, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Ice Casino за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Ice Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+164
+162
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+19
+17
Затвори

Languages

Ice Casino поддржува бројни јазични опции. Играчите можат да го изберат својот претпочитан јазик од списокот со јазици прикажан во делот за подножјето. Во некои случаи, Ice Casino ќе препорача и игри со дилери кои го користат вашиот омилен јазик. Платформата е првенствено на англиски јазик, но играчите можат да користат други поддржани јазици, како што се:

 • руски
 • фински
 • шпански
 • полски
 • германски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Ice Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Ice Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Ice Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Ice Casino е препознатлив бренд меѓу играчите на онлајн казино ширум светот. Лансиран е во 2013 година и нуди врвни услуги за игри. Со него управува Brivio Limited, подружница во целосна сопственост на Invicta Networks NV Со текот на годините, Ice Casino доби одобрение од eCOGRA, водечка и независна агенција за тестирање. Ice Casino е добро воспоставено онлајн казино кое нуди автентични искуства со коцкање на милиони играчи ширум светот. Достапните игри се движат од традиционални игри со карти до игри на маса што ги хостираат дилери од реалниот живот. Делот за казино во живо на Ice Casino останува активен во текот на денот, а играчите можат да играат по сопствена удобност, за разлика од копнените казина.

Ice Casino работи на технологија за инстант игра; затоа играчите не треба да инсталираат софтвер или да преземаат некоја апликација за да започнат. Исто така, поддржува функција за разговор, која им овозможува на играчите да разговараат меѓу себе за да создадат фантастична социјална атмосфера.
Прочитајте го овој преглед на Ice Casino понатаму за да знаете што нуди делот во живо.

Зошто да играте казино во живо во казино Ice

Ice Casino не одеше бавно на делот за казино во живо. Тие нудат бројни карактеристики што ќе ве предизвикуваат секој ден со нивните дилери. Ice Casino се гордее со импресивната колекција на игри со дилери во живо од различни највисоки провајдери на софтвер. За разлика од игрите базирани на RNG, казино игрите во живо се хостирани од вистински крупиери во различни студија.

Ice Casino поддржува бројни начини на плаќање и валути. Играчите можат да изберат да вршат трансакции користејќи локални валути и банкарски методи или да се фокусираат на глобално признати методи. Платформата Ice Casino нуди и услуги за поддршка на клиентите 24/7 на различни јазици. Исто така, соработуваше со одговорни коцкарски организации за да обезбеди алатки за самоисклучување и тераписки сесии бесплатно.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето за сметка со Ice Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Ice Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Ice Casino нуди услуги за поддршка на клиентите 24/7 на своите играчи преку повеќе канали. Играчите можат да контактираат со тимот за поддршка преку разговор во живо за моментален одговор. За други прашања, играчите исто така може да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@icecasino.com) или телефон (+35725654267). Играчите исто така можат да најдат одговори на редовно поставуваните прашања во делот ЧПП.

Резиме

Ice Casino е глобална онлајн платформа за коцкање управувана од Brivio Limited. Тој е лиценциран и регулиран од Комисијата за еИгри на Курасао преку матичната компанија Invicta Networks NV
Ice Casino се гордее со импресивната колекција на дилери во живо од различни провајдери на софтвер. Салата за игри во живо располага со различни варијации на блек џек, покер, бакара, рулет, емисии за игри и специјални игри.

Ice Casino нуди уникатен избор на игри во живо кои ги хостираат дилери кои користат различни јазици во зависност од вашиот омилен јазик. Исто така, нуди бројни безбедни начини на плаќање и опции за валута. Играчите имаат пристап до услугите за поддршка на клиентите 24/7 кои се исто така достапни на повеќе јазици. На крајот, коцкајте одговорно и користете алатки за самоисклучување кога е потребно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Ice Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Ice Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Ice Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Ice Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Ice Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Ice Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Ice Casino им овозможува на играчите да вршат трансакции користејќи локални или поддржани валути во зависност од нивната локација. Опцијата за валута е одредена локација; оттука играчите добиваат препорачани специфични валути достапни во нивната земја на живеење. Тие вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • HUF
 • NOK
 • PLN

Целата листа на поддржани валути може да ја најдете под Таксономии.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher